Jump to content

Moto Zajednica

Neki cudni zvuk

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Veles, Makedonija

Moj prijatelj ima Apriliju Pegaso, 2000 i nikako da resi problem pri gasenju motora. Vrlo cesto kad ugasi motor, cuje se neki jak udar.

Ovde sumnjaju na ventile ali rado bi cuo i vase mislenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

99% je to, em im je to slaba tacka, a tako se cuje....kao da se nesto u masini okrene jos par krugova........nemozes mu nista samo da pazis da ne krlja kad ga pali jer ce ga to jos vise skratiti......ovo sto sam ti opisao je i kod mene na Suzukiju se isto culo pred smrt...mada to moze da potraje, ali jbg. jednog dana da upalis ono cvrc Mile.......

 

Jako je skup fraj lauf za Apriliju ovde su ljudi na sajtu trazili i secam se da je cifra neka da boli.....recimo ja sam za mog DRa platio 200E a za Aprlju je vise jbg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

U pravu je Dzigorius . Cuje se jednosmerni lager tj.fraj lauf . Najcesce se cuju kod jednocilindrasa jer prilikom gasenja ima taj povratni udar koji uvek udari u fraj lauf . I kod mene na freewindu se to uvek culo . Ne mora da brines nije nista strasno sammo sto brze strada .

Na ktm-u sam imao i kurblu pored alnasera samim tim i dekompresor . I dosao sam na tu ideju i taj zakljucak da ga je najbolje gasiti na dekompresor . Onda klip ne moze da nabije kompresiju i da se vrati da udari u lager . 100 % provereno . I fraj lauf traje 100 puta duze .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Sta je uopste taj jednosmerni lager...? Meni se nesto slicno povremeno desavalo sa kinezom, ali ne cesto... Cemu sluzi, i zasto moze klip da ga udari...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Jednosmerni lager vrsi funkciju isto kao na biciku . Kad okreces pedale normalno tad i vuce . A kad pustis pedale naravno osovina se okrece a pedale ti stoje .

E sad zamisli da su tvoje noge alnaser koji pokrece pedale . Kad motor upali pedale se zaustave a motor tj osovina i dalje nastavi da se krece .

 

E , prilikom gasenja na motorima sa jednim cilindrom oce da se vrati malo unazad u udari to jest pokusa da pokrene lager u kontra smeru .

 

:-[ Mislim da sam odprilike na najlaksi nacin objasnio.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Jednosmerni lager vrsi funkciju isto kao na biciku . Kad okreces pedale normalno tad i vuce . A kad pustis pedale naravno osovina se okrece a pedale ti stoje .

E sad zamisli da su tvoje noge alnaser koji pokrece pedale . Kad motor upali pedale se zaustave a motor tj osovina i dalje nastavi da se krece .

 

E , prilikom gasenja na motorima sa jednim cilindrom oce da se vrati malo unazad u udari to jest pokusa da pokrene lager u kontra smeru .

 

:-[ Mislim da sam odprilike na najlaksi nacin objasnio.

 

Aaaaaa, shvatio, nesto kao stalno uzubljeni bendiks... ;D ;D ;D Hvala na objasnjenju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Evo kako izgleda . Slika je mala ali vidi se . Zamisli da je sad unutra osovina i na jednu stranu moze da se okrene a na drugu stranu ne .

post-2241-12879063869225_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Pa i slika se zove bendiks, a to je vec nesto sto poznajem, samo ne ovakav... ;) Pretpostavljam, da kada umre, nema paljenja... :'( A sta se zbiva sa kurblom, kada ugine doticni...? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Pa i slika se zove bendiks, a to je vec nesto sto poznajem, samo ne ovakav... ;) Pretpostavljam, da kada umre, nema paljenja... :'( A sta se zbiva sa kurblom, kada ugine doticni...? :D

Kurbla ne ide preko frajlauf-a , samo alnaser , ako pocne da zeza  dobro bi bilo otvoriti  jer moze i da se popravi , ako ga poustis da crkne do kraja , oce da se polomi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

odes u radulovic i kupis od bmw a 650,ili nazoves mene ako ti treba polovan pa cu te preusmeriti gde treba  :);):D ;D

a inace kod njih lupa i fraj lauf a hoce i automatski dekompresor mada jako jako retko da lupi,,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Znaci, ako stalno palis na kurblu i ne treba ti frajlauf... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja