Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600R veliki servis

Recommended Posts

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Za model L ne znam da postoji. LM ima veliki rezervoar i anlaser, RM ima mali rezervoar (kao na R-u) i anlaser, a i laksi je od LM-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Za model L ne znam da postoji. LM ima veliki rezervoar i anlaser, RM ima mali rezervoar (kao na R-u) i anlaser, a i laksi je od LM-a.

 

Како не знаш, па шта је ово код Neskebg-а?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900
On 10.2.2010. at 20:00, aca-pn je napisao:

Malo su se radovi oduzili, jer sam imao par problema, ali vreme je ionako uzas, pa se ne sekiram mnogo :)

 

Odneo sam glavu na obradu siceva ventila, majstori je uradili, ja je sav srecan donesem kuci kako bi nastavio sa sklapanjem. Posto su je na moje insistiranje uradili na kraju radnog vremena, pa nisu imali vremena da oslajfuju siceve, dali su mi malo paste za slajfovanje da to uradim sam. Krenem da ih slajfujem, medjutim vidim da su lose uradili siceve, tj uradili su ih "nakrivo", samo polovina ventila sedi na sicu. Nisam uspeo pastom to da ispravim, pa im vracam glavu nazad na reklamaciju. Sutra su je konacno uradili kako treba, evo kako to izgleda

 

QAFqS_img1427800x600.jpg

ktM7S_img1429800x600.jpg

 

stavljam nove gumice ventila (ponovo hvala kobri :) ) i montiram ventile na glavu

 

gKWGK_img1430800x600.jpg

tL2Lg_img1431800x600.jpg

 

vracam glavu na cilindar, uzubljujem bregastu i uz malo muke, posto nemam original drzac spanera, ubacujem i spaner na mesto. Ispod gumice na osovini spanera namotavam malo teflon trake da bi se gumica malo rasirila i zaptivala, posto mi je ranije tu curelo ulje. Pokusavao sam ranije silikonom da resim taj problem, ali nisam uspeo. Osovina je dosta tesko uletela na svoje mesto, zato mislim da ce sad gumica da zaptiva 100%

 

vsHfm_img1432800x600.jpg

 

zatim montiram poklopac glave i stelujem ventile. Ovde nailazim na problem, jedan od ventila je stalno zategnut i nema zazora uopste. Razmisljam, posto su obradili siceve, ventil upada vise u glavu, a verovatno nisu skratili dovoljno ventil, pa je tu problem. Zovem druga Zeljka lokalnog moto-mehanicara na konsultacije - kaze ne diraj nista dok ne vidim. Dodje on sutra, proveri, lepo uzubljeno, klip u pravom polozaju za stelovanje ventila, ali onaj jedan ventil ne mrda. Obrusimo malo ventil, malo pomocu klackalicu vratimo sve na mesto, opet nece. Kad odjednom viknu "jaooo acooo !" Ja pogledam sto vice, udarim se u celo i kazem sebi GLUPSONE ! Sad cete mi se smejati, ali ako i treba  :-[ poluga za dekompresor koja podize ventil preko klackalice je bila u takvom polozaju da je blokirala klackalicu i normalno da ona nije imala zazor.

 

Na kraju konacno nastelujem ventile i ubacujem masinu u ram

 

QLdNJ_img1433800x600.jpg

 

Najgori deo od svega mi je bio vracanje karburatora na mesto i spajanje sajli, verujte da mi je bilo lakse da ubacim masinu i spojim sve sto treba od ubacivanja karburatora.  Posle ubacivanja karburatora pritezem sve srafove, spajam sajle, kablove i kad sam na kraju montirao kabal za dekompresor koji ide preko kurble, vidim da mi se pri kurblanju ne pomera poluga koja vuce sajlu. Auuu, pa da li je moguce da ispadam glupson dva puta u istom danu ? Da, drugovi forumasi, moguce je ;D

 

Sta cu, skidam dekli da vidim o cemu se radi, sreca sto ne moram da vadim masinu iz rama i zaticem ovu sliku

 

MEuQj_img1434800x600.jpg

 

vidite tackicu na osovini kurble i tackicu na delu iza ? E one su reperi i treba da su u istoj liniji, ja na to nisam obratio paznju pri sklapanju i eto problema. Sve zbog zurbe, a niko me ne juri. Naravno, posle vracanja u pravu poziciju sve radi kako treba.

 

Posto sam resio da ipak ne sipam ulje 10w-40 koje vec imam, nego gusce 20w-50 zbog povecanih zazora u masini, konacno sklapanje i startovanje masine ce biti za par dana.

 

Kako si stezao glavu a kako poklopac glave,treba li u oba slucaja kilo kljuc,ja planiram da zamjenim gumice ventila,i moram li skidat glavu?kontao sam na licu mjesta skinuti poklopac ,klip u gmt pa alatom skinuti opruge

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Stezao sam sve kilo kljucem. Ko ima iskustva moze i na osećaj ali meni je bilo sigurnije kilo kljucem. Ako uspes da skines opruge bez skidanja glave, onda ne moras ni da je skidas, samo vezi lanac bregaste da ti ne upadne dole. 

Gumice obavezno original, ne zamenske, ove sto sam stavljao su bile zamenske i izgorele su posle 5000km. Moraa da budu za vazdusno hladjene motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900
On 20.11.2017. at 14:55, aca-pn je napisao:

Stezao sam sve kilo kljucem. Ko ima iskustva moze i na osećaj ali meni je bilo sigurnije kilo kljucem. Ako uspes da skines opruge bez skidanja glave, onda ne moras ni da je skidas, samo vezi lanac bregaste da ti ne upadne dole. 

Gumice obavezno original, ne zamenske, ove sto sam stavljao su bile zamenske i izgorele su posle 5000km. Moraa da budu za vazdusno hladjene motore.

moze li zbog dekompresora dimiti na desni auspuh,dekompresor.je kod desnog ventila,i kako se manifestuje kad odu gumice,meni dimi kad odstoji i prvih 30sekundi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ne moze da dimi zbog dekompresora i on oma svoju gumicu kao i ventili, jedino ako je ta gumica propala. 

O kom motoru mi uopste pricamo xl nema dva auspuha ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Ако је гумица декомпресора пропала може само да цури уље ван машине и од врелине да се дими, али споља. У праву си Ацо, XL има 4 вентила, 2 излазна па ауспух 2 у 1.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900
Pre 17 sati, aca-pn je napisao:

Ne moze da dimi zbog dekompresora i on oma svoju gumicu kao i ventili, jedino ako je ta gumica propala. 

O kom motoru mi uopste pricamo xl nema dva auspuha ?

Rijec je o hondi dominator 650

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
moze li zbog dekompresora dimiti na desni auspuh,dekompresor.je kod desnog ventila,i kako se manifestuje kad odu gumice,meni dimi kad odstoji i prvih 30sekundi
Ako posle stajanja upalis motor i on dimi plavi dim nekoliko sekundi to su gumice ventila. Kod nekih motora kao BMW k75 i 100 to je normalna stvar ako je motor stajao na stranicni potpirac. Ovo ne znaci da on ne trosi ulje i u drugom rezimu rada, samo se teze primecuje.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Pozzzz drugari .

Za jedan savet molim.

Imam hondu xr600r interesuje me precnik karika koje da kupim posto sam merio klip digitalnim sublerom koji pokazuje blizu 100mm.

Svaki savet bi mi dobro dosao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Nemoj upropastiti taj izvanredni motor.
Pazi šta stavljaš u njega.
Ako nisi siguran potraži provjerenog meštra.
Šteta je.


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Pozzzz drugari .
Za jedan savet molim.
Imam hondu xr600r interesuje me precnik karika koje da kupim posto sam merio klip digitalnim sublerom koji pokazuje blizu 100mm.
Svaki savet bi mi dobro dosao.
Постоји могучност да монтираш карике по димензије и оригиналне, зависи од пара. Обрати пажњу на уљну пумпу, брегасту, клацкалице.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 11 sati, Neckiii je napisao:

Pozzzz drugari .

Za jedan savet molim.

Imam hondu xr600r interesuje me precnik karika koje da kupim posto sam merio klip digitalnim sublerom koji pokazuje blizu 100mm.

Svaki savet bi mi dobro dosao.

 Uzmeš tvoj klip sa karikama i cilindar i to odneseš na mašinsku obradu ( gde popravljaju glave, buše cilindre . . . ) . Daš to majstorima da sve lepo premere i prekontrolišu, pa će ti reći dal treba nešto menjati ili ne i sve ostalo . 

  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja