Jump to content

Moto Zajednica

Kako oživeti kineza (Sachs) posle 2 meseca ne paljenja

Recommended Posts

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV650n

Ovo mi je prva zima sa motorom i odlučio sam da ga upalim i malo razmrdam posle dva meseca stajanja u garaži.

 

Pošto motor nema mehaničko paljenje, bezuspešno sam pokušavao da ga upalim na dugme dok nisam izvukao akumulator. Samo vergla i ništa - pod punim saugom. negde posle 10 min je krenuo malo da brunda ali ništa.

 

Jel postoji neka fora koju ja ne znam ili samo da budem uporan?

 

U pitanju je Sachs X-road. Btw. kumov kawasaki je takođe kod mene i kreše ko mina :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

ako si ostavio otvoreno gorivo, moguce je da ne drzi lepo i da se karb napunio gorivom... ako nije to, onda moze da bude onaj "glavni" osigurac, to je mene hebalo kad sam palio... vergla ali nema struje... prvo proveri da li imas struje na svecicama, ako to ima, onda je verovatno ovo prvo sto sam rekao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV650n

ako si ostavio otvoreno gorivo, moguce je da ne drzi lepo i da se karb napunio gorivom... ako nije to, onda moze da bude onaj "glavni" osigurac, to je mene hebalo kad sam palio... vergla ali nema struje... prvo proveri da li imas struje na svecicama, ako to ima, onda je verovatno ovo prvo sto sam rekao...

 

A šta ja krab? i kako to da proverim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ma samo ga upali na gurku ili nadji neko palibrdo   ;). Ako je sve u redu morace da upali. Dok sam vozio skuter imao sam tako problema sa paljenjem kada ga dugo nisam palio. Cudna stvar je bila kod njega da nekad i kad ga redovno palim nece da upali na verglanje a na kurblu iz prve. Verovatno ne moze anaser da okrene dovoljno brzo da zapali smesu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Karburator je deo na motoru koji pravi smesu goriva i vazduha. Nalazi se izmedju masine i filtera za vazduh  :D. Kao sto rece zile tesko ce i da upali i ako nije bilo zatvoreno gorivo tj slavinica. Na Princu jednom nisam zatvorio i verglao sam oko 10-ak sekunde dok nije upalio. Ovako uvek pali na dodir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

izvini molim te, omaklo mi se, htedoh da napise karb tj karburator  ;D pazi ako je karb pun nece upaliti na gurku... kad sam uzeo motor iz prodavnice i dosao kuci nije hteo da upali, vergla ali nece da sastavi... od verglanja se napunio karb i konacno kad sam izvalio da je osigurac crkao, morao sam 5-6 puta da palim motor na gurku da bi potrosio svo gorivo iz karburatora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ooo zile kad si se to podnovio. Ajde postavi neku fotku. Koliko te je iskostalo traktorce?

 

Sto ja kazem ako je uporan i ako je sve ok morace da upali. Palibrdo i to vece odlicno zavrsava posao cak i kod presisale masine  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

a dobro, jbg ja sam gurao na ravnom, nema brda u blizini... pa sad sam se ponovio, a traktor jos nisam doterao, ali sad cu polako... pa cena je tajna... salim se, 9 glava  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Probaj napuniti akumulator. Ako je stajao 2 meseca na 'ladnom bice da se ispraznio. A posle sve ovo sto su drugi rekli :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Испразни карбуратор и провери шта ти тече на славиници (можда је кондензована вода). Провери и електр-оинсталацију, да ли је сува. Онда све споји како је било, отвори славину и покушај да упалиш "на гурку". Ако неће, батали до пролећа, кад буде топлије. Уостало, ако би само да га малко упалиш да би радио 10-15 минута, боље немој. Само ће да се зезаш да кондензацијом.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

da je kinez upalio bi iz prve ;) prvo akumulator pa onda ispusti iz karburatora sve , mozda ima vode , ima shraf na lonchetu to je najmanji problem , pa i ove ostale zezancije , eh da prekidach na kormanu stavi u pravi polozaj ako imash obichaj da ga tako gasish mozda si zaboravio na njega ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Neko rece gore ja da apostrofiram, neki kazu pali neko kazu nemoj, sve u svemu ako ga palis za 5-10min rada bolje nemoj, kondenzovace vlaga u cilindru...

E sad postupak za paljenje

1. napuniti akumulator

2. skines crevce od rezervoara do karburatora ,pa ispustis prvih par ml benzina (skupi se raznorazno djubre), na dnu karburatora, sa strane ima sraf na loncetu, njega odvi i ispusti gorivo i ostala cuda iz karburatora, zatim sve spoji

3. proveris da li baca varnicu na svecici sa jednim kratkim verglanjem

4. saug povuci pa zaverglaj...pa opet...pa vrati saug pa zaverglaj i trebalo bi da upali-nemoj da verglas duze od 10tak 15 sekundi, a posle verglanja napravi pauzu minut dva, da se odmori anlaser (zagreje se, pa se prosiri pa slabije vergla, a i brze strada)

5 poslusaj motor kako vergla, ako vergla sporo ili ‚‚jauce‚‚ dok vergla ili pali na gurku ili na kablove prespoji (verglaj izuzetno kratko)

 

ja sam ranjije palio motore tako sto ispostujem 1-5 korake, skinem svecicu i strcnem u cilindar 1-2ml benzina, a zatim verglam i po pravilu uvek je palilo ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Treba mu znati "žicu"  ;) ;D

 

Pravi odgovor... ;D Moje sokocalo je palilo na -10 posle 2 meseca stajanja, na anlaser, a akumulator je imao snage da ga prevrne 5.6 puta, ali i to je bilo dovoljno... Takodje nije hteo na sauh, nego bez, pa sastavi, pa onda sauh... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

izvini molim te, omaklo mi se, htedoh da napise karb tj karburator  ;D pazi ako je karb pun nece upaliti na gurku... kad sam uzeo motor iz prodavnice i dosao kuci nije hteo da upali, vergla ali nece da sastavi... od verglanja se napunio karb i konacno kad sam izvalio da je osigurac crkao, morao sam 5-6 puta da palim motor na gurku da bi potrosio svo gorivo iz karburatora...

pa zar karburator i ne treba da bude pun?

kako moze da vergla ako mu je crkao glavni osigurac?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Napuni akumulator, i posto nije leto i minus je, najverovatnije taj visak goriva i dalje bleji u usisu, tako da prvo moras da ga izverglas pod punim gasom bez sauha,oko 5, 6 sekundi, moze i tada da sastavi i ne mora. Ako nece, onda povuces sauh do kraja, malo zavrnes gas, pa probas. Ako nece ni tako, zapali ga... ;D ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Moj motor ako malo presisa ja zaverglam bez ćoka (čoka, sauha, gausa...) i onda u toku verglanja povucem isti. Kako ga povucem on momentalno upali. Probaj i ti, pa vidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja