Jump to content

Moto Zajednica

Putovanja Po Grckoj

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Afrika

Hvala na pohvalama....

 

@Neske

:) DA jos uvek vozim sa onim Mitas gumama i za moj nacin voznje one su fenomenalne....

 

@Bopk

:) pa imam ja neke cizme za motor ali mi je pukao rajfeslus, a nisam stigao da odnesem na popravku pa sam zato vozio u patikama... mada ova naprava koju sam napravio od kamasni i kartonea

@Profesor MOmir

uh, malo je komlikovano to pitanje... iskustva i saveti.... pa ne mogu dodati nista sto se vec nezna... ali ajde da probam...

 

Sto se tice opreme motora shvatio sam da je bolje da se ima sto veci vizir koji neverovatno dobro cuva od hladnog vetra i mnogo znaci. Mnogo bi mi znacili i neki prilagodjeniji protektori za ruke, ovi moji znace ali opet ne dovoljno.... sto Mikulanac rece, grejaci rucica tu ne pomazu mnogo.. oni greju dlanove odozdo ali opet ledeni vetar udara u prste i gornji deo sake pa se ti delovi smrzavaju.  Znaci sto vise vizira stitnika za noge protektora...

Sto se garderobe tice,  obukao sam se slojevito jer po nekom zakonu slojevita garderoba zadrzava vise telesne temperature nego debela garderoba. Ali to ovde nije mnogo znacilo.. I ako sam imao vise slojeva na sebi, ako sedim normalno i ne krijem se iza vizira vetar sve probija... najgore je sto stanem da se ugrejem, od slojevite garderobe se oznojim pa onda sednem na motor i osecam kako mi se znoj hladi na telu. Znaci najbolje je resenje imati 3 ili 4 sloja od kojih je jedan vetro-nepropustan. Takodje sam vozio sa maramom oko vrata. potkapu koju sam imao (ona sa dve rupe za oci) je jako glupa stvar.. nekako cudno sprovodi vazduh koji izdises od kog obavezno magli vizir kacige. Tako da sam pocepao tu glupu potkapu i napravio nesto slicno salu koji sam navukao preko nosa.... sada je vazduh mnogo manje maglio vizir...

Sto se tice brzine, tu sam primetio da nema nikakvih problema voziti i 160 ako se lepo sakrijes... Cak sam primetio da cim usporim na 60Km obavezno mi zamagli vizir kacige, kada se zamagli onda je stvarno komplikovana voznja. Prvo zbog  kabastih rukavica nikako nisam mogao da podizem i cistim vizir u voznji ( imam Flip-up kacigu i ako hocu da pustim vazduh unutra moram da podignem ceo prednji deo, a tako je nemoguce voziti duze od 10 sekundi). Drugo, zato sto ako hocu da mi se ocisti vizir od vetra moram da se krecem brzinom vecom od 100km na sat jedno 2-3 minuta i za to vreme uglavnom gledam kroz zamagljen vizir ili ako imam srece da pada kisa onda malo otvorim kacigu da upadne nekoliko kapi kise koje se sliju niz vizir i time mi omoguce da gledam kroz jednu ili dve linijice na put, sto je opasno zbog nekih prepreka na putu jer je vidljivost mnogo smanjena.

Sto se tice guma, neki  me zezaju za Mitas, ali stvarno nisam imao problema sa njima... osetio sam da sam proklizo samo na jednoj maloj zaledjenoj barici... i nigde vise za celih 1000 km ...

Kao sto sam vec rekao, jedini problem sa hladnocom sam imao na rukama... prsti su mi se toliko smrzavali da sam prestajao da ih osecam, da mi ih ne bi amputirali negde uz put, morao sam da stajem da se grejem samo zbog njih, a tada sam se znojio i posle je vonja bila malo nezgodna dok mi ledeni vetar ne osusi znoj. Tako da sam se setio padobranke obuke kada smo trcali dugo po snegu, uglavnom se prvo smrzavaju prsti ruku, nogu i nos jer su istureni i podlozniji hladnoci, a i kada je hladno krv se povlaci iz isturenih delova tela da bi grejala srce i bitnije organe. Tada smo jako tresli rukama da vratimo krv u prste i posle nekoliko puta vec se oseca toplota u rukama i vraca se funkcionalnost prstima... tako sam grejao prste kad god sam osetio da se smrzavaju i nisam imao vise potrebe da stajem...

 

:) sada, koliko sam ovim detaljima pomogao nemam pojma..ali to je ono sto sam primetio... znam da ima jos nekoliko stvari ali sada ne mogu da se setim....

 

@3OPAH

:) ma velike su ove moje bisage....sve staje

 

@Mikka

Ajde po dogovoru, cekam vas ovde pa idemo dalje u Jordan.. :D Ja se nisam predomislio!!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Veve, bas zbog tih traceva sam te i pitao za MITAS.

Zelim ti svu srecu!

 

Mitas ode bez problema do Atine na minus 300 :D, a vi sa fenserskim gumama možete samo da zavidite ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2050 postova

Veve, svaka čast na petlji...živi si dokaz da sreća prati hrabre!

Ovo što si prošao motorom ja sam prošao kolima svojevremeno (luda vremena '93-'94) i ostao godinu dana.  8)  Nemam reči da izrazim svoje divljene za putešestvije po ovakvom vremenu. Nadam se da ćeš ostati do proleća i lepog vremena, mada u Atini lepo vreme počinje mnogo ranije nego kod nas. Ja sam prezimio u običnoj teksas jakni  :D

Obavezno štivo: Peloponez, put do Patre vodi pored mora, neko od zelenih ostrva u Jonskom moru (Krf, Kefalonija,Zakintos-ovde sam proveo divna 4 meseca). Povratak duboko kroz poluostrvo. Iz Atine kroz Glifadu, pored mora put vodi južno do rta Sunion, naj južnije tačke balkanskog poluostrva. Zalazak i svitanje na Sunionu su fenomenalni (kao sa kič razglednica.. :D ).

Monastiraki uveče ispod Partenona, noćni pogled na ''čudo'' od 5 miliona ljudi - neprocenjivo!

Nadam se da su im ''Cete'' (policija na motorima) još onako ''živahne'' kao nekada...noćne grupne patrole, ''malo'' turiranja na semaforu a njih 10-ak, potpisivanje, zadnjak itd, ma kreativni su momci.. ;) uživao sam gledajući ih iako nisam ljubitelj astinomije  ::)

Veliki pozdrav i još jednom, kapa dole majstore!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Afrika

@Wave

 

:) prvo hvala na pohlvalama, a zatim jedno veliko hvala na savetu za mesta koja trebam  da obidjem... vec sam poceo da pravim plan za voznju na osnovu ove tvoje poruke.....

 

@Roki-Roki

:) mi  nindze se ne razboljevamo, nemamo vremena za to :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: SUBOTICA
  • Motocikl: Ferdinand

Jao Veve, pa ti stvarno otišao u zemlju robovlasnika, nedaju ti da napraviš još ni jednu fotografiju makar kroz prozor pa da nam pošalješ  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja