Jump to content

Moto Zajednica

Sevastopolj Bike Show 2010

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pratimo, pratimo, naročito ako će biti još onih predivnih slika iz kampa, uz prepun stočić :D

 

...i nije mi baš najjasnije ono što si napisao: "...koja se otegla kroz priču na svim jezicima,išlo red votke pa red jela pa red priče, pa smo oko ponoči išli red kupanja u moru pa opet neki redovi i kasno lijeganje..."

 

Khm... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Nadam se da neko ovo čita ili gleda Lalajko.gif jer niko ništa ne pita 1neznam.gif da nebih preskočio nešto durbin.gif važno trazi.gif

:zdravo:

Sta da pitamo, uzivamo citajuci na ove hladne dane. Uhvatila me neka seta, pa sam morao otici do garaze samo malo da pomilujem motoric da bi mi brze doslo prolece. Znao sam ja da si ti Branko djavolcic, i da ces jos 50 godina da nam prenosis tvoja putesvenija.:zdravo:

Voleo bih da da Bog i ovim mladjima da imaju mogucnosti da uzivaju kao mi stariji { daleko bilo, mi smo jos mladici} jer 200 godina brzo dodje, a da ni ne osetis.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Herceg Novi
  • Motocikl: Suzuki Intruder VS 800

Vidim da me ipak neko prati, na mom po koji zna put, putovanju sada virtuelnom za Sevastopolj, čak i psuju tu na forumu da ne prekidam a to se nesme pokvarit dobar.gif če se mala deca motoraši,drugi mi daju podršku 2jee1.gif hvala im, pa red ovih 1Mina.gifpa red onih 0zbunjen.gif kojima nešto nije jasno a mene moja baba učila sine čuvaj ženskoj glas valjaće ti to kod drugih žena tako da 0takoje.gif, a moja žena kaže samo nek te nahrane a ostalo ti ja nemogu pomoči snađi se sam dočeš kuči gače da opereš.

 

Nisam neki pisac pisac.gif jedva uspevam da održim ritam pisanja da ne pogubim misao ja sam mehaničar i lakše mi ide nakovanj nego tastatura pa zato volim više da pitate a da odgovorim popovanje.gif na neke stvari koje sam svakodnevno sretao i zaboravio na putu.

 

Navigacija pokriva sve puteve i seoske ,makadam inače je sve je obilježeno nemožeš se pogubiti a tu je ono navigaciju gledaj a seljaka pitaj za put, moraš se držati glavnih magistrala jer su sporedni putevi očajni kao što sam rekao napravljeni prije 30-40 godina i nikad popravljani čak postoje ulice u gradovima koje nisu asvaltirane ali i to je avantura .

 

Male palanke su lijepe i imaju nekog duha u njima, dosta bogatije od rumuna i imaju svega najviše voča na svakom koraku prodaju i sad kako da objasnim kad svratim u neku seosku radnju, što mi se često dešavalo zbog vručine kupovao sokove, prvo kiselu vodu pa sam posle otkrio da limunada najbolje gasi žeđ, ljudi su me čudno uvijek gledali valda zbog brkova i kose onako raščupan nisam neka slika,

 

 

67E1B168-06EA-C54B-84EE-CD74C9737A1F_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

 

a posle sam saznao i video da niko baš niko ne nosi brkove a za dugu kosu da nemaš para za šišanje kad sve saberemo sa zgužvanom robom na sebi u njima čudnoj obuči ( opanci ) izgledam im ko probisvet koji nema para ni za vodu nije ni čudno što su me tako gledali ALI kad vide motor onda je druga priča svi da se slikaju sa mnom herojem koji putuje po svetu i tako sam se i ja osečao pa sam ćak dobijao voče samo da se slikaju samnom i na motoru. Uglavnom sam im strašno izgledao ni Nočni vukovi a ni oni nalickani motoristi iz gradova ni blizu ne izgledaju kao ja pa sam na svakom koraku vidio neki strah od mene što mi je na kraju odgovaralo.

 

Doživljavao sam da me nasred ulice u nekom gradu priđe neki čovek upozna se samnom i zove kod njega doma na objed to je za njega čast a meni neprijatno pa sam zahvaljivao i opraštao se sa njima, u kampovima je druga priča to ljudi koji vole da putuju i druže se zovu na piče, jelo u 7 ujutro ne mogu oči otvoriti a ne usta i još da jedem.

 

Peca je još pitao kakva je priroda usput več sam i zaboravio to su nepregledne ravnice sa jedne i druge strane i kad naiđe nešto interesantno mrzi me da se vračam vadim aparat a ono sunce peče li peče,sa strane puteva postoje drvoredi koji davaju neku hladovinu i brane od vjetrova bočnih koji stalno duvaju tako da na more nema bonace a kad voziš motor večito si nagnut na jednu stranu i onda pretekniš šleper i malo se odmoriš u senci i zavjetrini i opet bukvalno zaroniš u vjetar ispred šlepera i nije ni čudo što ima malo motora a i ti su sa bočnom prikolicom za ravnotežu.

 

 

52CEA5EA-FE9B-8349-B39E-BD9B27D2048C_thumb.jpg

 

4DC6F40B-114B-5A4A-AA5D-FACFD49AA89B_thumb.jpg

 

F0C277E0-9F94-B146-A6B9-D6340B2920BF_thumb.jpg

 

6880C5B9-2705-2549-AA9C-3A3B8D1D1E34_thumb.jpg

 

CC84A72F-1D57-4647-8470-E28FA9D1A048_thumb.jpg

 

C2935BBF-94FD-0D40-9A02-530B85A95B21_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Herceg Novi
  • Motocikl: Suzuki Intruder VS 800

Da mi krenemo dalje sedmi dan putovanja, posle lude noči krenem ti opet na prst rutu do sledečeg ljetovališta kad ono krk neče da upali bruka pred onim đevojkama, silni bajker a riknuo motor, kad ono na rezervu,sinoč sam potrošio po selu skitajuči i vozeči đevojke i osvetlah obraz i Jezdimir zabrunda mahnuh društvu i u potragu za benzinom u selu, ima na magistrali ali daleko, kažu kod baba Gane idi i čekaj sad če ona, nađoh mjesto daj pet litara do benzinske neznam kakvo je samo da stignem do prave .

 

 

F2544425-7841-5C4D-919F-0D1DF89B4800_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

Nisam se trebao bojati za kvalitet goriva kod babe Gane ni niđe drugo gorivo je odlično, lijepo miriše i dobrog kvaliteta,motor se nijedamput nije zakašljao kao od našeg goriva, tako da sam dobrano pičio kolko je se moglo najbolje zbog puteva.

 

Ruta za sedmi dan

 

 

230E29F9-BA51-734D-AEEA-498CCD82CD3D_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

 

Morao sam da se rastanem od mora i pravim veliki obilazak u nedelju, neznam zašto ali uvijek je najtoplije nedeljom,bez večih poteškoča preko Mikolajeva i Hersona stignem u Skadovsk.Usput sam imao jedan mali peh kad sam stajao na neko odmorište pored puta na piš pauzu u ladovini spustim desnu nogu da bih lijevom pomerio čopu kad ono neki kanalčić u travi i izgubih oslonac i preturih se na desnu stranu onako fest bilo me je svuda, koče kola, jedna vespa, svi trče da mi pomognu svaka čast, brzo podigosmo motor da ne iscuri akumulator. na tu stranu je preliv, tako da nisam uspio slikati tu situaciju,zahvalio ljudima i gledam štetu desni retrovizor se slomio, jedan odbojnik za bisage takođe, kresnem motor radi ok je sve, ubacim djelove u bisage i na pišanje zato sam i stao tu.

Stigavši u Skadovsk prvo sam tražio internet, da se ispričam sa porodicom i da vidim kako teku radovi na izgradnji garaže-radionice pa onda kamp a usput za majstora varioca za retrovizor mogu tek sutra zavariti, oko odbojnika nisam hteo da se bakčem što če mi kasnije napraviti par problema.

 

 

BC0B83CB-D528-8B42-AA91-15823B5B3133_thumb.jpg

 

A22AD958-1389-DB4F-83B4-CF029B5DF59D_thumb.jpg

 

7486B62B-FAF0-6748-BE8E-207E107691A7_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

Udaljini se vidi plaža gde voda toliko plitka da moraš iči 100 m da bi malo zaplivao a ovde je kamp malo prostiji od drugih ali je isto tražio 25 grinja za nočenje, večera i u krpe posle dobrog razgovora sa jednim šoferom uz mezu i piče koji kampuje sa svim kamoinom i porodicom.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Herceg Novi
  • Motocikl: Suzuki Intruder VS 800

Au, druze, kakva pumpa 1lol.gif

 

F2544425-7841-5C4D-919F-0D1DF89B4800_thumb.jpg

 

 

ovo jos nisam video 1neznam.gif

 

 

Stao ja kod pumpe baba Gana kaže vazmi crevočku i guraj stavim ja pištolju onako sa ograde u rezervoar i gledam ima li kakav sat kazaljka bilo šta ono sve skršeno, ona iz kučice viče skolko litri pokažem pet, ali dali ču dobiti pet litara i čega to je lutrija daj što daš nemože biti gori od našeg, viče baba drži i grune u rezervoar tekučina hop i gotovo davaj šesat grivnji i baba zatvori kučicu i ode ja gledam u nju pa u čep pa u rezervoar, miriše dobro, palim makinju radi, sedaj i trk na magistralu jedno 20-30 km, ako počne štucat popio sam vodu ,Jezdimir je jako osetljiv po pitanju goriva i odma se to pokaže na razne načine od štucanja do nekih eksplozija i sporog hoda, ide ko metak,možda baba sipa kerozin u nedelju, na benzinsku kažem do vrha ispade 6 litara znači nije me zavrnula ukupno stane 12 litara i ko što rekoh ranije benzin im je vrh svaka čast.Tokom celog mog putovanja sam morao da pazim na kilometražu da nebih ostao bez goriva znaći domet mi je 190-200km na 150 km več tražim pumpu zbog malog rezervoara 12 litra tako da sam malo malo bio na nekoj pumpi i odmarao pio sokove.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Herceg Novi
  • Motocikl: Suzuki Intruder VS 800

Kad parkiram Jezdimira na odredištu đe sam odlučio konačiti obavezno nazdravim sa jednom votkom za uspešan dan,to sam naučio na našim moto susretima gde te dočekaju sa rakijom dobrodošlicom, i počnem da pravim kamp to obično traje pola sata i onda kupanje u moru to je obavezno predveče kad pane dan, jer doktor zabranio na sunce zato i nosim šešir i lijepo mi stoji,procunjam kroz ljetovalište, popričam sa ljudima u kampu i najslađa mi je večera intimna, sami nas dvojica u šatoru,skinem opanke, rasprostrem sve što imam još jedna dvije votke i krenem da to smičem ispred sebe i uz obavezno luk kao salata.

 

 

EBE0144A-DD4C-904B-A8F1-6EB24C3B50F0_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

Osmi dan je počeo tako što gazda kampa počeo da se dere đengi đengi ja ga gledam koji ti je moj tako rano a on traži pare za kampovanje , pokupi od svih i ode i kad sam več budan počnem da se pakujem dođu neka đeca sa roditeljima da se slikaju pa zovu na doručak pristanem da pojedem samo lubenice, zove onaj kamionđija aman ljudi stvarno ujutru nemogu ništa pojesti osim onih paljivih bonbona ,kilo sam ponio, i jedva me pustiše da idem kod majstora da zavarim retrovizor a njega nema i krenuh dalje prema Jevpatoriji.

 

 

E3886DB7-EE85-444D-B0D0-5DBF8667440F_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

 

Ulazim na Krim koja ima svoju autonomiju i dugačku istoriju

 

 

81473E84-63FE-D24A-A9CB-AFE5309330B8_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

ali to možete pročitati na http://sr.wikipedia....%80%D0%B8%D0%BC ja imam sve veči problem sa bisagama koje sad nemaju odbojnike i zapinju za donji deo amortizera i pri svakom truckanju se kidaju i dok nisam stvarno jeknuo u neko ulegnuče bilo je podnošljivo tada se bisage rastavile i desna počela da preti odpadanjem. Stao niđe hlada, gledam štetu, desna bisaga visi, raspakuj sa zadnjeg sica šator,torbu i izvadim konopac za vuču provučem kroz armaturu bisaga, koju sam ja napravio i za mene i za druge vidi ovde http://forum.bjbiker...__1#entry844044, zategnem i vežem za moj naslon i nikad nisu bolje stajale i sad ih tako koristimi i ne trebaju mi odbojnici samo da ih još obložim limom sa unutrašnje strane i biče nepoderive.

 

C5C99E72-1AC1-7F41-B974-547F4BB75724_thumb.jpg

 

EFC313C7-B07A-6E42-9E92-222098882443_thumb.jpg

 

790379A2-B1F4-4344-B2C5-A40789AC935C_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

 

nastavljamo sjutra

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Harley Davidson - FXDWG

Kolika je razdaljina između benzinskih pumpi u Ukrajini, tj, da li ih često ima, i da li si imao osećaj nesigurnosti zbog toga, osim onog sipanja goriva kod one babe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Takođe, kolika ti je tačno pređena kilometraža bila (NS-Sevastopolj-NS) i koliko para je trebalo izdvojiti za gorivo ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Herceg Novi
  • Motocikl: Suzuki Intruder VS 800

Kolika je razdaljina između benzinskih pumpi u Ukrajini, tj, da li ih često ima, i da li si imao osećaj nesigurnosti zbog toga, osim onog sipanja goriva kod one babe?

 

 

Svaki gradić i selo imaju pumpu ili baba Ganu i mogu ti reči da sam na magistrali čak i birao u nekim momentima znate ono ova popišana ona dopišana a i po izgledu tako da sam bio siguran da neču ostati bez goriva a tu je crevo i flaša i ljudi su mi nudili kad sam pitao gde je pumpa ako mi je hitno iz svog kanistera koji oni nose u rezervi . Neko pravi planove i raspored pumpi i puteve kuda če iči, ja sam pokušao pa odustao to nije to, doživljaj kad zalutaš pa tražiš nešto, pitaš narod, vidiš ono čemu se nisi nadao oslobodio se straha i treme, kako i dako ,samo vozi svi putevi negde izlaze a možeš se vratiti, narod če pomoči putniku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Herceg Novi
  • Motocikl: Suzuki Intruder VS 800

Takođe, kolika ti je tačno pređena kilometraža bila (NS-Sevastopolj-NS) i koliko para je trebalo izdvojiti za gorivo ?

 

Kad sam kretao na put za Sevastopolj pitao sam drugare koji su išli tamo kolko para treba za put, gorivo, hrana i ostali troškovi, rekli su mi oko 600 € za njihov put od deset dana, ja sam ponio hiljadu i ostao 18 dana i prešao 4500 km i vratio kuči 250 € ali nisam vodio evidenciju samo znam da sam trošio 5 litara na 100 km čiste vožnje a za švrljanje i lutanje kroz gradove više normalno. Put sami tamo i nazad po mapama izađe oko 2000 km a onih petsto je samo moje i moje koje nedam nikome i uvijek ču tako putovati jer to je avantura i pored GPS i interneta sunce ti udari u glavu dobiješ neke ideje pa lijepo odeš gde netreba popovanje.gif

 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Herceg Novi
  • Motocikl: Suzuki Intruder VS 800

Sinoč sam do kasno čistio snijeg i na sred pisanja osme etape pogledam kad ono ko da ništa nisam radio lezi spavaj

 

Danas oko podne sam stigao dovde

 

 

2125C9D0-90DA-2F4D-8DCF-000CEDD415E9_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

 

I koje su ljepše slike od ove dvije ili doba godine ja sve vikao kako je vruče na putovanju

 

 

2FB391CC-B84D-D041-AE26-99E45BE6D5E6_thumb.jpg

 

07A75DDE-A918-264B-842A-1A5ACF3C9660_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Harley Davidson - FXDWG

Kolika je razdaljina između benzinskih pumpi u Ukrajini, tj, da li ih često ima, i da li si imao osećaj nesigurnosti zbog toga, osim onog sipanja goriva kod one babe?

 

 

Svaki gradić i selo imaju pumpu ili baba Ganu i mogu ti reči da sam na magistrali čak i birao u nekim momentima znate ono ova popišana ona dopišana a i po izgledu tako da sam bio siguran da neču ostati bez goriva a tu je crevo i flaša i ljudi su mi nudili kad sam pitao gde je pumpa ako mi je hitno iz svog kanistera koji oni nose u rezervi . Neko pravi planove i raspored pumpi i puteve kuda če iči, ja sam pokušao pa odustao to nije to, doživljaj kad zalutaš pa tražiš nešto, pitaš narod, vidiš ono čemu se nisi nadao oslobodio se straha i treme, kako i dako ,samo vozi svi putevi negde izlaze a možeš se vratiti, narod če pomoči putniku.

 

Da, putpuno si u pravu. Za svaku vrstu kalkulacija, proračuna, planiranja....kad je tako, onda niš'' od avanture! I ja sam pobornik toga ....bilo je svakakvih situacija u kojima se covek nasao i svaki onaj koji nije panicar moze se cak sta vise lepo provesti, jer ako covek ne emitije losu energiju, svako ce mu pomoci.

Hteo sam te pitati za GPS. Da li ti je pomogao i da li bi mogao bez njega. Ja kada god pogledam neki od modela u prodavnicama , sve me nesto vuce da ga kupim, naravno one u cenovnom opsegu do 6000 din., jer za mi za GARMIN ZUMO treba laki kes. Ali opet uvek nekako zakocim sa kupovinom jer se odavno vodim onom poznatom " Da li ti to u stvari treba?".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Harley Davidson - FXDWG

Sinoč sam do kasno čistio snijeg i na sred pisanja osme etape pogledam kad ono ko da ništa nisam radio lezi spavaj

 

Danas oko podne sam stigao dovde

 

 

2125C9D0-90DA-2F4D-8DCF-000CEDD415E9_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

 

I koje su ljepše slike od ove dvije ili doba godine ja sve vikao kako je vruče na putovanju

 

 

2FB391CC-B84D-D041-AE26-99E45BE6D5E6_thumb.jpg

 

07A75DDE-A918-264B-842A-1A5ACF3C9660_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

Pa lepo to izgleda i zimi, jer i zima ima svoje cari ( pogotovo za fotografiju). Neko ce me sada verovatno pitati da li sam ok zbog toga sto sam rekao da volim zimu, jer zimi nema voznje. A sta da radim, fotografija, muzika i motori su nesto sto se odavno uvuklo u moj zivot , tako da nekako kompenzujem sve te stvari u zavisnosti od god. doba.

 

Nadam se da napreduje proces skeniranja negativa?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Herceg Novi
  • Motocikl: Suzuki Intruder VS 800

Ne mogu vjerovati kako bisage čvrsto stoje čak i u vožnji se osjeti neka stabilnost, što ja to nisam odma napravio, izbacio tu kožu između bisaga vezao dobim konopom ( 30 godina ribanja pa sve vezujem konopom ), ne bi imao takvih problema i tako zadovoljan sam jezdio Krimom udaran bočnim vjetrovima, a i oni su počeli da postavljaju one velike vetrenjače za struju,preko ravnice pored njiva stignem u Jevpatoriju veliki turistički grad a ima i luku to sam sve vidio u mojoj večitoj potrazi za internetom i našao ga u Primorskoj ulici, na sam ulaz u luku, u pošti čiju sam karticu kupio i uz njihovu konekciju koja nije velikog dometa iz obližnje picerije slao izveštaje uz jelo.

 

 

620BC579-0B9B-0A45-9341-BCB3389BBD88_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

 

Plaža gradska i luka

 

 

1DE873A3-A2C3-C343-B8FE-93727BAFF389_thumb.jpg

 

7DE25E25-5F38-0449-A100-BB1587CEFD53_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

 

onda kamp

 

 

E8DE293D-4ACA-8F46-8259-2902284C4138_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

 

 

8EB0580E-5387-7C49-8022-9E3389ADE80C_thumb.jpg

 

17EA3ABC-2927-A94E-93DF-C9B6A4EE1A7E_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

 

i plaža preko puta kampa tu sam se oprao od puta i u vodi imao bliski susret sa meduzom da sam oma izašao iz vode, kažu da nisu opasne ali mene je noga nešto puno svrbela,

 

 

D06D1493-46BA-0248-BD1E-CB00B942C7FB_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

A ovo su divlje plaže na kilometre dugačke, dalje od grada

 

 

 

88C282FD-6AE1-8C4D-9F24-514CAC6289F8_thumb.jpg

 

6CD4CE93-EDEF-484C-92E4-0EB16A20FF38_thumb.jpg

 

285800AB-69A6-224E-B1B4-DDDC96D0672A_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

U kampu su svi hteli da znaju odakle sam, gde idem, koja je mašinka, kolko kubika itd sve sam im objasnio i počeo da se divim mom ruskom jeziku, oprao majce i donje gače stavio da se suše, tak normalno i počeo pripremu za večeru, jeo i onda spavanjac.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja