Jump to content

Moto Zajednica

Monster

Recommended Posts

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Ducati Monster

 

612453380_p9KNt-M.jpg

 

Napiši svoj komentar iskljucivo ako si vozio ili posedovao ovaj motocikl. Komentari u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično ne dolaze u obzir. Odgovori na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika (može *jedna* slika *tvog* motora kojeg opisuješ, dakle ne sa interneta, nego baš taj koji si vozio). Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće obrisan.

 

1. Godište i model koji si vozio:

Navesti tačno godište.

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

"Imao sam ga tri godine", ili "prešao sam oko 200 km", ili "napravio sam par krugova oko bloka".

 

3. Šta mi se dopada:

Napiši konkretne atribute motora koji su ti se svideli.  Na primer, "odlične kočnice", ili "800 konjskih snaga", ili "nadprosečno upravljiv", itd.  Ne piši neodređene stvari tipa "najbolji motor na svetu", "Honda je to" i sl.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Opet, budi što konkretniji.  Takođe, piši stvari koje si *ti* primetio, a ne ono što si čuo od nekoga.

 

5. Moj utisak:

Nekoliko rečenica ili nekoliko paragrafa o svom opštem utisku o motoru (nema ograničenja na dužinu teksta). Potrudi se da budeš precizan i detaljan da bi onaj koji čita mogao da dobije što jasniju sliku o tom modelu.  Takođe, gledaj da budeš realan, i napiši stvari koje ti se nisu svidele kao i one koje jesu.  Ne pišeš reklamu za motor, već zamisli da pričaš sa prijateljem o tome kakav je to motor i da će prijatelj kupiti (ili zaobići) taj motor na osnovu tvoje preporuke.

 

Ako ti je lakše, možeš da uradiš copy-paste sadržaja ovog koda i onda ispod svakog pitanja dodaš svoj odgovor:


[b]1. Godište i model koji si vozio:[/b]


[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]


[b]3. Šta mi se dopada:[/b]


[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

 

Hvala što si svoje iskustvo podelio sa nama.  Tvoj doprinos unapređuje kvalitet ovog foruma.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

156103ba.jpg

 

1. Godište i model koji si vozio:

1994. Ducati Monster 900

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

Motor sam kupio novi i sad ima cca 25.000 kilometara.Vozim ga isključivo iz užitka,izbjegavam kišu,noć i zimu.

Naime motor mi služi za kratke adrenalinske ture i putovanja do cca 200 km u jednom smjeru.

Dakle Vožnja  za uživanje u slobodno vrijeme.

 

3. Šta mi se dopada:

Taj motor je bio moj cilj čim sam vidio da je izišao,ima kompletnu ciklistiku SBK modela 888,a ugrađen motor pouzdanog zračnjaka 900SS koji nije prejak(80 KS),ali kad mu se odvrne gas solidno povuče(max brzina mu je ovisno o vjetru oko 205 km/h) no za naked je i to  :o .

Ima 6 brzina i suho kvačilo,a u kombinaciji sa ARROW racing otvorenim auspusima zvučna kulisa je  8)

Vožnja,e to je ono što me oduševljava,leži kao zmija i na dobroj podlozi nije problem postrugati originalne auspuhe i fuzrastere.

Lagan,kratak,upravljiv i koči da ti ispadnu oči.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Jedini problem je pozicija manžete na radnom cilindru kvačila koja s vremenom pukne,a ond lanac nabaca prljavštinu na osovinicu,pa počne puštati ulje od kvačila i slabije odvaja jer povuče zrak,ali to su na novijim modelima riješili,a ja sam promjenio simering,gumice i manžetu kvačila i sada bolje pazim,da mi se to opet ne dogodi.

Moja želja je ugraditi Keihin FCR flahšiber karburatore(original su Mikuni sa membranama) i ručku gasa kratkog hoda,a sline mi cure i na Ohlins komponente(sada je na njemu naprijed Showa,a pozadi Sachs-Boge),amortizer volana i Marchesini penta felge i to je to.

 

5. Moj utisak:

Trenutno si želim kupiti i 916 ili 996, ali Monstera ne želim prodavati nikako jer mislim da su M900 i 916 legendarni motori koji su zaključili XX stoljeće.

Motor si kupujem za užitak i nije predmet daljnje trgovine, već zadovoljstva da je moj, da ga vozim kad poželim i jednog dana kada bude još veća klasika nego što je sada da ključeve predam mom sinu Nikoli.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

wK2Q7_arrowu.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

1. Godište i model koji si vozio:

1994. Ducati Monster 900

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

Motor sam kupio novi i sad ima cca 25.000 kilometara.Vozim ga isključivo iz užitka,izbjegavam kišu,noć i zimu.

Naime motor mi služi za kratke adrenalinske ture i putovanja do cca 200 km u jednom smjeru.

Dakle Vožnja  za uživanje u slobodno vrijeme.

 

3. Šta mi se dopada:

Taj motor je bio moj cilj čim sam vidio da je izišao,ima kompletnu ciklistiku SBK modela 888,a ugrađen motor pouzdanog zračnjaka 900SS koji nije prejak(80 KS),ali kad mu se odvrne gas solidno povuče(max brzina mu je ovisno o vjetru oko 205 km/h) no za naked je i to  :o .

Ima 6 brzina i suho kvačilo,a u kombinaciji sa ARROW racing otvorenim auspusima zvučna kulisa je  8)

Vožnja,e to je ono što me oduševljava,leži kao zmija i na dobroj podlozi nije problem postrugati originalne auspuhe i fuzrastere.

Lagan,kratak,upravljiv i koči da ti ispadnu oči.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Jedini problem je pozicija manžete na radnom cilindru kvačila koja s vremenom pukne,a ond lanac nabaca prljavštinu na osovinicu,pa počne puštati ulje od kvačila i slabije odvaja jer povuče zrak,ali to su na novijim modelima riješili,a ja sam promjenio simering,gumice i manžetu kvačila i sada bolje pazim,da mi se to opet ne dogodi.

Moja želja je ugraditi Keihin FCR flahšiber karburatore(original su Mikuni sa membranama) i ručku gasa kratkog hoda,a sline mi cure i na Ohlins komponente(sada je na njemu naprijed Showa,a pozadi Sachs-Boge),amortizer volana i Marchesini penta felge i to je to.

 

5. Moj utisak:

Trenutno si želim kupiti i 916 ili 996, ali Monstera ne želim prodavati nikako jer mislim da su M900 i 916 legendarni motori koji su zaključili XX stoljeće.

Motor si kupujem za užitak i nije predmet daljnje trgovine, već zadovoljstva da je moj, da ga vozim kad poželim i jednog dana kada bude još veća klasika nego što je sada da ključeve predam mom sinu Nikoli.

 

U međuvremenu sam ugradio radni cilindar kvačila od novijeg modela koji je konstrukcijski bolje riješen i problem koji je postojao mogu zaboraviti.

I kupio sam 916 SPS, ali ga još nisam dovoljno vozio da bih ga mogao komentirati, dakle na proljeće 2011. evo i teksta o 916 SPS-u.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Ducati Monster 696

156103ba.jpg

 

1. Godište i model koji si vozio:

1994. Ducati Monster 900

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

Motor sam kupio novi i sad ima cca 25.000 kilometara.Vozim ga isključivo iz užitka,izbjegavam kišu,noć i zimu.

Naime motor mi služi za kratke adrenalinske ture i putovanja do cca 200 km u jednom smjeru.

Dakle Vožnja  za uživanje u slobodno vrijeme.

 

3. Šta mi se dopada:

Taj motor je bio moj cilj čim sam vidio da je izišao,ima kompletnu ciklistiku SBK modela 888,a ugrađen motor pouzdanog zračnjaka 900SS koji nije prejak(80 KS),ali kad mu se odvrne gas solidno povuče(max brzina mu je ovisno o vjetru oko 205 km/h) no za naked je i to  :o .

Ima 6 brzina i suho kvačilo,a u kombinaciji sa ARROW racing otvorenim auspusima zvučna kulisa je  8)

Vožnja,e to je ono što me oduševljava,leži kao zmija i na dobroj podlozi nije problem postrugati originalne auspuhe i fuzrastere.

Lagan,kratak,upravljiv i koči da ti ispadnu oči.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Jedini problem je pozicija manžete na radnom cilindru kvačila koja s vremenom pukne,a ond lanac nabaca prljavštinu na osovinicu,pa počne puštati ulje od kvačila i slabije odvaja jer povuče zrak,ali to su na novijim modelima riješili,a ja sam promjenio simering,gumice i manžetu kvačila i sada bolje pazim,da mi se to opet ne dogodi.

Moja želja je ugraditi Keihin FCR flahšiber karburatore(original su Mikuni sa membranama) i ručku gasa kratkog hoda,a sline mi cure i na Ohlins komponente(sada je na njemu naprijed Showa,a pozadi Sachs-Boge),amortizer volana i Marchesini penta felge i to je to.

 

5. Moj utisak:

Trenutno si želim kupiti i 916 ili 996, ali Monstera ne želim prodavati nikako jer mislim da su M900 i 916 legendarni motori koji su zaključili XX stoljeće.

Motor si kupujem za užitak i nije predmet daljnje trgovine, već zadovoljstva da je moj, da ga vozim kad poželim i jednog dana kada bude još veća klasika nego što je sada da ključeve predam mom sinu Nikoli.

 

da li jos uvek vozis ducati? vidim da je ovo jako staro ali nije na odmet da i ja postavim svoja iskustva sa M696.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

1. Godište i model koji si vozio:

 

Monster S4 2001-2002

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

 

U vise navrata po sat vremena voznje

 

3. Šta mi se dopada:

 

Polozaj vozaca I to sto je prvi Monster sa agregatom koji ima vodemo hladjenje

 

4. Šta je moglo biti bolje: 

 

takdkad je izasao u prodaju bio je super motor, a sad skoro 15 godina posle moze mnogo mana da se nadje :)

 

 

5. Moj utisak:

to je Ducati I tako treba da bude :jee1: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Ducati Monster 696

1. Godište i model koji si vozio:


Monster 696 2011


 


2. Vreme provedeno na motociklu:


3000km. za sada 3 meseca


 


3. Šta mi se dopada:


termignoni zvuk, nizak, nabijen, 160kg, 80ks. lako ga je kontrolisati


i uzivanje za voznju. i naravno izgleda extra. super je fora sto su napravili


da se lako mogu skinuti sve plasticne maske, ofarbati i vratiti. 


 


4. Šta je moglo biti bolje: 


volan. previse je agresivan polozaj za voznju i to se oseti na rukama.


kad se zameni volan za neki aftermarket mnogo je bolje a opet vrlo slicno


fabrickom.


 


5. Moj utisak:


extra zvuk, opusten manji motor koji zadovoljava sve potrebe voznje kroz


grad i okoline. sto sam na stazi vozio takodje se pokazao extra. tanka


zadnja guma 160 omogucava laku kontrolu. prezadovoljan sam i ako


bih uzimao nesto drugo, samo bi ducati gledao! mozda monster 1200.


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: CBX, GS, GS, VF1000R, R50, TL, VSTAR

1. Godište i model 

 

Ducati Monster 900 ie, 2000.god

 

2. Vreme

 

Od 2008. do 2013. god

 

3. Šta mi se dopada

 

Ciklistika, obrtni moment, attitude

 

4. Šta je moglo biti bolje

 

Nedostatak snage u gornjem rezimu obrtaja. Ima tendenciju blagog ljuljanja pri visokim brzinama, preko 180 (do duse, to prestaje oslanjanjem stopala na suvozacke nogostupe)

 

5. Moj utisak

 

Perfektna igracka na brdskim regionalnim putevima. Na auto putu je dosadan.

Odlicne kocnice, spasio mi je nekoliko puta glavu (bilo kojim drugim motorom da sam bio, ugradio bih se u automobile koji su mi     sekli pravac kretanja)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

1. Godište i model koji si vozio:

2000. Monster 600 Dark

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

1 sezona (2006.)

 

3. Šta mi se dopada:

Upravljiv, lagan, potezanje u malim obrtajima (za njegovih 53ks), dva topa, mat boja...

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Kočnice, mono disk i to se oseti pri naglom kočenju...

Izduv, ako je fabrički nema lepote u njima pogotovo ne u obrtajima.

 

5. Moj utisak:

Pošto sam ga kupio na neviđeno otkrio sam da je mal' za moje "gabarite"... Motor je klasična gradska mašina, nema nikakvu zastitu od vetra na putu pa je putovanje, malo je reći, neugodno.

Klasična gradska šminkica ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja