Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc u vezi dileme Sprint princ 125 ili Kinroad 150

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pozdrav svima!

Zamolio bih vas da mi pomognete iznosenjem vasih isustava sa ovim motorima i da mi time pomognete pri izboru.Protekle dve godine vozio sam i vozim skuter Peda Desire 50(dvotaktni 5,5 kv mada se vodi po papirima uvoznim 2,2 ako se dobro secam) koji me zaista sjajno sluzio i sa kojim sam presao blizu 5000km.Sa istim sam putovao  Novi Sad - Kikinda bez stajanja tokom leta vise puta da motor nije ni stucnuo, ali se moja voznja pod punim obrtajima odrazila na potrosnju koja ide i do 3.8- 4 :).Brzine koja sam postizao sa motorom su bile max 70 km na cas sve dok nisam letos skinuo kajis i ustanovio da je isti sa strane pojeden.Njegovom zamenom motor nije imao ubrzanje kao dosad, sporije je ubrzavao ali je na satu posle duzeg razvlacenja pokazivao 80km.:).Zbog potrosnje i zbog komfornosti koja i nije najbolja na skuteru na tim duzim destinacijama javila se zelja za copercicem pa sam tom prilikom pre nove godine polozio testove za A i ovih dana bi trebalo kada dodje lepsi dan da odradim i voznju.Preracunavajuci se sa cim raspolazem dosao sam do zakljcka da mi dolaze u obzir 125 kubika zbog reg. koje u oko 6000 din (imam jednu za auto) i kolebanje izmedju Sprinta Princa 125 i Kinroada 150.Razlike koje znam je da je prvi sa dva cilindra a drugi sa jednim.Trebalo bi da sa jednim manje trosi goriva,ali zato iz citanja foruma i iznosenja mislljenja skontao sam da su vibrcije na jednocilidricnom vece vibracije.Ono koliko znam u Novom Sadu za princa ima delova u Sprintu a za Kinroad nisam cuo jedino BG(topshop).Znaci motor bi mi sluzio za voznju po gradu i tokom leta van grada do 200km.

 

Izvinjavam vam se na ovolikom postu ali ovo je najkrace sto sam mogao :)

Unapred Zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ne znam koliko stojis pri jednom od ova dva modela, ali ja bih predlozio Keeway Superlight 150.

Mnogo kvalitetniji, i povozniji od oba, a samim tim i zgodniji za grad, jer je malo drugacijeg polozaja sedenja i geometrije.

 

Takodje bih razmislio i o 250ccm, mnogo je prijatnija voznja na otvorenom, a u toj klasi moj izbor bi pao na Qingqi QM250, eventualno Sprint Challenger ako si dvometras, mada je on za grad autobus medju spomenutima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Upravo ovo sto je Blackbite rekao...u toj klasi  kruzera mislim da ti je najbolji izbor keeway superlight, za grad je fenomenalan jer ima karakteristican polozaj vozaca i nisko teziste, malu potrosnju ide do 3l, putnu brzinu i do 100km a krstari bez problema sa 80km, registracija je u klasi 125-250ccm tako da ni sa time neces  imati problema, nije model koji se nesto kvari, a i delova gore ima u Bg-u je i zvanicni servis i uvoznik. Zavrsa obrada je dosta dobra, a za ove tri godine i 15k km jedina zamerka je to sto je lanac malo meksi pa trazi da se cesce doteze na nekih 1-2k km (mada ga jos nisam zamenio)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Iskreno odmah da vam kazem keeway mi se nije svideo zbog dimenzija jer sam ja visok 188 i imam metar :) (100 okruglo) pa na njemu bi delovao kao medo brundo.Princ i Kinroad deluju mnogo masovnije i veci su u odnosu na keewaya.Kod keeway-a mi se ne svidja sto nema naslon za suvozaca, ali zato ima custom auspuhe koji mi se svidjaju najvise na njemu.Qingqi bi voleo da posedujem ali mu je cena vec u odnosu na mooj budzet za kupovinu motora, pa sam se pronasao i zacrtao da to bude  ili princ ili kinroad.

Kolika je u proseku registracija za motore do 125 kubika i do 250?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

250ccm se uvek vrti oko 100e sa svim troskovima, 125ccm 2-3000 manje.

 

Qingqi je skuplji koliko i bolji. Na prvi pogled se ne razlikuje puno, ali je kvalitetnije napravljen. Licno bih isao i na godinu - dve starijeg od pomenutih, ako su novci problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

kao neko ko je do pre par dana vozio princa 125, mogu da ti kazem da je motor ok, ali za tvojih 100kg slab. tj, nije toliko slab, ali na nekoj vecoj uzbrdici moras da vracas u 3, a cesto i u drugu... kinroad je cini mi se od 150cc, ali njega nisam vozio, tako da ne mogu da ti kazem. ono sto znam zasigurno je da je qingqi najbolji od proizvodjaca koji kod nas mogu da se nadju... naravno, mislim na kineske. e sad, ako se strpis jos malo, mozda i nadjes nesto. ako si resio da uzmes kruzera, preporuka je qingqi qm250... naravno, budzet odredjuje kupovinu, ali dobro razmisli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova

Meni je Prince ok.Imam 191 i 105 kg i za laganica voznju je super.I kod motora vece kubikaze a ne 250 kao kod qinqija pri vecim uzbrdicama se ne vozi u 4 toj i 3 oj.Ja sam Sprinta platio 650 eur plus 6000 din. odjava, presao 3500 km.Kao nov.Za te pare bato odlicna nisam mogao bolje da prodjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

sve je to ok, ali razlike ima i to velike izmedju 125 i 250... jos ako planira da se vozi i suvozac, zaista je bolje da se uzme 250-ica. ja nisam mislio da je tolika razlika sve dok nismo otisli grupno na voznju, pa sam pokusavao da stignem lika na 250-ici zbog neke torbe, a on kako me vidi da mu se priblizavam, samo zavrne gas i ode... ne kazem da je 125-ica losa, ali kazem da je 250-ica bolja  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 321 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: SUZUKI BANDIT 400

Moj savet je da uzmes nesto od 250 kubika. Ako imas para najbolje je da uzmes qingqi gm 250. Ja sam prezadovoljnja. A sto se sprinta tice mislim da ce u startu da ti bude "mali". Previse slab agregat. Vrsice ti poao ali ces jako brzo pozeteleti "ozbiljniji" motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav,

mislim da je kupovina motora koji ja imam pametnija, jer je potrosnja manja, ima jedan karburator, Hondin agregat, startniji i brzi od Princa, a pritom nema neku izrazenu vibraciju do 90km na sat. Sto se udobnosti voznje tice, mislim da je i tu u prednosti Kinroad. Registracija je 7500, sa sve tehnickim. Presao sam 9500k na njemu, sto po gradu, sto po putovanjima, a ima ljudi koji mogu da posvedoce, da se ovaj motor prilicno dobro nosi sa vecim kubikazama.  Na svakoj voznji me je nosio bez ijednog problema, samog (od 185 i 99kg), ili sa nekim iza, osim kad mi se zavukao trun u karburator, sto sam sam resio. Jos jedna prednost je to, sto ima i kurblu, a sto predstavlja odlicnu pomoc, jer ne zavisi od akumulatora... Potrosnja ne prelazi 2.5l na 100km mesovite voznje. Delovi mi da sada nisu bili potrebni, ali znam da je agregat krajnje jednostavan, da se sipa 900g najobicnijeg ulja, da je odrzavanje celog motora jeftino, i za svaciji dzep. Odnos cene i kvaliteta je po mom misljenju, najbolji. I jos jedna stvar - ima zvuk... mmmmm...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: kawasaki el-250

Nemogu da govorim za druge motore  jer ih nisam vozio ali za princa od 125 ti mogu reci da je dosta pouzdan(za dve sezone sam presao 10000 km) i nije samo za voznje do 200 km kao sto si rekao  ja sma bio i do Crne gore i na ostrog i po celoj srbiji sa nnjim i dosada  me nije izdao.Jedina mana mu je ipak kubikaza  jer sa 100 kgi moje tezine i plus dodatne opreme  na vecim usponima morao sam prebacivati manji stepen brzine .Dosta je lak za  odrzavanje  a ipak bih ti preporucio isti tip motora alimsa agrgatom od 250ccm.u to slucaju bices mnogo spokojniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja