Jump to content

Moto Zajednica

Ne vuce kako treba

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad

momak rece da je namontiran cilindar od apn i hladjenje,znaci i leva dekla,elisa i poklopac cilindra

Jeste,izvini izgleda da nisam pažljivo sve pročitao,onda stvarno neka dobro očisti auspuh posle 5% mešavine ako ne

pomone neka pregleda paljenje,u klip ne sumnjam pošto je vratio stari sa novim karikama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Jedina stvar koje je promeljena a ranije nija bila tu jeste sto je vraceno oreginalno jezgro kvacila za atx jer kad sam ga uzeo imao je za apn (sa tri neka prstena u sredini korpe lamele a ovaj za atx ima cetri).

I jedno od pitanja koje me je majstor pitao bilo je kako je ovo cudo radilo ;P

I jos nesto bila su dva dihtunga na karburatoru jedan na drugom na mestu za usis u cilindar mada neverujem da to ima neki uticaj na celu pricu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

E juce mi puko film i morao sam da skinem glavu i po cenu da izgubim garanciju.

I kad sam ga otvorio a ono na moje veliko iznenadjenje malko napuko cilindar ako se ja nisam utripovo u duzini od nekih 3-4mm tama da ne izvali maximum. A ovo nije i ne moguce jer mi je covek stavo neki cilindar na kome je par rebara puklo i nema ih  :-[

Jedino mi je krivo sto cu opet morati da ga razradjujem (dosadnih 800km).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja sam apena razradjivao najvise 10km ,ako i toliko,i nista mu nije falilo nikad...  Aj sto su rebra pukla,to je cesto na apenovim cilindrima..  Jes siguran da je pukotina to iznutra,nije smao ris?  Kako god,stari klip se nikako ne vraca u drugi cilindar!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Kakva razrada 800km ? Prvi rezervar malo masnija smesa, i vrti ga, cvaje to vole. A pre toga u mestu da radi bar 10 - 15 minuta. Mora da bude radna temperatura i nikako gnjavljenje sa gasom. To vise opterecuje motor ( to kad sa malim gasom saltas u vece brzine )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

A to za razradjivanje mi reko majsto 2 rezervoara malo lakse da ga ne silim do kraja.

A za onu pukotinu nisam siguran ali ne vidim drugo logicno resenje zasto ne vuce kako treba (ovo sam prvenstveno radio jar sam mislio da me covek zeznuo i da nije razbusio).

Cilindar je svuda gladak bez nekih risova (jako malo sa vodo na prvi pogled kad se predje prstom nista se ne oseca sve glatko) i oni su uzduzni jedino je ovaj poprecno i izrazeniji je.

Sve u svemu ne bi ja ni razmislja o svemu ovome da ja njega nemogu da vozim u drugoj  uz brdo  (sam) gde je ranije ladno izvlacio sa dvojcom.

I jos jenda od bitnijih stavki jeste vise trosi a nema a nema zadovoljavajucih rezultata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Lepo prvo promenis majstora,odneses cilindar da se premeri,verovatno drugi klip i razbusivanje,klip obavezno L sa 12 bolcnom. Busenje ti je od 5-10e,klip 5 e. Za karburator ces lako,vidi kakva je svecica,koje je boje,ako je crna,bogata ti je smesa. 

 

Tomos je jednostavan,pitasj sve sto te zanima oko masine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Majsora ne bih sad bas da menjam posto cu da ga iscimam za garanciju i da dobijem za dzab anovi cilindar a i razbusivanje klip cu da uzmem kad vec to budem radio a karb je ok nista mu ne fali a svecicu kad mi je dosadno povremeno odvrnem i presmirglam tako da mi je uvec cista (koliko moye biti).

Nego dali ce imati nekih posledica ako zamenim taj klip, mislim hoce li trpeti nesto radilica i klipnjaca i isto me zanima da li se nesto desava lose po masinu ako se stavi veca dizna osim sto trosi vise i ide brze?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

e bas imam binga ali ne znam sta bi moglo biti zapuseno sve u svemu ceo karm ima na prste da izbrojis delova.

A i problem je sto mi je covek nazalost ne meni vec mom caletu reko kad ga je preuzimo da moze da ide 50km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Boju svecice sam ti pominjao zbog smese,ako je crna svecica bogata je,treba da spustis iglicu na siberu,ako je bela svecica,da podizes. Braon svecica treba da bude.

 

Nece ti nista masini biti promenom klipa. Diznu vecu mozes stavljati,ali ne vidim potrebu nikakvu,mozes stvaiti neki filter koji ima veci protok,pa ako treba obogatiti smesu,onda se igraj sa diznama. 

 

Koji bing imas? 12?  operi ga bezninom i izduvaj,filter vidi kakav je izduvaj ga,a mozes i probati bez njega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

@LukaJovanovic  Sto se tice delova nabavljam ih kod coveka na buvljaku  (a radnju drzi u Surcinu) sve novo i oreginal imai polovnih, a za far mislim da je isti i za atx-a nego odakle si?

@Floyd* Sto se tice filtera kad sam ga uzeo u kutiji za filter je bila krpa koju je majstor skinuo kad sam mu reko da namesti filter ali g anije imao pa je ostao bez toga pa sam mu namestio od sundjera kao kod skutera ali to je bilo skoro bilo do tad je furo bez filtera samo sa onom kutijom i poklopcem :P

A za diznu sam pitao posto je vec busen cilindar dal treba da se menja i dizna kao kad se kituju skuteri (tad se menja dosta toga).

a svecica je braon sto se toga tice majstor je to lepo namestio (rece on meni na treci zljeb na igli).

a za filter nisam siguran sutra cu da vidim da pogledam koji je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Danas kad sam se vozao po sengu supeo sam da zakacim i polomim nosac auspuha i nekako ja to vezem da to sljaka cisto da ne otpadne i narvano vecina dima je izlazila iz cilindra a ne groz auspuh i cinimi se da je isao za nijansu bolje uz brdo dok sam se vracao tako da sutra mi ne gine ciscenje i varenje auspuha :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Mogu ti reci da je bilo ekstra i da mi se jako svidelo tako da cu danas opet da probam i nije tako tesko samo beZ naglih kocenja :P

Evo i nekih slika Cak sam i naso drustvo (dva ATV jedan KTM i neki mini cross)

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=29246.msg723738#msg723738

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Evo ljudi Nakanih se da ocistim ausph i da vam kazem iscurelo je neko cudo iz one cevi na kravu auspuh atako da mislim da ce sad da bude ok sutra idem da ga isprobam.

Pa vam javljam kako je proslo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja