Jump to content

Moto Zajednica

xenoni pitanja

Recommended Posts

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

 

 

imam ksenone na yamahi

 

imao sam dva puta do sad izgorele namotaje u toku godinu dana, mada i dosta sam presao

 

da li ksenoni unistavaju tj skracuju zivotni vek namotaja

 

ovo mi je nelogicno jer navodno oni trose manje struje od obicnih sijalica?

 

imam i obicna svetla i ksenone u istoj sijalici, da li treba paliti motor bez ksenona, p aonda prebaciti na xenon

 

 

 

gde mogu da kupim rezerve sijalice ?

 

u pitanju je h4 kacenje, sa dve sijalice unutra, na kratkom svetlu radi xenon, na dugom se gasi xenon sijalica i pali obicna zuta sijalica. iz sijalice idu 3 kabla koja se kace u balast. ovo je stiglo iz USA pa ne znam jel moram da porucim bas od tog proizvodjaca ili moze sijalica bilo koja da se nakaci ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd

Mislim da je normalno da prvo upalis motor pa onda upalis bilo koje svetlo.Na balastu verovatno pise koja je snaga ,obicno manja od klasicne sijalice tako da mislim da to nije uzrok crkavanja namotaja.Ta dupla h4 sijalica je vervatno kao i za auto Bixenon a imas da kupis i po gradu i na bubnju svaki deo sklopa posebno.Samo proveri koja ti je sijalica posto ima razlike u boji od 4000k-9000k.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Mislim da je normalno da prvo upalis motor pa onda upalis bilo koje svetlo.Na balastu verovatno pise koja je snaga ,obicno manja od klasicne sijalice tako da mislim da to nije uzrok crkavanja namotaja.Ta dupla h4 sijalica je vervatno kao i za auto Bixenon a imas da kupis i po gradu i na bubnju svaki deo sklopa posebno.Samo proveri koja ti je sijalica posto ima razlike u boji od 4000k-9000k.

Jedno laicko pitanje: sto ne valjda paliti masinu sa vec upaljenim svetlima? Mislim, jel postoji neko potencijalno ostecenje ili....?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Mislim da je normalno da prvo upalis motor pa onda upalis bilo koje svetlo.Na balastu verovatno pise koja je snaga ,obicno manja od klasicne sijalice tako da mislim da to nije uzrok crkavanja namotaja.Ta dupla h4 sijalica je vervatno kao i za auto Bixenon a imas da kupis i po gradu i na bubnju svaki deo sklopa posebno.Samo proveri koja ti je sijalica posto ima razlike u boji od 4000k-9000k.

Jedno laicko pitanje: sto ne valjda paliti masinu sa vec upaljenim svetlima? Mislim, jel postoji neko potencijalno ostecenje ili....?

 

opterecujes akumulator vise nego sto treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Mislim da je normalno da prvo upalis motor pa onda upalis bilo koje svetlo.Na balastu verovatno pise koja je snaga ,obicno manja od klasicne sijalice tako da mislim da to nije uzrok crkavanja namotaja.Ta dupla h4 sijalica je vervatno kao i za auto Bixenon a imas da kupis i po gradu i na bubnju svaki deo sklopa posebno.Samo proveri koja ti je sijalica posto ima razlike u boji od 4000k-9000k.

Jedno laicko pitanje: sto ne valjda paliti masinu sa vec upaljenim svetlima? Mislim, jel postoji neko potencijalno ostecenje ili....?

 

opterecujes akumulator vise nego sto treba...

 

Hvala. Ja imam prekidac i jedino gasim svetla pri paljenju sad kad je hladno pa duze vergla ili ako se ugasi, a inace leti nisam praktikovao...ali odsad hocu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

Osnovni problem je što xenoni prilikom paljenja povuku jaaaaako mnogo struje (bljesak). MOje je mišljenje da ih ne treba ugrađivati ako nisu fabrički.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 232 postova
  • Lokacija: Pecinci

SA NEKIMA SE NE SLAZEM IZ PROSTOG RAZLOGA STO XENON NE VUCE STRUJU KOLIKO VUCE OBICNA HALOGENA SIJALICA

TJ.DALEKO MANJI JE POTROSAC NEGO OBICNE SIJALICE,BAS ZBOG OVAKVI DESAVANJA XENON SE DOBIJA U KOMPLETU SA BALASTOM TJ.RELEJOM....

 

TVOJ PROBLEM BRATE STO TI GORU NAMOTAJI NIJE ZBOG XENONA NEGO NEKE DRUGE PRIRODE,KOJE JA NISAM KOMPETENTAN ..

A MOJ DRUGARSKI SAVET LEPO POSKIDAJ TE XENONE I KUPI DRUGE NAJPOVOLJNIJE TI JE U FIRMI ANTENAL NA ALTINI JA MISLIM DA JE CENA NEKIH 70 E ZA PAR NARAVNO UZIMAS XENONE SA PONISTIVACEM GRESAKA JER IMAS KOMPJUTER TJ.DISPLEJ NA SATU...

IMAS JEFTINIJU PONUDU ALI NA ZALOST KOD NAS MOTORISTA TI XENONI NE MOGU RADITI INACE CENA JE NEKIH 40E ZA PAR NARAVNO OVO MOGU KORISTITI STARIJI MOTORI

 

NA VAS ODGOVOR NI JEDAN MOTOR MISLIM KONKTRTNO NA MOTORE KOJI NEMAJU PREKIDAC ZA PALENJE SVETLA

NE PALI SVETLA DOK VERGLA VEC KAD UPALI...

GARANCIJA NA SVE UREDJAJE IZ GORE POMENUTE FIRME JE GODINU DANA I MOMCI SU STVARNO OK STO SE TOGA TICE

VELIKI POZDRAV

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600
...A MOJ DRUGARSKI SAVET LEPO POSKIDAJ TE XENONE I KUPI DRUGE...

 

Al' ti savet... Pomogao si mu 100%

 

A zašto bi HID od 35w vukli više struje prilikom paljenja, neznam, verovatno što su 35W xenona mnooogo više od 55W obične sijalice, neznam kako ali je verovatno tako.

 

Ne vidim nikakvu vezu između crkavanja namotaja i xenona, osim što su na istom vozilu. Prvo bi crkao balast u svakom slučaju.

 

MOje je mišljenje da ih ne treba ugrađivati ako nisu fabrički.
  ??? Pa koje druge da ugradim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

jos nisam nasao odg konkretan na ovaj problem

 

ali sam misljenja, da xenon prilikom paljenja povlaci puno struje, to jos zajedno sa verglanjem, izaziva spaljivanje zica

 

odlucio sam da palim motor sa obicnom sijalicom a kada krene da radi, prebacim na xenon

 

 

 

a ovo da ih ne treba ugradjivati ako nisu fabricki :)

pa na kom motoru je xenon fabricki !!!???

 

 

mato, kad otopli svracamo u ML, nadam se da ce biti sijalica na lageru :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Veliko Gradiste--Srebrno jezero
  • Motocikl: Gsx-R 600

''sszgo'' jesi li proverio regulator napona u kakvom je stanju.. Meni nije bio crkao skroz na GSXR-u k2 ali je poceo da ludi pa sam morao da ga zamenim. Cuo sam da ako se vozi sa neispravnim regulatorom mogu da stradaju namotaji na regleru :(

Sto se tice ksenona ja ih ugradjujem na moj motor sada na prolece...drugar je stavio na yamahu r6 2002' i nema nikakvih problema ;)

 

A sto se tice reci od ''mrki..boy'': NARAVNO UZIMAS XENONE SA PONISTIVACEM GRESAKA JER IMAS KOMPJUTER TJ.DISPLEJ NA SATU...

Mislim da to nema nikakve veze..i ja imam na GSXR-u digitalni displej pa je sve normalno .... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

SA NEKIMA SE NE SLAZEM IZ PROSTOG RAZLOGA STO XENON NE VUCE STRUJU KOLIKO VUCE OBICNA HALOGENA SIJALICA

TJ.DALEKO MANJI JE POTROSAC NEGO OBICNE SIJALICE,BAS ZBOG OVAKVI DESAVANJA XENON SE DOBIJA U KOMPLETU SA BALASTOM TJ.RELEJOM....

 

TVOJ PROBLEM BRATE STO TI GORU NAMOTAJI NIJE ZBOG XENONA NEGO NEKE DRUGE PRIRODE,KOJE JA NISAM KOMPETENTAN ..

A MOJ DRUGARSKI SAVET LEPO POSKIDAJ TE XENONE I KUPI DRUGE NAJPOVOLJNIJE TI JE U FIRMI ANTENAL NA ALTINI JA MISLIM DA JE CENA NEKIH 70 E ZA PAR NARAVNO UZIMAS XENONE SA PONISTIVACEM GRESAKA JER IMAS KOMPJUTER TJ.DISPLEJ NA SATU...

IMAS JEFTINIJU PONUDU ALI NA ZALOST KOD NAS MOTORISTA TI XENONI NE MOGU RADITI INACE CENA JE NEKIH 40E ZA PAR NARAVNO OVO MOGU KORISTITI STARIJI MOTORI

 

NA VAS ODGOVOR NI JEDAN MOTOR MISLIM KONKTRTNO NA MOTORE KOJI NEMAJU PREKIDAC ZA PALENJE SVETLA

NE PALI SVETLA DOK VERGLA VEC KAD UPALI...

GARANCIJA NA SVE UREDJAJE IZ GORE POMENUTE FIRME JE GODINU DANA I MOMCI SU STVARNO OK STO SE TOGA TICE

VELIKI POZDRAV

ajd sad jos lepo objasni zasto vices pa da znamo i mi gusteri

 

sszgo, ako si premotavao namotaje posle prvog crkavanja postoji mogucnost da nije mozda koriscen isti presek zice za namotavanje, a ako je koriscen isti presek onda bi trebalo da proveris elektriku kompletno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

ma nije meni crklo to odmah nego posle 6 meseci od premotavanja

i predjenih najmanje 10000km recimo

posto je pod garancijom uradili su mi opet i sada radi isto kao pre, puni 14V

 

sve je ispravno sve radi ok i sada a i tokom sezone

 

receno mi je , tamo gde je premotavano

 

da navodno xenoni skracuju zivotni vek namotaj jer vuku mnogo struje

 

kao yamaha je napravila te namotaje na r1 lose i ako se opterete pregore

 

e zato mene je interesovalo, sta da radim povodom toga

 

 

i odlucio sam da uradim sledece:

 

i dalje cu drzati ksenone, ali palim ih tek posle paljenja motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

I regler i alternator na motorima(alternatori sa stalnim magnetom,bez cetkica...) uvek rade 100% optereceni.

Ako nema prikljucenih potrosaca,visak snage se u regleru pretvara u toplotu,ako ima potrosaca onda struja odlazi prema njima.

Zasto na nekim motorima voli da izgori namotaj,ne znam.Uglavnom sam te greske imao na yamaha virago,bez obzira na kubikazu,do sada njih 4.Na sva 4 je instalacija bila ok,kao i regleri.

Ksenon povlaci vise struje dok mu se intenzitet ne stabilizuje.Prema mojim merenjima u startu povlaci oko 8 ampera,pa polako opada na nekih 3A na 14V sto nam daje 42 Wati potrosnje.

Kod mene na TA ako palim motor sa upaljenim ksenonom,sijalica se na trenutak ugasi jer je pad napona u instalaciji prevelik zbog anlasera.Posto je

ballast u stvari jedan pretvarac napona koji radi u prekidackom rezimu,trebalo bi izbegavati anlasovanje sa upaljenim svetlima.Kao i svako napajanje koje radi u prekidackom rezimu,tako ni ballast ne voli

da mu se dovede nestabilan napon.Rizik da on crkne je dosta realan u tim uslovima rada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Mladenovac N44.26.967 E020.42.012

cene na PP molim, ima i moto kompleta,

 

i sve nejasnoce oko ugradnje xenona, sve na pp jer sam u poslu i ne stizem da pregledavam forum stalno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

hajde da ozivim temu staru godinu dana (malo fali)

na kineski kruzer ugradjujem ksenone, e sad kupio sam polovan komplet H1 xenona koji cu staviti u dodatni far a u glavni far mislim da stavim H4 bi-xenon sijalicu! problem nastaje jer mi nisu isti konektori za H4 bi-xenon i balast pa me sad interesuje mogu li da isecem konektore sa sijalice i nastavim ih sa konektorima od stare sijalice i kako da znam koji mi je konektor koji na bi xenon sijalici(mislim na polove + i - )prilazem i sliku da bi videli razlike izmedju konektora. desni konektori su od sijalice a sa gornje strane su od balasta. takodje me interesuje da li balast sme po nekad da dohvati voda na primer kisa u voznji ili pranje motora ili ipak moram da smislim neko mesto da ih sakrijem?

 

P.S. zamolio bih has da preskocite pricu zasto si kupio polovne ili zasto nisi uzeo ove ili one(ljudi ovo je kineski motor) da sam imao pare verovatno bih kupio bolji motor i bolje ksenone...

post-3601-0-92701700-1297079648_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Imam ponudu da kupim obične H4 sijalice, nove, na čijoj kutiji piše Xenon, kao svetle jače nego obične halogenke, sa svojoh 95/100w imaju mnogo bolji osvetljaj po mokrom i maglovitom vremenu. Ponuda je za 800din za par, nije mnogo, probaću sigurno, ali me interesuje i vaše mišljenje. Staviću ih ovih dana na Punta, samo da odem po njih i nabavom relej.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nikako bez releja, u stvari stavi 2 releja, jedan za kratko drugi za dugo svetlo.

 

I izmeri napon na akumulatoru kad upališ svetla i daš gas... 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja