Jump to content

Moto Zajednica

Kako smanjiti snagu motora, tj nekako produziti gas? Upomoc!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 117 postova

Pomagajte!

 

Evo sta me muci. Kupih FZR 500 http://bjbikers.com/forum/viewtopic.php?t=5000 kao svoj prvi motor http://bjbikers.com/forum/viewtopic.php?t=4873 i provozah ga, i mogu reci, kuku meni!!!

 

Ja ne uspeh da na njemu postignem brzinu recimo 40kmh!!!

 

Samo preko 60 kmh!!!

 

Evo u cemu je problem. Znaci BUKVALNO pipnem gas on leti! Naravno, znam da sam pocetnik i da tripujem, al cesto imam osecaj da mu josh malo zavrnem gas da bi ga propeo na zadnji tocak! Totalno sam pogubljen u brzinama. Znaci, na dole, prva. Ja PIPKAM gas, on rezi ko lud! I sad, kapiram ja klackalica (vozim auto), kvacilo, itd. I krenem ja polako bez problema, ali kad SKROZ pustim kvacilo, i PIPNEM gas u prvoj, odo ja u PM :shock: !!! Cini mi se osta plameni trag iza mene! Znaci creva ispadaju. Uopste nisam ocekivao toliko snazan motor! I gledam ja brzinometar, ma samo sam pipnuo gas, i eto me na 60kmh! Kuku meni!

 

Samo me skapirajte kao totalnog pocetnika, sto definitivno jesam, znam da moja pitanja zvuce glupo. Izvinite :cry:...

 

Sta da radim :cry:!? Kako ja da na fzr-u 500 idem 40kmh? Jel UOPSTE moguce postici tu brzinu (20-ili 40 kmh) sa SKROZ pustenim kvacilom (i to bez zezanja, stvarno nemam resenje!?)? Posto sam ga vozio na nekoj okretnici, gde automobila gotovo da nema, tu brzinu postigoh skoro na leru! Gotovo da nisam ni zavrnuo gas a idem 40kmh, ma uzas! Kapiram da sam recimo u kneza Milosha u nekoj saobracajnoj guzvi, tako bi se zakucao u neki auto ispred, da to nije normalno. A ni to kvacilo nije bas lagano za konstantno stitskanje! Ko ce stalno to da stiska!? Kocnica isto, EXTRA koci, ali ni to nije zajebancija za non-stop stiskanje. Pa imacu podlaktice ko Safet Susic listove!? Ili mozda nesto radim pogresno? Pomagajte.

 

Evo sta bi ja hteo, ako je ikako moguce to bezbolno izvesti na mom motoru. Jel moguce da mu nekako taj gas "razvucem" tj da taj gas za POCETAK ne bude toliko nabrijan? Znaci, moram bash da ga zavrnem da on zarezi, kako sad zarezi samo kad ga pipnem? Mozda je glupo pitanje al mene je ovo stvarno porazilo. Ipak sam ja pocetnik i pored savrsene kontrole desne ruke (ne pada mi napamet da "ludujem") i moje dobre volje, motor se prosto otima! Ljudi pa ovo je motor SAMO za izivljavanje! Podlaktice bole od kvacila, nagnut si napred u nekom poluskleku!? Ko da radim sklekove a ne da vozim motor. Bash je tezak sport fazon. Kako li je tek ovima sa R1 ili sl, kuku meni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

E, druze moj, pa tebi su onda trebali malo objasnjavati nacin voznje motora, a i trebao si se vozati sa drugima, da te drugi provozaju. Cisto malo da osetis snagu masine. Ovo sto kad pipnes gas on leti :misli: to neznam sta je. To ce ti neki strucniji clan objasniti. A zamisli ja na mom 636. Korman jos spusteniji, a 136 konja. Ali "oni" idu samo onako kako ja zelim. Ili menjaj motor za neki enduro. Oni su bas za dugu i udobnu voznju. Nek on tebe sluzi i da se lepo vozate. :pivo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova

Opet kazem, apsolutni sam pocetnik, i zato uzimajte sve sa rezervom. Prilicno sam subjektivan. Mozda kad bi neko od vas iskusnijih seo na ovaj bajk, rekao, eh 500cc - malisha - sporo..

 

Ja kolko se secam mog motora iz srednje, nije ovako cimao na gasu. Ma kakvi! Ili sam bio mozda mladji i ludji? Ufff..

 

Ovaj sto mi prodade bike, kad je video moju zabrinutost u ocima, me ubedjivao, ma moze on da ide i ko sluter ili tomos apn5, sve je do tebe - kako ga ti vozis. Ali posto skoro probah neki drugarov skuter, odgovorno tvrdim, da ovo nema veze jedno sa drugim, i da sa SKROZ pustenim kvacilom, i trenutno nategnuto nabrijanim gasom, apsoutno nema sanse da ide ko skuter, ma kolko se ja trudio. Kakav crni skuter!? Pa ovo ide ko raketa za skuter. Nemam pojma... Jel moze taj gas da se podesava? Da bude opusteniji?

 

Svi mi kazete - prvi ti je motor, pamet u glavu, "samo polako"? A ja vas pitam kako "polako" pobogu :). Kako da postignem da idem polako sa ovom raketicom? Skace ko blesava. Ja STVARNO ocu polako, al ne znam kako? Na koju foru? Mozda ne biram brzine kako treba!? Mozda odma da ga bacam u sestu? U cemu je fora? Jel uopste moguce taj motor voziti opusteno?

 

Sad nesto gledah, mozda mi ostao sauh (mislim kapirate kolko sam ocajan), pa zato pipnem gas ona skace. Medjutim nije, spustio sam ga, mislim vozio sam ga sa spustenim. Uffff. Menjam fzr za skuter :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Sabac

Pozdrav.... nemoj da ga menjas za skuter!

Da te ja nesto pitam: Ko ti rece da kupis taj motor, ako si zaista pocetnik? :wink:

Ja sam imao slican problem, ALI SAM SA SOBOM,nikako sa motorom...

Lepo ti to prodaj, pa kupi neki manji kastum, ili endura, pa opali dva,tri leta na "pitomijoj" masini, uzivaj u sporijoj voznji, pa ako adrenalin bude i dalje "kuvao", a ti procitaj ono sto ti gore napisah velikim slovima...

Aj' uzdravlje i polako!!!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco, Voge 300 Rally

Stvarno, da nemaš problema sa ler gasom ili sauhom? Na koliko ti je ler? Da se nije neko igrao sa lanèanicima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova

Ko se bre igrao s lancanicima tek je uzeo momak motor sto je s vama :)

 

Stvarno vidi ili sauh ili ler nesto nije u redu on prvom bez gasa ne treba da ide preko 10-15 km/h ni u kom slucaju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr
...Znaci BUKVALNO pipnem gas on leti! Naravno, znam da sam pocetnik i da tripujem, al cesto imam osecaj da mu josh malo zavrnem gas da bi ga propeo na zadnji tocak! Totalno sam pogubljen u brzinama. Znaci, na dole, prva. Ja PIPKAM gas, on rezi ko lud! I sad, kapiram ja klackalica (vozim auto), kvacilo, itd. I krenem ja polako bez problema, ali kad SKROZ pustim kvacilo, i PIPNEM gas u prvoj, odo ja u PM !!! Cini mi se osta plameni trag iza mene! Znaci creva ispadaju. Uopste nisam ocekivao toliko snazan motor! I gledam ja brzinometar, ma samo sam pipnuo gas, i eto me na 60kmh!...

 

Mnogi bi ti pozavideli na tom osecaju! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Ako te ne mrzi, pronadji koji su karburatori na motoru, tj. koji proizvodjac i model. Trebalo bi da se tu krije resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Na takvim motorima se gas ne zavrce vec mazi :wink:

Osim u nekim posebnim slicajevima :oops: :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

pa ti lepo kreci drugom i odma u trecu :D

ili dok ne krenesh kako treba drzhi kvachilo "na pola" i mali gas...

ili kreni i odma u drugu...

 

koliko ja uspevam da vidim, tebi uopshte ne odgovara sportski motor...

mislim da bi ti pre legao neki naked jer ti je on izmedju sportskog i endura, tako nekako...

 

muchicesh se malo, nedelju-dve dok se ne snadjesh... sve ce to posle samo od sebe... :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Na kraju krajeva, mozes da otkacis kablove za svecice sa 2 klipa, pa da se tako vozis dok se ne priviknes, pa onda nakacis na 3 klipa i opet neko vreme :lol::lol:

 

Salim se naravno, proveri ler gas, ili neka ti neko presteluje karburatore...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Umesto da kenjate ko foke *nema smajlija da nadjem u obliku foke, , nek neko POGLEDA decku bajk pre nego sto pogine, mozda nesto nije u redu sa motorom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MTS 1200s DVT

nemoj bre nista da prodajes, nego se menjaj sa mnom.

salim se, polako samo dok se ne naviknes, lakse sa gasom. to sto ti mislis da je malo, vec si ga zavrnuo na 5-6k obrtaja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
Umesto da kenjate ko foke *nema smajlija da nadjem u obliku foke' date=' , nek neko POGLEDA decku bajk pre nego sto pogine, mozda nesto nije u redu sa motorom![/quote']

 

Koliko sam ja procitao, motor je bio kod majstora na pregledu, tako da ne verujem da je motor neispravan... stavise takvo se ponasanje i ocekuje od tog motora! Druga stvar je sto bender nije imao mnogo iskustva sa motorima pa odma kupio zver! Savetovali su ga ljudi da ne uzima odmah jak motor i ja izmedju ostalih...

 

Ne preostaje mu nista drugo nego da: se navikne, zameni motor, ili smanji snagu na ovome... A pitanje je bilo kako da mu smanji snagu? Koliko se ja razumem, najjednostavnije i najjeftinije je preko karburatora (pored toga da otkaci kablove). Ako nisam u pravu, onda se izvinjavam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Druže potpuno te razumem pošto sam i ja imao isti oseæaj kad sam poèeo da vozim 250ccm jesenas... Prosto mi je bilo smešno dok sam èitao, prvenstveno jer sam se setio sebe kad sam prvi put seo (sreæa da nisam imao jaèu kubikažu), ali to što sam imao traume kad sam prvi put seo na motor jesenas posle skutera od 50ccm mi nije nimalo smešno... Mislim da ipak nešto nije u redu sa motorom ili da nemaš oseæaj, jer što kažu i na najmanji gas on je na veæ 4000-6000 obrtaja a to ti je veæ nekih 60km/h. Ja bez gasa u leru stvarno milim na motoru tako da ipak vidi da li je sve u redu sa tim ler gasom ili neèim drugim u vezi sa motorom. Kao poèetnik ne mogu drugaèije da ti pomognem. Puno sreæe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT
Umesto da kenjate ko foke ....!

 

Koliko sam ja procitao' date=' motor je bio kod majstora na pregledu, tako da ne verujem da je motor neispravan... stavise takvo se ponasanje i ocekuje od tog motora! Druga stvar je sto bender nije imao mnogo iskustva sa motorima pa odma kupio zver! Savetovali su ga ljudi da ne uzima odmah jak motor i ja izmedju ostalih...

 

......[/quote']

 

Potpuno si u pravu! Medjutim ja sa Kockom imam sledece iskustvo: on radi super detaljno i precizno, ali samo ono sto mu kazes. Znaci ako ti se raspada nesto a nisi mu rekao da pogleda, ume da "ga ne zanima". Dok mu ne kazes.

Nazalost.

 

Drugo mozda se ponesto raspodesilo.

 

Samo se malo plasim za momka to je sve..ipak bez gasa 60kmh? ili je on ipak samo mnogo neiskusan i uplasen?

 

Ja ne znam koliko god ima momak koji postavlja ova pitanja i na sta je sve seo do sada, a od toga i zavisi savet izmedju ostalog. Ili ja mozda nisam dovoljno pazljivo citao....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Uplasen i jeste, kako i ne bi bio.. secam se kad sam prvi put seo na apriliju RS 125... sto je donekle i dobro, coveku je to prvi ozbiljan motor i to prvo pa musko... Moj ti je savet da odes na neki napusteni parking ili neki veliki prostor i da tu vezbas... da nesto nije u redu sa motorom to bi primetio onaj drugar sto ga je odvezao kod majstora a taj majstor ako nista drugo, nastelovao bi ler gas da je veliki (stvarno na koliko obrtaja radi u leru?)

Vezbaj manervisanje motorom, kocenje, nemoj odmah u gost saobracaj, moze biti opasno i po tebe i druge, narocito ako nisi ovladao motorom... Ako te nesto iznenadi ili te neko isece, prva reakcija ce ti biti udri po kocnici koliko mozes... a tako se sigurno pada, znam po sebi...

I nemoj da se stidis da bilo sta pitas, forum i jeste za to! Bolje je uciti na iskustvu drugih, nego da sam placas skole...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Treba proveriti ler, sigurno. Ako je preko 1100 -1200 rpm, ne valja.

 

Ne znam sta se desava, trebalo bi da mozes da ides i 20 na sat ako hoces. Treba se igrati sa kvacilom, jer samo tako kontrolises motor. Nije to V2 masina pa da bude tako brutalna ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT
Treba proveriti ler' date=' sigurno. Ako je preko 1100 -1200 rpm, ne valja.

 

Ne znam sta se desava, trebalo bi da mozes da ides i 20 na sat ako hoces. Treba se igrati sa kvacilom, jer samo tako kontrolises motor. Nije to V2 masina pa da bude tako brutalna ;)[/quote']

 

Upravo tako. Jbg 2 tocka su 2 tocka. Gine se samo tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja