Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Caffe

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Radije bi original jer imam svu elektroniku pospajanu,znaci samo gurnem dzeksnu u kilometrazu i sve radi.A kad bi uzeo neki drugi jel bi se to moglo namestiti da pokazuje i kolko ima ulja,goriva,vode..?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

Zavisi od modela, ali uglavnom imaju sve pokazivače i po koji više od fabričkog. Sigurno nije plug&play varijanta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Da li neko zna ko u beogradu radi diagnostiku Pegasa 2001. god (ie varijanta).. pokazao mi prevelike vrednosti izduvnih gasova na teh. pregledu... Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Da li neko zna ko u beogradu radi diagnostiku Pegasa 2001. god (ie varijanta).. pokazao mi prevelike vrednosti izduvnih gasova na teh. pregledu... Hvala

 

Siguran sam da kiler ima kompjuter, a misli da ima i Kali (moja preporuka), izguglaj telefon nemam ga kod sebe, ima ga na raznim piaggio forumima. Kali se nalazi kod ofkovog stadiona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Suzuki RF 600 R Suzuki GSX 1000 BMW K 1200 LT Suzuki VX 800

Bio bih vam zahvalan za savjet. Naime, nakon dugo godina na R motociklima usao sam u zrelije godine ;) i ostavio motocikle. No, nakon dvije godine bez vibracija na zadnjici ista me zasvrbila :). Coperi me ne zanimaju, a ni tourer (5 godina vozio BMW K1200 LT). Sada bih neki manji i jeftiniji motocikl za odlazak na posao, voznju po gradu i male vikend ture a da moze izdrzati dvoje i malo prtljaga. Izbor je pao na Apriliju pegaso 650 ili Kawa KLE 500. Buduci da nisam nikada vozio jedan od ova dva, molio bih vas za savjet i iskustva. Razlika izmedju jedan ili dva cilindra, sta je bolje i sta odgovara onome sto meni treba. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Ja sam imao oba modela, kle-a, novog Pegaza i vozio drugarovog starijeg Pegaza.

Kle je vislji, lepsi na gasu zbog dva cilindra, manje trese.

Aprilija je neuporedivo udobnija, vise trese i tesko ju je duze voziti preko 120 (nije nemoguce, ali od novog sada do beograda 135 treba ti dosta snage)

Na KLE-u te zaboli zadnjica posle 10km, uzasan je za sedenje.

Izmedju ta 2. izaberi onaj koji nadjes da je bolji primerak, oba motora imaju prednosti i mane, ali su odlicni. Kod nas je KLE malo precenjen, a Aprilia malo podcenjena, pa mozda zbog toga treba uzeti Pegaza, za 1500 moze da se nadje perfektan.

Ali ako mene pitas uzmi Suzuki SV, Honda hornet ili tako nesto, to je najbolje za ono zasta tebi treba motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Suzuki RF 600 R Suzuki GSX 1000 BMW K 1200 LT Suzuki VX 800

Hvala na odgovoru i savetima. SV i Hornet su vec ozbiljni motocikli ;) A meni treba nesto jednostavnije, ne za duza putovanja vec vikend fun voznja do jezera, kupalista, izlet, planina sa suprugom (ako je nagovorim:) ) te za odlazak na posao po gradu. Za tako nesto cini mi se da SV i Hornet kostaju malo vise ;). U svakom slucaju su bolji motocikli, ali se plasim da ce supruga kada vidi ih reci da ponovo jasem i da me nece vidjati od maja do septembra i yatraziti razvod ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Opet ja... Zogu poslusao sam te i otisao u Killer... dijagnoza je los TPS ili TBS (throttle position sensor).. e sad, oni nabavljaju po ceni od 145e... posto mi treba metar dva da skupim za toliki trosak ali i da se poruci, sada sam u velikoj sekiraciji zbog konstantne povisene radne temperature. Objasnjenje je da TPS zaliva cilindar gorivom i da zbog toga skace temp. hladnjak radi svoj posao, ali izgleda da na duzoj voznji sa stalnim skokom spoljne temp. vazduha nece izdrzati.

 

Ne znam kako da se resim tog problema osim da kupim nov... Ima li neko neki predlog i da li se susretao sa takvim slucajem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR

Moram da se izvinim sto pitam isto pitanje, ali ovo je nije moguce.

Vec godinu dana trazim nekog od koga bih mogao da kupim deo za rs50 i niko da mi pomogne. Zvao sam neke iz Zemuna(msm da su iz Zemuna) i nista.

Moze li ko da pomogne? Trebaju mi zupcanici u menjacu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Hvala puno!

Kolko se dugo ceka otprilike da stigne deo?

5-10 dana, zavisi da li ga imaju na stanju ili i oni cekaju da stigne prvo kod njih. To ti naravno nece reci unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR

Okej :)

Hvala ti puno :D

 

Ujedno,

kolko je otprilike kostala postarina i sta mislis da li je dobro prodati ram od rs 50 za ~150e ?

Imam jedan visak :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Pozdrav,

 

potrebne igle i tube za pegaso 650 cube 1997 (karburator Mikuni BST33).

 

Zna li neko za neki sajt ili prodavnicu u Nemačkoj ili daj Bože da kod nas neko drži ove delove :) Igla je AP8106453 (J8-5E76) i tuba AP8122807

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Sad video da ima i ovako nesto pa cu samo da iskopiram ono sto sam vec napisao.

E pa da se i ja zapljunem od danas sam vlasnik prelepe Aprilije Caponord! 1care.gif Prvi utisci nakon predjenih 350 km. fenomenalni. Motor je udoban i povlaci kao nezdrav. Prelep motor, prijatelji odusevljeni izgledom. Hteo bih ovom prilikom da se zahvalim clanu foruma LOSMI CAPO 0takoje.gifkoji mi je prodao svog mezimca! Obecavam da cu da ga pazim i cuvam i da necu da ga vozim po dzombama. 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

To Deki majstore,nemoj slucajno po dzombama da ga teras :lol:

Drago mi je da ga je kupio neko kao ti i tvoja supruga,zelim ti puno sigurnih km i da te sluzi kao sto je i mene sluzio :takoje:

Moja zena jos uvek roni :'(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Milose pozdrav za tebe i tvoju dragu zenicu, sad joj se nadji kad je slomljenog srca. Eto jos jedan razlog da dodjete do nas da vidi motor. BMW skloni na sigurnom, odakle znas nasta je spremna ucviljena zena 1lol.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Imao sam prilike da vozim Loshmijev Caponord pa samo da iskoristim priliku da pohvalim kako motor tako i Loshmia koji ga je odrzavao u odlicnom stanju pa u tom duhu jedan prijateljski savet: kad god mozes proveri ulje u scootoileru i nemoj da te mrzi da dolivas ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TT Monter, 118 postova
  • Lokacija: Silbaš-Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 cube

Pozdrav ,pitao bi nešto Pegaziste dali je vizir isti na pegasu 1995g i 2000g.Našao sam u oglasu da nam kolega sa foruma prodaje Ivanov povišeni vizir al njegov Pegaso je 95 a moj 2000g :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja