Jump to content

Moto Zajednica

Tomos motori

Recommended Posts

  • motoras, 2355 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja sam novi na ovo forumu.Hteo bi da kupim tomosa, ali se dvoumim izmenju APN4 i APN6.

Koji je po vasem misljenju bolji?0namigivanje.gif

To ti je u principu isto. Sestica je novija,cetvorka odaje utisak izdrzljivije konstrukcije. Masine iste.

Znaci,kupis koji ti je lepsi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

Ima li razlike u brzini?

 

Zavisi. Možda je neki malo prerađen pa ima više snage npr-klip veći, menjani lančanici, karburator...

U principu jeftini i laki za održavanje, odlični motori. Imao sam APN 4 i služio me odlično. 0takoje.gif

Imao sam i ATX a to je veoma slično. Gledaj samo da pri kupovini da može se prepiše odmah.

Mada ako je jako jeftin može i bez papira, ako planiraš da voziš po nekoj sredini u kojoj

polocija slabo radi. Kazne su paprene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: atar Stare Pazove

Код нас нема полиције на пунктовима али зато има пртесретач саобраћајац на брзом мотору који се на друму појави као дух. Већ друга година како крстари на мотору улицама нашег села.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

ako moze pomoc ! imamtomos automatik kupio sam ga pre par dana i fale mu neke sitnice tipa migavci , sirena , stop svetlo i opruga kurble sve sam to kupio ... migavce fabricki nije imao moram da napravim nosace al i mi treba instalacija odnosno kako da je povezem ... stop svetlo je bilo ali je covek lupio nogom i izlupo ga ali ja sam kupio stop svetlo ali koliko sam ja gledao nema automata ispod papucice (nozna je kocnica zadnja) kako to da namestim odnosno gde se to nalazi jer ga nisam nasao . ako neko zna neka pomogne molim vas !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Odakle si? Ako si blizu BG-a, mogu da se iscimam pa da vidim šta može da se uradi, Matik je zakon :takoje:

 

Nove delove možeš kupiti na novobeogradskom buvljaku, samo što mislim da ljudi i nisu baš oduševljeni kvalitetom delova. Sad će da ti stigne poruka sa web adresom shop-a sa delovima za Tomosa :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Odakle si? Ako si blizu BG-a, mogu da se iscimam pa da vidim šta može da se uradi, Matik je zakon :takoje:

 

Nove delove možeš kupiti na novobeogradskom buvljaku, samo što mislim da ljudi i nisu baš oduševljeni kvalitetom delova. Sad će da ti stigne poruka sa web adresom shop-a sa delovima za Tomosa :)

 

ja sam u kumodrazu.u bg. ma znam to mi je za selo i najbolji je ... kupio sam ja delove :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

pa treba mi ako mozes da mi kazes gde da trazim automat za stop svetlo ima noznu kocnicu zadnju ... i kako da povezem instalcije za migavce jer je to stariji tip nema fabricki jer sam vec kupi0o pa bi ih namestio ... ma nestidim se nego kad slikam tomosa ja stavljam ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Poslao sam ti poruku sa linkom, verovatno nisi video.

 

Evo ga automat za štopaljku:

 

http://www.motobikeshop.rs/B2B/ProductDetailView.aspx?ProductId=98ad84c7-a03d-49d4-9408-31db7efb2192

 

http://www.motobikeshop.rs/B2B/ProductDetailView.aspx?ProductId=0cf55fe8-2b5a-4f22-83b2-24043d6a276b

 

Na Tomos forumu verovatno imaš šeme za povezivanje, nisam se puno petljao oko povezivanja instalacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

pozdrav svima,kupujem APN6 od prijatelja,izmerio sam mu kompresiju na 10,posto se ne razumem toliko u mehaniku interesuje me da li je to pokazatelj da je stanje masine relativno dobro ? hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: atar Stare Pazove

Поздрав, зна ли неко где има да се купи вентил точка за АПН6, ознака му је PVR-70 (ili PVR-7C). Гума је Сава Крањ МЦ-2, 2 3/4-16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6317 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

@djuka98

Pre nego krenes u rad, proveri sta pise na magnetu. Ako je struja 6v zaboravi na migavce. Cak i ako je 12v, magnet i namotaj bi trebalo da su u vrhunskom stanju, a snaga (ispisana i na magnetu) 55w...inace dzaba sve.

@marselo777

Merenje kompresije na dvotaktnom motoru nije tako merodavno kao na cetvorotaktnom. Za dvotaktni motor (mislim na agregat) je izuzetno vazno da je dobro zadihtovan, a taj podatak citac kompresije ne pokazuje. To su uglavnom komponente koje se nalaze ISPOD kompresionog prostora, npr. semerinzi,dihtung ispod cilindra,dihtung po pola,onaj ispod prirubnice itd. Kompresiju ce da pokaze, ali ako "vuce vazduh" na nekom od ovih mesta, moze da se desi da ni neupali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja