Jump to content

Moto Zajednica

CBR600F2 1991-1994

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Honda CBR600F2 1991-1994

 

JuWBd_hondacbr600f24520562452.jpg

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motorcikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_CBR600F2

 

Features

 

    * Rugged (yet heavy) steel frame

    * Twelve plate wet clutch

    * 599cc engine with 4 carburetors

    * Electronic ignition utilizing 2 coils and a wasted spark

    * Dual overhead cams

    * 100 hp (74.6 kW)@12000 rpm

    * Torque 63.7 Nm (47 ft·lbf)@10500 rpm

    * 6 speed gear box

 

[edit] Specification

 

    * Model: Honda CBR600F2 (PC25)

    * Engine type: inline 4 DOHC 16 valve liquid cooled

    * Bore&Stroke: 65x45.2 mm

    * Displacement: 599cc

    * Compression ratio: 11.6:1

    * Power: 98 PS @ 12,000rpm 50 PS @ 9,500rpm 27 PS @ 9,000rpm

    * Transmission: 6

    * Final Drive: O-Ring sealed chain

    * Suspension: Front: 130mm/43mm Rear: 110mm Pro-Link

    * Brakes: Front: 276mm dual disk, 2 piston caliper Rear: 220mm single disk, 1 piston caliper

    * Tires: Front: 120/60-17 Rear: 160/60-17

    * Fuel capacity: 16 liter

    * Start: Electric

    * Dimension: 2,010x695x1,130mm

    * Wheel base: 1405mm

    * Seat Height: 810mm

    * Dry Weight: 185kg

 

[edit] Tuning Data

 

    * Engine

    * engine oil

          o capacity after draining: 3.2 liter (3.4qt.)

          o viscosity and classification: 10W-40 SF/SG

          o recommended oil: ProHonda 4-stroke or equivalent

    * valve clearance (cold)

          o intake: 0.13 - 0.19mm (0.005-0.007in.)

          o exhaust: 0.19-0.25mm (0.007-0.010in.)

          o valve timing: refer to service manual

    * stem to guide clearance

          o intake: 0.010-0.037mm (0.0004-0.0015in.)

          o exhaust: 0.19-0.25mm (0.0007-0.0110in.)

          o valve timing: refer to service manual

    * Carburetion

          o Carburetor ID: VP41A (VP42A for California model)

          o Float Level: 13.7mm (0.54 in.)

          o Main Jet: #135 (#132 for California)

          o Slow Jet: #38

          o Idle Speed: 1200+/-100rpm (1400 +/-100rpm for California model)

          o Air Screw Initial Setting: refer to service manual

          o Air Screw High Alt. Setting: refer to service manual

          o Base Carburetor (for synch.): #3

          o Vacuum Difference: 50mmHg

    * Ignition

          o Spark Plugs: NGK: CR9EH9 ND:U27FER9

          o Spark Plug Gap: 0.8-0.9mm (0.03-0.04 in.)

          o F-Mark: 15 TDC @ 1200 +/- 100rpm (5 TDC @ 1400 +/- 100rpm for Calufornia model)

          o Full Advance: 27 TDC @ 8500 +/- 100rpm (29 TDC @ 8500 +/- 100rpm)

          o Peak Voltage (Cranking)

          o primary coil: 100V minimum

          o pluse generator coil: 0.7V minimum

          o ignitiion type: Full Transistor Igniton

          o Battery Specification: 12V 8AH

    * Cooling system

          o Coolant Capacity: 2.7 liter (2.9qt. or 85 oz.)

    * Tires

          o Air Pressure: Front: 36psi Rear: 42psi

          o Sizes: Front: 120/60-17 Rear: 160-60/17

    * Suspension

          o Front Fork Fluid

          o capacity after draining:

          o '91-'93: 508cc (17 oz.)

          o '94: 448cc (15 oz.)

          o level:

                + '91-'93: 118mm (4.65 in.)

                + '94: 135mm (5.31 in.)

                + type: Pro Honda Suspension Fluid SS-8

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Nema :,-(

b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:1992

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu: Posedujem ga od septembra prošle godine (2009)

 

 

3. Sta mi se dopada:Upravljivost,izgled,položaj vozača,izuzetno precizan menjač,potrošnja,odziv agregata na gas.

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:Jedina mana je španer u motoru koji se čuje povremeno ali je to inače odlika HONDA agregata .

 

 

5. Moj utisak:Inače ovo je prvi moj ozbiljniji motor tako da je za mene SAVRŠEN  ;D ,šalu na stranu u fazi kupovine motora (8 meseci) zahvaljujući mojim prijateljima i drugarima imao sam priliku da probam široku lepezu motora ,ali me je HONDA kupila već posle par minuta jer sam se osećao kao da je u mom posedu par godina.Lako sam upravljao sa njom,menjač precizan tako da čak ni ja amater ne uspevam da promašim brzinu,kočnice dobre osećam se sigurno , lepo izgleda  sve u svemu idealan motor za mene.Što se agregata tiče za mene je i više nego dovoljno njenih 100ks jer ja nemam nameru da testiram njene krajnje mogućnosti mada u rukama znalca(moj kum)ona je  sasvim ,sasvim ozbiljan motor.Toliko od mene. :)

p.s.mislim da baš i nisam kompetentan jer sam lud za njom :D :D :D :D :D :D :D

post-8244-12879063286493_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1992godiste

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Dve godine, u mom je vlasnistvu

3. Sta mi se dopada:

Nikad me nije izneverila,lepa dizajn motora u odnosu na godiste,apsolutno sam zadovoljan njome.

4. Sta je moglo biti bolje:

Da su nekako umanjili vibracije stela na vecim obrtajima,da su stavili altenator za punjenje, a ne onaj regler. I prethodni kolega sto je rekao spaner

 

5. Moj utisak:

Generalno fantastican motor!

post-9917-128790692226_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: HONDA CBR 600 F2

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1991

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Tri sezone.

 

3. Sta mi se dopada:

Najveći plus je položaj vozača i upravljivost. Posle toga naravno lep dizajn koji i danas privlači poglede.

Pouzdan,brz i startan motor, koji ne traži mnogo ulaganja ako se pravilno održava.

Satovi su odlično postavljeni i dizajnirani kod mene je i crveno osvetljenje pa je sve uklopljeno.

Osvetljenost puta noću sa fabričkim farom takođe odlična.

Odličan motor

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Kada je hladan, ponekad se čuje neki zvuk, verovatno španer, ne uvek.

Auspuh je možda i previše tih.

Drugih mana nema.

 

 

5. Moj utisak:

Honda je to.

;)

post-4492-12879070980618_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

1. Godiste motocikla koji ste vozili:
1991
2. Vreme provedeno na motorciklu:
godinu dana, iliti nekih 7000km
3. Sta mi se dopada:
Zahvalna masina, dobra zastita od vetra, pregledni retrovizori, udobno sediste za vozaca i za suvozaca, kocnice solidne,

vrlo popularan model kod nas i u svetu pa delovi nisu problem, ima centralni nogar sto je vrlo korisno, dobro izbalansiran viljuske nisu previse mekane ni tvrde, ne plasi se losijeg asfalta, siguran, lepo se ponasa i sa suvozacem, ima blatobran na zadnjem tocku koji stiti amortizer od prljavstine, gume 17-ke, lako se nalaze.

4. Sta je moglo biti bolje:

Bezveze je sto se sediste ne skida na kljuc nego moraju stranice da se skidaju i da se odsarafi sediste da bi se doslo do malenog prtljaznog prostora, nema nikakav pokazivac za kolicinu goriva, nema 0/24 sat,

Odstojnik za centralni nogar je na auspuhu pa kad menjas auspuh moras na njemu da napravis taj odstojnik ili ce lanac zuljati po nogaru,

 

5. Moj utisak:

Sve u svemu odlican motor, pouzdan, vrlo univerzalan motor s kojim moze da se jurca a takodje moze i da mu se nakaci kofer i da se putuje s njim bez problema, znaci realna ulicna upotreba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SUZUKI GSX-R K7 600

1. Godište motocikla koji ste vozili:

. 1992

2. Vreme provedeno na motociklu:

. 2 meseca

3. Šta mi se dopada:

. Neunistiv agregat, udobnost sedista, brda delova, polozaj vozaca, farovi koji stvarno vrse posao

4. Šta je moglo biti bolje:

. Moj je dosta trosio bas za 600ccm, nekako mi se nije svidjao raspored tezine, pa prelaskom sa ZX6R F3 na njega sam se osetio vrlo nestabilno

5. Moj utisak:

. Motor koji je za sve svrhe bukvalno, neunistivog agregata i dobrih performansi 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

1. Godište motocikla koji ste vozili:

 

1992

2. Vreme provedeno na motociklu:
 

3 godine 3500km imam ga od 2014

3. Šta mi se dopada:

 

Dopada mi se izgled, masivan je nije tanak ko igla, pouzdanost, zvuk, dobro se ponasa na neravninama, moze lepo da se vozi a da zna zna i da potegne i pre svega dosta udoban polozaj sedenja. Ja imam bi-ksenon svetlo radi posao vise nego odlicno, za fabricko svetlo neznam kako je tako sam ga kupio, delova ima kolko hoces, fabricki spaner lanca je zamenjen manuelnim tako da neboli glava, i joskin regler resava sve! Nema pumpu za gorivo nego na vakum radi 1 kvar manje :D Redovno odrzavanje i nema brige.

4. Šta je moglo biti bolje:

Mogli su sediste napraviti da se moze otvarati kljucem, fabricki spaner hoce da zeza i fabricki regler, nema indikator za gorivo. U odnosu na ostale modele tipa Yamaha, Kawasaki, Suzuki neznam sta da pisem jer mi je ovo prvi ozbiljniji motor posle APN4 :D.

5. Moj utisak:

 

Moj utisak je da mi ovaj motor odgovara u potpunosti sve u svemu pouzdan i to mi je bitno i da bih morao opet kupiti opet bih uzeo ovaj model.
 

13528483_493683554165244_775851619993978

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Gpz 500s-Cbr 600f

 

 

1. 1994 god.

 

 

2.Kupio sam ga pre dve nedelje i provozao ga oko 50 km.

 

 

3.Dopada mi se izgled,položaj sedenja,sigurnost na putu,kočnice dobre,stim da ja ne jurcam.

Menjač odličan,motor super radi.Sedište dobro.Pre honde sam vozio Gpz 500s,honda mi je dosta okretnija.

Cajgeri i one lampice su dosta pregledne,retrovizori pregledni.Svetla odlična,kupio sam je sa ksenon.

 

4.Moglo bi da bude bolje npr.sedište da se skida na ključ,a ne na ona dva šrafa,a pri tom moraš i plastike da skidaš.

Da ima merač benzina.Što je i kolega napisao španer koji se čuje.

 

5. Moj utisak za ovih 50km kolkko sam prešao odličan motor.Koliko sam se raspitao delova ima,i nije skup za odrzavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2
[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]
1994


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]
Kupio ga prije 2 sedmice. Presao oko 800 km.

[b]3. Sta mi se dopada:[/b]
Kod mene je promijenjen guvernal, tako da je veoma udoban polozaj, tj, nije klasicni R stil.
Udoban motor, fino vuce (iako je kod mene slabija verzija sa 38 kW), potrosnja oko 4,9 L/100 km normalne voznje. Agregat je veoma elastican i prenosni odnosi u mjenjacu su prilicno kratki, tako da je na 6000 obrtaja brzina oko 110 km/h. A crveno podrucje pocinje na 7500 obrtaja. Tako da nemam pojma kolika mu je maksimalna brzina, ali vuce odlicno. Doduse, nisam nikad isao brze od 120 km/h. Moze se voziti u 6 stepenu prenosa na 3000 obraja i tada je brzina nesto malo ispod 60 km/h.
Svjetlo fenomenalno. Nista losije nego na automobilu.

[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]
Otprilike ono sto su svi vec spominjali. Neupotrebljiv "gepek" ispod sjedista i nedostatak pokazivaca nivoa goriva u rezervoaru.

[b]5. Moj utisak:[/b]

Za sada odlicno. Vidjecemo kako ce se dalje pokazati.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

1. Godiste motocikla koji ste vozili: 1994

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu: Kupio ga prije 2 sedmice. Presao oko 800 km.

 

3. Sta mi se dopada: Kod mene je promijenjen guvernal, tako da je veoma udoban polozaj, tj, nije klasicni R stil. Udoban motor, fino vuce (iako je kod mene slabija verzija sa 38 kW), potrosnja oko 4,9 L/100 km normalne voznje. Agregat je veoma elastican i prenosni odnosi u mjenjacu su prilicno kratki, tako da je na 6000 obrtaja brzina oko 110 km/h. A crveno podrucje pocinje na 7500 obrtaja. Tako da nemam pojma kolika mu je maksimalna brzina, ali vuce odlicno. Doduse, nisam nikad isao brze od 120 km/h. Moze se voziti u 6 stepenu prenosa na 3000 obrtaja i tada je brzina nesto malo ispod 60 km/h.

Svjetlo fenomenalno. Nista losije nego na automobilu.

 

4. Sta je moglo biti bolje: Otprilike ono sto su svi vec spominjali. Neupotrebljiv "gepek" ispod sjedista i nedostatak pokazivaca nivoa goriva u rezervoaru.

 

5. Moj utisak: Za sada odlican. Vidjecemo kako ce se dalje pokazati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Taj motor je verovatno otvoren i ima punik 100ks, a samo u saobracajnoj pise 38kw. 

Crveno podrucje ne pocinje na 7500obrtaja vec na 13.000 obrtaja. 

Taj motor, kao i svaki redni 4, je mrtav na 3000obrtaja i ne treba ga voziti tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Jbg druze, nemam pojma... Evo kako izgleda obrtomjer... Ja sam ga probao jednom samo do 8K i nisam isao preko. Inace ga vozim najcesce izmedju 3 i 4 hiljade, sa povremenom voznjom izmedju 4 i 5 hiljada. Vuce odlicno u 6 stepenu prenosa od 3 hiljade...

 

na 7 hiljada u 6 brzini ide oko 140 km/h. Probao neki dan. Tako da ne vjerujem da ima vise od ovih navedenih 38 kW.

 

IMG_20180608_114213.thumb.jpg.8ea51583293ae2863dcfa8e11e785b98.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Nakon skoro godinu dana vlasnistva i oko 5 hiljada km predjenih, od kojih je vec ove sezone blizu 1500km, da napisem jos malo utisaka.

 

Udobnost fabrickog sjedista je na nivou drvenog panja. Mogao sam preci maksimalno 50-60km bez (duze) pauze. Za kratke relacije (20-30km) nije bio problem, ali sve preko toga, pocinje da zulja. I to dobro. Sad sam prepravio sjediste (ima negdje u nekoj temi i koja fotografija prepravljenog) i daleeeko je bolje.

Drugi "problem"je, naravno, spaner faznog lanca. :) Zamijenio sam ga, stavio rucni, ali sam u medjuvremenu ipak narucio originalni hidraulicni i samo cekam povoljan trenutak da ga zamijenim.

Nakon ciscenja i podesavanja karburatora, potrosnja na otvorenom, sa laganom voznjom od 70-90 km/h i povremenim ubrzanjima do 120 km/h, je oko 4,6 L/100km. Ja vjerujem da bi se mogla spustiti i ispod 4,5 L bez ikakvih problema. Gradska voznja uzme sigurno bar 7 L. 

 

Sto se tice obrtaja, probao sam i do 10 hiljada, ide bez problema, a na leru sam probao i do 12 hiljada, isto bez problema. Tako da mi apsolutno nista nije jasno... Nisam probavao do "one druge crvene", ne znam da li ima blokadu, pa nisam smio. Mada, trebalo bi da ima...

 

Posto od kuce do asfalta imam oko 650m makadama, lanac mi se prlja nenormalno. Moram ga dobro oprati svakih mozda 1000 km a doduse, mozda pretjerujem i sa podmazivanjem... Podmazujem ga otprilike svakih 200-500 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav svima.Koliko sam mogao da primetim ljudi o HONDI kazu sve najbolje...Uz nekoliko boljki ali nije nista strasno.Razmisljam o kupovini tog motora pa se informisem.Ako neko i dalje vozi ovaj motor neka napise ako mu nije problem sve mane i prednosti.Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav svima.Koliko sam mogao da primetim ljudi o HONDI kazu sve najbolje...Uz nekoliko boljki ali nije nista strasno.Razmisljam o kupovini tog motora pa se informisem.Ako neko i dalje vozi ovaj motor neka napise ako mu nije problem sve mane i prednosti.Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Ja ga i dalje imam, mada sam razmisljao da prodam. Ne zato sto ne valja, nego zato sto nemam vremena da vozim. Proslu i ovu sezonu sam ukupno presao oko 1500km... Skoro pa nista. Ne upalim ga po dva-tri mjeseca...

 

Ovi motori su odlicni sto se tice izdrzljivosti. Mana im je eto spaner faznog lanca i zajebancija oko toga i, standardno, REGLER. Ja srecom jos uvijek nisam mijenjao regler, ko zna, mozda ga je prethodni vlasnik mijenjao.

 

Motor sa promijenjenim sjedistem je veoma udoban, i sad dodje kao sport touring verzija.

Ide fino, ne trosi previse, jedina mana (pored onih gore) mu je godiste. Tj, izgled motora. Vidi se da ima toliko godina. Prednji kraj je bas zastario.

 

Neces pogrijesiti sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja