Jump to content

Moto Zajednica

Honda Dominator 125 1998.g. ISKUSTVA

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: N.Beograd blok 45
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Nudi mi se u zamenu Honda Dominator 125 1998.g, pa ako neko ima neko iskustvo sa ovim motorom naka nesto napise. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 355 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: VFR750F, XRV750, KTM 250EXC

Honda je to, tako da nema brige ako motor izgleda i radi lepo. I delovi su jeftini...

 

Ako si siguran da ti 125cc nece uskoro postati slabo-menjaj. Ali treba da znas da NX nije za neki zahtevni off road zbog konstrukcije...

 

Ako si iskusan i imas ke$ juri isti model 250cc, ako ne 125cc je puna kapa barem za sledecih godinu-dve.

 

I daj neke slike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Evo:

[/img]

post-2731-12879062986535_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

A, pa to je sm varijanta, za grad, bolje od bilo kog skutera... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Opet Africa Twin

Honda 125 Nx je cudo od motorica,ja sam je vozio 2004 celu sezonu i jos mi lezi na srcu.....to mi je inace i prvi japanac koji sam imao,bio je radjen za americko trziste i veoma je lepo izgledao,bio je u plavo beloj boji,nije imao diskove ali je super kocio,trosio je ispod 3l a max speed 110 kmh,imao je lep i ozbiljan zvuk.Presao sam sa njim 9000 te sezone i stigao i do vlasinskog jezera ,sa njime sam se peo tamo po planinama i to u dvojke,vukao je bez problema....Prosle godine sam video lika kome sam ga prodao i koji mi je rekao da ga je prosle godine i prodao i da nije imao problema sa njim a vozio ga je 6 godina rodjaci.

Tvrdim da je to jedan od boljih gradskih motora veoma lako upravljiv ali i siguran u krivinama,svakom kome naleti ovakav motor neka ga kupuje bez razmisljana........

Taj motor ce mi dugo lezati na srcu...

post-3171-0-18360900-1328711195_thumb.jpg

post-3171-0-88913400-1328711277_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Honda pa sve onda.... , 630 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Africa Twin rd07, Suzuki dr 650

Znam za to motorce. Odlicna je varijanta za grad a i ako si jedan na njemu super je za laksi off. Preporuka :takoje:

 

Samo naravno da je u dobrom stanju :moto3: Ima super zvuk a ne trosi nista. Za grad idealno

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Pronađoh ovu temu o ovom motoru. Ja ga drugari vozim više oko 10 godina i teška srca ću se odvojiti od njega jer agregat radi bez ikakvih problema. Neko ovde reče da nije za ozbiljniji off, ali tu grešite. Sa dobrim gumama može da podnese veoma ozbiljan teren. Kada je off u pitanju, jedini problem je blatnjava uzbrdica jer sa svojom težinom, a malom snagom na silu gura na takvim mestima, ali sam i tuda izlazio. Kada je suv teren, težina mu pomaže pa u prvoj brzini sam izlazio uz uspone gde su ful krosevi iskakali iz ruku. Jaaaako je mlitav, ali izuzetno upravljiv i fenomenalan za početnike jer ne reži, ne trza, ne skače na zadnjaka, itd. Najveći problem što se tiče nekog ozbilnijeg off-a što se tiče konkretno motora je centralni amortizer, meni je pucao donji nosač opruge dva puta, pa sam napravio jedan hand made koji i dalje funkcioniše bez problema. Međutim, amortizer mi je u malo lošijem stanju, baš iz razloga što je prošao vukojebine, tamo gde se mnogi razmišljaju sa mnogo boljim motorima. Kada bih našao amortizer za njega, bilo bi ekstra, pa ako neko zna ili ima, neka javi da se dogovorimo.  :takoje:

 

Što se tiče konkretno agregata, za sve to vreme izrabljivanja do maksimuma, jednom sam samo imao problem sa ventilima, zamenio ih i evo funkcioniše sve bez ikakvih problema. Ne troši ulje, dim ne postoji, znači iznutra je sve na svom mestu. Inače proizvedena je u Italiji i 93. je godište. Ja ga preporučujem svakome bez razmišljanja i verujte da ovaj motorčić može mnogo više nego što se pomisli na prvi pogled. U okolini mi zavide sve 125-ice jer zvuk je fenomenalan. Ja sam mu modifikovao malo izduv pa je još bolji, inače na jednom delu unutar topa sam pronašao Remus-ov žig.  :stabre:  

Ja sam izuzetno zadovoljan, redovan sam na džipijadama i vožnjama kod mene u kraju i ne zaostajem u off-u sa njim. Tako da ogroman plus za ovaj motor!

07463d0fbbbefb0fa9c9327d3941c0c8.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Evo još malo sličica, samo da znate da se nigde nije uplašio ovih mašinerija oko njega...

 

08a1859f97d3741b12cbb1b457a0240c.jpg

 

6fcbd1c588c39b1a0e51928e55a111b2.jpg

 

7fdc8d31adf6ec3157279d53c1592f6b.jpg

 

659347778aff1cf711f0685789a7bef4.jpg

 

dbb625cd83ad7742754019ebafac6093.jpg

 

f550ec06582cc564565c9c4d0740fdf3.jpg

 

c2e2e25c6ab9ef2fddb405890673640f.jpg

 

6d178bdbb554a33c9aa6f464616e6914.jpg

 

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja