Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Caffe

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

@ tomerc

 

Jeste, svaku žicu sa reglera sam duplirao još jednom istog preseka i premostio taj čuveni braon konektor. Mislim da si više dobio, skoro ceo volt više na akumulatoru.

 

@ bajone

 

Treba pregledati instalaciju i konektore, stara Aprilijina boljka :D Proveriti kako radi alternator i onda doneti zaključke.

 

Dođi jedan dan od nedelja u Labos da popijemo kafu i sokić :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Road King

zogu,

hvala na savetima. nasao filter za 350.

hm nisam nikad menjao ulje do sada na motoru. mislio sam da ima samo jedan sraf negde ispod za ispustanje ulja. takodje sam mislio da prvo skinem zastitnu plastiku. valjda cu se snaci nekako. reci mi samo gde se nalazi taj sraf na ramu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

@Abarth Svaka cast za poznavanje masine, problematike itd. i objasnjenja sta sve treba uraditi da se resi neki fabricki problem. Svi bi mi voleli da moze samo neka sitnica da se cacne, ali jbg.

 

@bajone Mislim da sam negde ranije u ovoj temi opisao identican problem. Radilo se okonektoru izmedju dva kabla. Od vode je oksidirao, satrunuo i gubio kontakt. Kad sam proveravao on je punio dobro. U voznji od vibracija gubio kontakt, nekad nacisto i tako je ostajao bez struje. jednom sam uspeo da ga nahvatam unimerom kad ne puni i posao redom od reglera, pa preko kablova dalje. Nasao sam tu glupost. Popravka me kostala 20 din i malo vremena

 

reci mi samo gde se nalazi taj sraf na ramu?

 

Podji od guvernala prema dole, ne mozes da omasis. Service manual moze da ti bude od pomoci, nadji negde na netu. Nije tezak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Drage kolege Aprilijaši.

Samo da vam se pohvalim da smo GospoDŽa, Pegaz i ja prešli ravno 3371 km za nekih 12-13 dana bez ijednog problema, na ruti Beograd-Rim-Beograd. Inače, konjče je 92-o godište i proslavilo je (bar po satu) 50-u hiljadu pri kraju putešestvija.

 

D44B92EF-827F-864F-827B-F8A58D3A19E7_thumb.jpg

 

97F50070-5AC5-104C-80B6-FBFFE48C0DA3_thumb.jpg

 

66488049-8A82-B549-B0BD-A6C770F08128_thumb.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

Cuo sam da pasu neki od nekog BMW-a ali nezna niko da mi kaze od kog.

 

Ja sam imao na stradi od BMW xmoto, ali ne paše to baš odma, mora malo da se budži pošto je namenjen za debeli korman. Mislim može bilo koji štitnik da se stavi, ali ovaj mi se svideo.

 

@zogu

 

Zar ne ide 2.7L ulja u pegasa? Kod mene je prvo moglo da stane malo više od 2L, pa onda upališ da promućka pa dospeš do ukupnih 2.7L i nivo bude taman na max.

post-3134-12879097555562_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

drule, donju plastiku nemoj da skidas, cak imas i mali odvodza ulje, videces ga sa strane koji je jako koristan. Iz rama ce ti izaci vise ulja nego iz motora, jedan sraf sto strci, ako nadjem zakacicu slike. Sto rece muljaz ne mozes da ga promasis. Uostalom zovi me slobodno na 063336219 kada budes menjao i ja sam cimao leontu da bi se isproveravao da li dobro radim. U svakom slucaju nije nista tesko, sigurno mozes sam da uradis.

 

abarte, mene je isto bunilo tih 2.7l koliko pise u uputstvu, ali nema sanse da stane vise od 2.5l, bar ne u ovu moju, ko zna da li su malo izmenili ram ili nesto italijani. Leonta sipa isto manje od 2.7, ali ne znam koliko tacno (leonta javi se), a on sipa preko max jer vise voli da vozi na jednom nego na 2. tocka. Zato sam i napisao neka sipa 2.4 litre pa neka doda ako fali, lakse nego ispustiti.

Na koliko si drzao TPS, standardnih 16 ili si menjao (pre izmene auspuha i radilice, jer posle toga se sve verovatno menja)?

 

drule evo kopirao sam slike, malo su male jer ovo kucam na rezoluciji 800x480, pa nije bas zgodno za vece formate. Na prvoj slici zutim je uokviren sraf na ramu. Na drugoj sraf na motoru i treca slika je koji sraf (opet u zutom) da bude izvadjen pri prvom paljenju, ponavljam samo dok ne krene da prska, odmah gasi posle toga i pre paljenja stavi neku krpicu da ne isprska auspuh.

post-3774-12879097559987_thumb.jpg

post-3774-12879097560409_thumb.jpg

post-3774-12879097560721_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

Na koliko si drzao TPS, standardnih 16 ili si menjao (pre izmene auspuha i radilice, jer posle toga se sve verovatno menja)?

 

Nisam dirao TPS, mislim da je to glupo. Nije poenta samo u nalivanju što više goriva, negu u nalivanju optimalne količine goriva u zavisnosti od obrtaja, opterećenja i ugla leptira. Sve se da rešiti sa malo CO mudrovanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@ misko_kolo

 

  Svaka čast druže - tako treba !

  Italija mi je davni san ali ostvariću ga ako Bod da zdravlja.Pošalji koju fotku sa putešestvija

da nam malo curi voda na usta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

@ misko_kolo

 

  Svaka čast druže - tako treba !

  Italija mi je davni san ali ostvariću ga ako Bod da zdravlja.Pošalji koju fotku sa putešestvija

da nam malo curi voda na usta...

 

Nije to toliko ni skupo, ni daleko. Može da bude i jeftinija varijanta (kampovanje), ali ni kao što smo mi išli nije preskupo. Sve nas je "izašlo" oko 1300 evra. Hoteli, benzin, putarine, hrana, muzeji...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Smooth operator, 136 postova
  • Motocikl: nexus 300

Pozdrav, da li neko moze da mi kaze svoje utiske o Pegaso-u 650 i npr. da li moze da se uporedi sa nekim konkurentima tipa Transalp ili sl. Hvala unapred i pozdrav svim Aprilijasima. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Pozdrav, da li neko moze da mi kaze svoje utiske o Pegaso-u 650 i npr. da li moze da se uporedi sa nekim konkurentima tipa Transalp ili sl. Hvala unapred i pozdrav svim Aprilijasima. :)

Pa tesko je uporediti (mada su to dve vizije iste klase, cak i cenovno kada se uzima nov), Transalp je dvocilindras i vazi za najmeksi i najlaksi za voznju u svojoj klasi. Lepo prihvata gas na niskim obrtajima, ne trese, mana su malo slabije kocnice i visoka cena.

Pegaso je jednocilindras, ima povecane vibracije kao svi jednocilindrasi, trazi da se vrti jer slabo vuce na niskim obrtajima, ciklistika je fenomenalna, kada predje 3k obrtaja vuce bolje nego bilo koji transalp, sediste udobno, nisi naveo koje godiste, pa racunam da govoris o starijim (do 2005). Na novijim su ove mane jos manje izrazene.

U svakom slucaju mislim da je pegazo best buy, najbolje da gledas neki od 2001, onaj IE jer taj manje trosi, ovi pre 2001 znaju da povuku i preko 7l na 100km. Ja licno bih uvek radije vozio pegaza nego transalpa, za 2000 mozes da uzmes kao nov motor koji ce da te sluzi bar 5. godina bez ikakvih intervencija, siguran sam da ces ga zavoleti i slatko se navozati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Slazem se ovim predhodno recenim. Najveca mana je ta potrosnja. Ja sam dosta vozio drugarov i kad mu maltretiras gas hoce i 10 da popije. Iste takve voznje freewind mi ne prelazi 7. Sto se pouzdanosti tice ovaj na skoro 50000km nije imao ni jedan jedini problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Smooth operator, 136 postova
  • Motocikl: nexus 300

Hvala na odgovorima, Ako sam dobro shvatio Pegaso je jako slican bmw-u f650, koji se cesto pominje kada se bira da li TA ili nesto drugo, s tim da je Pegaso dosta jeftiniji i od njega. Veoma interesantan motor u svakom slucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Pa i ovo sto sam ja pomenuo je dosta slicno, ali opet nije isto. Koncepcija je ista, razlike su u nekim sitnicama. U svakom slucaju sa pegasom znam da neces pogresiti sigurno. Sem ako ne nadjete zajednicki jezik ili ako naletis na neki lose odrzavan primerak. Ovaj drugar bi prodavao svoj pa ako si zainteresovan mogu da vas povezem.

 

:D :D :D

post-1915-12879098000111_thumb.jpg

post-1915-1287909800057_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Evo jedna slika od danas...

 

sujyG_dsc1934small.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Odlicna fotka, samo moras malo da poradis na polozaju tela.  Bice ti mnogo lakse i bices mnogo brzi ako se malko vise pomeris u stranu.  Rukavice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

Odlicna fotka, samo moras malo da poradis na polozaju tela.  Bice ti mnogo lakse i bices mnogo brzi ako se malko vise pomeris u stranu.  Rukavice?

 

Bio je tu još veći nagib, pošto stružem fuzastere stalno, ali drugar je kasno slikao. Više volim nogu da izbacijem nego da se pomeram ceo, a rukavice sam zaboravio kući.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Road King

Zogu

hvala na objasnjenu i slikama, sad bi trebalo da bude sve jasno. zasluzio si pice pa kad hoces izvoli :-)

za par dana ce biti gotovi engine crash barovi pa ko bude zainteresovan postavicu par slika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Samo da se prijavim.Evo koja slika kakva je bila kad sam uzeo ,a biće još slika kad se opremi.

Inače sam u fazi dotezanja i šminkanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: trenutno kombi :)

Samo da se prijavim.Evo koja slika kakva je bila kad sam uzeo ,a biće još slika kad se opremi.

Inače sam u fazi dotezanja i šminkanja.

moj je bio identican...sta ima tu da se doteruje motor je kao lutka...??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja