Jump to content

Moto Zajednica

HONDA DEAUVILLE 650

Recommended Posts

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Masina je ista kakva se ugradjuje u Transalp 650, sa nesto duzim prenosom, i kardanom kao finalnim prenosom. Sto se tice pozudanosti masine, nemoj mnogo da brines, precice puno pre nego sto ista bitno crkne :) Potrosnja oko 5 litara, prijaju mu brzine do 140 km/h. Koci odlicno. Mana - visoka cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Al sam se nacitala, nista konkretno, povoznost, startnost, kvalitet masine, cene odrzavanja itd itd

Samo pljuvanje po policiji hebiga

 

 

ok, ok... to je "normalno"  >:(

 

nema bogznašta napisanog, ali nešto ipak govori o tome, ako vredi policiji.

 

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=15664.0

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=28974.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Ako hoćeš duuuuuugo da se voziš bez kvarova, pravi motor. Samo zaboravi neka ubrzanja i velike putne brzine. do 150kmh mu prija i sa dvoje, a dalje se muči. I pored velike težine prilično je uravnotežen pa se da pristojno voziti i po gradu. Koči odlično. Udoban za duge ture, ali za brzine veće od 120kmh treba uzeti povišen vizir. Ugradjeni koferi su prilično mali, oko 17 litara, pa traži i pristojan top-case za putovanja. Rezervoar je čelični i može se koristiti magnetna tank torba.

Bez obira na dugotrajnost, ako kupuješ polovan imaj u vidu da se taj motor vrlo retko kupuje za male kilometraže i da je u nekim zemljama vrlo popularan za kurirske i slične poslove. Po nekim podacima, u Engleskoj je to motor sa najvećom godišnjom prosečnom kilometražom, većom i od velikih turera. Tamo ga i zovu "Pan Europian za siromašne".

Još jedna stvar, puna snaga mu je 56KS, ali iz Švajcarske stižu prigušeni na 50KS. Kod Honde to nije obična blokada koja se može skinuti ali oni zato snagu i momenat razvijaju na nižim obrtajima, pa se u vožnji razlika toliko ne oseti. Ima i razlika u zavisnosti od godišta.

Mogao bih dosta da ti pišem o ovom motoru pošto ga imam, a ranije sam imao NTV650 Revere, ali da ne preteram. Ako te nešto konkretno zanima, slobodno pitaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ja imam Hondu NTV 650 1996god. ( to je predhodnik Deauvilla, u sustini isti model), razlikuju se po tome sto je ovo nejked ,a deauville ima oklope i integrisane kofere, dva diska napred, NTV jedan veci..............

Isti ram , masina identicna ,kardan...........

Sto se tice motora prezadovoljan, dobra pozicija , udoban, lako se vozi , nije za neko jurcanje , prvenstveno je napravljen za uzivanje i putovanja!

Potrosnja goriva od 4.5 do 5.5 , do sada presao sa njim oko 20 000km i bez i najmanjeg kvara, samo redovno odrzavanje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: BMW R1200RT

Pozdrav svima!

Deauville-a sam kupio pre oko mesec dana i jos uvek je kod majstora na servisu.Motor je uvezen iz Svajcarske i u saobracajnoj stoji snaga 25kw.Majstor tvrdi da motor nije prigusen zato sto nije video nikakvu redukciju vazduha na ulazu u karburator i bas sam bio miran po pitanju toga, kad Sale-kum izlete sa informacijama!!!

O kakvom se to nacinu prigusenja snage kod Deauville-a radi i dali neko zna nacin kako da se to skine.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Koliko sam ja upoznat, Deauville-i iz Švajcarske imaju 50KS (37kW) umesto 56KS (41kW) iz drugih zemalja zbog posebnih zahteva za izduvne gasove. Ta razlika je rešena drugačijim razvodom, bregastim itd, tako da motor razvija i max snagu i max momenat na znatno nižim obrtajima. Tu nema lako uklonjivih graničnika u karburatorima, redukcija vazduha itd. Obzirom da razlika nije značajna i da se kompenzuje upotrebljivijim obrtnim momentom (za moj način vožnje), nisam ulazio u detalje.

Ti si izgleda kupio motor koji je prigušen zbog zakonskih ograničenja za manje iskusne vozače, nešto slično sad važi i kod nas. Takvi motori su se prodavali i u drugim zemljama. Razlika u snazi je drastična i, nažalost, ne znam da li i kako se ta blokada može skinuti. Nadam se da ti neki serviser može pomoći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Ako hoćeš duuuuuugo da se voziš bez kvarova, pravi motor. Samo zaboravi neka ubrzanja i velike putne brzine. do 150kmh mu prija i sa dvoje, a dalje se muči. I pored velike težine prilično je uravnotežen pa se da pristojno voziti i po gradu. Koči odlično. Udoban za duge ture, ali za brzine veće od 120kmh treba uzeti povišen vizir. Ugradjeni koferi su prilično mali, oko 17 litara, pa traži i pristojan top-case za putovanja. Rezervoar je čelični i može se koristiti magnetna tank torba.

Bez obira na dugotrajnost, ako kupuješ polovan imaj u vidu da se taj motor vrlo retko kupuje za male kilometraže i da je u nekim zemljama vrlo popularan za kurirske i slične poslove. Po nekim podacima, u Engleskoj je to motor sa najvećom godišnjom prosečnom kilometražom, većom i od velikih turera. Tamo ga i zovu "Pan Europian za siromašne".

Još jedna stvar, puna snaga mu je 56KS, ali iz Švajcarske stižu prigušeni na 50KS. Kod Honde to nije obična blokada koja se može skinuti ali oni zato snagu i momenat razvijaju na nižim obrtajima, pa se u vožnji razlika toliko ne oseti. Ima i razlika u zavisnosti od godišta.

Mogao bih dosta da ti pišem o ovom motoru pošto ga imam, a ranije sam imao NTV650 Revere, ali da ne preteram. Ako te nešto konkretno zanima, slobodno pitaj.

 

 

Mnogo sam zadovoljna tvojim odgovorom. Potreban mi je bas takav motor sa malo ulaganja a duga i sigurna voznja.

Brzine preko 150 me i ne interesuju a i boga mi gde mogu i brze da ga vozim po ovom novom zakonu ali i bez njega.

Vrliki pozdrav.

Dali neko zna orijentacione cene ovde posto ih malo ima u oglasima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Sad smo došli do jedne od većih mana ovog motora-drži cenu kao polovan i kod nas i u drugim zemljama, a i kao nov je skup za tu kubikažu.

Ne znam kako će biti ove sezone, još nije počela i nešto ih ne vidim na oglasima, valjda će biti povoljnije nego prošle. Ja sam prošle sezone obišao sve koji su se prodavali, bilo ih je 4-5 i odabrao sebi najstariji, ali sa ubedljivo najmanjom kilometražom i u najboljem stanju. Svi su bili 98-01 godište i prodavci su tražili 3000-4000E. Realno, najjevtiniji se mogao dobiti i za 2700-2800, ali po mojim kriterijumima, sa mnogo ulaganja. Jedan pristojan primerak, ali sa prijavljenih 70000km je prodat za oko 3000. Moj motor je imao 9000km, još uvek prve gume (dobio sam dve nove upakovane gume pride) itd. i platio sam ga 3500.

Što se tiče održavanja, upravo spremam materijal za redovni servis(pošto takve stvari radim sam) i uglavnom sve ima da se kupi u Bgd u prodavnicama- filter ulja, disk pločice. Jedino je filter vazduha specifičan, samo za taj model, ali imam informaciju da će i njega biti jer sad već ima dovoljno Deauvilla da im se isplati.

Toliko za sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja