Jump to content

Moto Zajednica

Honda NSR ili Cagiva Mito

Recommended Posts

  • U prolazu, 53 postova

Ovako, imam skuter, stavio sam mu kit od 70cc i auspuh koji treba za njega, ali mi ni to nije dovoljno, hocu neki malo jaci motor, a i vozio bih nesto sa menjacem :D  E sad, izbor je pao na ova 2 modela, nsr ili mito? Neki od ova dva bi trebalo da uzmem ako uspem da prodam skuter. Treba mi savet, koji je bolji za apsolutnog pocetnika? Znaci, najjaci motor koji sam vozio bio je neki skuter od 125cc, a motor sa menjacem nikad nisam vozio. Pored brzine bitno mi je i to da motor traje dugo, ne treba mi nesto na sta cu da dam preko 1000e i sto cu da vozim jednu sezonu ako taj motor posle te sezone rikne. Koji je dugotrajniji, mito ili nsr, koliko trose, da li se delovi lako nalaze u slucaju nekog kvara i koliko kostaju? Sta najcesce na ovim motorima crkava? Tako ta pitanja me interesuju :D  Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ako hoces da ti traju dugo onda bolje uzmi neki (4T)cetvorotaktni motor, ove (2T)dvotaktne zujalice NSR i Mito idu mngo bolje od 4T masina ali kraci im je vek a i trose duplo vise...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova

Znam da im je kraci vek trajanja, ali brzina tek... 4T su mnogo slabiji. Prvo sam razmisljao da uzmem apriliu af1 futuru, ali kad sam cuo da trosi od 8 do 10 litara odustao sam :D Nsr ili cagiva trebalo bi da trose manje, a cuo sam da je ipak nsr dugotrajniji motor od cagive?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: ZR
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

od 8-10 litara?? Pa taj ga samo u crvenom tera  ;D Ma ako vozis malo normalnije,ne trose toliko.Sve zavisi i kako je nastelovan,da li poseduje veci cilindar,auspuf,itd..Kupi Mita, i da vidis  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova

Jel vredi mito 95'god. nov cilindar i klip, sa njima nije presao ni 2000km, kako vlasnik kaze, 1400e? Meni je ta cena nesto sumnjiva. Sad je pitanje, gledajuci snagu/dugotrajnost, koji je bolji, nsr ili mito? Svi pricaju da je nsr mnogo dugotrajniji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: ZR
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Pazi,ako je vlasnik poseduje racun,tj neki dokaz da je stvarno uradjen cilindar i klip,mozda i nije tako mnogo.Ako su svi ostali delovi ok. Gume,kocnice,sajle,elktrika,itd.. Jos spustis cenu(citaj-cenkas se malo  ;) ) i to je to! I ja sam cuo da je NSR dogotrajniji..E sad da li je stvarno tako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 792 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Cagiva ti je mnogo ludja od NSR-a, ali koliko sam upucen NSR ce ti "duze trajati" :).

 

Mada realno koliko ces voziti 2-3 sezone? Verovatno ces posle toga prodati. Ako hoces atraktivniji motor, jaci, uzmi cagivu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nisam hteo nista ovde da pisem,ali ....

Oba su FENOMENALNE masine 125 ccm,2T

Problem je sto to ljudi znaju samo da teraju,a kad nesto crkne,onda se to prikrpi pa teraj dalje.Ubedjen sam da u Srbiji na prste jedne ruke mogu da se nabroje ovi potpuno ispravni motorici u punoj snazi.

Prvo sto se iscupa je ventil na izduvu.Onda se budze auspusi."Majstori" to vare,seku,"personalizuju"-u dusi sve manje KS.Za sve to vreme misli se da je karburator u pitanju,pa se skine jednom,dvaputa,deset puta.Na kraju motor zariba-od muke i "vrhunske" mesavine.Onda strucnjaci nadju klip koji "odgovara",to se sve nekako zapakuje i teraj MiKiiiiiii.Do sledeceg loma...

Te price nov klip i cilindar,macku o rep.

Ako zaista nadjes,bilo koji od ova dva u zaista dobrom stanju,kupuj i ne razmisljaj

Zagarantovan osmeh od uveta do uveta.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova

Ok, onda ce najverovatnije biti cagiva.. pa tako sam i ja mislio, 2-3 sezone max, posle ide neki jaci.. nista, znaci kad dodje do kupovine sa sobom da povedem nekog ko se bar malo razume u motore, jer ja stvarno nemam pojma oko toga, ja jedino mogu da vidim gume kakve su, da li su vile prave, curi li negde ulje i tako to, a za drugo nzm.. Hvala na savetima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Mito je lepsi, jaci i mnogo ozbiljniji motor od NSR i za 1400 iako je zima je skroz dzabe

, isto ako ih vozis po gradu nemoj da mislis da ce da trose ispod 6-7l

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Imaju vodeno hladjenje,jedan i drugi.

da ti tacno kazem koliko kostaju cilindar i klip ne znam.Znam sigurno da je prilicno skupo.Zato mi "smrdi" ta varijanta kao stavljen nov klip i cilindar.

Ako je i stavljen,na staru radilicu eto ubrzo problema.

Vidim da si se prilicno zagrejao,ali nemoj da se zaleces.Gledaj da uzmes nesto sto je mladje ili da je tek doterano iz inostranstva,pa ga tretiraj ljudski i da vidis kako ce da te slusa.Ne odma' da razmisljas kako ces generalnu da mu radis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja