Jump to content

Moto Zajednica

Kako smanjiti snagu motora, tj nekako produziti gas? Upomoc!

Recommended Posts

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Lomnice, tvoj kros se muèi pri startu, zbog veæeg zupèanika, i zato više ne poskakuje, kada to uradiš motoru od 70 konja, on bi mogao i te kako da skoèi. Moje mišljenje je da je ovaj post ovakvog karaktera jer je deèko jednostavno prerano rekao svoje utiske. Verujem da æe za tri dana vožnje da ima drugaèije mišljenje. Prvi put kada sedneš na nešto što nema naslon a ide kao ludo, poèneš da prièaš kao Bender. To ti je kao ona reklama za krekere: Stvarno je dobar, ali vremenom se navikneš.

 

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 652 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

razumem te potpuno.tvoj problem moze da se resi manjom kubikazom da si uzeo nesto pa presao na jace. Npm. moj 250 znaci isto je dal odma zavrno rucicu gasa do daske ili polako on isto ubrzava jednostavno nema tu snagu ! Znaci treba da dobijes taj osecaj za gas kao kad sednes na neki motor prvi put ubac u ler i polako zavrces rucicu gasa da osetis gas.a jace kubikaze sto neko rece moras da mazis gas inace ode ti.seo sam na 600 cc i video sta znaci maziti gas a kad sednes na manju kubikazu totalno je drugacije.Nije problem ako zelis pokazacu ti jednog dana nacicemo se da vidis u praksi o ovome sto sam ispricao ! Pozdrav :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

lomnice kros je nešto drugo, ovaj motor i da mu staviš dva zuba više napred opet æe prvom i drugom da kida. deèko je napisao da mu motor na leru ide 40, ako staviš više zuba napred iæi æe još brže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V
lomnice kros je nešto drugo' date=' ovaj motor i da mu staviš dva zuba više napred opet æe prvom i drugom da kida. deèko je napisao da mu motor na leru ide 40, ako staviš više zuba napred iæi æe još brže.[/quote']Ja sam citao da su to radili i na V-Strom Suzukiju i takodje se izgubi deo startnosti (bas su sracunali da se za svaki novi zub izgubi 6.25% obrtnog momenta) iako je ono masina mnooooogo jaca od mog Cross-a pa sam mislio da je to univerzalno resenje!?

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr
Sta se sada desava??? Da li si se navikao na motor do sada???

 

Mislim da covek sada nabavlja opremu (videh u moto opremi), pa verovatno ce onda na privikavanje :D. Nije valjda lud da bez opreme seda na motor :!:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
a da lepo neko pomogne coveku' date=' neka ga stavi na zadnje sediste neke 'iljadarke, nek malo iz-zavrce pa kada covek sedne na svoj motor da mu normalno ide.[/quote']

 

Bilo bi [-o< :omfg: :nosila: i posle toga samo :skuter:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
a da lepo neko pomogne coveku' date=' neka ga stavi na zadnje sediste neke 'iljadarke, nek malo iz-zavrce pa kada covek sedne na svoj motor da mu normalno ide.[/quote']

:prayer:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova

Nabavih opremu.

 

Eh posto bi kod Angeline Jolie ovog foruma, tj Mine ;), uf sto nisam neki Brad Pitt :lol:, koja ima svu potrebnu opremu po ok cenama, i kad videh Minu, kupih i sta mi treba i sta mi ne treba :oops: (shala, shala, sve mi je trebalo :lol:), sedoh na motor i vozah bogme do sad. I evo utisaka:

 

Znaci onaj prvi post slobodno moze da se brise ;). Ili da sluzi za zasmejavanje pocetnika. Ma skroz opusteno, sad kapiram gde sam gresio. Najveca greska - nemanje opreme! Tj, preciznije, kad sam prvi put vozio motor, nisam imao rukavice, pa posle 2-3 kruga na okretnici se ruke zaledile, totalno se izgubio osecaj na hladnom celiku kvacila i kocnice. Posle vashih saveta mi je sve bilo jasnije. Mnogo cool forum & community :kul:. Tacno tako - nema zavrtanja - samo milovanje gasa. Onda, sta je mene zezalo pa je motor skakao kao raketa. Znaci, sa promrzlim prstima, bez osecaja, ja sam previshe dodavao gas, nabijao obrtaje, i predugo bio u prvoj, te je motor, sa mega nabijenim obrtajima u prvoj skakao kao raketa pri samom pipanju gasa. Kad se da prejak gas, pa odmah posle mali - on cima. Stvari su sad totalno drugacije!

 

Znaci prva, lagani ma skoro bez gasa gas. Onda, cim motor postigne neku postojanu brzinu, druga, lagano kvacilo i milovanje gasa, i ide ko skuter! Bebica. Ukrotih konja! Mirna Milojka. I tako za sve brzine. Nikakav problem. Ma tomos apn6. Sa rukavicama se mnogo lakse kontrolise gas, mislim, bitno je samo da ruke nisu promrzle. E sad, bas je udoban (poredim sa skuterom), osvetljen, prednja svetla ko na automobilu! Zadnja isto tako, uocljiv je motor bas svetli ko jelka, nije neko malo go*ance koje mozes da ne primetis, uz brdo ide ko metak, bez mucenja, ma sve je ok. A tek zvuk :shock: - milina. Eto pomirismo se ja i gromovita maca...

 

Sve u svemu, sad sam josh malo nesiguran pri skretanju, obaranje motora itd, ali brzina i kretanje - smesno. Naravno - nisam prelazio 60kmh - niti cu u skorije vreme...

 

Znaci (samo za apsolutne pocetnike) da se ne istripujete kao ja prvi put:

 

Rukavice, oprema, i milovanje gasa!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

hehehe; videces kada se budes navikao na motor i obaranje istog, onda ce ti biti ruzno da vozis biciklu... kad sam seo na biciklu posle 3 meseca voznje motora... i krenuo da obaram biciklu u krivini, al da obaram kao motor... ne ide...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
hehehe; videces kada se budes navikao na motor i obaranje istog' date=' onda ce ti biti ruzno da vozis biciklu... kad sam seo na biciklu posle 3 meseca voznje motora... i krenuo da obaram biciklu u krivini, al da obaram kao motor... ne ide...[/quote']

 

 

e, da bicikl posle motora, haos. Ja krenuo sa ortakovim bajsom na adu, zaleteo ga sa vrha brda, da izgubim glavu, slabo koci, trese, drmusa, da ga oborim u sporednu ulicu, proklizava...

 

Kada se naviknes na motor, tek onda pazi, mislices da si najpametniji i najbolji vozac, pazi, onda se najvise gresi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
Kada se naviknes na motor' date=' tek onda pazi, mislices da si najpametniji i najbolji vozac, pazi, onda se najvise gresi.[/quote']

 

Eh to mi rece i ovaj moj drugar iskusan bajker.

 

Kaze on - jel znas da skijash?

Ja kazem - znam.

pa jesi padao sa skija?

kazem ja - jesam.

A jel se secas kad si najgore pao?

ja nesto razmisljam, vracam film u nazad i skapiram!

Pa ja sam ozbiljno pao tek onda kad sam pomislio da sam naucio da skijam ;)

i kad sam se istripovao da sam Bojan Krizaj.

 

E kaze ovaj moj drugar - tako ti je i sa motorima. Kad tek poletis, pa istripujesh da sve znas, da si Rossi, tad se najgore pada... Samo polako i oprezno...

 

Moram priznati da je zvucao mudro...

 

 

 

E ljudi bash hvala na dobronamernim savetima :kul:

 

Respekt :prayer:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

hehehehe svaka cast majstore samo laganica sad, moz stavit deblji dihtung glave i izgubish 10 konja , i uzivas polako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Bender drago mi je da si zadovoljan opremom, i da ti voznja motora konachno postaje uzivanje...Samo lagano s gasom. :D

 

Vidimo se na drumu chim sredim makinu 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

Dobar dan svima! Kao i momak koji je otvorio temu i ja sam nov u svemu ovome. Prethodno iskustvo skoro nula (provozao par skutera, er6n i gs1200, sve sto se kaze po krug). Prva masina koju sam nedavno uzeo z750. Naime problem mi je isti ili slican, ler je na oko 1000 obrtaja, ali i najmanjim pipanjem gasa ja odlete. Koliko me je informisao momak od kog sam uzeo motor lanac i lancanici su od r1. Ni da mu verujem ni da ne verujem jer se ne razumem dovoljno. Moje pitanje je kako i da li je moguce nekako ustrojiti taj gas da malo bude lenj. Lenj u smislu da moram samu rucicu malo ozbiljnije da zavrnem kad hocu da potegne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja