Jump to content

Moto Zajednica

CB 900F Hornet 2002-2006

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Honda CB 900F Hornet 2002-2006

 

VaURH_919large014651975.jpg

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motorcikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2oo3

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

Ova ce biti treca godina kako se druzim sa ovom masinom.

 

3. Sta mi se dopada:

 

Eksplozivnost,upotrebljivost,vozi se kao sestica a ide kao hiljadarka. Kocnice su sasvim OK. Potrosnja isto tako, 5-7 l/100km ,mada u svim testovima  zamerka je  na velikoj potrosnji. J a ostro vozim i zaista nemam problem za povecanom potrosnjom. Agregat je fantastican,dobro poznat od cbr 918,malo ispeglana bregasta tako da je dobijeno manje snage ali na veoma niskih 6500 o/min. Kada saltujete kod ubrzavanja u trecu ostali saltuju u drugu,daje 110KS i max. obrtni moment od 93Nm na 6500 obrtaja. Veoma upravljiv motor koji obozava krivine.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Po mom misljenju ram je najslabija karika ovog modela. Zbog vizuelnog efekta da se ne vidi ram islo se na centralnu gredu ciji zidovi su mogli da budu deblji 1mm i da se time mnogo dobije. Prednja viljuska kod prvih modela kao sto je moj se ne podesava paq je to ozbiljan problem kod brze voznje,ali taj problem su resili od 2005 ugradnjom podesivih prednjih amortizera. Volan je preuzak,moje misljenje je da za kontrolu takve masine je potreban siri volan. Zastita od vetra je nikakva ali se ne moze ni ocekivati nesto drugo kod ovakve koncepcije motora. Ono sto mi zaista smeta je nepostojanje pokazivaca goriva ,tu je samo lampica za rezervu koja oznacava nekih 4 l u rezervoaru.  Doziranje gasa je prilicno pipavo na niskim obrtajima,ume da poskoci i da iznenadi vozaca. Ovo se narocito odrazava kada vozite po putu punim rupa, pa pokusavate da izbegavate rupe na malim brzinama u prvoj.Treba vam malo gasa a motor reaguje kao da ste zavrnuli gas 1/4. I ova mana je ispeglana kod kasnijih modela tako sto ima vise rupica za rasprsivanje goriva u brizgaljkama -- finije ubrizgavanje goriva. Ta mana ume da bude i prednost kada krecete  i zelite pun odziv motora na komandu gasa -- zaista ujeda.

 

5. Moj utisak:

 

I pored navedenih mana koje  ponekad kvare voznju generalna ocena za ovaj motor je 4+.  Motor je jako zabavan,lep,pravi "golac". Pruza nevidjeno zadovoljstvo kada pocne vitlanje po krivinama a i duze ture mu nisu prepreka ako se stavi odgovarajuca zastita od vetra. Njegovi fabricki topovi proizvode zvuk kao fen za kosu tako da po nahodjenju mogu da dodju otvorenije varijante u obzir. Em sto je lepse,em prijatnije za uvo,em bolje ide.    Ovaj motor definitivno nije za pocetnika. Ume da oprasta manje greske ali zbog eksplozivnosti i isporuke snage na niskim obrtajima nije preporucljiv za neiskusne.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Gde jutra pocinju...
  • Motocikl: Honda Hornet 900

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2005

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

4000km (6 meseci)

 

3. Sta mi se dopada:

Masina - u svakoj brzini. Nema potrebe da se menjaju brzine svaka 2 sekunda i preticanje u sestoj je solidno.

Izgled - klasicni golac sa retro topovima ispod sedista.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Dupe moze da zaboli posle duze voznje (150km+). Fabricko sediste je pretvrdp pa se uvek osecas kao da sedis na dasci.

Prostor ispod sedista - nema mesta ni za danasnji telefon a kamoli kabanicu pa ranac ili magnetna torba je neophodna..

Prelaz iz prve u drugu brzinu - nije jedina Honda koja zvuci kao traktor kad se menja iz prve u drugu ali su zato ostali prelazi neprimetni. "Laki je malo nervozan" u prvoj i nakon 6 meseci mi ne odgovara. Znao sam za ovo pre kupovine i sa obzirom koliko se vremena provodi u prvoj nije tragedija.

 

5. Moj utisak:

Kupljen je polovan sa predjenih 24000km i dalje pali iz prve i motor radi kao da je tek sad razradjen. Nikad ne koristim chok kad ga palim nego pustim da se zagreje pre nego sto krenem sa voznjom. Zasto su ga stavili a ima direktno ubrizgavanje - nemam pojma.

 

Potrosnja varira od nacina voznje. Motor mi je hobi vise nego svakodnevno prevozno sredstvo pa cak i kad ga vozim "za dusu" - opet trosi manje od auta. Po autoputu (u okviru ovdasnjih ogranicenja do 110km/h) bez problema trosi oko 5.0l/100km a Minimalna (bolje reci nepostojeca) zastita od kise i vetra - kome treba neka ne kupuje golaca.

 

Neki vlasnici sa fabrickim auspusima su se zalili na smrad benzina koji se oseti pri gradskoj voznji (sa obzirom da se stoji u mestu na semaforima) ali cak i na otvorenom putu. Moj je dosao sa zamenom od nerdjajuceg celika koje je prethodni vlasnik ugradio i cini mi se da nisam imao problema.

 

Kao sto kolega iznad mene rece, ovaj motor apsolutno nije za pocetnika. Previse je jak da bi se neko ucio kontroli rucice gasa u krivinama (a bogami jos manje pri izlasku iz krivina). Ja sam presao sa Honde VTR250 na ovaj i razlika je neverovatna pogotvo u drugoj i trecoj brzini kad "cupa" ruke.

 

Sve u svemu, ja sam jako zadovoljan sa izborom i nemam nameru da ga menjam. Kao sto rekoh sediste je neudobno a da se nadje vanserijsko nije niti lako niti jeftino. Za nekog ko zeli golaca slicne kubikaze i cene izbor je dosta uzak i po meni najbolji izbor. Nije eksplozivan kao neki, nije lagan kao neki ali gledajuci ga kao celinu - tesko je naci bolju kombinaciju. Jako je praktican jer mogu do posla sa njim (autoput + gradski spic), sasvim solidan je po krivinama a na autoputu se moze tolerisati (pogotovo nakon stavljanja fabrickog vizira).

post-19115-0-35895700-1367405709_thumb.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja