Jump to content

Moto Zajednica

xenoni pitanja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Beograd-Cerak,Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha R6

Greše, loše ti se razumeju ti "stručnjaci" :)

Ja znam za par slucajeva da je ksenon pravio problem,mada u tim slucajevima su ksenoni bili na oba fara..Verovatno da na jednom faru ne prave probleme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Greše, loše ti se razumeju ti "stručnjaci" :)

Ja znam za par slucajeva da je ksenon pravio problem,mada u tim slucajevima su ksenoni bili na oba fara..Verovatno da na jednom faru ne prave probleme.

 

Kakav problem sa strujom su pravili xenoni u tih par slucajeva? :zbunjen:

 

Isti problem na vise motora? Na istom modelu?

 

Daj molim te malo vise informacija o tim problemima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Prijatelju, batali te tvoje "strucnjake", meni xenoni stoje na motoru vec vise od 2 godine i nisam nikad imao nikakvih problema. Sam sam ih ugradio i zamisli rade... Jedan je za kratko svetlo, jedan za dugo, 2 sijalice, 2 balasta, i 2 releja...

 

Samo ti to meci na motor, neka ti ih ugradi Arakis i videces koliko si ustvari pre ksenona bio slep i corav po mraku :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Tri stvari su moguce, da nevaljaju ksenoni koju su stavljali, da vec nevalja instalacija na motoru na koji su stavljeni i trece je da korisnik ne valja! Ja na mom imam u faru H4 koji je bi-xenon + H3 samo dugo takodje ugradjen xenon. Da kucnem u drvo radi. Na proslom sam imao samo jedan H4 isto xenon i radio je i tako sam ga i prodao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Beograd-Cerak,Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha R6

Sto se tice problema koje je ksenon pravio sa strujom,ne znam tacno koji je samo znam da je momak ciji je motor muku mucio sa strujom i paljenjem. Verovatno je kao sto kazete lose stavljen ksenon ili su vec bile lose instalacije na motoru. Ako bi stavljao da stavljam na jedan far ili oba??..Inace meni na r6 gori samo jedan far, oba mi rade samo kada su duga svetla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Isto tako je i kod mene. Samo radi H4 onda kada upalim dugo onda H4 bi-xenon i pali se H3 i oba sam stavio xenon. Pazi ovako veoma je prosto. Kada budes upalio dugo a ostavis ga obicno izgledace smesno i potpuno ne prakticno. Neces ni videti da si upalio dugo izgubice se svetlos u xenonu kratkih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Ljudi mene zanima ugradnja xenona h7 meni je far izjednog dela sproveden u 2 fara jedan za dugo jedan za kratko svetlo. E sad svi kablovi su spojeni u 1 dzek koji se prikacuje na kabli koji ide dalje u motor e sad. Da li ja secem te kablove da bi instalirao xenon ili samo skinem kablove i sijalicu iz fara i ubacim xenon sijalicu i te kablove prikacim na postojece i na one kutije i to je to ?

i da da li moram da imam prekidac za svetla jer moj skut fabricki nema,vec mu se svetla pale automatski?

Promenio član Dzony93

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

@Dzony93

 

PA možeš da uradiš na dva načina:

Proveriš kakve su ti sijalice, ukoliko je klasišna sijalica sa bajonet konektorom (kao na kolima H4) onda češ iskoristiti postojeći konektor i samo na njega priključiti xenon.

Varijanta dva je da sečeš kablove, a varijanta tri je da ubaciš i prekidač.

Poenta je da sam xenon sklop se povezuje vrlo prosto- ballast se pali preko pobude koju daje žica za svetlo a koja je povezana na kontroler. Sa ballasta idu dva visokonaponska kabla ka xenon sijalici, a ukoliko je sijalica sa mrdajućim magnetom (bi-xenon kratko dugo) tu se onda povezuju još dva kablića tanka sa istim takvim kablovima sa kontrolera.

 

Postoje i xenon kompleti (takve imam na kolima) koji su povezani bukvalno plug and play sistemom, H4 sijalica skinuta i na mesto konektora se ubacuje konektor od xenona i sve se samo smesti u haubu (u motor)

U principu je sve vrlo prosto a daje puno mesta za kombinaciju i improvizaciju. U svakom slučaju pazari komplet uslikaj ga pa ćemo ti reći šta i kako da povežeš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

kako sam shvatio sa slike stavio si i za kratko i za dugo.. moj ti je savet da za dugo vratis halogenu jer neces imati blic, i kad prelazis sa kratkog na dugo neces odmah imati osvetljenje vec ces morati da cekas neko vreme da se zagreju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Koliko su kvalitetne ove kineske xenon sijalice ? Da li prilikom ugradnje, izdvojiti duplo vise para i uzeti Philips ili Osram, ili mogu i kinezi uraditi posao ?

 

U pitanju je Bosch projektor sa D1S sijalicama, pa je malo poskupo zeznuti se sa izborom :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Kinez na kolima- svakodnevne voznje tacno godinu dana sastavi. Provereno na dvoja kola, u dve godine promenio obe sijalice po jednom. U pitanju je Kinez sa buvaljaka bixenon H4.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Je l˙ može na jedan projektor da ide H4 bixenon? Znači da kratko i dugo svetlo ide na jedan projektor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja