Jump to content

Moto Zajednica

Elektronika: Blicer za stop svetlo

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
Pre 14 sati, srbenda je napisao:

 

Daaa....taj i ja imam na 4 motora ugradjen i odlicno se pokazao evo sada vec cetvrta godina vec. VODO NEPROPUSTAN...estirano na putu nazalost po kisi 400 km:)

Uz to ,da kosta SAMO 200 din, nevidim razlog sisanja kod nas sa cenama:na_glavi:

ScreenShot00003.png

 

Znaš li ti, kolega koliko koštaju komponente i štampana pločica da se napravi ovakav blicer? A pošto je unutra mali PIC mikroprocesor znaš li koliko treba vremena da se napravi program da PIC radi onako kako treba? Zarad par stotina dinara pljuješ muku, znanje i trud ovdašnjih inženjera ;)

Uostalom, šta se i ja nerviram, svako za svoje pare može da bira šta će da kupi....

Prokleti Kinezi, uništiše ceo svet damping cenama, zato i naša mala privreda propada...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8240 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Cemu nerviranje? I aludiranje na "Srbendu" iz smesnih slika, ovakav se post granici sa vredjanjem.... Bez da umanjim trud i rad kolege koji ih pravi, verujem da ni za 1000 din svoje znanje ne naplacuje vec samo osnovne komponente ali!

Iz kojih pobuda kupiti skuplji proizvod iste namene? Zasto ocekivati od korisnika da zna cene komponenti?

Kinez, napravio kolicinu, spakovao u kutijicu i salje za gratis, platiti 1200 (sa postarinom) ili 200din, hmmmm...

Podrzavam i ja domace,  pet za cenu jednog ipak govori drugacije...

Apelujem da se ovo sto govorim shvati na ispravan nacin.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Evo, editovao sam tekst, naravno ne želim nikoga da vređam. Ali ne dam na domaće znanje i pamet.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8240 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 3 minuta, Arakis je napisao:

Evo, editovao sam tekst, naravno ne želim nikoga da vređam. Ali ne dam na domaće znanje i pamet.

Sve ove godine na forumu provedene tebe smatram za "glas razuma" i odmerenog, blagog coveka, korektnog admina!

Vidim da si reagovao burno ali takodje i budi svestan da se ne iskazujemo svi jednako...:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 29 minuta, N.F.S. je napisao:

Cemu nerviranje? I aludiranje na "Srbendu" iz smesnih slika, ovakav se post granici sa vredjanjem.... Bez da umanjim trud i rad kolege koji ih pravi, verujem da ni za 1000 din svoje znanje ne naplacuje vec samo osnovne komponente ali!

Iz kojih pobuda kupiti skuplji proizvod iste namene? Zasto ocekivati od korisnika da zna cene komponenti?

Kinez, napravio kolicinu, spakovao u kutijicu i salje za gratis, platiti 1200 (sa postarinom) ili 200din, hmmmm...

Podrzavam i ja domace,  pet za cenu jednog ipak govori drugacije...

Apelujem da se ovo sto govorim shvati na ispravan nacin.

 

Kada je krajem osamdesetih "liberizovan" uvoz strane robe (kako tehničke taki i sve ostale) i kada su sa dalekog istoka počela da nam dolaze proizvodi po bagatelnim cenama ostali smo praktično bez domaće proizvodnje.

Samo u južnoj srbiji su desetine velikih proizvodnih firmi propale (Prvi Maj Pirot, Yumko Vranje, Nitex Niš, Ei Niš, .....) i stotine hiljada radnika su ostali bez posla (i do današnjeg dana se ništa nije popravilo). Ti ljudi oji su ostali bez posla ne mogu više ništa da kupe (jer nemaju primanja).

Država koja dozvoli da joj proizvodnja bude uništena tuđim damping cenama jednostavno ne može da opstane.

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8240 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Batalimo demagogiju, nije ovde tema... Ako mi je dostupan jeftiniji proizvod istog kvaliteta i namene ja cu ga kupiti, ko kaze drugacije ne govori istinu....

Ukoliko proizvodis proizvod koji je u disproporciji sa primanjima regiona gde ga plasiras propast je sigurna.

 

Idemo dalje o bliceru/ povezivanju/upotrebi....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 2 minuta, N.F.S. je napisao:

Idemo dalje o bliceru/ povezivanju/upotrebi....

Obojica ste u pravu, ali šta da se radi kad je to nama naša borba dala.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
5 hours ago, zika56 said:

Kada je krajem osamdesetih "liberizovan" uvoz strane robe (kako tehničke taki i sve ostale) i kada su sa dalekog istoka počela da nam dolaze proizvodi po bagatelnim cenama ostali smo praktično bez domaće proizvodnje.

Samo u južnoj srbiji su desetine velikih proizvodnih firmi propale (Prvi Maj Pirot, Yumko Vranje, Nitex Niš, Ei Niš, .....) i stotine hiljada radnika su ostali bez posla (i do današnjeg dana se ništa nije popravilo). Ti ljudi oji su ostali bez posla ne mogu više ništa da kupe (jer nemaju primanja).

Država koja dozvoli da joj proizvodnja bude uništena tuđim damping cenama jednostavno ne može da opstane.

Ne kapiram kakve veze ima Aliekspress sa smišljenim ubistvom domaćih firmi, teritorije, prirodnih bogatstava i radne snage, od strane onih koji su dozvolili da neki drugi upropaste iste da bi ih neki treću kupili na doboš za jedan dinar i potpuno zatvorili, otpustivši radnu snagu, rasprodavši imovinu, osnovna sredstva i privatizovavši kvadrate koje prodaju ili izdaju i te pare trpaju u nečije džepove?
Te firme koje pominješ nisu propale zbog damping cena od strane Aliexpress-a, koji iste proizvode plasira po tim istim cenama po celoj planeti, iznos šipinga se razlikuje...

Naravno da nisam Aliexpress-ov advokat niti sponzorisan na bilo kakav način već samo ne vidim vezu koju si ti gore napisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 14 minuta, lord_oblivion je napisao:

Ne kapiram kakve veze ima Aliekspress sa smišljenim ubistvom domaćih firmi, teritorije, prirodnih bogatstava i radne snage, od strane onih koji su dozvolili da neki drugi upropaste iste da bi ih neki treću kupili na doboš za jedan dinar i potpuno zatvorili, otpustivši radnu snagu, rasprodavši imovinu, osnovna sredstva i privatizovavši kvadrate koje prodaju ili izdaju i te pare trpaju u nečije džepove?
Te firme koje pominješ nisu propale zbog damping cena od strane Aliexpress-a, koji iste proizvode plasira po tim istim cenama po celoj planeti, iznos šipinga se razlikuje...

Naravno da nisam Aliexpress-ov advokat niti sponzorisan na bilo kakav način već samo ne vidim vezu koju si ti gore napisao.

Pa ukoliko već nisi ukapirao šta sam hteo da kažem, mislim da bi i dalje moje objašnjavanje bilo potpuno izlišno. Mislim da si vlo usko i previše bukvalno protumačio moj komentar. A inače se slažem sa svim onim što si napisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Tragedija nastade....:lol2: htedoh reci Arakise da pored jeftinih kineza i veoma lepo osmisljenih sklopova kod njih,,,NE UVEK i kvalitetnih Nazalost....pod sisanjem sam smatrao da cene kod nas premasuju ne duplo nego u vecini slucajeva i desetoduplo njihov isti proizvod ...Evo i primera...na Kupujemprodajem nadjem taj blicer  sa aliexpresa pozovem i pitam za cenu on odvali mrtav ladan...1,800 din ...AMAN !!! PA KOSTA na aliju samo 250din..e o tome ja pricam ili pokusavam da pricam....Mozda je kod tebe a ne sumnjam u to cena ta koja je jer su ti komponente u nabavci skupe ....naravno i znanje i ruke moras naplatiti ....PODRAZUMEVA SE .:)....medjutim trziste kaze drugo....izvini ako si se u predhodnom mom postu nasao prozvanim jer ,nije mi to bila namera ni u jednom trenutko casna rec...Pozdrav kolega.:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
Ja sam jednostavno ubacio zamensku sijalicu koja u sebi ima blicer. Blicne šest puta u sekundi pa normalno.
Neki link ka sijalici?


Послато са Nexus 7 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Da li postoji mogućnost da se ovo poveže na stop svetlo od r120gs lc, pitam jer on ima canbus, da li će u tom u slučaju pokazivati grešku sijalice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Pozdrav,

 

Za svoje potrebe radim na jednom ovakvom upgrade-u za motor. Ukoliko nekog zanima kako cu resti ili ima neke savete/sugestije, ovo je link ka temi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja