Jump to content

Moto Zajednica

Africa Twin iz in d haus...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

Cestitam Cope!!!

Hteli smo mi da dodjemo u nedelju da je vidimo, medjutim drugar nece RD04...a nismo verovali kad je prodavac rekao "...ma imam ja kupca rek'o je da ce doci u ponedeljak da je kaparise..."

Sad mozemo da napravimo Afrike Twin susret pa nek' se pozderu Stromasi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova
hehe :D kad kalemimo kofer...

 

Zaboravio je da kaze da je u 3000 Euro-a, islo i 15 kila leda u koferu ali se na zalost otopio posto je Ub, gledano iz Beograda, malo zabacen...

 

Motor je super, a Cope....da ima rep mahao bi....

 

Cestitke i pozdravi...

 

:lol::lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Cope èestitam na makini, da te dugo i sretno služi! :D

 

ako si blizu i ne mrzi te navrati sutra do mene, da pogledam makinu izbliza, znaš gde sam. :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Otkrio sam da je motor fabrièki "uštinut" na 26KW za Švajcarsko tržište' date=' pa sam se prvo smorio, a onda sam skapirao da je to u stvari do jaja!!! i da nije cepan. Prva sledeæa destinacija je èika Spale i skidanje ploèica sa karburatora... Mada, motor i u ovoj varijanti lepo poteže, ide 140 naj opuštenije, i samo uuuuji, a agregat prede :):):)

 

još nisam provalio koliko troši jer mi se nije upalila crvena lampica, ali sudeæi po prdjenim kilometrima - pola grad pola otvoreno, tu je negde oko 5 - 5,5 litara na 100 km....

 

Za sada impresije ne mogu da opišem reèima, hvala svima na lepim èestitkama, vidimo se negde na putu :):):)[/quote']

 

Èestitke na zaista lijepo oèuvanom i poznato dobrom motoru :D

Glede Švica modela od 40 KS - raspitaj se u èemu je toèno blokada -

kod mene su bile na usisu uprešane redukcije i karbi su imali drugaèije

jettove. Probaj naæi u manualima velièine jettova od tvog zagušenog i

usporedi sa brojevima u normalnoj izvedbi od 60 KS. Moja XTZ 660 je

isto CH/A model ( kupljena u Austriji ) i razlika je u karbima. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Mislim da sam ovde www.xrv.org.uk procitao da negde ispred karburatora (?) u usisu, postoji prsten koji sprecava motor da dise punim plucima. Jednostavno se taj prsten izvadi, i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

Cope, ne mogu da vjerujem da ti je ovakva slika motora?!?! pa dje je onaj smek, ugao i contrast na koji smo navikli od tebe?? pfffff...... :lol:

srecno junace i pazi se Daneta, ima cudne neke navike u zadnje vrijeme da "popravlja" i tudje motore...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Mislim da sam ovde www.xrv.org.uk procitao da negde ispred karburatora (?) u usisu' date=' postoji prsten koji sprecava motor da dise punim plucima. Jednostavno se taj prsten izvadi, i to je to.[/quote']

 

Toèno tako, uprešan je prsten koji reducira promjer usisne grane izmeðu

karba i glave. E sad, da li se može jednostavno izvaditi ili ( kao u mom

sluèaju ) treba ga izbrusiti ( što znaèi rastaviti komplet glave ) to ne znam, pretpostavljam da bi trebao iæi lagano van...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT
Cope' date=' ne mogu da vjerujem da ti je ovakva slika motora?!?! pa dje je onaj smek, ugao i contrast na koji smo navikli od tebe?? pfffff...... :lol:

srecno junace i pazi se Daneta, ima cudne neke navike u zadnje vrijeme da "popravlja" i tudje motore...[/quote']

 

Nije on slikao te fotke ne brini :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
Mislim da sam ovde www.xrv.org.uk procitao da negde ispred karburatora (?) u usisu' date=' postoji prsten koji sprecava motor da dise punim plucima. Jednostavno se taj prsten izvadi, i to je to.[/quote']

 

Toèno tako, uprešan je prsten koji reducira promjer usisne grane izmeðu

karba i glave. E sad, da li se može jednostavno izvaditi ili ( kao u mom

sluèaju ) treba ga izbrusiti ( što znaèi rastaviti komplet glave ) to ne znam, pretpostavljam da bi trebao iæi lagano van...

 

Ne verujem da bi Japanci napravili toliki pakao tipa - da treba da se brusi glava i sl. Vidiš da Švajcarcu nije palo na pamet da pipa motor od kako ga je kupio 1992 godine....

Tako zakon propisao, manji porez za manju snagu, lepo se i bezbedno vozi sve ove godine, a za višak para zida kuæu i ide na letovanje...... :)

 

Opet ponavljam, nije što je moj motor, ali ovakav rad nisam imao priliku da èujem ni na jednom motoru koji je došao iz nemaèke, a bio dosta mladje godište. Konkretno vozio sam skoro jednu RD07, i sluh mi kaže da to nije to. Ovaj novi slabije koèi, a bolje ide. Od 4500rpm pa na gore, ide isto kao i do 4500rpm :) što nije sluèaj kod moje. Na tim obrtajima moj motor veæ posustaje i dosta sporije nastavlja da penje skalu obrtomera...

 

Antek je pomenuo u nekom postu "fluidnost motora pri vožnji" , e pa ovaj motor je slika i prilika takve ciklistènosti, odnos geometrija-snaga je da kažem savršena! I sa blokadom obrtni momenat je isti, i uopšte nisam imao problem u izvlaèenju krivina pri dooobrom nagibu, pa èak i sa suvozaèem pozadi, tank torbom napred i rezervoarom do pola...

 

Jednostavno kada se vozite i vozite i vozite, kad padne mrak, i kad pristajete ispred garaže, poželite da se i opet - još malo provozate unaokolo, pa makar bila i gužva u saobraæaju :)

 

Nastaviæu sa reportažom utisaka, ovo je suma doživljaja posle nekih 300 km vožnje u raznim uslovima od kako sam je doterao pre neki dan...

 

 

Cope' date=' ne mogu da vjerujem da ti je ovakva slika motora?!?! pa dje je onaj smek, ugao i contrast na koji smo navikli od tebe?? pfffff...... :lol:

srecno junace i pazi se Daneta, ima cudne neke navike u zadnje vrijeme da "popravlja" i tudje motore...[/quote']

 

Ja sam slikao kad sam išao da vidim motor na Ub. Nisam tad mogao da biram ni vreme ni mesto za slikanje :) dokumentacije radi, morao sam pre nego što mi je palo na pamet da kupim motor, da kolegijumu vozaèa Afrike podnesem fotodokumentaciju na razmatranje. I onda kad sam posle jednog dana grickanja noktiju napokon dobio zeleno svetlo, od komisije u sastavu Dane@ i ostatak ludaka, e tada sam smeo da ostavim kaparu za bajk :)

A što se tièe Daneta i popravljanja tudjih motora, rado æu da mu ustupim svoj bez da trepnem, pa nek popravljaaaaaaaaaaaa, a iz vidokruga æu da iskusno sklonim razredjivaè i slièna nagrizajuæe-otapajuæa sredstva, da u kreativnom naboju ne sjebe i moje neke gumice tamo u koènicama.....(jebem li ga šta je sjebo na svojoj, objašnjavao mi za šta treba da pukne 50 evra, a ja nisam ništa ukapirao.....) :D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Lepa makina! Sto se tice potrosnje, nemoj da brines, trosice ti u najjjjgorem slucaju, a to znaci kad divljas, sto je opet, izgleda, cest slucaj, do 6 litara, a moze i 4.5 ako soliras. Sad mozemo do Azije, zar ne!? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
Kad budes izvadio blokadu (ako budes vadio' date=' tacnije) videces sta se desava preko 4000 rpm. :)[/quote']

 

Ma znam, na 4000rpm kod karburatora poèinje zabava a dotle radi posao obrtni momenat, i to sasvim lepo :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja danas zavrsio basket na Tashu, preslvacim se u svlacionici koja gleda na Beogradsku ulicu (II sprat je u pitanju), buljim kroz prozor a ono neka ogromna limena kanta...pogledam ja malo bolje...a ta limena kanta pricvrscena na neki motor....pogledam jos bolje...a ono Africa i nas Cope na njoj....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja