Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Caffe

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Road King

video sam na leontinim slikama da ima bocne nosace i kofere pa ako procita ovu poruku molio bih ga da mi javi gde ih je nabavio.

hepco-becker nisu bas jeftini.

video sam da imaju kappa bocni koferi za nekih 23.000 din. ali u moto radnjama nemaju nosace za pegaso. mislim da nosac moze da se relativno jeftino napravi kod nas kad bih nasao drzace koji bi nosili kofere. ako neko ima ideju neka javi.

ovi givi izgledaju bas dobro mada je verovatno i cena bas dobra.

podesavajuci vetroban sam imao i nije nesto. napravio sam bolji i veci/funkcionalniji kod jednog momka koji se zove ivan i koji se sam tim bavi + nije skup. preporucijuem i scottoiler. na pegasu se moze ugraditi tako da se uopste ne primecuje. napravicu i crash bar koji je za ovaj motar jako koristan za ljude poput mene koji zaborave da spuste nozicu - trebalo bi da me kosta 3 puta jeftinije nego u hepco-beckeru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Leonta je nosace dobio sa motorom, ovi sto ih prave sa foruma rade ocajno, ne mozes da docekas (min 6. meseci cekanja), a cena je kao fabricki. U prevodu nadji dobrog bravara, pokazi mu sliku, a same bravice imas u louisu: http://www.louis.de/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10022989

Givi i kappa vise ne prave nosace za pegaza zbog slabog interesovanja (slao im mail). Na ebayu moze da se nadje poneki zaostao primerak.

Kao materijal iskoristi nogice od skolskih stolica, izuzetno su jake cevi. Cuo sam da moze i u firmama koje prave takve stolice da se iskrive cevi, pa bravar posle treba samo da zavari, ali stvarno ne znam koja firma to pravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia Shiver

@ Mare 70 - Preporuka servisa Kart Moto,kao to je već napisano,Ljuba Bugarski već (vlasnik servisa i stari trkač)  dugo radi Rotax-e tako da ti može rešiti svaki problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

meni nekako izgleda kao ova tibet verzija jer deluje malo punije..barem na fotkama..nikad ih nisam video..mislim da ne postoji bitna razlika, osim rezervoara..šta ja znam..  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

Da li neko zna da mi kaze kako/gde da podesim ler gasu na pegasu 2007. god

Kad stanem motor se ponekad ugasi, u leru je na nekih 700 ob/min.

 

Kad skineš sedište, odmah ispod rezervoara sa zadnje strane ima šraf sa krstastom glavom sa kojim se podešava ler. Treba ler da bude ~1500 obrtaja. Moguće je da nije problem samo sa lerom već da se mora podesiti CO u dijagnostičkom meniju motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

Sa CO se podešava odnos benzin/vazduh. Fabrički obično stoji na malo goriva zbog ekologije. Odeš u meni, pa diagnostic pa ukucaš 25973, pa na CO adjustment, pa ti kaže da on/off kontakt, kad uključiš pisaće CO -128, sačekaš 10 sec pa će se pojaviti stvarna vrednost, obično je 10-15, digneš za max 5, pritisneš enter i kaže ti da on/off kontakt i gotovo, to je to. Trebalo bi da manje trza na srednji obrtajima i da ima mirniji ler.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Ma zaboravi na CO, kada podesis osete se neke razlike prvih 20km i posle nastavi da trza po starom. Moj savet ti je da to ne diras, leonta stalno cacka CO pred odlazak na stazu, ali njegov pegaz trosi 50% vise nego moj.

Obavezno prouci:

http://www.apriliaforum.com/forums/showthread.php?t=181354

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

Ma kako da zaboravi, CO jako utiče na rad motora, ako preteraš onda dobro vuče iz niskih ali zato umre na visokim obrtajima i obrnuto. Takođe jako utiče spoljna temperatura, ja sam vozio sam CO na 28 kad je hladnije, a kad je bilo toplije na 22-23. Takođe kad sam namontirao LEOvince nije hteo da upali sa fabričkim podešavanjem koje je bilo 12. Takođe uticaj CO možeš videti i na svećici, koja na fabričkom podešavanju bude skoro bela što ukazuje na vrlo siromašnu svesu, idealno je da bude braonkasta. Kad sam namontirao bregastu, vadio sam svećicu svakih pola sata dok nisam našao pravu CO vrednost. Što se tiče trzanja, nestaće kad uradiš sledeće: auspuhe, kn filter, skratiš "snorkel", iridium svećica i malo jači CO, a poželjno staviti i bregastu sa kojom će da poludi na visokim obrtajima...  ili kupiš V2 ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Da se prijavim...Atlantic 500 (2002)-godinu dana kod mene, 10000 km-osecaj u voznji-fantazija.

Potrosnja 4.3 do 4.7 l na 100 km-natovaren i peglan...

Imam povisen vizir zbog visine (190 cm)

Na prolece auspuh-Dragon ako bog da i Malossi prenos (nesto je vec montirano)

Tu sam za razmenu iskustava,pitanja i td.

Uskoro ce biti i koja fotka.

Pozdrav za Aprilijase !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Ma kako da zaboravi, CO jako utiče na rad motora,

Najveca promena koju sam osetio je kada sam sipao evro bezolovni, kada to sipas ponasa se kao V2, 3OPAH mi je prvi otkrio taj sofisticirani tuning. Ostale modifikacije nisam probao, a CO mi je dao manje rezultate nego euro bezolvni. Nisam probao da menjam CO za vise od 10, kod mene je default -2 ako se ne varam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

Ne treba ti novi Regler (Voltage Regulator)!

 

Nije dovoljno pregledati samo braon konektor vec se moraju dodati po jedna zica na svaku od izlaznih zica i reglera.  Postoje 4 zice dve su pozitivne i dve su negativne.  Potrebno je dodati po jednu zicu recimo istog precnika kao i serijske na svaku od zica.  Znaci otvoriti konektor i zalemiti po jednu zicu na svaku izlaznu zicu.  Onda one dve negativne direktno povezati na Minus od akumulatora a one druge dve na osigurac od 30A.  Sve u svemu oko 1 sata posla.  Isti je slucaj sa svim Aprilijama.  Nemoj da vas varaju sa zamenama reglera, ovo je pravi fix za punjenje akumulatora.  Probajte nema sta da izgubite.

 

Ako vec menjate reglere nemojte kupovati serijske jer su oni jednako losi.  Potrazite na netu High Output Regulator for Aprilia.

 

 

 

pozdrav svima! da pređem na stvar, da li je moguće da imam gore navedeni problem?

 

elem, nestalo mi je struje odjednom, nisam mogao da upalim motor (inače ovo se sve dešava 250km od kuće ali dobro se završilo). primetio sam da mi kontrolna tabla slabije svetli, ugasio motor i da ga upalim ono prc. iz akumulatora je isparila sva voda, dolio sam vodu i napunio akumulator preko noći. u međuvremenu sam povezao motor na drugi akumulator i upalio je bez problema. sutradan kada sam povezao stari naupunjeni akumulator, nije mogao da upali. izmerio sam 12V na kontaktu i pad na 2V pri pokušaju paljenja. dakle, crkao akumulator. kupio sam novi, upalio motor. akumulator je pokazivao 12V na kontaktu i pad na 10V pri paljenju, odmah zatim standarnih 12V (12,27 otprilike). na gasu nije punio jače ali nije ni gubio voltažu. vozio sam ga oko 200km (u međuvremenu sam stajao i palio opet bez problema) i primetio da mi umire prednje svetlo dok potpuno nije prestalo. znao sam da ne smem da ga ugasim i stigao sam kući, ugasio ga i naravno nije mogao da upali. akumulator ću napuniti ali očigledno imam problem sa punjenjem. da li je u pitanju regler samo ili moram da odradim proceduru objašnjenu iznad u citatu? u svakom slučaju ću motor oterati kod arakisa ali proveravam da imam šta da mu kažem u vezi problema itd.

 

eto. hvala i pozdrav svim stručnjacima za aprilia struju  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Road King

Drugari, hvala na savetima oko tog CO parametra. Od kada imam motor sipam u njega taj neki euro bezolovni i motor uvek ide dobro, tako da ja za sada nebih disrao nista oko tih podesavanja CO (sto bi rekli: nahrani svinje i nediraj nista :-)). Na auto putu sam probao max brzinu i dostigao 165km/h i to sa saputnikom (doduse sa devojkom koja ima 42kg i jos mojih 100kg), mada nije ovo motor za takve neke brzine, vozim ga uglavnom 120-130.

E da uskoro cu trebati da promenim ulje i to cu uraditi sam posto sam zadnji put u jednom servisu na dorcolu za to dao 8000,00 a danas sam video da ulje i filter za ulje kostaju nesto ispod 4000,00 pa rekoh da se nebacaju pare za nista. Interesuje me samo da li je moguce ponistiti iz menija da se vise ne pojavljuje slicica kljuca na displeju (rekli su mi da se to upali kad dodje vreme da se menja ulje).

Dodao bih jos da sam na ovom forumu video da ljudi tu i tamo kude apriliju i sudeci po mom iskustvu uopste mi nije jasno zasto tako. Moj pegaso (2007) je stvarno dobar. Zamenio sam samo sediste, tj. pretapacirao ga kod majstora Bobana tako da je sad u voznji veoma udoban. Po 3-4 sata ne silazim sa njega. Nadam se da ce uskoro biti gotovi engine bar-ovi i posle toga pegasu vise nista nece nedostajati. Ustvari nedosaju mi stitnici za ruke ali toga nema. Nasao sam neke za 80 funti u engleskoj al to je malo mnogo. Cuo sam da pasu neki od nekog BMW-a ali nezna niko da mi kaze od kog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650

Taj koji ti kaže da Aprilia ne valja će reći i da je Honda najbolji motor na svetu i neuništiv i da je Kawasaki govno poput Aprilije... Pusti ih nek lade usta i uživaj u svom motoru  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

 

pozdrav svima! da pređem na stvar, da li je moguće da imam gore navedeni problem?

 

elem, nestalo mi je struje odjednom, nisam mogao da upalim motor (inače ovo se sve dešava 250km od kuće ali dobro se završilo). primetio sam da mi kontrolna tabla slabije svetli, ugasio motor i da ga upalim ono prc. iz akumulatora je isparila sva voda, dolio sam vodu i napunio akumulator preko noći. u međuvremenu sam povezao motor na drugi akumulator i upalio je bez problema. sutradan kada sam povezao stari naupunjeni akumulator, nije mogao da upali. izmerio sam 12V na kontaktu i pad na 2V pri pokušaju paljenja. dakle, crkao akumulator. kupio sam novi, upalio motor. akumulator je pokazivao 12V na kontaktu i pad na 10V pri paljenju, odmah zatim standarnih 12V (12,27 otprilike). na gasu nije punio jače ali nije ni gubio voltažu. vozio sam ga oko 200km (u međuvremenu sam stajao i palio opet bez problema) i primetio da mi umire prednje svetlo dok potpuno nije prestalo. znao sam da ne smem da ga ugasim i stigao sam kući, ugasio ga i naravno nije mogao da upali. akumulator ću napuniti ali očigledno imam problem sa punjenjem. da li je u pitanju regler samo ili moram da odradim proceduru objašnjenu iznad u citatu? u svakom slučaju ću motor oterati kod arakisa ali proveravam da imam šta da mu kažem u vezi problema itd.

 

eto. hvala i pozdrav svim stručnjacima za aprilia struju  ;D

 

Moguce je da imas los regler.  Ali je takodje moguce da imas lose zice.  Ja bih pre svega pregledao sve zice koje vode od i do reglera.  Pregledaj koliko se greju kada motor radi.  Stavi Voltmetar na akumulator kad motor radi da vidis koliko puni, treba da je do 14.4v ali nikako ispod 13V.  Pregledaj sve konektore a ako neznas otidji do Joske s foruma taj je covek zmaj za struju.  Ipak mislim da imas problem sa zicama i konektorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

 

pozdrav svima! da pređem na stvar, da li je moguće da imam gore navedeni problem?

 

elem, nestalo mi je struje odjednom, nisam mogao da upalim motor (inače ovo se sve dešava 250km od kuće ali dobro se završilo). primetio sam da mi kontrolna tabla slabije svetli, ugasio motor i da ga upalim ono prc. iz akumulatora je isparila sva voda, dolio sam vodu i napunio akumulator preko noći. u međuvremenu sam povezao motor na drugi akumulator i upalio je bez problema. sutradan kada sam povezao stari naupunjeni akumulator, nije mogao da upali. izmerio sam 12V na kontaktu i pad na 2V pri pokušaju paljenja. dakle, crkao akumulator. kupio sam novi, upalio motor. akumulator je pokazivao 12V na kontaktu i pad na 10V pri paljenju, odmah zatim standarnih 12V (12,27 otprilike). na gasu nije punio jače ali nije ni gubio voltažu. vozio sam ga oko 200km (u međuvremenu sam stajao i palio opet bez problema) i primetio da mi umire prednje svetlo dok potpuno nije prestalo. znao sam da ne smem da ga ugasim i stigao sam kući, ugasio ga i naravno nije mogao da upali. akumulator ću napuniti ali očigledno imam problem sa punjenjem. da li je u pitanju regler samo ili moram da odradim proceduru objašnjenu iznad u citatu? u svakom slučaju ću motor oterati kod arakisa ali proveravam da imam šta da mu kažem u vezi problema itd.

 

eto. hvala i pozdrav svim stručnjacima za aprilia struju  ;D

 

Moguce je da imas los regler.  Ali je takodje moguce da imas lose zice.  Ja bih pre svega pregledao sve zice koje vode od i do reglera.  Pregledaj koliko se greju kada motor radi.  Stavi Voltmetar na akumulator kad motor radi da vidis koliko puni, treba da je do 14.4v ali nikako ispod 13V.  Pregledaj sve konektore a ako neznas otidji do Joske s foruma taj je covek zmaj za struju.  Ipak mislim da imas problem sa zicama i konektorima.

 

Meni je Arakis premostio konektor (zalemio je zice ispre i iza konektora) i dobili smo (mislim, ne sjecam se najbolje - Arakise JAVI SE) oko 0.4V

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

drule,

nisam ponistavao lampicu za promenu ulja, ali imas sigurno u servisnom uputstvu, link imas u mom postu gde sam ti poslao link za CO. Ako slucajno ne moze da se skine posalji mi email na PP i poslacu ti na mail uputstvo, negde oko 3mb je tesko.

Zamena ulja treba da kosta i manje od 4000, filter kupis champion x302, kosta oko 200 din (traze i do 800), to je filter iskljucivo za nas agregat. Ja sam ga kupio u kit commerce d.o.o, ako nemaju u radnjama zovi veleprodaju na starom sajmistu i prodace ti. Ulje sam uzeo ELF full sintetika, nisam ga kupio napamet, kosta 750 din i mnogo mi se bolje ponasa motor nego sa originalnim agip uljem. Oznaka ulja je: ELF 4XT Tech 10w-50, ima ga u lav auto bgd. Primer kvaliteta ovog ulja je da posle 17 dana nepaljenja motora kada sam ga upalio nije bilo uopste onoga "DANGE" pri ubacivanju u prvu, sto se sa agipom desavalo posle 3. dana, a veruj ma koliko glupo zvucalo da motor 10% manje trosi.

E sada sama zamena, pretpostavljam da znas cim hoces sam, ali ukratko, odsrafiti sraf na ramu, pripremi isecenu plast. flasu da ne isprska gumu jer siklja skoro metar, zatim cep na motoru, opet pripremi posudu, ali nije opsano, napunice plastiku ispod motora. Naravno cep gore je skinut sve vreme. Zatim skines filter, zamenis, vratis sve dihtunge, jedan ide nov uz chamion, drugi koristis stari, vratis sve osim gornjeg srafa na poklopcu filtera. Sipas 2.4 l ulja, NE VISE OD TOGA. Zatvoris sve osim pomenutog srafa iznad filtera, stavis krpicu iznad tog srafa, upalis motor, kada krene da prska na rupici ugasis, zasrafis i taj sraf i to je to. Vozi 15-ak min i proveri nivo, kod mene je bilo dosta 2.4 l, ali sam dosuo do 2.5 i sada je preko max. Ulje proveravas cim ugasis motor kada je vruc (u uputstvu kazu posle 15km) i stoji pod pravim uglom na podlogu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja