Jump to content

Moto Zajednica

Kako smanjiti snagu motora, tj nekako produziti gas? Upomoc!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 117 postova

E hvala svima, na savetima :kul:

 

Motor su pregledali i Rade i drugar, iskusan bajker (65 godiste), i nisu nasli apsolutno nikakav problem. Motor je tip-top. Samo mi je drugar, iskusan bajker rekao: BAS lepo ide :) tj lepo se vozi, perfektan motor. Ja kapiram da je njemu lepo, ali meni bash i nije!

 

Nije problem kretanje. Lepo i polako on krece sa polaganim pustanjem kvacila. Bas, bash lagano. Medjutim kad je kvacilo pusteno SKROZ, i samo malo zavrcem gas, leti ko lud! Jednostavno je prejak za mene pocetnika. Sto neko lepo rece: gas mora da se "mazi". E to je bukvalno to! Moram da "mazim" gas da nebih probio zvucni zid! A ja jos nemam taj istancan osecaj za "mazenje" gasa pogotovo kad jos kupim rukavice!

 

Inace, aj na taj polusklek cu se navici (rece drugar iskusan bajker - ojacace ti ruke od motora, to je dobro), na ulicu necu izlaziti bar mesec dana cu raditi poligone ovde kod mene u kraju na napustenoj okretnici. Mozda za mesec dana i meni bude "lepo" i naviknem se na zver, al za sad - :kaboom:.

 

Nego mene interesuje, jel moguce za POCETAK nekako taj gas podesiti da nemora da se "mazi" vec da ima veci hod-prag itd. Tj da mogu da ga zavrcem a da motor ne polece. To bi mi dosta olaksalo kao pocetniku. Secam se imala je fora na bajsu da se popusti sajla ako su kocnice prezategnute, pa odma vataju, popusti se sajla i kocnica dobije veci luft. A ni ovo sa svecicama ne zvuci lose? Karburator sta mu radi? Smanjuje snagu? I to je strava ideja za pocetak! Inace samim motorom ok se nosim (tezina, gabarit itd) na to sam se vec navikao. Samo taj gas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

nemoj da kukaš, kupi kacigu ako veæ nisi, stisni zube i vozi to!

 

ni jedan motor na leru ne ide 40 (ako na leru ide 40 koliko æe iæi na 10-12k obrtaja!?), naði lepo neku bezbedan put, bez mnogo saobraæaja i uèi se. malo se igraj sa kvaèilom i gasom i na kraju æeš steæi oseæaj.

 

mislim da je problem kod tebe što nemaš oseæaj za gas jer takvi motori oštro reaguju na svako zavrtanje ruèice. ti misliš da si dao malo gasa a to je ustvari dosta. samo vežbaj i sve æe biti ok.

 

 

ako hoæeš da ideš sporije od 40, siðeš sa motora i lepo ga poguraš i to je to. :D

 

endurac koliko god da kocka ne vidi ono što mu se ne kaže mislim da su male šanse da mu promakne ler gas od nekih 3000 obrtaja. mislim da je to nemoguæe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Mozes da probas da zacepis jednu rupu na siberu u karburatorima. To bi trebalo da uspori njigovo podizanje i smanji cimanje na pocetku a ne utice na krajnju snagu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

jebiga, krenem da kucam i neko me zove pa nisam video poslednji post.

 

bender 75 u pravu si, moraš da maziš gas, u tome je cela poenta. ta varijanta sa odpuštanjem sajle ne pomaže kod gasa.

 

ne èaèkaj ništa, sedi i vežbaj i javi kako naprediješ. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Mi se ubismo od brige a covek ima neznu ruku:)

 

Stavi bananu u auspuh, to bi trebalo da ga uspori :D Nemoj samo da stojis iza motora dok ga zagrevash...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

ma kapiramo sta pricas.

prvo vidi ler gas, podesi koliki je.

onda mozes da ogranicis hod istog, ko za decu.

ja ne bih prodavao ni u ludilu, ne bih dirao karburatore, niti se zajebavao sa lancanicima (osim ako neces u slep sluzbu :wink: , plus sto bi onda poleteo na ledja u trenutku TEK!)

nego prostudiraj sajlu gasa dole kod karbona, stvar se moze resiti sa dve polugice i jednom plocom, tj. nabudziti da za isti hod rucice gasa prvo zahvata malo, pa onda vise.

ALI, ovo moze da ti bude mac sa dve ostrice, i ici ce on tvojih 40 i 20 bez problema ali ce prelaz od 40 do 70 recimo biti u DOSTA brzi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: BANJA LUKA

Jednostavno rjesenje smanji usis na karburatoru tj zacepi ako hoces da slabije ide, to su nekad radili na motorima, na taj nacin ogranicavali snagu.Probaj malo pa experimentisi ali ti garantujem da ces ga malo oslabit dok se ne naucis voziti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Ma kakvo prigusivanje bre, nediraj nista, greh je to i to veliki.

Lagano dodaj gas i bice sve u redu. Nekapiram to sto ti hoces da razvuces hod gasa pa kad kreces da ga zavrces????? Nemozes me ubediti da nemas osecaja za toliko da nemozes da milis motorom tj. da ides 20-30 na sat. U tom slucaju - mnogo vezbaj, kao sto ti preporucise ili SJASI :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

@ Bender 75

Ja bih dodao jos nesto - ne znam sta nosis od odece za voznju, ali ja na tu raketu ne bih sedao bez "ful opreme". Pantalone i jasha sa protektorima, cizme, kaciga, rukavice itd.

 

I ja sam pocetnik - ucio sam letos da vozim na 250cc a iskusio sam na sopstvenoj kozi kakav je filing pri "lizanju asfalta". MOLIM TE pazi sta radis!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Skini prednji zupcanik i zameni ga drugim takvim ALI koji ima zub ili dva vise pa ces izgubiti nesto na toj startnosti,ali ces dobiti na ukupnoj brzini malo tako da i nije ustvari neki gubitak!? ;)

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014
Tj da mogu da ga zavrcem a da motor ne polece.

 

Izbaci tu rec (ZAVRTANJE) iz tvog recnika i iz glave. Mani se tih egzibicija. Samo vezbaj i obavezno pod punom opremom. I kada izadjes na ulicu javi kuda ces se kretati da znam da ne idem tuda. Bar dok nenaucus :jecaj:

 

Poslusaj ove sve savete sto su ti iskusni ljudi rekli i samo polako. Bice to sve ok. Niko se nije naucen rodio.

 

Ljudi ovaj momak me je skroz zabrinuo, plasi me :-k :misli: [-o<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Ako je ler gas ok (1000-1100), onda probaj da ga ubacis u prvu maltene bez gasa sa laganim otpustanjem kvacila, pa kad krene isto to u drugu i tek u drugoj LAGANO dodaj gas da malo ubrzas, pa u trecu i videces da nece ici kako kazes kao lud. Ako ti to nikako ne odgovara, prodaj motor (iskreno mislim da nije za tebe takav tip motora, ne znam ko te prevari da ga kupis) i kupi enduro ili kastom do 40 ks i bice ti sasvim dovoljno za normalnu voznju. Cak ni sklekovi ti nece biti neophodni. Ako si u BG-u, skokni do mene ili daj adresu na pm, pa cu doci do tebe da malo uvezbas voznju. Samo opustewno i steci ces sigurnost 100 posto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG
Skini prednji zupcanik i zameni ga drugim takvim ALI koji ima zub ili dva vise pa ces izgubiti nesto na toj startnosti' date='ali ces dobiti na ukupnoj brzini malo tako da i nije ustvari neki gubitak!? ;)

Pozdrav 8)[/quote']

 

pa ako ovo uradi ima prvom na leru da ide 80! :D

 

ostavi se tih menjanja zupèanika i pravljenja polugica na sjli gasa, to te em košta em je zajebancija. to vreme potroši na vožnju, a pare na èorbu i sve æe biti ok. naravno oprema se podrazumeva.

 

 

ako ti je baš, baš velika frka (a mislim da malo preteruješ) možeš da mu malo zatvoriš usis (veljabandit znam da je greh ali šta da se radi :D ), to ti je najlakše i najjeftinije.

 

evo sci se ponudio da ti pomogne, to bi ti dosta znaèilo.

 

sedi i vozi. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD
Secam se imala je fora na bajsu da se popusti sajla ako su kocnice prezategnute' date=' pa odma vataju, popusti se sajla i kocnica dobije veci luft.[/quote']

 

Ovo ti je odlicna ideja. Olabavi sajlu za gas. Nece biti tako zustar a i neces imati 'ceo' gas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

A da ti lepo olabavis sajle na kocnicama pa da svi budemo mirni

 

Bez ljutnje ali umesto da kucas kako ti lose ide sedi na motor i polako. To je odlicna masina i naucices se. Za sve u zivotu treba vremena pa tako i za ovo. Mani se prepravljanja motora nego vozi. Na kraju ce ti trebati i jaci motor kad naucis. Videces

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr
Bender 75 ::

Secam se imala je fora na bajsu da se popusti sajla ako su kocnice prezategnute, pa odma vataju, popusti se sajla i kocnica dobije veci luft.

 

 

Ovo ti je odlicna ideja. Olabavi sajlu za gas. Nece biti tako zustar a i neces imati 'ceo' gas.

 

Aha, ali malo sutra. Imace prazan hod do nekog trenutka (taman za to vreme pomisli 'wow ne leti, mogu jos da dodam gas'), pa onda kada se sajla zategne i kad ga cimne ima da se zakuca negde.

 

Ja sam od skoro seo na veliki motor (GPZ500). U pocetku je bilo malo frke ali sada je super. Samo polako. Opremu na sebe i poslusaj starije kolege.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
Bender 75 ::

Secam se imala je fora na bajsu da se popusti sajla ako su kocnice prezategnute' date=' pa odma vataju, popusti se sajla i kocnica dobije veci luft.

 

Ovo ti je odlicna ideja. Olabavi sajlu za gas. Nece biti tako zustar a i neces imati 'ceo' gas.[/quote']

 

Aha, ali malo sutra. Imace prazan hod do nekog trenutka (taman za to vreme pomisli 'wow ne leti, mogu jos da dodam gas'), pa onda kada se sajla zategne i kad ga cimne ima da se zakuca negde.

 

pa tokom praznog hoda NECE pomisliti da da ne leti, jer ce masina raditi na leru, to jest nece ici... bolje da ogranici hod na max. jvaj prazan hod zna da bude zajeban ko luft u letvi volana :)

nego, daj masinu onom ortaku koji ti je preterao do majstora, pa nek je cepa jedno mesec dana, kad omeksa karike da budu ko plastelin, sjebe kompresiju i ubije masinu, bice ko mleko.

 

ufff... dosta bre vise, sedi na to, UCI i VOZI SE :!: gle kakv dan :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
:lol: Kao što reèe Evil' date='vežba i vežba, treningom do savršenstva! :wink:[/quote']

:skijas:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
a da mi prodas motor? kod mene je obrnuto ' date=' stalno imam osecaj da se nista ne dogadja kada dodajem gas[/quote']

 

hehehe, probaj da startuješ mašinu pre nego odvrneš gas :D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V
Skini prednji zupcanik i zameni ga drugim takvim ALI koji ima zub ili dva vise pa ces izgubiti nesto na toj startnosti' date='ali ces dobiti na ukupnoj brzini malo tako da i nije ustvari neki gubitak!? ;)

Pozdrav 8)[/quote']

 

pa ako ovo uradi ima prvom na leru da ide 80! :D

 

ostavi se tih menjanja zupèanika i pravljenja polugica na sjli gasa, to te em košta em je zajebancija. to vreme potroši na vožnju, a pare na èorbu i sve æe biti ok. naravno oprema se podrazumeva.

 

 

ako ti je baš, baš velika frka (a mislim da malo preteruješ) možeš da mu malo zatvoriš usis (veljabandit znam da je greh ali šta da se radi :D ), to ti je najlakše i najjeftinije.

 

evo sci se ponudio da ti pomogne, to bi ti dosta znaèilo.

 

sedi i vozi. :)

Ne bih rekao,moj burazer je to uradio na ovom Cross-u kojim se trenutno zabavljam jer je sa svojih okruglo 100kg i oko 23ks bio VEOMA startan,toliko da se jedan izvrnuo u mestu i slomio mi stop svetlo iako ga nije"zavrnuo"a posto je zupcanik vec bio skoro za zamenu burazer je stavio drugi sa par zuba vise i sad bas treba da se potrudis da ga dignes na jedan tocak,ali kad predje odredjeni broj obrtaja onda vec ima doooobro ubrzanje za jedan Cross,zato mislim da ce i njemu uspeti!!

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja