Jump to content

Moto Zajednica

Sevastopolj Bike Show 2010

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Herceg Novi
  • Motocikl: Suzuki Intruder VS 800

Dobro što nisam išao dalje po mraku jer bi sigurno završio u nekom jarku ili rupi kolko je toga iskopano na ovoj deonici puta koja se gradi ali to sam vidio tek ujutro kad sam krenuo dalje iz hostela, sve oprano od kiše koja je lila sinoč malo prohladno ali idealno za vožnju i ove kuče imaju čudne krovove a iza ovih redara na putu su ti prokopi dubine i po dva metra i puni vode

 

 

DAB539B1-E8E9-7844-AA68-DC5B1241A756_thumb.jpg

 

ACD600DF-B5D4-8F4C-AC89-08672E378547_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

i bježeči na čelo kolone uspevao sam da ostanem suv i neisprskan pređem tih 70 km do granice kad tamo haos poobarana drveča panoi puno vode i blata baš je šibalo nevreme.

 

 

F245D763-E644-D848-AAF9-E8F9E286C5A9_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

 

Pređoh granu i eto me doma rodna grudo moja i raspalim krivinama kroz klisuru do Tekije kad sam morao da okrenem rezervu, nisam vodio računa kad sam napunio i počela računica sa dva litra neču stič do Donjeg Milanovca 41 km, nego bolje nazad do Kladova ima manje 21 km i trebaju mi i dinari za gorivo te sve to obavih u Kladovu.

Sad je krenula vožnja kroz klisuru milina takvih puteva tamo odakle sam došao nema i eto u Donji Milanovac na doručak u podne i da protegnem noge

 

 

BFCBB117-6660-924E-BAAE-F9EE54E4685C_thumb.jpg

 

 

2BEB4A4C-AC88-2645-9ED2-485BC204CB69_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

i da izvinite počela i guzica da mi trne od silnog sedanja na motoru zadnjih dana, provjerio prtljag sve ok čak je i moj rak izdržao sve i vozi dalje .

Ovo me mjesto podseča na moju Boku Kotorsku samo fale ona dva mala ostrva

 

 

 

1C05AE2C-2210-FD49-846F-25D38742161A_thumb.jpg

 

749210D0-A0E8-4D4D-9CE5-F0D42C433DB8_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

 

i ovde se mora slikati obavezno

 

 

9FAF06A4-F5CE-2349-8239-1FC4F250980E_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

Prošao sam Požarevac i stao ljudi jedu neku piletinu u kafanicu oču i ja ali idu neki oblaci zamnom. ako jedem pokisnuču, ako nejedem ostaču gladan i suv i tako bi piči dalje kolačić u usta i vozi do Beogradai tamo me stigla kiša

 

 

 

36238177-B417-6047-AF79-AB4903192F70_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

Tu sa čekao jedno sat vremena da stane i malo se prosuši i odoh do Zemun Polja da svratim do mog velikog prijatelja Duleta koji me je odma iznio da se jede i nadomjestio mi onu propuštenu kokošku usput.

 

 

E2F07424-92C9-2244-9694-D9B818697090_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

Tu su preneti prvi utisci sa puta i imalo bi se pričat još dugo ali opet neki oblak me čera dalje da izbegnem kišu i uspio sam prođe kiša pored mene dok sam prelazio most kod Beške i eto ga Novi Sad mokro sve oprezno vozim do kuče samo da mi se nešto sad ne desi na prag od kuče.

 

Stižem ispred kuče kapija se otvara čuli su me žena i djeca opšta radost i moja i njihova vratio se barba sa puta živ i zdrav.

Kuča dobila novi izgled, Jezdimir dobio garažu a ja radionicu.

 

DOME SLATKI DOME

 

 

 

5F2BFD7D-3DFA-C945-B9F8-D03B09926653_thumb.jpg

 

74CA6844-51B3-8C47-B39D-091EB27EAB15_thumb.jpg

 

DFD8ED16-EF54-244F-B55D-D79D7C485E0D_thumb.jpg

 

0AC23B71-403E-D147-B676-4E4033053A7D_thumb.jpg

 

F052BAE3-506C-DC47-B125-63F5E931DE11_thumb.jpg

 

99E8FB66-BC86-FA48-86A0-0B4949EAC79E_thumb.jpg

 

1D9E8E10-B748-5F42-885B-DB6F77517C6E_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Herceg Novi
  • Motocikl: Suzuki Intruder VS 800

Nadam se da sam uspio preneti utiske sa putovanja naravno bez slika ništa ako nekog interesuje nešto nek pita.

Putovanje je trajalo 18 dana, 8 dana do tamo i 1dan odmaranja prije Odese i 5 dana u Sevastopolju ( gora Gasforta ) i 4 dana nazad.

Para potrošenih 750 evra

Robe za obuč i presvlaku previše nosio.

Tehnika tablet, GPS,fotoaparat i mobilni maksimalno koriščeni.

Motor male havarije

Agregat odlično služio

Oprema kompletno poslužila

Ništa nisam izgubio što sam ponio

 

I Blue Rider 9 se odlično proveo

 

 

 

9E72171B-B71B-114D-9DA3-4F749043BF90_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Prelepo putovanje. O fotografijama i načinu na koji si nam preneo doživljaj ne vredi trošiti reči. 1care.gifPročitao sam ovaj tvoj putopis bar pet-šest puta i čini mi se da sada već znam bolje od tebe i gde si bio i šta si radio.1lol.gif

Zahvaljujući detaljnim podacima koje si dao (kampovi, putevi, granični prelazi, ....), ja već počeo planiranje trase i pripreme za ovogodišnji put u Volgograd.

S obzirom da nisam uspeo da putujem u Sevastopolj, rešio sam da u odlasku prođem približnom trasom kojom si i ti išao do Sevastopolja, da se tamo odmorim par dana, a da onda nastavim do Volgograda.

Stim što ću ja na ovom putovanju da imam i saputnicu (ne pušta me žena samog).1neznam.gif

Hvala na lepom putopisu i vidimo se!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

E svaka čast, pravo uživanje. Moja žena neće na motor i imam slobodu :moto3: ali nemam u sezoni više od 3 - 4 slobodna dana u komadu, tako da za sada uživam u tvom putopisu i planiram. Puno korisnih informacija, lijepo napisano i opisano :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Harley Davidson - FXDWG

Moram da kazem da namerno nisam hteo Blue Ridera da pozurujem zbog pisanja( mada sam u sebi hteo), jer ne pise se bas dobro kada si pod moranjem. Pisanje ide glat tada kada se sve sklopi , kada te prozivljena secanja ponesu i odnesu kroz svako mesto i krivinu koju si prosao tako da skoro osetis i miris i vetar. Vozio sam se zajedno sa tobom, Vukovima kroz tvoj putopis i sa svim onima koje ni ne znam ali sam ih upoznao preko tebe. Neka ih motor i vetar nosi sto dalje.

Drago mi je sto postoji jos istomisljenika u vezi putovanja na istok. Ta strana sveta je nekako marginalizovana od nasih kolega sto se tice putovanja (mozda gresim ali imam takav utisak) , ali ako je, neka je. Imam nekako osecaj da istok sto vise treba otkrivati, puteve, narode, istočne civilizacije, njihovu kulturu i sve ono sto je ponavljam, imam osecaj zaboravljeno, možda vise zapostavljeno pod pritiskom zapadnog sjaja (ali nije "tozla" sve sto sija). Neko vise voli zapadni svet, glamur, moto skupove na kojima nema mesta za avanuturu u improvizaciju, i to je lepo. Ja sam inace ponovo u svetu motora posle 15 godina, i sve sada polako ali na moj nacin vracam ponovo , onako bas kako mi odgovara , sa pravim vrednostima , sa pravim motorom i verujem pravim ljudima. E bas ta improvizacija i mogucnost avanture nedostaju skupovima na zapadnoj strani (nisam bio, ali sam citao i video na youtube-u dovoljno), jer nemam nameru da idem na sajmove i vasare. Ono sto sam video iz Branetovih fotografija, upravo se verujem tu krije čar avanture i nadasve način na koji Brane vozi. Svaka čast pre svega na enegiji i želji u tim godinama ( ima ljudi sa više godina koji bi kazali " aaaa , lako je mladome kanale preskakati 1hej.gif") , ali zaista je tako! Ja se samo molim da me želja za vožnjom i u to vreme nosi. Svaka cast jos jednom i svim ostalim kolegama te generacije koji prenose iskustva i utiske sa njihovim putovanja na način koji vidim većini odgovara....Ako Bog da, da proleće ranije dođe, pa da provozamo jednom barem na kratko .....dotle pozdrav za BARBU!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Kragujevac,Serbia
  • Motocikl: Trenutno nemam,ali se nadam da će biti jednog dana.

Sta reci? Jedno predivno putovanje.Slazem se sa svima,kao da smo bili svi mi sa tobom, Blue Rider.Kao sto je "maresh" rekao,nekako svi vise ili manje pricaju o zapadu, a malo o istoku.Mene nekako sve vise vuce zelja da idem na istok.Nisam nikad isao na taj kraj,i imam zaista veliku zelju, da se otisnem tamo.Upoznao sam iz ciste znatizelje i druzenja, dosta osoba iz Ukrajine.(bez zelje za reklamom doticne drustvene mreze (facebook)-cak sam imao i problema da upoznam nekog iz Ukrajine,ali to je neka druga prica.) Sve ono sto su mi oni pricali o svojoj zemlji,Blue Rider je vrlo lepo opisao i slikovito prikazao.Barba,veliko hvala, na lepom prikazu divnog putesestvija.Ti i mocni Jezdimir, jos dugo da jezdite zajedno, i da nam jos ovako lepih putovanja prikazete.Ziveli. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: Tenere 600 3AJ, Varadero XL 1000V

Uzivao sam citajuci tvoje putesesvije. Ovakva iskustva nemaju cenu. Moja zelja je bila da idem na skup kod Vukova i malo je falilo te 2011 g. ali iskrslo i osta samo u mislima. Drago mi je sto na slikama videh i drugara Sci-ija koji je za svako postovanje u nasem svetu bajkera..

Boze zdravlja bice prilike da odem na njihova skup jer mislim da to treba osetiti i doziveti, jer koliko god se nama cinilo opipiljivo i verno na slikama, cula me vuku da osetim taj put i energiju tih ljudi, brace nam Rusa...

 

Zelim ti jos puno uspesnih putovanja, da si ziv i zdrav.....

 

Srbija=Rusija=Krv

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Herceg Novi
  • Motocikl: Suzuki Intruder VS 800

Ja sam se baš navukao na SSSR još uvek nisam svario ovaj moj put i još jezdim po putevima Ukrajine a ja več počeo da planiram povratak na ove prostore i to put za Staljingrad dje če biti dogodine sljedeči Bajk šou

 

 

 

793AEB52-F99D-0C47-9B36-C79BE24BD729_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

Videh te na zajedničkim fotografijama sa mojim drugarima iz Niša (Veterani 63. Padobranske i Noćni vukovi). Planirao sam da i ja putujem međutim porodični problemi (bolest i smrt oca) su me sprečili.

A verujem da će mo sledeće godine iz Volgograda (Staljingrada) na ovim stranicama da stavimo zajedničke fotografije i komentare.

 

 

 

 

 

 

 

Staljingrad Bajk šou 2013 biče 23 augusta

 

http://bikeshow.ru/r...-2013-volgograd

 

http://bikeshow.ru/r...a-nochnye-volki

 

http://34auto.ru/tex...day/594018.html

 

 

 

 

Počele su pripreme za Staljingrad Bajk šou, idemo kod brače Rusa preko Ukrajine 23 augusta 2013

 

 

http://www.vostok.rs/index.php?option=btg_novosti&catnovosti=0&idnovost=36730#.UT914ta9Svl

 

http://srbin.info/2013/03/%D0%BD%D0%BE%D1%9B%D0%BD%D0%B8-%D0%B2%D1%83%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%B8%D0%B7-%D1%80%D1%83%D1%81%D0%B8%D1%98%D0%B5-%D0%B8-%D1%81%D1%80%D0%B1%D0%B8%D1%98%D0%B5-%D1%9B%D0%B5-%D0%BE/

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Kragujevac,Serbia
  • Motocikl: Trenutno nemam,ali se nadam da će biti jednog dana.

Bravo Blue Rider. Znaci bice novog putesestvija i novih putopisa i dozivljaja. Pozdrav i sve najbolje. :takoje::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Harley Davidson - FXDWG

Ja se nadam da će ove godine poseta Staljingradu proći u mnogo većem broju ljudi iz Srbije. Bilo bi to lepo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Herceg Novi
  • Motocikl: Suzuki Intruder VS 800

I najnovija vest da če biti rok festival u Sevastopolju na gori Gasfort 17 - 18 - 19 augusta i posle ide kolona do Staljingrada na bajk šou 23 augusta

 

 

http://nightwolves.ru/ru/news/rok-festival-v-sevastopole-i-motokolonna-na

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja