Jump to content

Moto Zajednica

CBR 1100XX Super Blackbird 1999-2007

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Honda CBR 1100XX Super Blackbird 1999-2007

 

k2t9W_cbr1100xx20060410245296.jpg

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motorcikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Slovenija

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2004 - drugi vlastnik

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Jedna i po sezone. Kupila u jesen 2008 i napravila oko 1500 km, vozila cjelu prošlu sezonu i napravila oko 21000 km.

 

 

3. Sta mi se dopada:

Okretljivost u zavojima, stabilnost u vožnji, ubrzanje, stabilnost kod kočenja, ... - više manje sve

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Za sada samo možda zadnje bremze (iako jih zbog sistema ne upotrebljavam baš često). ("I nema rikverc, što bi mi ponekad dobro došlo" ::))

 

 

5. Moj utisak:

Motor, koji se vrlo lako vozi i dosta je stabilan i siguran u zavojima i opčenito. Vrlo osjetljiv "na gas" što znači, da trebaš postupati dosta pažljivo (što se ponekad zaboravi). Dosta je nizak (iako sam ja morala sniziti zic za 3 cm), vrlo težak za okretanje "na mjestu". Ne prašta baš rado greške (pretežku ruku, nepoštivanje klizavog asfalta, kiša) - u tom pogledu je sa drugima motorima možda malo lakše.

Sve u svemu: super motor koga obožavam, namjenjem dužim vožnjama ;D ;D ;D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Katzdorf,Germany
  • Motocikl: Yamaha fjr 1300 RP08,BMW R 1200 RT

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2003, drugi vlasnik

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

nepune dve nedelje ili oko 1000km

 

 

3. Sta mi se dopada:

moram priznati - bas sve! Kocnice, ubrzanje, lezanje na putu(po suvom),potrošnja 6.5l/100km, izgled.

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

za moje dimenzije-malo višlji vizir i težina motora u jako sporim krivinama

 

 

5. Moj utisak:

posle velikog endura( Caponord) i VFR-a, mogu biti samo oduševljen, te se prilagoditi snazi motora i performansama koje su daleko iznad mog vozačkog umeća. Ovakav prevoz traži stabilnog vozača i hladnu glavu (što ja sigurno nisam), ali bi ga za duže relacije svima toplo preporučio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1999, drugi vlasnik

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

4 godine, 50tkm

 

3. Sta mi se dopada:

položaj, kočnice, upravljivost, potrošnja...

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Regler, stelovanje ogibljenja prednjeg i zadnjeg, malo visi vizir..

 

 

5. Moj utisak:

Za svoju generaciju neprevaziđen motor za sve namene,

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova

Specific variations to the initial model are: This motorcycle was produced for 10 years, the heart of which it has quite advanced. Here are the details on changes:

1996
  • 1997 model World Press presentation.
1997
  • No change
 
1998
  • Modification to the thermostat housing. The other changes are minor.
 
1999
Major update.
  • PGM FI fuel injection system is introduced.
  • Ram-air system is introduced. It provides engine with more air at high speeds (above 200 km/h or 120 mph) using aerodynamic pressure
  • Revised linked brakes with altered proportioning between front and rear.
  • Fuel tank capacity is increased from 22-to-24 L (4.8-to-5.3 imp gal; 5.8-to-6.3 US gal)
  • The choke lever is removed from the left side switch assembly as it is no longer necessary.
  • To accommodate the ram air tubes, the oil cooler becomes lower and wider.
  • The inner and outer fork bushings are wider, changing the fork lowers and sliders.
  • The sidestand warning light on the instrument cluster becomes the FI warning light.
  • The wide part of the front axle (left side) becomes 10 mm longer, which makes the left-front axle space 10 mm shorter.
  • The two bulbs in the tail light are vertically aligned, in previous years they were side by side.
  • Front wheel hub is enlarged, the brake rotors are changed.
  • The ignition switch is changed, and the keys are longer.
  • The number of clutch plates is reduced from nine to seven.
  • The rear inner fender changes shape to accommodate additional electronics.
2000
  • No changes
2001
  • New dashboard now has a digital speedometer and other indicators, except tachometer, which is now in center of dashboard.
  • Significant evolutions
  • Dashboard with digital display.
  • Longer fairing (about 3.5cm)
  • New charging regulator with larger fins.
  • More powerful battery 11Ah YTZ12S instead of YTX12-BS 10Ah.
  • New fuel pressure regulator rated at 50 psi instead of 43psi.
  • New spark plugs type IMR9C-9H (NGK) iridium (formerly CR9EHVX-9 (NGK)).
  • Emergence of to the lambda probe (NTK) in addition to the exhaust manifold which is now stainless steel made.
2002
  • New EFI mapping to comply with emission standards[which?] and eliminate abrupt throttle response at low speeds.
  • As from September 2001. Turning to European standards of pollution with:
  • New engine mapping to erase rough engine at low speeds and reduce the level of pollution.
  • Introduction of the catalysts build in muffler.
2003
  • Headlight switch removed (OFF / pilot light / road light) on the right handlebar. Now ignition of the headlight is automatic as soon as you turn the ignition key ON. (New European standard).
2004
  • No change
2005
  • Honda factory manual states fuel tank capacity is 23 L (5.1 imp gal; 6.1 US gal). The tachometer graduations become blue.
2006
  • No technical change. Last year of production.
2007
  • Selling stocks until exhaustion.

 

 

Moze li neko da navede razlike u voznji izmedju modela 2001. i 2002. sa ovim remapingom? Koliko sam citao neki ne vole mnogo odziv na gas u nizim obrtajima. Takodje razlike izmedju starog modela i 1999+?

 

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Africa 1100
1. Godiste motocikla koji ste vozili: 1998

2. Vrijeme provedeno na motorciklu: oko 10 god.

3. Sta mi se dopada: Moćan agregat, neuništiv. Dobra ciklistika, upravljiv. Koči veoma dobro ali...

4. Sta je moglo biti bolje:    -DUAL CBS je po meni mana. Zamisljen za manje iskusne, kad vozite ostrije, desi se na losijoj podlozi da blokira zadnji. (iako kočiš samo prednjom)
-Regler (resen tourmaxovim), fabricki bi opet crko.
-Zastita od vetra (resen sa MRA vario) fabricki je smesan.
-Sa topcasom na vecim brzinama hoce da ljulja (preko 200km/h) ako nije aerodinamika 100% tj ako imate jači bočni vetar.


5. Moj utisak: Veoma dobar. Mane koje sam naveo dostignete tek sa mnogo km i navikavanjem na motor. Kad zavrnes gas preskačes saobracaj. Moćno

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja