Jump to content

Moto Zajednica

Niklovanje ili poliranje aluminijumskih felni

Recommended Posts

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja nemam pijma koliko sam radio do sada i koliko cu jos,ali znam da mogu za to vreme da zaradim da platim poliranje celog motora  :D  samo sto ovo sve radim u slobodno vreme,nocu i tako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

ma necu ni da stavljam slike. ovde deraci sve...

evo ja cu ti ispolirati sve 4 felne.cena po felni bi ti bila 5e,plus uz poliranu felnu dobijas set letnjih i set zimskih guma,besplatnu montazu i demontazu istih i punjenje azotom.sto znaci da bi za 20e dobio ispolirane felne i njihovo dozivotno odrzavanje,dva kompleta guma,zamenu ulja i filtera na autu,svih ostecenih plastika a ako budes kavaljer i castis jos 5e dobijes i besplatno odrzavanje auta u roku od dve godine u cenu svega je naravno ukljuceno i poliranje celog auta,saniranje vizuelnih ostecenja.malo li je.to te sve do sada kosta 25e a za 30 ako ti nije mnogo mozes da dobijes i pun rezervar goriva sa sipanim aditivom u njega...

a da zaboravio sam i najbitniju stvar,za samo 50e mozes da dobijes zatamljena stakla i dva kompleta xenona ukoliko se desi da neki pregori...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

chemu taj sarkazam nije  mi jasno ... potroshachu je uvek skupo a majstoru uvek malo ... ja sam majstor i razumem da neshto necete da radite ispod odredjene cene ... ali chemu takav stav nikad mi nece biti jasno ... ja kad kazem cenu i odbiju me ne idem okolo da se pravdam ili podrugujem ... jednostavno nije etichki ... svaki odgovor tipa neznash koliko je to teshko daje samo kontra efekat ... chim se neko pravda znachi da ima razloga za to ...

 

 

moj stav po pitanju cena je jednostavan ... ako mogu sam da uradim i ako imam alat ... provericu koliko mi vremena treba prerachunati da li za to vreme mogu da zaradim vishe para baveci se svojim poslom ... i onda odluchiti i naravno naci najjeftiniju ponudu ... evo ovde smo videli da cene izmedju dva majstora se razlikuju za 20% znachi da neku u srbiji radi i jeftinije  ;D

 

p.s. kad nema posla i suludo dugotrajni poslovi imaju smisla  ;D hahahah ali kad ima posla preko glave i sulude cene nebuloznih poslova imaju prodju ... pravilo trzishta ... u prevodu chekaj leto kad niko nece da ostavi motor na klocnama par dana i nadji majstora bez mushterije i procicesh dobro ili uradi sam nije teshko kao shto kazu ... naravno uz alat koji i nije tako skup ... ja sam ispolirao za jedan dan dekl i filter vazduha za ladu za kuma ... teshko da .. da li bi nekom dao 100e za to ... nikad pre bih ga ofarbao chetkom  ;D ;D ;D stavish na papir koliko ti je bitno od toga zavisi sve

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

ma necu ni da stavljam slike. ovde deraci sve...

evo ja cu ti ispolirati sve 4 felne.cena po felni bi ti bila 5e,plus uz poliranu felnu dobijas set letnjih i set zimskih guma,besplatnu montazu i demontazu istih i punjenje azotom.sto znaci da bi za 20e dobio ispolirane felne i njihovo dozivotno odrzavanje,dva kompleta guma,zamenu ulja i filtera na autu,svih ostecenih plastika a ako budes kavaljer i castis jos 5e dobijes i besplatno odrzavanje auta u roku od dve godine u cenu svega je naravno ukljuceno i poliranje celog auta,saniranje vizuelnih ostecenja.malo li je.to te sve do sada kosta 25e a za 30 ako ti nije mnogo mozes da dobijes i pun rezervar goriva sa sipanim aditivom u njega...

a da zaboravio sam i najbitniju stvar,za samo 50e mozes da dobijes zatamljena stakla i dva kompleta xenona ukoliko se desi da neki pregori...

Don legendo  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 69 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: GS850G

Ako vam je skupo,a bole vas ruke.sprej za felne je oko 300 dinara.A moze i ono sto se farbaju furune.U DVE nijanse-srebrna i zuta!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

Ja sam nekad kad sam bio mladji ispolirao obe felne,prednju viljusku i jos trista cuda na CBRu.

Ajde da zanemarim vreme i rad sve je ispalo super,ali odrzavanje istih ispoliranih delova je samoubistvo.

To patinira ne daj Boze,kad vidis da pada kisa dodje ti da se ubijes.

Posle dve godine sam sve prefarbao.

 

Kako ne moze da se hromira aluminujum,ameri ga rade.

Razmisljao sam da radim felne na Fat Boyu.

 

Koji je nacin da polirani delovi ne patiniraju.

Da se lakira ne moze,svi primeri koje sam ja nasao za aluminijum su zuti,a bez njih se sve oljusti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Belgrade-Vozdovac

@ ts.marko - u kom smislu poliranje???

ovo poliranje koji oni spominju nisi sigurno primenjivao jer je auto od celika,ne aluminijuma,a ako si polirao farbu na autu 3 godine... no comment!!!

 

@ Floyd* - spomenuo si koliko vremena treba profesionalcima da ispoliraju..

ja nisam ni pola slova P od profesionalca u ovom poslu,ali smo drug i ja ispolirali rubove vec ofarbanih felni za suzuki bandit..da smo polirali celu felnu bilo bi lakse jer ne bi smo morali da pazimo da ne ogrebemo farbu,a bilo bi teze jer ima malo vise povrsine..btw: radili smo sve rucno,zavrsili smo za 24h ukljucujuci i spavanje od 5-6 sati i izaslo nas je (smirgle od 100 pa 400 pa ostalo redom do 2000 po dva lista + purol pasta i malo krpa i vode..) citaj - 1000din

 

znaci profesionalcima treba daleko manje od 2-3 sata ako rade sa masinom..(pricam o felnama za motor) bez pauze :)

 

a da,za prste..ako radis za pare(male su sanse da radis rucno)i ako radis rucno..neces imati bol u prstima kad ti taj neko iskesira..a ako radis za sebe,bices ponosan na uspeh i nece ti biti zao ni prstiju ni vremena :)

 

neko spomenu i odrzavanje..pa jednom godisnje ili u 2 godine skines felne,predjes sa smirglom 2000 i opet odradis pastom za poliranje..a jednom u 4-5 meseci samo predjes pastom..(mislim ako se auto drzi u garazi,ako nemas garazu ili ako ne drzis motor u stanu ne isplati se ulagati u estetiku motora jer privlaci paznju.. ;) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Mexico-Cabo San Lucas
  • Motocikl: kawasaki Zx6r, kawasaki Gpz 600r, suzuki Gsxr 750

ovaj link je zanimljiv

a i ne deluje komplikovano,a posebno ne skupo :)

tako da ako neko hoce da proba

ko zna mozda i uspe da napravi nesto sto ce ljudski izgledati

ja cu da probam na mom motorcicu pa sta mu bog da

i ako ne uspe uvek moze da se prefarba :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Mexico-Cabo San Lucas
  • Motocikl: kawasaki Zx6r, kawasaki Gpz 600r, suzuki Gsxr 750

jbg. ovakvu felnu imas kodd njih i na otpadu

a kod nas da prodaj motor da bi mogao da je kupis :(

zalosno :(

nego mene zanima da li je ova pasta dobra

" FIREKLA "

sta mislite

i sta se posle uzima za premazivanje poloranih delova???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Mexico-Cabo San Lucas
  • Motocikl: kawasaki Zx6r, kawasaki Gpz 600r, suzuki Gsxr 750

a sta da uzmem za poliranje aluminijuma ???

vec sam osmirglao felne

daj info dok sam u zaletu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

Moze zadnja smirgla da bude i 360 ,ako imas pravu masinu za poliranje.

Tj dobar filc i mnogo obrtaja,al ne mozes da se operes posle.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

Moze zadnja smirgla da bude i 360 ,ako imas pravu masinu za poliranje.

Tj dobar filc i mnogo obrtaja,al ne mozes da se operes posle.

tako je majstore u pravu si kod mene je zadnja smirgla 400 pa poliranje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

i kad se dobije efekat ogledala  jel se premazuje nečim pošto iz ličnog iskustva znam da nije dobro lagati

evo sad sam pomenuo u temi zastita poliranih delova da sam narucio paste za odrzavanje poliranog aluminijuma i drugih metala a ima i sredstvo koje sluzi kao zastita  da bi sto duze stojao isti sjaj da nebi posle svakog treceg cetvrog pranja morao sa pastom za odrzavanje da preispoliras a i sjaj dosta zavisi s kojim pastama poliras i cetkama  , ja na primer radim poliranje u 4 paste mozda ti i sam pojam govori koliko ce biti film ili sloj poliranog dela .....................

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Belgrade-Vozdovac

kad imas dobre masine,ni ne treba ti smirgla,nego samo emikalije :)

a ne znam...mi smo radili sa Purol-kom..bilo je ok..i dlaje se sijaju solidno,a nismo ih odrzavali..sad polako spremamo motor..farba se,treba i da se registruje..pa ono,bice i slika ako neko zeli :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Mexico-Cabo San Lucas
  • Motocikl: kawasaki Zx6r, kawasaki Gpz 600r, suzuki Gsxr 750

hvala na odgovorima

krenuo sam sa 150,a poslednja smirgla mi je bila 1000

radjeno je na masini koju sam sam konstruisao

kaci se na diskove,tj na rupe za diskove

imaju tu i neke gume u slucaju vibracija

nije losa stvarcica

nije ni tesko napraviti

sto se tice fabrike,videcu nesto,valjda ima veliki je Cacak grad  ;D

postavicu slike kada se zavrsi

i ako bude kako treba,uradicu i nekome iz CA ili okoline besplatno

naravno ako bude hteo da kupi smirglu  :P :P :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja