Jump to content

Moto Zajednica

Koji mini cross motor za klinca???

Recommended Posts

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

Drugari šta mi savetujete da kupim mom Nidži (momčina od 6 godina sa slike mog profila). Mislio sam da mu nađem tori kros - video sam da su oko 300€, ali sam sa par strana čuo da nisu loši ni kinezi neke kross varijante -150€. On će to da vozi malo tako da je pitanje dali da dam tih 150 više. Svaki savet je dobrodošao. Thanks

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja sam svom momcini kupio kineza (mini bike) ali to nije moguce voziti.

Kocnice sranje, gas sranje, ...ma sve sranje.

Jeste jeftino, ali dobro provjeri npr. ima li mali snage da stisne dovoljno kocnicu da zakoci.

 

Sad razmisljam o KTM 50 sx junior. Krecu se od 50 do 1000 i kusur eura.

(mali otrov ima 12 konja). To mi je malo skupo, ali koga zmija ujede... ;D

 

Razmisljao sam i o tori-u  :D, ali ovdje ih nema bas...

Ili Yamaha pw 50. Nesto jeftinija, ali i teza i veca.

 

Jedno je sigurno, ja sam bacio pare na kineski mini bike, ali mozda su uznapredovali u medjuvremenu.

 

poz i javi sta bi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ja nisam za kineze.Nov nemoze da krene bez punog gasa a kad krene ima max brzinu preveliku za djecu.Kocnice i amortizeri bljak...Kontaktiraj kolegu GS sa foruma on je petljao sa svim tim nabrojanim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: uzice
  • Motocikl: Harley big twin

Pa kinezi su sranje definitivno moj Sava je sa tri i po godine seo na kineza i do pete je razvalio tri komada  u sustini su svi zakovali.Najgore je u svemu tome kad mu se ugasi kilometar od mene negde u sumi on sedne i place jer nema snage da povuce onaj konopac.Sad sam mu kupio Malaguti Grizzly 10 sa 10-tak konja koji vrlo lako pali kick startom a i motor se nekvari.U istoj je klasi sa ktm 50  juniorom a mnogo se lakse odrzava. Ja sam moj platio dosta jeftino 200e al je bio u ocajnom satanju  pa sam ga celog revidentirao tako da je na kraju izasao oko 500 sto im je odprilike cena za polovan jer nov kosta 1250e.To je u sustini full decuji takmicarski kross i nije za zajebanciju jer klinac mora stvarno0 da zna da vozi i da ima full opremu. Evo snimak od nove godine

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

ma i tomos tori nije los ja sam mom sinu kad je imao 4godine kupio nov tori  dao sam 1000evra  i morao sam da mu ubacim amortizer od automatika sa skracenom oprugom da bi mogao da nogama stoji na zemlji i blokirao sam mu gas da nije isao vise od 25km/h pa posle dve godine sa nepunih 400km predjeni prodao drugaru za sina za 500 evra a i on ga sad prodaje za 300 evra a mozda i manje posto mu sin porastao a motor ne vreujem da ima vise od 1000km predjenih jer se klinac vozio samo 2 nedelje kada dodju  leti na odmor pa ako ti nije  hitno mogu da ga pitam ali mislim da ga prodaje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

125cm3 mini cross austrijanac 59900 dinkica

ja ga imam za svoje zajebancije u trenutcima dvokolice ili trokolice :)

 

De ima da se uzme-kupi ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Ma uzmimu tog kineza ili kako ga vec zovete.

Ja sam sinu u tim godinama uzeo isto u nemackoj 150 Evra ga tad platio.Dobar krosic da se dete nauci nekim osnovnim stvarima.

Jedino je problem sa palenjem kao sto neko rece, ta sajla mora da se vuce a oni obicno nemaju snage,tako da moj sin nije gasio dok ne spici ceo rezervar goriva ;D sad je decko od 11 godina i razmisljamo o necem vecem za njega ;) A njegov crosic prepustio bratu koji ima 5 godina ;)

Sasvim ok crosic moze i da se buzi i svasta nesto ko voli naravno.Video sam ima ih i kod nas u SM da se kupe al neznam koja je cena?

Kad nadjem sliku okacicu da vidis kako izgleda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Evo nasao sam sliku tu je bila na forumu okacena ;D

Sava 5 godina na prvoj slici

a na ovoj drugi dete od 3 godine sa skupa u Rumi 2009 mali nije silazio sa njega ceo dan,tata mu napravio pomocne tockove

post-8406-12879062220619_thumb.jpg

post-8406-12879062220947_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Moji klinci su imali kineski  mini bike,sada imaju Yamahu PW50 i Malaguti grizli 12,uskoro i kx80 :) Kineza ne bi preporucio ,tesko se vozi ,kvari se i nesiguran je za djete jer ima previse dug prenos i za kretanje je potreban veliki gas a onda kad se zaleti ide prebrzo.PW je po meni najbolji izbor ,pravi motor u malom! Malaguti je malo jeftiniji od Yamahe , motor nije los ,jedina veca mana je kurbla okrenuta na kontra stranu (malo nezgodno drzati motor i paliti u isto vrijeme).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: izmedju usiju

Imam i ja jednog od 6 godina,vozi tori,Do ove godine mu je bio pretežak al sad već može.Mislim da je tori dobar izbor,kinezi su ipak igračke(pre svega zbog gabarita-premali su).Neka se malo pomuči da ga održava al kad nauči onda je to ono pravo!

Samo povedi računa o tome da tori sa tako malim klincima jako brzo prešalta u drugu a onda ide kao munja :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

uf  hvala vam svima na brzim savetima.

 

Ovo izlazi na 700+

Hvala na savetu ali neplaniram toliko da keširam za motorče. Koliko još izađu carine i porezi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

REzime:Ako nađem doborg torija - kupujemo, ako dobijem na loto-u kupujemo KTM, a ako me ne mrzi da vidim malog kako proleće pored mene (kinez nemože polako) i zakucava se u drvo (kinez nemože da koči) na kilometar od mene pa ja trčim da palim kosilicu(jer on nemože) - kupujemo kineza.

Auuuuu Kakav rebus. U svakom slučaju hvala vam svima na pomoći  :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja