Jump to content

Moto Zajednica

Sevastopolj Bike Show 2010

Recommended Posts

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Neko je pomenuo ovo i ja sam se navukao dobro tako da se spremam na putovanje do Sevastopolla na Bike Show 2010

http://nw-minsk.com/videos

http://bikeshow.ru/

idemo.

 

Nije li malo nesigurno s kinezom od 250 ccm na toliki put ?

Ja nebih smeo, jer nije to put za Cnu Goru pa ako se nesto desi s motorom moze neko da dodje po tebe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: KULA
  • Motocikl: Kinroad 250

Neko je pomenuo ovo i ja sam se navukao dobro tako da se spremam na putovanje do Sevastopolla na Bike Show 2010

http://nw-minsk.com/videos

http://bikeshow.ru/

idemo.

 

Nije li malo nesigurno s kinezom od 250 ccm na toliki put ?

Ja nebih smeo, jer nije to put za Cnu Goru pa ako se nesto desi s motorom moze neko da dodje po tebe...

Blue Rider nije naveo (chovek ipak u godinama.. malo zaboravan  :D :D :D) da na ovaj put ide sa Hondom Shadow 600ccm  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

To je malo bolje,ja sam nekoliko puta bio u ukrajini motorom i svaki put mi je laknulo kad sam izašao u Belorusiju ili Rusiju,mada Krim je nešto totalno drugo.

Ja ove godine idem na Sevastopolj,ako vam trebaju informacije za vize za Ukrainu ili nešto slično kažite,a što se tiče moto skupa u organizaciji je NIGHTWOLVES MG,a posto sam više puta bio,mogu samo raći da  takav spektakl niste doživeli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Herceg Novi
  • Motocikl: Suzuki Intruder VS 800

Kao što moj drugar Zo_Lee reče idem ipak malo jačim motorom hondom vt 600 a da nisam dobio kredit (danas) išao bih sa Qinčijem taj ne izdaje lako gurali smo mi kroz razne nedodjije a ne ravnicu do Sevastopolja to je JEZDIMIR.

Znači sjutra kupujem Hondu i novi fotoaparat i pravac Krim jedno mjesec dana, uh moram i novi šator bole me ledja od onog malog a u ovaj može da stane i motor Luis je to, on nas voli.

post-5256-12879063791459_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Herceg Novi
  • Motocikl: Suzuki Intruder VS 800

Nije da trebaju vize za Ukrajinu i Moldaviju sad kad imamo bijeli šengen.

Urke jesi išao kroz Deltu Dunava kažu da je kriminal veliki, samo neznam šta meni imaju ukrast ili če me neka ukrajinka otet,planiram da se tuda spustim na more pa obalom do Krima klaj_klaj da obidjem Reni,Iličevski,Odesu i ostale gradove gde sam bio kao pomorac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

I dalje trebaju vize za Ukrajinu,a za Moldaviju nisam siguran.

kroz deltu Dunava nemožeš direktno ući u Ukrainu,već moraš voziti oko 40 km kroz Moldaviju,a da ti ne pričam kakvi su banditi.

Vozi samo danju,spavaj u motelima sa TIR parkinzima koji se plaćaju oko 1-2 evra.

Posle delte imaš deonicu od skoro 150 km makadama,ako nisu popravili,a ne verujem da jesu.

Nemoj da se ljutiš,ali meni se zadnji put pola VFR-a raspalo kroz Ukrainu,zaboravi na đinđija,taj ne stigne živ ni do pola puta.

Jebeš što je sve ravnica kad takve loše puteve u životu nisi video.

Ponesi dosta novčanica po 5 evra za sve vrste reketa koje te čekaju.

Ako nisi nikad do sad išao ne idi sam.

Javi mi se ako hoćeš negde polovinom maja,tada ću znati koje sve ekipe i kada idu.

 

Ja sam 2008 u sred bela dana naišao na hajduke u Ukraini na Karpatima oko 200 km pre Lvova,sreća što im nismo bili interesantni,čekali valjda ljudi noć.Seljačka odela ko da su došli od svinja i Kalašnjikovi na leđima,još tri moja ortaka bili sa mnom,usrali smo se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

I dalje trebaju vize za Ukrajinu,a za Moldaviju nisam siguran.

kroz deltu Dunava nemožeš direktno ući u Ukrainu,već moraš voziti oko 40 km kroz Moldaviju,a da ti ne pričam kakvi su banditi.

Vozi samo danju,spavaj u motelima sa TIR parkinzima koji se plaćaju oko 1-2 evra.

Posle delte imaš deonicu od skoro 150 km makadama,ako nisu popravili,a ne verujem da jesu.

Nemoj da se ljutiš,ali meni se zadnji put pola VFR-a raspalo kroz Ukrainu,zaboravi na đinđija,taj ne stigne živ ni do pola puta.

Jebeš što je sve ravnica kad takve loše puteve u životu nisi video.

Ponesi dosta novčanica po 5 evra za sve vrste reketa koje te čekaju.

Ako nisi nikad do sad išao ne idi sam.

Javi mi se ako hoćeš negde polovinom maja,tada ću znati koje sve ekipe i kada idu.

 

Ja sam 2008 u sred bela dana naišao na hajduke u Ukraini na Karpatima oko 200 km pre Lvova,sreća što im nismo bili interesantni,čekali valjda ljudi noć.Seljačka odela ko da su došli od svinja i Kalašnjikovi na leđima,još tri moja ortaka bili sa mnom,usrali smo se.

 

Ne bih se slozio sa kolegom oko nekih stvari, nashe iskustvo je bilo drugachije, u svakom sluchaju ako imash vremena prodji kroz blog na nashem sajtu, verujem da ce ti pomoci da stvorish neku mozda "objektivniju" sliku ..

U svakom slucaju lep provod i srecan put ..

 

Link za putopis => http://www.nakrilimavetra.com/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Procitao sam u jednom dahu putopis,sjajno.Sada su i meni jasnije neke stvari,mislim na predrasude koje imamo o pojedinim narodima i njihovom stavu prema nama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd (Banjica II)
  • Motocikl: V-Star 1100 Silverado

Ne mora da idemo sami, polazi moto-kolona iz Skoplja u organizaciji MG Night Wolves iz Skoplja.

Nadam se da ce biti i neko okupljanje u organizaciji nasih Vukova u Nisu, pa da idemo svi zajedno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

I dalje trebaju vize za Ukrajinu,a za Moldaviju nisam siguran.

kroz deltu Dunava nemožeš direktno ući u Ukrainu,već moraš voziti oko 40 km kroz Moldaviju,a da ti ne pričam kakvi su banditi.

Vozi samo danju,spavaj u motelima sa TIR parkinzima koji se plaćaju oko 1-2 evra.

Posle delte imaš deonicu od skoro 150 km makadama,ako nisu popravili,a ne verujem da jesu.

Nemoj da se ljutiš,ali meni se zadnji put pola VFR-a raspalo kroz Ukrainu,zaboravi na đinđija,taj ne stigne živ ni do pola puta.

Jebeš što je sve ravnica kad takve loše puteve u životu nisi video.

Ponesi dosta novčanica po 5 evra za sve vrste reketa koje te čekaju.

Ako nisi nikad do sad išao ne idi sam.

Javi mi se ako hoćeš negde polovinom maja,tada ću znati koje sve ekipe i kada idu.

 

Ja sam 2008 u sred bela dana naišao na hajduke u Ukraini na Karpatima oko 200 km pre Lvova,sreća što im nismo bili interesantni,čekali valjda ljudi noć.Seljačka odela ko da su došli od svinja i Kalašnjikovi na leđima,još tri moja ortaka bili sa mnom,usrali smo se.

 

Ne bih se slozio sa kolegom oko nekih stvari, nashe iskustvo je bilo drugachije, u svakom sluchaju ako imash vremena prodji kroz blog na nashem sajtu, verujem da ce ti pomoci da stvorish neku mozda "objektivniju" sliku ..

U svakom slucaju lep provod i srecan put ..

 

Link za putopis => http://www.nakrilimavetra.com/

 

Ja sam samo izneo sta se meni desavalo,a prolazio sam do sada 3 puta kroz Ukrainu.

I maksimalno je objektivno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

hmm voleo bih da sebi priustim ovakvu turu.

 

u Moskvi sam ziveo kao klinac, mozda bih onda produzio na  sever posle bajk soua da obidjem staro drustvo :)

 

na vise mesta sam cuo da nocni vukovi nisu u fazonu kriminal, gadro i slicno? Imate li neka iskustva po ovom pitanju?

odavno me vise ne privlaci da provodim vreme sa sljamom, pa mi je ovo bitno.

 

u svakom slucaju bacicu na papir celu konstrukciju oko logistike, bash bih voleo da mogu da se organizujem

 

e sad jos da procitam gomilu tekstova o duzim putovanjima, sta se nosi itd. Tako ti je to kad si taze vozac  :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

fala lalo :)

 

ee taman da te pitam, pretpostavljam da cete vi iz NV moto kluba ici na Krim. Da li znas mozda nekog novajliju sa kim bih mogao da se povezem preko PM. Da ne smaram ovde sa pitanjima o pripremama za put.

 

nemam predstavu koliko je moto klub masovan kod nas. Ako ide vise velikih kolona motociklista, ideja mi je da nadjem neku grupu koja ce ici sporije, da me ne psuju sto ih zadrzavam :)

 

i najvaznija stvar, da li je realno poci na ovakav put (4k km tamo i nazad) i bar 7 dana bez bocnih torbi?? Imam tank torbu i razmisljam o onoj mrezici da fiksiram sator za suvozacevo sediste.

 

racunam, sta mi treba od odece, samo par pari gaca i carapa, duks i pantalone. ili gresim, ovaj gresim grdno shinko???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Herceg Novi
  • Motocikl: Suzuki Intruder VS 800

Dali neko zna gde mogu dobiti tranzitnu vizu za Moldaviju na samoj granici ili moram iči u njihovu ambasadu u Bukurešt ili dali uopšte treba viza.

Za Ukrajinu su mi rekli u njihovom konzulatu u Beogradu da ne treba viza samo vaučer iz turističke agencije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

damn it, planirao sam da idem za Keckemet u Madjarskoj 7. avgusta. Nema sanse da iskukam godisnji odmor da pokrije i to i Sevastopolj :(

 

vama koji idete, srecan put i lep provod

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Herceg Novi
  • Motocikl: Suzuki Intruder VS 800

S žaljenjem mašem i pozdravljam one koji su krenuli za Sevastopolj do danas sam čekao da mi se refundiraju pare koje sam dao za sinovljevu operaciju ali ima lijenih pa tako nemogu nidje no oko Novog Sada, pa idemo možda dogodine ako bude tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja