Jump to content

Moto Zajednica

Sete u Ducatiu

Recommended Posts

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Zabole ga! Juce je dobio M5 kao vozac sa najboljim vremenom na kvalifikacijama (dobio je Rossija za skoro 4 sec) tako da uvek moze da se resava frustracija koje mu Vale nabija jureci autoputem u 507konja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Inace mu bas bila frka da sam sebi pazari jednog M5 eeeee sirotinjo i bogu si teska :lol:

 

Ma sto mora da bude sampion nek se zadovolji sa lovom i cicama :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Mislim da je to bio najnoviji M6....

 

Juce uzeo BMW i vec se pravi pametan! :)

 

Gibernau Sets Valencia Pole

Saturday, November 05, 2005 - Motogp

MOTOGP.GIF

 

 

Sete Gibernau will start the final round of the MotoGP World Championship from pole position after setting a new record time at the Ricardo Tormo circuit in Valencia today. Gibernau was comfortably the quickest rider at the scene of his debut victory four years ago, his fastest lap of 1’31.874 proving too fast for his closest challengers Marco Melandri and Nicky Hayden, who again complete the top three in an exact replica of the front row at the last round in Turkey.

 

There was a major difference to the order behind them, however, with Valentino Rossi qualifying in fifteenth place – his lowest grid position of the season. Rossi was forced to use his second bike after crashing eleven minutes from the end of the session, effectively conceding the prize of a new M5 car to Gibernau in the BMW Award – MotoGP Best Qualifier 2005.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Zamisli tako ti se ukaže prilika da popušiš Rossiju i dobiješ M5 :lol:

Džibere-nau nesreæo, zar æeš i Ducatija da uništiš :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Vidimo se na ovu temu sledece godine ;)

Seteu je jedini problem sto vozi u pogresno vreme kojim vlada Rossi. Po meni jos treba Lorisa da zamene, recimo Melandrijem i Ducati bi mogao jurisati na titulu. Ovako je prepolovio japansku konkurenciju. Dva proizvodjaca su ispred, a dva iza. Honda se usrala k'o grlica. Ne znaju gde vise pare da potrose da potuku Rossija. Hayden/Pedrosa fabricki vozaci, a Melandri u satelitskom timu (Fortuna Honda). Dok tako razmisljaju nece osvojiti titulu. Na testovima u Valenciji je Stoner vozio Hondu, ali jos nije sigurno da li ce sezonu provesti u Hondi ili Yamahi. Ako ga Yamaha uzme, Hondi je najbolje da otpusti HRC rukovodstvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd
Ne znaju gde vise pare da potrose da potuku Rossija. Hayden/Pedrosa fabricki vozaci, a Melandri u satelitskom timu (Fortuna Honda). Dok tako razmisljaju nece osvojiti titulu.

 

Nego kako da razmisljaju? Imaju 3 najperspektivnija vozaca. Ne kapiram gde mislis da grese.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
Vidimo se na ovu temu sledece godine ;)

Seteu je jedini problem sto vozi u pogresno vreme kojim vlada Rossi. Po meni jos treba Lorisa da zamene' date=' recimo Melandrijem i Ducati bi mogao jurisati na titulu. Ovako je prepolovio japansku konkurenciju. Dva proizvodjaca su ispred, a dva iza. Honda se usrala k'o grlica. Ne znaju gde vise pare da potrose da potuku Rossija. Hayden/Pedrosa fabricki vozaci, a Melandri u satelitskom timu (Fortuna Honda). Dok tako razmisljaju nece osvojiti titulu. Na testovima u Valenciji je Stoner vozio Hondu, ali jos nije sigurno da li ce sezonu provesti u Hondi ili Yamahi. Ako ga Yamaha uzme, Hondi je najbolje da otpusti HRC rukovodstvo.[/quote']

Cale mislim da nije samo Rossi ispred Kretenaua. daleko je on od sampiona sa ili bez Rossia u konkurenciji, jednostavno sitna je dusa nema muda i pravi greske.Nema on psihu za sampiona

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Nego kako da razmisljaju? Imaju 3 najperspektivnija vozaca. Ne kapiram gde mislis da grese.

 

Grese sto Melandrija ne stave u fabricki tim. Ako se ne varam on je najbolji Hondas. Tu gresku ponavljaju drugu godinu za redom' date=' jer je ove sezone Biaggi bio vozac broj 1. Koliko su bili u pravu videlo se na kraju sezone.

Druga stvar je moje negativno misljenje o Pedrosi, jer mislim da im je Vermeulen bio bolji izbor. Vermeulena su izgubili zbog neodlucnosti. Zato sada u FABRICKOM timu nemaju sampionskog vozaca ni u GP ni u superbike takmicenju.

Honda je pogresila prvi puta kada su pustili Rossija u Yamahu. Citao sam razloge njegovog odlaska, bar njegovu stranu price i on tvrdi da je Honda lako mogla da ga zadrzi. Nije novac bio u pitanju, nego sistem rada. Onda su pogresili sto Edwardsa nisu doveli u GP tim, nego je vozio za Apriliju. Edwards nece osvojiti titulu, ali je na svim trkama ove sezone osvojio bodove. Veoma je iskusan i pouzdan i rekao bih da bi bio dobar izbor svakog tima za drugog vozaca. Koje su greske po mom misljenju dalje pravili, napisao sam u prvom delu teksta.

Naravno, to su moja vidjenja. Ne ocekujem da se svi sloze s tim. :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Videcemo da li si u pravu za Pedrosu meni se cini da ce biti dobar ali verovatno ne sampion zbor Rosija i prva mu je sezona u GP. Sto se tice Melandrija i ja bi pre dao prednost njemu nego Haydenu ali bice on verovatno dobar i ovako. Bice zanimljivo u svakom slucaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Pa Pedrosa je 8 godina mladji od Rossija. Doci ce dan kada mu Rossi nece smetati, ali ce tu biti Hayden, Melandri, Stoner... i neki novi klinci. Zasto jedan ddan Suzuki i Kawasaki nebi postali dovoljno jaki pa onda Hopkins, Nakano ili nakon par neuspesnih sezona u Hondi Pedrosa promeni tim. Sve su karte u igri, a ja mozda i nisam u pravu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Evo sta sam ja iskopao o Dziberu:

 

Ko je zapravo Sete Gibernau?

 

Pravo ime mu je Manuel Gibernau Bulto. Unuk je osnivaèa nekada slavne moto tvrtke Bultaco. Dakle koreni su pravi. Rodjen je 15. 12. 1972. u Barceloni. Jedan je od retkih vozaèa normalnih dimenzija, a sa visinom 177cm i sa 70kg pravi je teškaš medju GP vozaèima. Motor je vozio veæ sa 3 godine, ali trkaèku karijeru je poèeo dosta kasno. Naime roditelji mu nisu dozvoljavali dok ne završi studije. Veæinom je vozio trial i motocross utrke. Na GP trkama je debitovao kao Wild Card 1992. godine u Španiji, vozeæi Yamahu 250. Èetiri godine kasnije, imao je svoju prvu cjelu GP sezonu u istoj klasi za Yamaha Rainey Team. Sledeæu sezonu Wayne Rainey ga je prebacio u klasu do 500cc. Sezonu završava na 13. mestu sa 6 Top Ten plasmana. Najbolji plasman mu je bila šesta pozicija u Australiji. Naredne 1998. godine je vozio Aokijev motor nakon povrede japanskog motoriste. To mu je bila prva sezona sa brojem 15. Slièno se ponovilo i 1999. kada je nakon povrede Mick Doohana vozio njegovu Hondu. Tu sezonu je završio sa 4 podijuma, petom poziciom na kraju sa 165 osvojenih bodova. To mu je donelo ugovor sa Repsol Hondom. Tako su mu 2000-te klupski drugovi bili Criville i Okada, a vozio je sa brojem 5 na motoru. Honda te godine nije bila sjajna, te Sete u narednoj sezoni vozi Telefonica Movistar Suzuki #15 i beleži svoju prvu pobedu u Valenciji. Sledeæe 2002. je vozio za Kenny Roberts Team, a 2003. je ponovo u Telefonica Movistar ovaj puta sa Hondom. Te sezone na prvoj trci život je tragièno izgubio njegov timski kolega Kato, a Gibernau mu je posvetio sezonu te bio opasan takmac Rossiju. Tokom prošle sezone je nastavio u istom timu, a kolega mu je bio WSBK šampion Colin Edwards. Do samog kraja šampionata je bio takoreæi jedini Rossijev izazivaè. Kako je krenuo ove godine borba se na radost nas gledalaca, nastavlja. Gibernau nosi Arai kacigu, XPD èizme, te Spidi odelo i rukavice. Kao što možemo zakljuèiti imao je trnovit put do zvezda. Jedan je od retkih vozaèa koji se probio u najvišu klasu bez osvojene titule u nekom od nižih rangova takmièenja . Dodao bih, teškim radom, sasvim zasluženo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty

Svaka cast lepa istorija , ali kako je pocela GP karijera bez pobeda tako se i nastavlja,Dobar vozac , ali nikada samipon.Mozda mu bolje krene ako se vrati u trial :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja