Jump to content

Moto Zajednica

CBR600RR 2005-2006

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Honda CBR600RR 2005-2006

 

0akxX_2005hondacbr600rr815647.jpg

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motorcikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Kraj 2005.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Jos malo pa 2 godina.

 

3. Sta mi se dopada:

Upravljiv je, brzo ga savladas, lako se obara i u jacim krivinama pri vecim brzinama. To je moj drugi motor tako da i pocetniku nece praviti probleme...

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Kocnice bi trebalo biti bolje, malo je tromiji od ostalih R-ova, u manjim obrtajima je jako spor, ali kad dodjem na 5-6.000 obrtaja tu je nesto bolja prica...

 

5. Moj utisak:

Honda je jako dobar i izdrzljiv motor, meni se uopste ne kvari da kucnem u drvo :) na svakih 5.000 menjam ulje i ako zatreba jos nesto. Sipas benzin i vozis :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Gsx r1000 l1

Ima sam model cbr 600rr movistar.2006god i uopste mi se nije dopao taj motor.sto se tice voznje i povlacenja,nisam uopsta uzivao u njemu.jednostavno nije mi legao.prodao sam ga posle par meseci.pre njega sam imao r6 koji mi je bio za klasu bolji.jedino sto je bas lep i elegantan motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Mislim da je 2006 bio. 


2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Mogao sam, verovatno, koliko sam hteo jer je vlasnik bio moj brat ali sam odlucio da to bude veoma mali krug. 


3. Sta mi se dopada:

Izgled. 


4. Sta je moglo biti bolje:

Ubrzanje na malim obrtajima i udobnost sedista vozaca. Mislim da mi je udobnije kada sednem na dasku. 


5. Moj utisak:

S obzirom da sam ga vozio jako kratko, to bi uglavnom bilo sve sto imam da kazem. Opste poznata stvar je da sportaci nisu za ljude mojeg rasta - 2 metra, pa bi glupo bilo da te neke stvari detaljno analiziram. 
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
3 hours ago, Motorcyclist said:

Jel ovaj isti kao i 2007? Posto se spominju neke daske a za 07 kako je udoban motor, najudobniji od cetvorke...

Hmmm prodao ga burazer vec pre neku godinu a ja ga probao jos ranije i samo to kratko... A secam se price nekih "strucnjaka" kako navodno nisu isti, ima nekih sitnih a kao ogromnih razlika bla bla bla... Sad ko ce ga znati...? Volim ja i sportake ali oni mene odavno NE pa sam ih batalio u svakom smislu a skoro i pogledu. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova

Fora je sto citam odavno da je taj cbr tih godina najbolji entry level R, najbolji polozaj sedenja, udobnije sediste, naj za gradsku voznju, najbolja upravljivost kao i masina generalno-najbolji u nizim i srednjim obrtajima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
5 minutes ago, Motorcyclist said:

Fora je sto citam odavno da je taj cbr tih godina najbolji entry level R, najbolji polozaj sedenja, udobnije sediste, naj za gradsku voznju, najbolja upravljivost kao i masina generalno-najbolji u nizim i srednjim obrtajima.

Uopsteno je malo motora na kojima je meni dobar polozaj sedenja pa bas nisam kompetentan da o tome govorim. Sto se tice sedista koje je fabricko i ne presvlaceno, to sam vec rekao... Za gradsku voznju - dusu dao, das gas a on nista, sanse nema da nekome izleti. :lol2: Salim se naravno, ide on ali drugi sportaci u klasi idu bolje, ako se dobro secam do 6000 obrtaja je malko mrtav. Masina je kvalitetna sto je i logicno ako se neko malo razume u mehaniku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova

2008

08_june_supersprt_shoot_27.jpg

08_june_supersprt_shoot_28.jpg
 

08_june_supersprt_shoot_sml_rdax_287x200
WWW.MOTORCYCLE.COM

Call them what you like: middleweights, supersports or just plain 600s.These machines may soon become even more important in the U.S. than they already are. We put five of the...


https://www.motorcycle.com/images/content/Shoot-Out/08_june_supersprt_shoot_29.jpg[/img]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

@Motorcyclist mene licno to ne zanima, ali ako nekom drugom pomaze onda super. Zaboravio sam da naglasim da je bas taj motor koji sam vozio, bio u zavidno dobrom stanju. Inace iznosim svoje misljenje kako mi se cini da jeste, po mom iskustvu na njemu i drugim motorima u klasi. A ovako na internetu sam na svakakve "strucnjake" nailazio i vec neko vreme mi je ovaj forum No1 jer ostali su... Hocu da kazem, ne pricam o nuklearnim fusijama i fizijama, ko god sedne na njega, mislim da ce mu zapazanja biti ista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova

E ovako, posto nema tema za cbr 07> nasao sam razlike izmedju 05-06 vs 07>>> tako da ne pricamo o istim motorima na kraju :) 

 

In 2005, the CBR600RR received a major revision with new bodywork, fully adjustable inverted front forks, disc brakes with radial-mounted four-piston calipers, and a new aluminium frame, swingarm and rear shock. The midrange power was also increased. These changes along with additional refinements to the engine and exhaust system brought CBR600RR's wet weight down by 10.0 kg (22 lb), and dry weight by 4.1 kg (9 lb)[3][4][5] The 2006 model was unchanged from the 2005 model.
-

On September 6, 2006, Honda revealed an all new CBR600RR for the 2007 model year
 

The CBR600's most radical redesign since the introduction of the RR in 2003 is highlighted by a whole new engine, frame, and bodywork that results in a smaller, lighter, more-powerful CBR600RR with a class-leading power-to-weight ratio and unparalleled performance.[7]

Weight was the primary focus of the redesign. The result was a 9.1 kg (20 lb) reduction in dry weight over the 2006 model, from a claimed 163.7 kg (361 lb) to 154.7 kg (341 lb).[5][5][8] Tested weights without fuel were 182–182 kg (401–402 lb).[9][10]

In redesigning the CBR600RR for lighter weight and increased performance, Honda's engineers started with the engine. The completely new engine was smaller and lighter than its predecessor, the designers having used careful positioning of all internal components to achieve reductions in the motor's length, width, and height, as well as reducing weight by 2 kg (4.4 lb) compared to the 2006 model's powerplant. Horsepower increased to about 105 hp (78 kW) measured in independent tests.[11][12]

 

The frame was lighter and more compact than the 2006 CBR600RR. The handling of the new bike was sharpened by its 22 mm (0.87 in) shorter wheelbase, as well as by the designer's focus on strict mass centralization. Despite the shorter wheelbase, the 2007 model's swingarm was 5 mm (0.20 in) longer than that of the 2006, made possible by the more compact dimensions of the new bike's engine.

The suspension of the 2007 model was carried over almost unchanged from the 2006 bike, with the same 41 mm (1.6 in) inverted fork in front, and Honda's Unit Pro-Link rear suspension configuration damping the rear wheel. The new three-spoke cast aluminum wheels were also lighter than those on the 2006 bike, which further contributed to the enhanced performance of the suspension. The brakes had dual radial-mount four-piston calipers and twin 310 mm (12 in) discs at the front, and a single-piston caliper and a 220 mm (8.7 in) disc at the rear. Hidden below the steering head was an updated version of the Honda Electronic Steering Damper (HESD) system, which was also available on the CBR1000RR.

The smaller, sharper-edged new front upper fairing was dominated by the large central ram-air duct which fed the airbox through an opening in the steering head section of the frame and was separated from the sides of the fairing by a large gap which Honda said was for air management purposes. The tail-section was similarly smaller and sharper-edged, riding atop a heavily restyled under-seat muffler.

Combined ABS prototype[edit]

On June 9, 2008, Honda revealed a CBR600RR prototype that had an all new braking system branded as Combined ABS which integrated combined braking, anti-lock braking, and brake-by-wire systems.[13] Combined ABS used a computer control unit to ensure the correct balance of front and rear brake use and also controlled when the ABS should engage.[14] The system was designed to be as unobtrusive as possible by delaying the engagement of the ABS until the last possible moment. Combined ABS was not made available on the production 2008 CBR600RR.[15][16]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

@Motorcyclist Eto super! Znaci razlike, Bogu hvala, postoje. Malo bi jadno bilo da im je ovaj model vrhunac inzinjeringa... :lol2: Ne samo na forumu nego i uopsteno nisam covek koji govori o materiji koju ne poznaje, tako da...  Sve sto sam govorio odnosi se na model 2005-2006.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja