Jump to content

Moto Zajednica

II Novogodišnja akcija Kulina - 24.01.2010

Recommended Posts

  • Integrisan, 8143 postova

Uradili smo jednu vaznu i bitnu stvar.

 

Nasli smo u sebi dovoljno motiva, energije i zelje da pomognemo malim ljudima, mnogo manje srecnim od nas.

 

Zasto? Zato sto smo bili u prilici. Ovo cak nije ni medijski eksploatisano i zato sam narocito ponosan na BJB zajednicu i sve vas koji ste pomogli pojedinacno.

 

Primer kako malo ljudi, uz malo truda napravi veliku razliku! Hvala vam svima.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • witch, 476 postova
  • Lokacija: Beograd

  Sinoc sam bila suvise umorna da bi prenela bilo kakve uticke iz Kulina, ali vidim da su neki ljudi i pored umora smogli snage da to urade.Veoma je tesko otici u Kuline i posle toga ostati ravnodusan.Umor ne potice od puta ili nekog napora, vec vise povezan sa emocionalnim krahom koji tamo dozivite i koji vas posle natera da se duboko zamislite nad sudbinom sticenika koji tamo borave.

  Ne mogu a da se ne osvrnem na iznenadjenje zaposlenih u Kulinama na nasu akciju. Oni prosto nisu mogli da shvate koji su to ljudi koji treci put donose pomoc, a pritom ih ne prati buljuk fotoreportera i ne traze nista za uzvrat. Samo su spremni da pomognu, onoliko kolike su njihove mogucnosti!!Zbog toga nam je direktor Doma ucinio tu cast da nas primi kao veoma vazne goste, da nam objasni njihove napore i probleme da taj Dom normalno funkcionise .Mi smo imali priliku da se predstavimo, na sta je on bio vrlo iznenadjem cinjenicom da su to sve samo ljudi dobre volje, okupljeni oko jednog foruma, koji imaju zelju da pomognu i to cine iz svojih sredstava.

  Imali smo priliku da nas provedu kroz ceo njihov kompleks i njihovu dozvolu da sve to slikamo , sto prosle godine nismo dobili.Stekli su poverenje u nas jer nijednu akciju do sada nismo iskoristili za samopromovisanje niti smo bili koju akciju iskoristili da ih kompromitujemo.

  Ono sto je mene ostavilo bez teksta i najsnaznije uticalo na mene je deo Doma gde borave bebe sa vrlo teskim fizickim i psihickim ostecenjima, ali ohrabrujuce je da je njihov put iz tog paviljona vodi u veoma lepo sredjene paviljone u kojima ih medicinske sestre i terapeuti spremaju i osposobljavaju za dalji zivot  u tom Domu.Vecina sticenika je osposobljeno da onoliko koliko mogu brinu o sebi, cak imaju i jednu porodicnu kucu u koji sticenici imaju lepo opremljenu dnevnu sobu, trpezariju, spavace sobe i kupatila, i oni tu zive kao u porodici nemaju striktan raspored kao u drugim paviljonima ali naravno imaju medicinski nadzor.

  Jedna od teskoca Doma je sto im sada prebacuju bas tu decu od 0 do 16 godina po ostalim domovima po Srbiji u kojima vec nema mesta za njih, pa je u pitanju sudbina tih malisana.

  Imalo bi jos sto sta da se pise o Kulinama ali malo cu da ostavim prostora drugim ljudima koji su imali priliku da juce budu sa nama.

 

  Jos jednom  hvala svim ljudima na pomoci koju su doneli, hvala svima na podrsci koju ste nam pruzili, svako vase "svaka cast" izreceno na forumu nam puno znaci, ne licno, ali na taj nacin ste i vi deo ove akcije!!

  Duznost mi je i cast da se zahvalim ljudima koji su se odazvali da ovu akciju pomognu tako sto su se bezrezervno prijavili da voze vozila do Kulina

i odvojili svoj slobodan dan da bi na taj nacin pomogli akciji.

  Moram da navedem imena ljudi( u ovom slucaju po vozilima koja su vozili) koji su pomoc odneli u Dom. 

  1.Scuba i tetka Scuba

  2.Dexter, Arakis

  3.Pablo, Lancia, Turbopedja

  4.Daki, Natasa,Mira, Sanja

Naravno, veliko hvala Severianu i Violeti na ustupljenim vozilima!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nekoliko slika...Sale Lancia će postaviti mnogo više.

 

240120102471.jpg

240120102472.jpg

240120102473.jpg

240120102474.jpg

240120102475.jpg

240120102477.jpg

240120102479.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Možda ovo nije prvo mesto za ovakav post ali mi se prosto nadovezuje na sve ovo. Izvinjavam se svima koji se prepoznaju ili se nađu prozvanima, nije mi namera ni jedno ni drugo. Svestan sam da neki imaju drugačije mišljenje i drugačije gledaju na izraze kao što su "mi", "nas", "naše" kad je u pitanju AMS kao organizacija i BJB kao forum. Smatram da nesuglasice, razlike u shvatanju, gledištu i pristupu toj materiji ne smeju da stanu na put ovakvim akcijama jer jednostavno im tu nije mesto. Pomoć ovakve vrste i humanitarne akcije su ipak iznad sevga toga i treba nastaviti sa tom idejom. Sve drugo ćemo rešavati na odgovarajućem mestu van Kulina, Sremčica i ostalih.

 

Ovu akciju su sproveli i organizovali AMS i  porodični ljudi sa BJB foruma iz čisto humanih pobuda i planiramo da tako i ostane. Nema mesta za neverne Tome jer nikome od nas, koji smo rešeni da organizujemo slične akcije, ne pada na pamet niti nam išta znači da koristimo ovakve prilike za ličnu slavu, marketing ili dobit. Svaki prilog ili donacija, bez obzira od koga je došla je otišla na pravo mesto, ovaj put u Sremčicu i Kulinu. Porodični ljudi će nastaviti da vode ovakve akcije i pozivam sve članove BJB foruma da uzmu učešće u sledećim akcijama.

 

Na kraju, ne treba ni otvarati novčanik niti donositi robu ako se nema u ovim kriznim vremenima. Dovoljno je dati nam podršku za naše napore. A podrška je i ako nam ne odmažete svojim ličnim stavovima ili nesimpatijama, bar ne javno. Svačije konstruktivno mišljenje i spremnost na saradnju su dobrodošli jer nas je relativno malo. Zli jezici, malicioznost i neslaganje na ličnom nivou nam samo odmažu a naše napore čine još težim. Zato molim sve koji se osećaju kako god hoće, da ne zabijaju klinove u točkove kad su u pitanju humanitarne akcije AMS-a koje se vode preko foruma BJB. Još jednom, hvala svima na prilozima u ime onih kojima su ti prilozi otišli. Nama lično i AMS-u ne trebaju ni prilozi ni hvala, naša srca su puna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: kymco grand dinc 50cc

svaka cast ljudi

nemam reci jako lepo sto  ste toj deci ulepsali boravak  i olaksale zivot u ustanovi

jako lep i human gest

samo tako nastavite jel se dobro dobrim vraca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Brmbrm, 448 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Life Race

Svaka cast!!!

Zao mi je sto nisam bio deo ove ekipe...  :( Zbog posla sam slabije bio na forumu, a Severian mi je rekao za akciju u cetvrtak uvece kada sam vec bio isplanirao put za vikend...

 

Ali cu se sledeci put iskupiti i za ovu akciju, obecavam... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

 

 

 

 

                  Cestitam na ulozenom trudu svima akterima akcije,dobro se dobrim vraca.Mene je Lanchija obavestio 2 dana pred akciju telefonom tako da nisam nikako mogao da se organizujem da dodjem ali ima vremena bice jos prilika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Meni se jos slazu utisci, posle svega i jos nekih dodatnih detalja iz samog Doma koje su dexterr i arakis nadhnuto pricali neko vece...

 

Zaista, ove akcije su nesto najlepse i najpristojnije sto ekipica oko bjb-a radi.

 

Super ste ljudi!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nisam se mogao oteti utisku da ni direktor doma ni nekoliko zaposlenih koji su nam bili domaćini prosto nisu mogli verovati da treći put dolazimo i donosimo "brdo" poklona za štićenike a ne tražimo ništa za uzvrat niti nas prati bulumenta novinara i snimatelja :D Prosto su se pitali: "Zar ovako nešto još postoji?"

 

Poštovani direktor Doma nije mogao da izdrži a da nas ne pita: "A jeste li vi svi ovde motoristi? Izgledate kao normalni, obrazovani, porodični ljudi?"...što je izazvalo smeh :D i objašnjenje da su stereotipi odavno prevaziđeni :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Drugovi, ovo je neprocenljivo - za sve ostalo postoji.....

 

 

 

Nisam se mogao oteti utisku da ni direktor doma ni nekoliko zaposlenih koji su nam bili domaćini prosto nisu mogli verovati da treći put dolazimo i donosimo "brdo" poklona za štićenike a ne tražimo ništa za uzvrat niti nas prati bulumenta novinara i snimatelja :D Prosto su se pitali: "Zar ovako nešto još postoji?"

 

Poštovani direktor Doma nije mogao da izdrži a da nas ne pita: "A jeste li vi svi ovde motoristi? Izgledate kao normalni, obrazovani, porodični ljudi?"...što je izazvalo smeh :D i objašnjenje da su stereotipi odavno prevaziđeni :D

 

 

 

Bez obzira na vašu skromnost, trebali ste se javno promovirat, još uvek možete da se stavite u novine ili online.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja