Jump to content

Moto Zajednica

Kako smanjiti snagu motora, tj nekako produziti gas? Upomoc!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 175 postova

Meni nije jedna stvar jasna. Nemoj da se osetis uvredjenim ili slicno, ali sto kupujete motore koji su vam prejaki i koje ne mozete da kontrolisete, jos ako ste pocetnici? Pri kupovini motora imate priliku da ga vidite, isprobate, provozate, i ako vam ne odgovara, predjete na neki slabiji.

Sta ako se ne daj Boze dogodi neki "Ruzan pad", ko ce biti kriv, motor, pesak, auto od koga ste se uplasili, kisa? Taj pad ne mora da se desi odmah, moze se desiti posle 2-3 meseca, kada se stekne neki lazni osecaj sigurnosti, kada covek misli da je savladao voznju motora, medjutim, ima tu jos mnogo da se uci.

Pamet u glavu za buduce generacije, pocetnici neka kupe slabije motore za vezbanje, do 250 kubika, za vase omiljene Jamahe, Kavasakije, Honde, od 500 cc i preko ima vremena, i to ce doci na red.

Znaci u sustini ima 2 odgovora, prvi je kupiti slabiji motor i uciti se, vezbati, pa kad se savlada i kad dodsadi, kupiti drugi jaci, dok je odgovor br 2 kupiti ljutu masinu i stedeti je maksimalno dok sve ne dodje na svoje, dok se ne savlada pa lagano.

Iskusni vozaci ce reci verovatno da mnogo palamudim, ali ja kao da kazem, jos uvek pocetnik, zaista imam ovakvo misljenje i veoma mi je logicno.

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Dobar dan svima! Kao i momak koji je otvorio temu i ja sam nov u svemu ovome. Prethodno iskustvo skoro nula (provozao par skutera, er6n i gs1200, sve sto se kaze po krug). Prva masina koju sam nedavno uzeo z750. Naime problem mi je isti ili slican, ler je na oko 1000 obrtaja, ali i najmanjim pipanjem gasa ja odlete. Koliko me je informisao momak od kog sam uzeo motor lanac i lancanici su od r1. Ni da mu verujem ni da ne verujem jer se ne razumem dovoljno. Moje pitanje je kako i da li je moguce nekako ustrojiti taj gas da malo bude lenj. Lenj u smislu da moram samu rucicu malo ozbiljnije da zavrnem kad hocu da potegne?
Sto kreces motorom ko kolima kad hoces da se potpises? kreni prvom, pa odma u drugu, mali gas do 2000 obrtaja pa u trecu i bice lenj. Ako ti prvom ides do kraja pa u drugu vec si na 130 km... nisi na trkama lagano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

Ta kojih 2000 obrtaja :-D radi na leru i jesan li pipnuo gas on skoci na 4-4.5 hiljade. Kanda je ipak sve u osecaju i onom "milovanju" rucice :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Ta kojih 2000 obrtaja :-D radi na leru i jesan li pipnuo gas on skoci na 4-4.5 hiljade. Kanda je ipak sve u osecaju i onom "milovanju" rucice :-D
Ma ja po mom banditu 1200 njemu ne trebaju obrtaji da bi isao da stvar je u milovanju rucice i brzom saltanju bez da ode u blokadu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

Nov sam vozac tako ni 6-7000 obrtaja nisam video kako treba a kamoli blokadu :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...
Pre 13 sati, m1lanche je napisao:

Dobar dan svima! Kao i momak koji je otvorio temu i ja sam nov u svemu ovome. Prethodno iskustvo skoro nula (provozao par skutera, er6n i gs1200, sve sto se kaze po krug). Prva masina koju sam nedavno uzeo z750. Naime problem mi je isti ili slican, ler je na oko 1000 obrtaja, ali i najmanjim pipanjem gasa ja odlete. Koliko me je informisao momak od kog sam uzeo motor lanac i lancanici su od r1. Ni da mu verujem ni da ne verujem jer se ne razumem dovoljno. Moje pitanje je kako i da li je moguce nekako ustrojiti taj gas da malo bude lenj. Lenj u smislu da moram samu rucicu malo ozbiljnije da zavrnem kad hocu da potegne?

Најбоље што пре неки курс за вожњу ( потражи по форуму ) 

да не би изгинуо. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja