Jump to content

Moto Zajednica

Tomos motori

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

Poz!Moze li jedan brzi odgovor:sta je pametnije uraditi;na APN4 u originalnom i odlicnom stanju uradeti petu ili zameniti lancanike na 13/32?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Peta definitivno onda lako prednjim lancanikom regulises,on kosta 100 din najvise,mozes se igrati.  I klip skrati na 46mm ukupnu duzinu,razlika je velika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Probaj pa ćeš videti. Da li su skupe te plastike ?

A šta ti je sa Qinqqi-em ?

 

nije tako skupo,mada je meni sad sve skupo jer je dosta otislo na par motora,jos i na autu trebam generalnu da radim polako...

Qinqqi vozim samo po sumama do koje idem sa nekim ko ima dozvolu za to..ja nemam ni dozvolu ni godina za nju  ;D

 

@Gorancha

bolje da cackas prenos,jedan prednji lancanik kosta ravno 100 din,imas i neke org za 280...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

jel gledao neko ovo?  ;D

 

 

 

evo jos koja slika sa nekih takmicenja,steta sto se i kod nas neodrzava ovako nesto cesto  ;D

 

SUC40249.jpg

 

thumb_ff31ccba.png

 

404.jpg

 

XgJRo_47353010.jpg

 

z2b7Y_img251fi9.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ja bi ubacio 5 mislim da to nije toliko kompliukovano a pomaze dosta i ako jos na tu 5 menjas i lancanike ima cudo da bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ako se ne varam treba samo da se izbaci jedna caura iz menjaca i ubace dva zubcanika i to je to ako si otvarao motor znaces o cemu pricam prosto je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Daleko do toga da je mali posao ali nije nesto komplikovan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Imam problem sa automatikom.. Kad ga upalim ima nenormalno veliki ler, skoro pun gas, ima stari karburator, stelovao sam ga na diznu ali ne vredi kao da je ne okrecem.. probao sam i sa onim na sajli da nastelujem ali nema sanse.. motor prima gas normalno.. jel zna neko u cemu je problem? kada se zagreje samo malo smanji ler ali opet vrti dosta ne moze se obuzdati..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

automatik ce biti sve standard sto se tice izgleda,danas sam montirao vile kako treba i probao malo..motor je strasno udoban,cak su i ovi amortizeri od atx-a postali taman i mekani jer je izgleda napred bio jako nizak pa nazad nije mogao da radi kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Team Green, 272 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki KDX250R MX/SM

Imam problem sa automatikom.. Kad ga upalim ima nenormalno veliki ler, skoro pun gas, ima stari karburator, stelovao sam ga na diznu ali ne vredi kao da je ne okrecem.. probao sam i sa onim na sajli da nastelujem ali nema sanse.. motor prima gas normalno.. jel zna neko u cemu je problem? kada se zagreje samo malo smanji ler ali opet vrti dosta ne moze se obuzdati..

Koji imas karburator? encarvi bing ili delorto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Motocikl: piaGGio TypHoon

to se i meni desavalo sa atuomatikom da ima velik ler pa odmah krece. . .odneo sam majstoru ali bas majstoru to nije neki iz ulice neki klosar nego bas majstor. . .liku sam odneo on upalio i odmah je rekao sta ne valja,navodno neka igla je pukla pa zato .  .evo sad normalno pali. . . :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Delortov je karb bez sauka. Koja je igla bila pukla? Ja znam samo za iglu na plovku? I kod mene normalno pali samo sto dobije gas odjednom, ne smem da ga palim zato sto odma ima veliki gas na ladno. Moram rasturiti karb kad se osusi vreme malo da mogu da testiram lepo. Da nije pukla igla na plovku pa ima vise goriva nego sto treba?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Motocikl: piaGGio TypHoon

ja mislim da gorivo nema veze . . .ako imas previse goriva onda bi trebalo da ti presisa pa da ti gorivo curi  .  .. :)

 

 

[move]:))))) ((((:[/move]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

@nidzamalli sta ti treba od delova?

Za buvljak vise nije tamo premestio se moraces malo da ga potrazis po buvljaku ali i dalje je u zadnjim redovima.

I imas prodavnicu kod Bajlonove pijace Venizelosova ne znam koji broj pre pumpe je.

Imao sam isti problem sa automatikom u selu mozda je zapusen auspuh,zaglavljen sajla za gas,polomljena iglica za regulaciju mesavine vazduh gorivo ili samo zapraljan karburator.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja