Jump to content

Moto Zajednica

Elektronika: Blicer za stop svetlo

Recommended Posts

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Jeste skupo, ali stvarno vredi. Od danas cu i ove siroke da ubacim u redovnu upotrebu.  :) Sigurno da ima negde jeftinije. Znam da u Mikroprincu nemaju ove siroke, na ostalim mestima nisam proveravao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Znaci, zaboravite na moj savet od pre par postova o koristenju silikona. Upravo sam izbuzirio jedan blicer sa spajanjem krajeva kako je guja savetovao i super je ispalo. :) Kako bih minimalizovao sanse za prodor vode, prvo sam na obe zice navukao tanji termo buzir i slepio zice jednu za drugu (to belo sto viri). Nakon toga sam zagrejao siroki buzir i prstima pritisnuo krajeve svuda oko zice i cini mi se da stvarno nema gde da udje voda. Veoma sam zadovoljan rezultatom.

 

4299531967_639f45c5ce.jpg

 

Moze li neko iskusan da mi potvrdi da li je na svim motorima masa zelene boje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Namontiran Blicer na Apriliju I radi savrseno. Sto se tice zelene mase to kod mene nije slucaj Kod mene je Crna masa.

 

Pozdrav "fibra " Opravio si ga maistorski ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

jel moze ovo da se postavi na farove?

 

npr ima ono dugmence za blicanje

 

sad, hteo bih, kad ga pritisnem, da ono blicne recimo 5 puta ?

 

imam obicna svetla i xenone pa sad gde bi radilo ako bi radilo ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Moze. :) Taj blicer za farove sam planirao uskoro da postavim. Najverovatnije ce da bude baziran na hardveru onog automata za migavce... tipa 1 svirne i par puta blicne. Mada, moze i ovaj isti hardver za stop svetlo samo sa drugim softverom.

Nisam ti odgovorio... kod mene je tvoj blicer na poslu, a sutra sam oko 5 u gradu pa ako ti odgovara mozemo se naci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

 

Nisam ranije koristio siroke buzire, ali moram da priznam da mi se dopalo. Nakon sto se ohladi buzir se prilicno stvrdne i odlicno stiti stampu od fizickih ostecenja, kao i kratkog spoja. Iako nije bas jeftin (323din/1m) i ne prodaje se ispod 1m, dobra je alternativa plasticnim kucistima koja ne dolaze bas u svim mogcim dimenzijama i cesto je tesko pronaci nesto sto savrseno odgovara. Prednost termo buzira je sto je sve jedva 1mm deblje od samog uredjaja. Ako ste freak za minijaturizaciju kao ja, ili nemate bas mnogo mesta na motoru kao kolega sa KTM-om  ;) koristite buzir!

 

Imas u "Kanibalu" (blok 44 - Kula i Buvljak, red kioska do Jurija Gagarina) veliki izbor. Cena je (ako me pamcenje jos uvek sluzi) 50-100dinara. Mnogo dobra stvar.

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Kupovao sam cesto kod njih na buvljaku razne konektore i prekidace, ali nisam primetio buzire, ili nisam obracao paznju. Proveri cu sta imaju od ovih sirih. Hvala za info.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kako se IRF ponasa sa dve sijalice od 21W koje su bar neki minut stalno upaljene? Ima li neko iskustva, pregreva li se bez hladnjaka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Arakise, ja svoje zdrave sijalice nedavno polupao kako bih spojio na LEDove pa ne mogu da probam, ali mogu ti dati IRF ili blicer pa testiraj. Ako pitas za IRF9540 koji je ovde koristen nebi trebalo da se mnogo greje jer je to svega 3.5A prema 19A koliko moze da nosi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd, Herceg Novi
  • Motocikl: Hyosung GT250R`10, Gilera Nexus 250ie SP, Peugeot Speed Fight 2 206 WRC

Mnogo zanimljiv "čip"  :) sve pohvale !

 

Fibra imas pp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Svaka čast, veoma korisno. Kako poručiti sa ugradnjom?

Odazivam se na PM.  ;) Za ugradnju, ili da se cimnes do moje radionice na otvorenom, ili da ja dodjem do tvoje garaze. Spajanje je ekstremno jednostavno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

koliko kosta ?

Imas PM za pitanja oko cene.

 

sta bi sa onim blinkerima, za napred?

Kojim? Mislis na dodatak za ispod fara koji sam pominjao u temi o gabaritnim na koferima? Ako  mislis na to, trebao bih uskoro da napravm neki prototRip djunti, pa ako se jos kome dopadne nije problem da se napravi jos.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Hmmm. :) Kako ja ovu temu nisam video ranije? :staa2:

Uvek se odusevljavam ovakvim elektronicarskim "gedzetima". :) Fibra pusti na PP kad budes imao vremena koliko kosta ovo tvoje parce elektronike. Extra radi. Definitivno je uocljivije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

sta reci, nego da sam odusevljen ovim!na prolece definitivno ugradjujem isti!

 

sad jedno pitanje elektronicarima....

 

video sam neku super sirenu,koja je povezana sa svetlom, tako da kad sviras nekome , onda i blicas u isto vreme......

jel moze to da se izvede?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja