Jump to content

Moto Zajednica

Nocni snimci

Recommended Posts

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Jedna nocna, sa pitanjem. Zna li neko kako uslikati Mesec? Meni uspevao samo kao na slici dole.

 

Stalak + duga ekspozicija...pa eksperimentisi sa blendom i osetljivoscu dok ne dodjes do zadovoljavajucih rezultata!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd

Jedna nocna, sa pitanjem. Zna li neko kako uslikati Mesec? Meni uspevao samo kao na slici dole.

 

Stalak + duga ekspozicija...pa eksperimentisi sa blendom i osetljivoscu dok ne dodjes do zadovoljavajucih rezultata!

 

 

Stalak je u svakom slucaju obavezan.Probao sam vise puta sa dugom ekspozicijom koja  od njega pravi svetlu mrlju i gube se detalji ali mogu se praviti razni efekti uz pomoc meseceve svetlosti i to moze biti jako zanimljivo.Na ovakvim fotografijama uz preduslov da znamo sta hocemo jako dolazi do izrazaja kvalitet kamere i optike kojom slikamo.Nije moguce dobiti detaljnu sliku pejzaza i meseca u isto vreme(bar sa fuji-jem s5600). Fotka meseca u krupnijem kadru slikana kratkom ekspozicijom i sa nizom ISO vrednoscu(ako koristis zastareli aparat sa malim senzorom kao sto je moj) dace detaljnu sliku meseca ali ce sve ostalo biti podeksponirano,ako te ostalo ne zanima onda zum na mesec,kratka ekspozicija i to je to. Dve slike razlicito eksponirane pa naknadno spojene u jednu dace sliku na kojoj se vide detalji i meseca i pejzaza u noci ali ovakva slika nije realna,zanimljiva je na prvi pogled ali je u stvari bezvredna i nije cilj foto amatera.

Moguce je da nesto od ovoga nije tacno ali je u svakom slucaju sve suprotno od onoga sto sam ja radio a ja nisam napravio ni jednu dobru sliku meseca.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd

otvor blende je 3,2 a duzina eksponiranja 1,3s,nema stalka aparat je oslonjen na ogradu.

mislim da bi slika bila bolja da je otvor blende manji a duzina ekspozicije veca.

post-8978-12879067088274_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Opa Komatovicu, udarilo ti prolece u glavu ?  ;D

Lepo si se zaigrao, mada ti je malo pobegao color balance na drugoj ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja