Jump to content

Moto Zajednica

Tomos motori

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

https://www.facebook.com/pages/Puch-Pony-Express-Srbija/601413936584146

 

https://www.facebook.com/ivan.ostrogonac.9?fref=ufi

 

obrati se njemu za sve informacije on je radio ovog narandzastog,decko je iz Sombora ali zivi u Beogradu i restauracija je radjena u somboru cini mi se?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS

Матик мојих клинаца:2u70cxk.jpg

Возе га само на затвореном полигону са кацигом на глави.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Da ispricam i svoji pricu

Bio sam klinac , mislim da sam bio 5 osnovne kad sam prvi put seo na APN6, naucio me neki covek kako se motor pali, kako se menjaju brzine, dodoaje gas itd..lako sam naucio i kad god sam mogao vozio sam se na njemu

ovako je izgledao taj apn6

dsc00001.jpg

Posle njega kupio sam sebi Tomos CTX 80 od svoje love :)

komplet ga sredio i ofarbao

Ovako je izgledao kad sam ga kupio

70451s.jpg

A ovako posle sredjivanja

 

a8f7211cbdee-800x600.jpg

To su bilo motori koji su mi obelezili detinjstvo, a sad se vozi jaca zverka1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd-Sombor
  • Motocikl: Tomos 4ka

https://www.facebook.com/pages/Puch-Pony-Express-Srbija/601413936584146

 

https://www.facebook.com/ivan.ostrogonac.9?fref=ufi

 

obrati se njemu za sve informacije on je radio ovog narandzastog,decko je iz Sombora ali zivi u Beogradu i restauracija je radjena u somboru cini mi se?

 

Hvala VELIKO. Probacu da ga kontaktiram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Molio bih za malu pomoc Tomosovaca.Kako dobiti dobru varnicu kod Iskrinog (belog palenja).Naravno stavljene nove pllatine i kondenzator(kazu original,nisam stedeo).Cuo sam da navodno oslabi magnet.Voleo bih cuti iskustva iskusnih po tom pitanju.Dobio sam savete da to skinem i stavim "crno" ali ne mogu da verujem da ne postoji resenje da se postojece dovede u red.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

postoji resenje jednom zauvek. ima mala elektronika koja se ugradjuje  tiristorski predvarac ja ga imam na apn, moze i spolja tako da platine ostaju vecne . Ne varnice vise, a bombina baca struju cak i do  3cm. Cena je simbolicna 800din.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L
pre 23 minuta, siki b je napisao:

postoji resenje jednom zauvek. ima mala elektronika koja se ugradjuje  tiristorski predvarac ja ga imam na apn, moze i spolja tako da platine ostaju vecne . Ne varnice vise, a bombina baca struju cak i do  3cm. Cena je simbolicna 800din.

Pomagaj.Pa gde to ima da se spasim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 3 sati, vazlan je napisao:

Molio bih za malu pomoc Tomosovaca.Kako dobiti dobru varnicu kod Iskrinog (belog palenja).Naravno stavljene nove pllatine i kondenzator(kazu original,nisam stedeo).Cuo sam da navodno oslabi magnet.Voleo bih cuti iskustva iskusnih po tom pitanju.Dobio sam savete da to skinem i stavim "crno" ali ne mogu da verujem da ne postoji resenje da se postojece dovede u red.

Eto ja imao problema pre neki dan sa mojim paljenjem 12V50 Iskra. Otišao magnet, stavio drugi i motor radi kao sat. Mislim da je najbolje da promeniš magnet, bićeš miran dugo vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 2 sati, Vojo36000 je napisao:

Imam apn 6s i od pre neki dan kada ga upalim i dam gas nesto pocne da puca iz auspuha,Sta moze da bude,Hvala

 

Pomereno paljenje na kasnije, loše platine ili kondenzator. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1457 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Da ne idem tamo više u off, a i da možda oživimo malo ovu temu, koju ću vrv u narednom periodu da prelistam:
 

On 8/22/2023 at 9:41 AM, bdada said:

ugovor pravis sa vlasnicom koja prilaze ostavinsku nego postoji drugi problem, poreska ce na osnovu stare saob. izdati resenje da moped ne podleze porezu a na teh. ce biti klasifikovan kao motocikli + moraces ugraditi migavce i stop svetlo (salje se upit ABS-u) sve u svemu kompleksna situacija, resiva ali treba strpljenja. 


Kao što rekoh, ne planiram još da registrujem moped, ali čisto razmišljam o opcijama.

I onda se pitam - ako je zakonodavac tako postavio zakon da je menjanje konstrukcijskih svojstava vozila dozvoljeno i potrebno (žmigavci, stop svetla) - da li onda ja mogu da promenim lančanike i na taj način ograničim brzinu na 45kmh, čime opet ulazim u katergoriju mopeda?
Jer mnogo je jednostavnija i jeftinija promena, a meni brzina svakako nije bitna na tom mopedu.
Kapiram ako je zakonski moguće da se da se menja struja, dodaje instalacija, žmigavci itd. - zašto ne bi mogli da se menjaju lančanici ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@živke tom promenom menjas tehnicke karakteristike vozila, kod nas jos ne postoji takva vrsta ispitivanja (atesta) jer je prvi korak saglasnost proizvodjaca.

Tomos ne postoji pa je nemoguce dobiti ali i da postoji ne bi dozvolili, odgovor bi bio (od svih proizvodjaca) kupite vozilo sa tehnickim karakteristikama koje Vam odgovaraju, imamo u ponudi. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ne, promenom odnosa u prenosu mu menjas performanse a dodavanjem migavca ga prilagodjavas opstim propisima, sva vozila imaju istu boju i broj otkucaja migavca npr. 

Takodje promenom max. brzine bi menjao vrstu vozila iz L3 u L1. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Zato je moj moped i dalje na SFRJ tablicama i nemam nameru da ga registrujem, za sada. Ako posao dozvoli, na zimu planiram komplet restauraciju, da sve bude fabrika. Magare je prezivelo mnogo klinackog izivljavanja, pokusaja budzenja, voznje petoro ljudi..... red je da ga vratim u staru slavu.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja