Jump to content

Moto Zajednica

pomoc oko power commandera, povezivanje na pc, promena mape, rucne izmene

Recommended Posts

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

pozdrav

 

stavio sam power commander

promenjeni su izduv i filter na motoru, i nasao sam mapu bas za moj izduv i filter

 

pokusao sam da povezem preko laptopa i usb kabla dok je motor radio ali laptop nije video komandera

(kada prikacim usb kabl nista se ne desava, a program na laptopu nije reagovao kada se klikne na "send map", kaze komander nije prikljucen)

 

druga varijanta povezivanja ::::

pokusao bih da probam povezivanje sa kompom dok je komander skinut sa motora, ali nemam adapter za bateriju 9 volta

na kucistu komandera nalazi se utikac 8 pinski mislim, gde se poveze baterija

pretpostavljam da samo 2 pina sluze za povezivanje baterije, pa bih probao da povezem zicama na bateriju

neko je cak i obelezio crvenim i plavim dva pina na komanderu, jedan je dole levo drugi gore desno, da li su to pinovi za bateriju?

 

neko zna mozda koji je plus koji je minus, moze se nesto desiti ako pogresno povezem?

 

 

 

 

jos jedno pitanje a tice se RUCNOG podesavanja komandera

 

dakle, prilikom paljenja, drzim stisnuta sva tri dygmeta na komanderu, on udje u meni za podesavanje

 

tu sad mogu da podesim pri niskom srednjem i visokog broju obrtaja koliko ide goriva manje ili vise

 

da li je to podesavanje prema FABRICKOJ mapi ili prema mapi koja je trenutno ubacena u komander?

 

tj, imam li ikakvog smisla menjati rucno ako mapa unutra nije prava?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

jos jedno pitanje:::

 

ove mape odredjuju iskljucivo koliko GORIVA ide unutra, a ne i koliko vazduha?

 

sta se desava sa potrosnjom i radom motora ako unos goriva je nizak ?

sta se desava sa potrosnjom i radom motora ako unos goriva je visok ?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

Ako postoje crvena i plava boja, crvena je plus. Ako ti je commander bio na motoru dok si pokusao da ubacis mapu morao si dati kontakt da bi commander imao napajanje. Ja sam sebi ubacio kuci pomocu baterije od 9v(samo bas je prozdere). Otvoris program i ucitas mapu i onda send map, ja sam tako radio. Ako ima malo goriva ne valja za motor, ako ima vise goriva samo ce ti trositi vise. Ne valja da je smesa prebogata vazduhom. Znaci samo das kontakt da dobije napajanje commander i onda ubacis mapu, a motor ti je radio na leru zato sto je uglavnom podeseno da do 2000 obrtaja motor radi preko fabrickog kompa a preko preko commandera, ali i to moze da se promeni u mapi. Videces da kada otvoris vecinu mapi tek od 2000 obrtaja ima nekih podatak,zato sto tek tada radi commander. Trebao bi motor da ti se ugasi preko 2000 ako nemas nikakvu mapu. Mozda ti vec imas u njemu nultu mapu, to je mapa preko koje radi fabricki kompjuter, i zato mozda ne mozes da ubacis novu. Kada povezes otvori prazan program, ne ubacuj nikakvu mapu i probaj da ucitas mapu sa commandera da vidis ima li sta, ako ima izbacice ti brojke u programu, i onda treba tek da ubacis u program mapu koju hoces i posaljes je commanderu. Ja sam sebi ubacivao pre 2 god pa mislim da ide tako nekako.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

pozdrav

 

unutra je pretpostavljam mapa za akrapovica i kn ali nisam siguran

imam kn ali auspuh nije akrapovic

 

nisam uspeo da povezem uredjaj na laptop dok je bio na motoru a motor je bio upaljen

 

znam tacno sta bih trebao da radim, ali za sada je odbio poslusnost

 

prvo cu probati sa drugim laptopom jer je ovaj ko zna kako podesen mozda i ne vidi usb konekciju

 

ako to ne upali, probacu sa baterijom 9v i kucnim kompom

 

 

 

i bitno pitanje je bilo, kada s erucno podesava komandera na tri dugmeta (low med hi)

 

da li se ta podesavanja odnose na nultu mapu ili na ucitanu mapu u komanderu?

 

 

tj ubacio sam mapu za akrapa i kn

 

onda rucno smanjim gorivo na low obrtajima, jesam sad smanjio unos goriva za mapa za akrapa i kn, ili za nultu mapu?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

Nisam siguran da mozes ucitati mapu dok motor radi, trebas samo da das kontakt da dobije napajanje. Onda prvo ucitas mapu sa commandera pa tek onda ubacis drugu. Pa trebalo bi da se ti dugmici odnose na mapu u njemu(ja ih ne diram), ne mozes da imas i nultu mapu i mapu za KN-a istovremeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

ok rucna podesavanja cu da vratim na sredinu

 

jos mi samo ostaje da povezem pc3 sa kompom i promenim mapu

 

pokusacu danas opet ali sa drugim laptopom

 

valjda ce uspeti...

 

takodje, jesi koristio ono 'accelerator pump' ?

 

tj da doda gorivo ako ti naglo das gas u odredjenim obrtajima ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

imam sve manuale

 

u kojima detalji naravno ne pisu

 

samo najosnovnije

 

ali ne pise cemu sluze oni brojevi,kako ih podesiti, sta se podesava rucnim menjanjem na uredjaju itd i tako najvaznije sitnice ne znamo, oni su samo objasnili da skines mapu i da je ubacis i to je to...

 

drajveri nisu potrebni za xp, samo za win98

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 232 postova
  • Lokacija: Pecinci

vidi koliko sam upucen ne mozes power tako stelovati kako si opisao da bi iz njega izvukao max.

danas sam slucajem okolnosti bio kod coveka koji drzi K.N/filtere i koji mi je objasnio da da se sapowerom ne radi stelovanje kako su ti to drugi opisali

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

ne znam o cemu pricas

stvar je cini mi se vrlo jasna, comander menja kolicinu goriva koja se koristi i moze se podesiti pri kom broju obrtaja ce koliko biti izmenjena kolicina goriva (dodati ili oduzeti u odnosu na fabricko podesavanje)

 

jos ima dodatak koji se zove akceleratorska pumpa, koji moze da se podesi da u odredjenim uslovima da vise goriva (npr ako naglo damo gas u 7000 obrtaja, on doda 5% vise goriva)

 

posto verujem da kod nas niko ne zna dobro da barata sa ovim da bi mogao motor da podesi 100% kako treba, ubacicu mapu za moj auspuh i filter i nista necu dalje dirati. ni tu akceleratorsku pumpu, ni sa tim necu da se zezam.

 

meni je konkretno problem bio sto nisam uspeo da povezem comander sa kompjuterom i ubacim mapu, jer nisam imao strujni adapter, a povezivanje dok je na motoru nije mi uspelo kada sam probao.

 

pokusacu opet kad malo otopli sa drugim kompjuterom a ako ne uspe, nabavicu adapter za povezivanje dok je van motora....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Mislim da mozes sve to da mijenjas. Ukoliko ti se ne svidja ili motor lose radi, samo ponovo ubacis mapu u PCOM i sve se vrati na normalu. Ja sam za Wingse stavio mapu koja je u sebi imala podesavanje za Akrapovica i nije bilo problema. Naravno da su Wingsi bili skroz otvoreni. Nije bilo pucanja i motor je radio sasvim OK. Dobio sam i na ubrzanju u nekim djelovima u kojima mi se TDM nije pokazao previse agilnim, tako da sam sa tim bio dosta zadovoljan. Takodje, mape nisam ubacivao, niti sam mogao, kada je motor bio upaljen, nego sam samo davao kontakt kako bi PCOM imao napajanje, i sve je radilo OK...

Srecno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 232 postova
  • Lokacija: Pecinci

nisi me dobro razumeo brate ja samo kazem da sto mi radimo oko powera nema ama bas nikakve veze

kao prvo da bi nastelovao power on ni u kom slucaju ne moze da se steluje kako mi radimo tj.motor se tera u specijalni tunel koji improvizuje udar vetra od dvesta na sat sami usisnici drugacije reaguju kao i covekova pluca.stelovanje tj.putanja se steluje na brzini od dvesta i kusur kilometara i tada se izvlaci najbolje iz motora

prosle godine sam bio u hanoveru i prisustvovao stelovanju powrea na hondi 900rr i ne pricam ovo bez veze

samo stelovanje kosta koliko smo ti i ja dali za power pa sada se uzmi koliko je to lak posao

mada mi nije jasno zasto je to toliko komplikovano ocu reci imam mercedesa 220cdi on ima fabricki 150 ks

prilkom cipovanja koji sam kupio preko ima nekih nepunih 190ks

sta hocu reci cip koji sam uzeo se samo ubode proces traje nekih tri min.i pici nema putanje nema stelovanja

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Samo da se razumijemo. Ti mozes da stelujes sve to na PCOM, ali je drugo pitanje da li ce to da bude dobro. Da bi to bilo dobro, treba da imas tunele i stolove na kojima to sve mozes da probas. Zato to stelovanje kosta toliko, jer taj koji ti ga napravi ti garantuje da ce imati toliko i toliko konja. A ti definitivno mozes to sam da probas da stelujes, zato se i ugradjuje PCOM...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Zavisno od modela motora i modela USB PC3 treba samo dati kontakt a druga varijanta je da mora da se dovede napajanje 9v.

Baterija se brzo troši pa sam ja primera radi uzeo DC adapter koji sam povezao pa me baterija više ne zanima.

Takođe ako radiš kući na desktop ili svejedno laptopu treba ti samo DC 9v i naravno u oba slučaja USB kabal.

Moguće da ima veze šta prvo povezuješ probaj prvo napajanje a tek posle USB kabal na laptop.

Nadam se da imaš odgovarajuću aplikaciju moja je primera radi ver 321 koju sam koristio pre 1god.

Oko mapa šta reći osim da nema teoretske šanse da bilo šta nasumice uradiš pa čak i ako u jednom opsegu ti se učini da si nešto uradio u drugom ćeš da totalno uprskaš...

Ako nećeš da ideš na neko ozbiljno tuniranje na Dynojet stolu moja je preporuka da staviš neku gotovu mapu sa Dynojet website koja makar približno odgovara tvom setup-u i da se tako voziš. Probaj da nađeš mapu za auspuh koji je sličan tvom, ne mora da bude isti proizvođač ali dužina cevi i sama dužina topa da bude makar slična

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

 

pokusao sam da startujem vezu dok je motor RADIO tj bio u leru i mozda zato nije htelo

 

probacu sad sa kontaktom samo , ako ne upali ubacicu 9v bateriju ili adapter

 

nasao sam mapu na sajtu bas za moj auspuh i filter, ubacicu to i nista ne diram

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

uspeo sam da ubacim mapu

 

problem je bio trivijalan , nije mi dobro bio povezan usb kabl

 

i jos jedan deo problema:

PCUSB ne moze se povezati dok je na kontaktu nego iskljucivo dok motor radi

 

barem je tako bilo kod mene

 

imam sad mapu bas za moj auspuh i filter, tako da, nadamo se radice bolje nego do sada

 

inace, map akoju sam skunuo sa njega, imal aje u sebi 4 neke mape, dok ona koju sam ja ubacio ima samo jednu ??

 

valjda je to bilo podeseno za svaki cilindar posebno?

 

PITANJE: sta s etacno desava ako smanjim benzin na niskom i srednjem broju obrtaja, hoce manje trositi i da li ostecujem motor na taj nacin ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

ne valja da ima ni viška ni manjka goriva u smeši, ali od dva zla manje je ono da ima više goriva.

 

kad je smeša siromašna može da dođe do samozapaljenja, tj smeša se zapali se pre nego što svećica baci varnicu, onda se dešava je sledeće da ta eksplozija gura klip dole a radilica ga istovremeno gura na gore i to je veoma štetno. manifestuje se kao kliktanje, vrlo specifično. u vožnji najčešće dolazi kad se voziš na malim obrtajima i odjednom zabodeš gas.

 

 

e sad da li će se to događati kod tebe ne znam, probaj, ako pri naglom odvrtanju gasa čuješ da motor klikće i da se za to vreme skoro ništa ne dešava tj motor jako slabo diže obrtaje ti vrati na staro podešenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

znam za to kliktanje, cuo sam ga par puta kad recimo u 4toj zabodem gas a bio sam u niskim obrtajima, jel to to?

 

to je to, i to je jako jako loše po agregat, izbegavaj maximalno... uglavnom je posledica stavljanja visokoprotočnog filtera a na gorivu se nista ne odradi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja