Jump to content

Moto Zajednica

Tomos motori

Recommended Posts

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ja ne znam da baratam tomosovim menjacem  ;D. U voznji sve ide laganou mestu mi treba vecnost da ga izbacim ili ubacim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Kad sam polagao za A kategoriju policajac mi na kraju kaze da sam odlicno vozio sto se tice postovanja pravila ali da jos 2-3 preostala kandidata voze kao ja motor ne bi izdrzao do poslednjeg kandidata. Posto ne umem dobro da ga ubacim u prvu a plasio sam se da mi se ne ugasi na nekoj raskrsnici uvek sam ga saltovao u pokretu u prvu koja je uzasno prekratka i neuporediva u odnosu na princa koji u prvoj ide skoro 40. Kad sam dosao na poligon motor sav dimi i pucketa od pregrejanosti  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Jedna caka koji dosta ljudi ne izvali kod tomosa je da ako nece da ubaci u prvoj u mestu lepo pustis kvacilo das malo gas da zavrti i onda ubacuje bez problema to je zbog rupa na zupcancima menjaca u koje upada klin sa kojim se biraju brszine to je uprosceno da se shvati ni ovo meni nije bilo jasno dok nisam rastavio motor pa video kako to izgleda, znaci ako nece da ubaci u brzinu das malo gas i onda opet probas garantovano upada.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

I jos jedan mana kod mog atx-a je to sto ja dok dodjem do 40 promenim tri brzine i to ume da nervira po gradskoj voznji ja izmedju svakog semafra bar jednom promenim svih pet brzina.

Za CTX nisam siguram moze on u drugoj da vuce 40-50 bar onaj koji sam ja probao.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ja sam se snalazio tako sto sam motor gurao jednom nogom a drugom pritiskao menjac. Vozio sam jos par apn-a i nisam imao bas nekih problema u voznji ali nisam bas ni isprobavao u mestu. Definitivno treba umece. I na Princu kad ides petom i od jednom stanes posle se tesko salta iz pete prema prvoj, mora malo kvacilo da se popusti da okrene zubcanike.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Isti problem sam i ja imao kad sam tek seo na atx-a nisam mogo da ubacim u prvu u mesti pa malo guranje napred nazad isto tako i ja kad stanem u petoj onda malo dajem gas pa menjam u nize ali nista strasno covek se navikne.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ocigledno nemate ispravne menjace.  ;D

 

 

Ja apena vozim vec 3 meseca bez sajle  kvacila,i ne planiram ni da je stavljam,krecem bez ikakvog trzaja,a prvom moze izaci bilo gde...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Svaka cast dok jednog dana nesto nestrada al nema veze i ja sam vidjao da to ljudi rade.

Sto se mog menjaca tice on je u odlicnom stanju sasmo pricamo o tome da tomos nema precizne menjace ko skuplji i jaci motori ipak je ovo zastarela tehnika pa je nekom ko je siso sa r1 jako tesko da se privikne na tomosa ali opet nije ni tesko veceina ljusi ima predrasude o tomosu da je krs motor ali istina je suprotna brzi je od dosta danasnjih skutre ovom prilikom mislim na bt-a i t-15 i ostale t.

Ali danas je vazno ime a ne ostale karakteristike takodje jeste da se tomosi kvare al to je zato sto se ljudi bahato ponasaju prema njima ali opet ni generalka nije skupa oko 60e sa sve majstorom i mozes ponovo na ulicu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ne bi znao reci da ne lupam ali da motor ne treba da ima kvacilo ne bi ga imao :P

A ulje sam uzeo da menjam zato sto sam probusio nazovimo karter gde dodje ulje u menjac inace ga ne bi uopste dirao povremeno bi proveravao i dolivao ako treba.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Moze i bez kvacila. Ja Princa cesto menjam iz trece u cetvrtu i iz setvrte u petu bae kvacila. Iz ostalih brzina malo cimne ali moze bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

Ocigledno nemate ispravne menjace.  ;D

 

 

Slažem se. Nisam imao problem sa ubacivanjem u prvu. Dešavalo se da ošinem u ler umesto u brzinu

tokom vožnje ali zbog moje nepažnje a ne zbog menjača.

 

Pitanje je kako odvaja kvačilo i koliko su oglodani zupčanici, a to se vidi tek kada se komplet otpakuje mašina.

Tomos ima kilav menjač ali i poluispravan može dugo da taljiga.

Pogledajte samo cige kako drljaju najrazličitije modifikacije APN-a  :)

 

 

Samo da nam objasnis sta ce da strada  ;)   Mozda menjati ulje na 1000km  ;D

 

Pitaj šta neće da strada ako na njega sedne talentovana budala  ;D

Izgleda da je tema počela da živi ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ocigledno nemate ispravne menjace.  ;D

 

 

Slažem se. Nisam imao problem sa ubacivanjem u prvu. Dešavalo se da ošinem u ler umesto u brzinu

tokom vožnje ali zbog moje nepažnje a ne zbog menjača.

 

Pitanje je kako odvaja kvačilo i koliko su oglodani zupčanici, a to se vidi tek kada se komplet otpakuje mašina.

Tomos ima kilav menjač ali i poluispravan može dugo da taljiga.

Pogledajte samo cige kako drljaju najrazličitije modifikacije APN-a  :)

 

 

Samo da nam objasnis sta ce da strada  ;)   Mozda menjati ulje na 1000km  ;D

 

Pitaj šta neće da strada ako na njega sedne talentovana budala  ;D

Izgleda da je tema počela da živi ?

 

Evo 3 sezone sam vozio apena,u najtezim uslovima,mnogo,mnogo km presao. Kad kazem teksi uslovi,mislim na recimo oko 280km u jednom danu,dvojica na njemu sa svom opremom za kampovanje,alatom,par dvolitri piva  ;D itd...  Vise puta troje na njemu,nekoliko puta cetvoro,jednom zbog opklade petoro,vozio bez problema  ;D ,kad god sam imao vremena po par sati po sumi,i uvek pun gas,skakanje itd...(jedino sto sam redovno lomio drzace za noge,i amorte sto nikad nisam ni imao ispravne,ali nije mi ni smetalo nikad to  ;D). Menac nikad nije  probleme pravio. Samo  ne treba skakati po saltalici...  ;D  Ne znam da li negde ima da se kupe bolje karike ove od 180din(jedna L i jedna obicna) ne traju bas dugo,mada za te pare nije ih problem promenuti svakih 1000-1500km,na toliko sam ih ja menjao  ;D 5-10min posla najvise.  Lanac sam mozda dvaput podmazao,na par hiljada ga promenim i gotovo (250din)  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 435 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DR 650, Kawasaki KLE 500

I jos jedan mana kod mog atx-a je to sto ja dok dodjem do 40 promenim tri brzine i to ume da nervira po gradskoj voznji ja izmedju svakog semafra bar jednom promenim svih pet brzina.

Za CTX nisam siguram moze on u drugoj da vuce 40-50 bar onaj koji sam ja probao.

 

ide taj sto si probo 50  drugom  ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Nikako te cevne ramove,  Apen 4 ili 6,na sestici sam ja pojacao varove na spoju dole kod masine,i gore ispod sedista dodao limove 4mm,mada to je kod novijih ramova farbricki reseno.  Mnogo puta skakao,sve izdrzava...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ja trenutino vozim off sa mojim ATX-om ali ne skacem sto se tice rama mozda bi mogo da se ojaca obavezno amortizeri neki bolji ja sam moje upropastio ali i kad asm ih uzeo nisu bili u nekom sjajnom stanju onda nabavi auspuh dignut sto vise od zemlje ili onaj pod sediste jer sam slomio nosac auspuha jednom prilikom dalje obavezno napravi neku zastitu sa donje strane bloka motora jer sam ja svoj uspeo da napuknem kad sam upao u jednu brasdu od traktorske gume puko mije onaj drzac za ruke ali tad sam vuko kover na njemu.

Najbolje bi ti bilokad vi naso ram sa zadnjom i prednjom viliom i amortizerom od CTX-a stvaio mu ATX-ov rezrevoar i sediste posto je lakse sa njim voziti off mozes da sednes na njega i pomeris teziste napred sto je korisno pa rupama i blatu i ne moras vise nista da budzis osim da ojacas ram a na njega mozes staviti ctx-ov agregat a verujem i vece takodje imas i disk napred sto ti daje mogucnos da sigurnije kocis ako stavljas veci agregat.

Ali moja iskusta sa atx-om u off su pozitivna dobar je moze da ide po svakojakim terenima mozda ne ko neki pravi off ali jbg.

Jedina mana mu je sto je to soft enduro pa ako ga koristis jos negde osim za off osetices posledice divljanja koje se inace ne osete u off-u.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

 

jel vozi neko motocross sa nekim tomosom,preradom naravno?  ;D

 

sta mislite koju ramu uzeti za cross,dal bt/atx ili nesto drugo?

pripremam se za jedan ozbiljan projekt pa racunam nesto,mislim da bi atx bila sasvim ok,video sam dosta apn6 rama za cross al neznam koliko bi to izdrzalo skakanje i masinu od 60/90 ili 125 kubika? kada bi se dobro ojacao mozda bi i bilo ok mada opet nekako mi atx rama deluje jače

 

ATX i BT imaju identičan ram. Razlika su točkovi i neke sitnice. Bolje nego ram od APN-a a imaju i bolje amortizere.

CTX misllim da ima skoro isti ram kao dva mlađa brata samo ima mono amortizer pozadi.

To su lagani ramovi, nisu za neka velika divljanja u motocrossu.

 

Kum je davno nabužio na BT mašinu od Honde MTX 125 enduro, pozadi veliki cross zupčanik. Jako startan, išao je 140 km/h.

Imao je udes na toj mašini. Neki optimum je 90 ccm od elektronika. 

 

Luka napravi svoj CTX kao ovaj na slici pa da budeš glavni baja na forumu  ;D

 

post-6697-1287906612511_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Na kraju sto ne bi uzeo ctx ionako ih ima da se nadju i za 450e lepo ga sredis ojacas a masina ide ko bog sa njim bi mogo u svaki off bez razmisljanja dal moze il nemoze da te izvuce uzbrdo ili iz blata.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Svaka cast dok jednog dana nesto nestrada al nema veze i ja sam vidjao da to ljudi rade.

Sto se mog menjaca tice on je u odlicnom stanju sasmo pricamo o tome da tomos nema precizne menjace ko skuplji i jaci motori ipak je ovo zastarela tehnika pa je nekom ko je siso sa r1 jako tesko da se privikne na tomosa ali opet nije ni tesko veceina ljusi ima predrasude o tomosu da je krs motor ali istina je suprotna brzi je od dosta danasnjih skutre ovom prilikom mislim na bt-a i t-15 i ostale t.

Ali danas je vazno ime a ne ostale karakteristike takodje jeste da se tomosi kvare al to je zato sto se ljudi bahato ponasaju prema njima ali opet ni generalka nije skupa oko 60e sa sve majstorom i mozes ponovo na ulicu.

 

amin.

 

moj prvi motor je bio Tomos BT 50s, nikada nisam imao problema sa njim a vozio sam ga bogme svakako, na njemu sam ucio da vozim. pali i zimi na minusu. samo paljenje mi se treba nastelovati jer mi majstor nije dobro nastelovao kad sam ga kupio a ja to ne znam uraditi sam. u pravu je Radic, tomosovi motori su odlicni koliko god ljudi ima predrasude. vecina ljudi vice kako su to krsevi koji se stalno kvare a ne odrzavaju.

Naucio sam pre nekoliko meseci i stariju sestru da vozi na njemu posto joj je oduvek bio san da nauci voziti motor i na kraju sam joj ga poklonio. mada i dalje ukradem poneki krug  ;D

 

evo i par slika (nemam bas slika samog motora tako da cete morati i mene gledati :P ) :

 

http://farm4.static.flickr.com/3237/3070895490_c28b381be1_o.jpg

http://farm4.static.flickr.com/3198/3070889962_207cc92efb_o.jpg

http://farm4.static.flickr.com/3562/3697898819_0ec74de4c0_o.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Team Green, 272 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki KDX250R MX/SM

ja sam trazio karike al nema nigde,samo te za 180..  ???

mada nebitno potpuno,za 180 dinara kupis po 10 paketa karika i drzih ih po radionici  ;D

 

jel vozi neko motocross sa nekim tomosom,preradom naravno?  ;D

 

sta mislite koju ramu uzeti za cross,dal bt/atx ili nesto drugo?

pripremam se za jedan ozbiljan projekt pa racunam nesto,mislim da bi atx bila sasvim ok,video sam dosta apn6 rama za cross al neznam koliko bi to izdrzalo skakanje i masinu od 60/90 ili 125 kubika? kada bi se dobro ojacao mozda bi i bilo ok mada opet nekako mi atx rama deluje jače

Nadji ram od Tomos Kros Juniora, cevasti, ali čelični, za razliku od bt,atx i ctx-a. Ja sam sa mojim Juniorom isao na skokove, bez problema je parirao Apriliji RX125  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

nije ni to losa ideja mada onda opet moram da ga ojacam,nije mnogo jaci od bt-ovog.. mada ja verujem da bt/atx moze izdrzati sve i bez ojacanja,tako i junior sto kazes  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Tomos junior i senior su jako retki i teski da se nadju to je mali problem ali su jako dobri motori.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja