Jump to content

Moto Zajednica

Koje plocice preporucujete za prednji disk?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 125 postova

Za koje kocione plocice za prednji disk bi dali preporuku, da ne moram da napravim 200 kilometara da se zagreju i tek onda da koce kako treba a ni da ih ostruzem za dva kruga, zapravo da rade kako treba za kratke asfaltne voznje od nekih 10-50km. Gledam ove Lucas, Saito... nisu neke drasticne razlike u cenama a da li su u kvalitetu..? Hvala na savetu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

  Meni su npr, diskovi Brembo. Uzimam i Brembo plocice. Jednom sam uzeo neke druge (Ferodo)...i imale su onaj piskav zvuk prilikom kocenja. Kocile su, ali me je zvuk nervirao! >:( Kupio sam opet Brembo...i milina! ;D

Da, hteo sam da kazem, ono sto je proizvodjac preporucio ( po User Manualu) to i stavi. Ne mora moped da ide 300+...ali mora da stane i nema tu puno razmisljanja!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Za kratke voznje trebace ti "meka" plocica koja dobro "ujeda" na hladno,ali se i brzo trosi.Nema u tome nista lose to je jednostavno tako (mozda malo za dzep  ;D).Trebalo bi po pravilu da budu i veliki prijatelj diska.

Ako krenes da teras potrosices ih u rekordnom roku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Carbon Loraine. Mada ja napred imam Tokico koje je gotovo nemoguce naci kod nas i sa kojima sam prezadovoljan. Na 500-tki imam Ferodo i nisu bas sjajne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda XLV 750R

Uzeo sam pločice  italijanske firme NHC, ubijaju na mestu. Cena im je 2200 din po disku. Imaš ih kod Milana iz Batajnice - "KOMP CO" firma.

Svaka preporuka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • WWW.motoklubmuzlja.com, 11 postova
  • Lokacija: Mužlja/Zrenjanin
  • Motocikl: YAMAHA R1

Ferodo nebi preporučio pošto sam ih imao na Yamahi i nisam bio zadovoljan snjima. Uzeosam orginal Yamahine pločice kod Rodića meke,rade odlično.Brže se troše ali vredi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: cacak

Na XTu sam probao gotovo sve! Najbolji NISSIN,AP RACING treci Brembo,a najvece razocarenje su bile KARBON LOREN! Ali da se razumemo vrlo je siroka tema za diskusiju,i sta zelimo,sinter,kevlar,ili ono sto nekad bese sa puno azbesta,tako da marka plocice puno neznaci ako struktura materijala neodgovara disku!Ako sam mnogo srao    zaboravite.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Ja zaboravio da kazem da AP racing imam na skuteru vec treci par i da su najbolje. A znam da su dobre i za cross jer ovi trkaci iz Zrenjanina te stavljaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

to sto ti hoces ima lucas, samo sto nisam siguran da ces moci da ih nadjes, oznaka im je SRQ, to su trkacke plocice kod kojih nema period naleganja, mozes odmah da zabadas kocnicu, u nemackoj ih nema u slobodnoj prodaji posto nemaju atest(samo za trke), proveri kod guevare da nemaju neke slicne od carbone lorraine, inace vrhunske plocice, ali uzmi u obzir da ista plocica moze da se potpuno razlicito ponasa na razlicitim diskovima, negde da radi savrseno, a negde da koci ko kur..

ja sam na cbr-a stavio galfer diskove, a posto smo u to vreme drug i ja radili lucas plocice, ja sam hteo da ustedim i nisam uzeo njihove plocice, posle agonije od 10 dana i eksperimentisanja sa svim mogucim materijalima i razlicitim proizvodjacima(potrosio na plocice malo manje nego sto sam platio diskove) ipak porucio njihove plocice i resio problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 724 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

Uzeo sam pločice  italijanske firme NHC, ubijaju na mestu. Cena im je 2200 din po disku. Imaš ih kod Milana iz Batajnice - "KOMP CO" firma.

Svaka preporuka.

tajvanska firma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

Jel neko vozao plocice o kevlara?  ???  ???

jesam ja, odlicno koce, samo im treba malo da se ugreju, prvo kocenje kao da nemas kocnicu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

Kevlar nisam, nikad nisam video, ali sa keramikom jesam ZCOO RACING..... VRH za stazu!!!!!

A za grad i uopste za voznju? Koja im je cena?

mislio je na karbonske

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

Kevlar nisam, nikad nisam video, ali sa keramikom jesam ZCOO RACING..... VRH za stazu!!!!!

A za grad i uopste za voznju? Koja im je cena?

mislio je na karbonske

NHC - Kevlar - oko 1700din - rekose to su meske od NHC sint... nesto mi ne obecavaju, mada ih trgovci hvale, pa da pitamo cemu se radi.

Citao sam da kevlar radi i EBC... pa da pitam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

ZCOO brake pads form ceramic coating on the disc rotor, and the coating largely reduces the damage, which sintered type brake pads tend to give to the disc rotor. Moreover, with particularity to the material of the back plate, the manfacturing method and original joining technology, ZCOO cancels the demerit of usual sintered brake pads such as fading and detachment at high temperature.

This is ZCOO's "Ceramic Sintered Pad"

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kevlar nisam, nikad nisam video, ali sa keramikom jesam ZCOO RACING..... VRH za stazu!!!!!

 

A za svakodnevne vozne, putovanja... ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Kevlar nisam, nikad nisam video, ali sa keramikom jesam ZCOO RACING..... VRH za stazu!!!!!

 

A za svakodnevne vozne, putovanja... ?

 

Isle su u KM, Trebinje, Umag...... ;D

Svaki dan lokal, BGD.... :D

Odlicno!!!

Ali naravno imaju i jednu VELIKU manu, CENU!!!! :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja