Jump to content

Moto Zajednica

Dobrotvorna Uskršnja akcija + druženje u Zrenjaninu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Nas par entuzijasta, uz to i ljubitelji motocikala i članovi ovog foruma smo se dogovorili da za Uskrs napravimo jednu lepu akciju u kombinaciji sa vožnjom i druženjem. Naime, krenuli smo sa sakupljanjem sredstava za poklone za Uskrs za socijalno ugroženu decu u Zrenjaninskoj opštini. Zamisao je da za 30-tak najugroženijih klinaca napravimo poklone (koji će zavisiti isključivo od količine sredstava koja budemo sakupili), da što više nas posedamo na motore i da im raznesemo po kućama te poklone, a da nakon toga na Motelu napravimo druženje uz pasulj koji će se krčkati dok te poklone raznesemo. Apelujem na sve članove foruma da se priključe akciji, da se prikažemo u svetlu kakvom hoćemo da nas vide, učinimo lepo delo,vidimo se, a pri tom se i u prvim danima Aprila i lepo provozamo po gradu.

Plan je ovakav: 03.04.2010.sakupljanje na motelu od pola dvanaest do dvanaest, u podne polazak sa motela, i organizovano motorima raznesemo poklone deci, a nakon toga povratak na motel na druženje,pasulj i neko pićence.

Neka sredstva smo već sakupili,motore izglancali, i sad se još nadamo što većem odzivu, da bi to bilo za pamćenje, što za nas, što za tu decu. Pozvani su svi dobri ljudi,ljubitelji motocikala, samostalni motociklisti, moto klubovi u Zrenjaninu i okolini, da na najpozitivniji način dočekamo početak sezone.

 

 

post-7341-12879066750856_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Mužlja, Zrenjanin, Vojvodina, Srbija
  • Motocikl: YAMAHA XJ900 iz 1983.

Nisam mogao juče da prisustvujem sastanku jer sam se odmarao od Doboja. Kao i što sam rekao MK MUŽLJA je tu i aktivno će učestvovati u akciji a pogotovo u izedanju pasulja :)

 

Danas nam je sastanak u klubu pa ću sve izneti pred članove kako bi odlučili o ovoj akciji...

 

 

Svaka čast na pristupu ovoj problematici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Urednici će već premestiti temu tamo gde joj je mesto :D

 

Računajte da ćete imati aktivnu pomoć AMS-a da bi ova akcija bila što bolje organizovana i što masovnija. Hvala Bogu ima još dosta do aprila tako da ćemo imati vremena da se dogovorimo o svim vidovima pomoći koji su potrebni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Melenci

Ja cu preuzeti na sebe da obavestim sve klubove,toliko mogu i iz kreveta. Drzim vam palceve! Ja se nadam da cu do aprila moci i ja da vam se pridruzim. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW F800GS

Eto seli juce,napravili dogovor sad jos ostaje da se prebrojimo da vidimo koliko nas ima jel ce od toga ($$$)  zavisi koliko cemo domova posetiti

Sto se tebe Dragice tice ti samo odmaraj pa da uskoro donesemo i tvom bebcetu donesemo uskrsnji paketic

Jedva cekam

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

cim odredite koliko se para daje i sve ostalo javite ovde. Rado cemo brat i ja ucestvovati a verovatno cemo jos par njih da ukljucimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Pošto je akcija ipak dobrotvorna, dogovarali smo se da sumu ne određujemo Titjo, već da svako da prema svojoj volji i mogućnostima, npr. svi ovi momci koji su do sada dali, kao po dogovoru dali su po 1000 din.,jedan je dao 5000 :),cifra naravno nije uslov, ako je neko voljan da pomogne, pa da odvojimo i onoliko koliko za gorivo za jedan vikend zduvamo u sezoni (tu naravno ne računam vikend tvog brata, jer bi cifra bila velika  ;D ), biće to lepi pokloni.  8)

Nešto smo debatovali o tome dali da objavljujemo cifre ko je i koliko dao, pa me zanima vaše mišljenje o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Melenci

Pošto je akcija ipak dobrotvorna, dogovarali smo se da sumu ne određujemo Titjo, već da svako da prema svojoj volji i mogućnostima, npr. svi ovi momci koji su do sada dali, kao po dogovoru dali su po 1000 din.,jedan je dao 5000 :),cifra naravno nije uslov, ako je neko voljan da pomogne, pa da odvojimo i onoliko koliko za gorivo za jedan vikend zduvamo u sezoni (tu naravno ne računam vikend tvog brata, jer bi cifra bila velika  ;D ), biće to lepi pokloni.  8)

Nešto smo debatovali o tome dali da objavljujemo cifre ko je i koliko dao, pa me zanima vaše mišljenje o tome.

Nikako ne objavljujte cifre,to bi samo napravilo opet rasprave i svadje! Kao sto si i sam rekao to je dobrotvorna akcija i svi daju koliko mogu ili zele i ne trebate da se prozivate zbog toga. Ovo je jako lepa akcija i treba da se opustite i uzivate u njoj,pominjanjem cifara necete to postici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

I ja se slažem sa Dragicadj, što se tiče spominjanja novca ko je koliko dao, neće doneti ništa dobro. S obzirom da je dobrotvorna akcija, svaka pomoć je dobrodošla u skladu sa svojim mogućnostima. S obzirom da se radi o deci koja su sociaolno ugrožena i da uopšte ni ne sanjaju šta im spremamo, da će svaki od učesnika pristupiti ovoj akciji sa apsolutnom ozbiljnošću koju ova deca zaslužuju, a opet sa druge strane da se postave imena ljudi koji su učestvovali po završetku akcije, jer mislim da bi to ohrablilo druge da učestvuju u ovoj i sličnim akcijama u narednim godinama.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda cbr600f 1998

Iako se do sada nisam ukljucivao u razna dogadjanja ove vrste nadam se da cu od ove godine konacno i ja moci da vam se prikljucim. Ideja je stvarno odlicna i trebalo bi sto vise ljudi da se ukljuci. Vidim ovde se spominju socialno ugrozena deca. Posto sam ukljucen u rad Crvenog krsta i terenske jedinice CK imam dosta iskustva sa ovim tipom pomoci. Interesuje me koji bi ajde da kazem kriterijum bio i kako bi se napravio spisak dece kojima bi bili podeljeni ovi pokloni. Takodje me interesuje kome dati ili gde uplatiti novce za ovo dogadjanje. Mozda nebi bilo lose da se sve ovo ozvanici preko nekog moto kluba i da se mozda pronadju neki sponzori odnosno donatori nekih sredstava. Nemora to da bude novac vec recimo neki slatkisi igracke skolski pribor i slicno zavisi sta bi sve bilo u tim poklonima. Eto toliko za sada. Pratim temu i dalje i nadam se da ce akcija biti sto uspesnija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW F800GS

Ja sam takodje za to da samo napisemo imena ucesnika i to sam rekao i u nedelju.Mozemo jos dodati na kraju koliko je para skupljeno na gomili + ako je neko dao neku robu ili slicno.Sto se tice moto-klubova svi su dobrodosli,ali je akcija zamisljena kao akcija svih motociklista u Zrenjaninu (i sire)

Naravno da su dobrodosli svi koji zele da pomognu,ne mora da bude novac moze i bilo sta sto moze da posluzi.Misa je stupio u kontakt sa centrom za socijalni rad tako da ce ti on reci sta su mu rekli tamo.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki 636

(tu naravno ne računam vikend tvog brata, jer bi cifra bila velika  ;D

 

hehe, 204km za jedno vece. :D

Ne treba objavljivati to koliko je ko dao para, neka svako da koliko moze..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Što se kriterijuma tiče, bio sam kod direktorice Centra za socijalni rad i pitao je (pošto su oni najkompetentniji) kojoj deci je u opštini zaista najpotrebnija pomoć. Bilo je dosta ideja, od bolnice, do hraniteljskih porodica, međutim, žena kaže da su ipak najzapostavljenija deca iz socijalno ugroženih porodica, jer hranitelji dece bez roditelja dobijaju ukupno nekih 27000 po detetu (a to i jeste tako, znam jer sam i sam tako odrastao), i toj deci bar što se tiče materijalnih stvari malo toga fali,opet deca u bolnici su ipak deca nekih relativno normalnih roditelja, tako da smo na kraju došli do socijalno ugrožene dece koja su u najvećem broju slučajeva prepuštena sama sebi a koja imaju te nazovi roditelje. Zamolio sam je da u saradnji sa svojim socijalnim radnicima na terenu napravi spisak od 30-tak takvih klinaca, ipak ti ljudi imaju najbolji uvid u stanje.Oko toga će nam pomoći Robi iz MK Mužlja koji je tamo zaposlen.

Oko donatora sam se stvarno zauzeo, mislim da će biti uspešno, videćemo. Ako neko zna nekoga ko bi na bilo koji način pomogao (školski pribor,igračke , slatkiši) ima naravno odrešene ruke i može se javiti na pp ili meni ili Bornslipyju.

Što se tiče moto klubova, potpuno se slažem sa Bornslipyjem, lično sam drugar sa jako mnogo ljudi iz različitih klubova, ali ajde da ovo bude akcija SVIH koji vole dva točka, to i dobra namera nas svakako povezuje, bez obzira na pripadnost nekom klubu ili ne, a bilo bi lepo videti motoriste koji nisu u nekom klubu i sve gradske i okolne klubove da zajedno poteramo tog uskršnjeg zeku  ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Melenci

Mi smo 2008.god dobili donaciju i od opstine i nije bila mala uopste,tako da bi bilo dobro da neko od vas podnese i tamo zahtev. Dovoljno ste rano krenuli da imate vremena da kontaktirate i te vece sponzore. Cak je i brodogradiliste htelo da da donaciju medjutim ja sam stvrano tad bila u guzvi i nisam stigla da sredim i to. Spomenite akciju deda Mrazova,to ce im pokazati da smo ozbiljni. Imam ja sve snimke pa mozete da narezete na jedan dvd,pa da im pokazete predhodne akcije.

Evo malo predloga i od mene ;D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Mužlja, Zrenjanin, Vojvodina, Srbija
  • Motocikl: YAMAHA XJ900 iz 1983.

U ponedeljak 18.01. MK Mužlja odlučila da u potpunosti podrži akciju, dakle finansijski i u ljudstvu. Ima još nekih ideja ali o tome sa Mišom. Ja ću naravno da odradim svoj deo posla u Centru za socijalni rad.

 

R.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda CB450N pa Suzuki GSX400 a sad Kawasaki GPZ500S...

Ljudi svaka cast. Akcija za svaku pohvalu. Svakako se prikljucujem. Miso, gde te mogu naci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: kymco grand dinc 50cc

poz druze misubmw mozes naci u auto skoli start to ti je na magistrali gde je fica zabijen u zid

 

hvala na dobroj volji u humamosti

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Ja sam takodje obavestio nekoliko ljudi i radim na tome da skup dobije na masovnosti kako bi se sakupilo sto vise sredstava. Ovo bi lako mogao ispasti mali moto skup zrenjaninskih motorista (svakako racunam tu i motoriste iz okolnih mesta).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Bio sam danas u banci i najverovatnije će već sutra biti otvoren račun za akciju na koji ćemo moći da poguramo i sponzore pravna lica,kada bude gotov postaviću ga i ovde. do sada, bez klubova imamo potvrdu oko 30-tak motora, što je po mojoj proceni fantastično, nadam se da će se tako i nastaviti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja