Jump to content

Moto Zajednica

HONDA VFR 800

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

POZDRAV DRUSTVO PRE PAR MESECI SAM KUPIO HONDU VFR 800 2005 god. TO MI JE ODUVEK BILA NEKA NEOSTVARENA ZELJA ALI SAMO DO SKORO PA BIH VAS MOLI DA MI DATE SVOJE MISLJENJE O NJOJ. POZDRAV!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Cestitam od srca na ostvarenju davnasnje zelje i to je to. O bajku ne znam mnogo, pa bolje da sacekas druge da komentarisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Honda VFR800...

 

Na poèetku, odmah da ti kažem da si kupio motor koji je veæ sad legenda. Agregat od 800 kubika je nastavak uspešne serije agregata od 750cc. Prvi VFR je napravljen 1986 a pre njega se pravila serija VF, odnosno Interceptor Magna i Sabre. Honda je ustvari želela da napravi novu liniju motora sa V4 agregatom. To su bili, sada veæ legendarni RC agregati. Honda VF serija je bila pravljena u novoj fabrici koja je radila samo V4 makine, ali se pokazalo da postoje odreðeni problemi sa lancem koji je pokretao bregastu. Pošto je Honda dosta uložila u imidž cele linije, Hondini inžinjeri su dobili zadatak da srede taj problem, naprave savršen motor i da njime osvoje sve tržišta. Tada je roðen VFR750. Najveæa razlika u odnosu na VF seriju je bila bregasta koja je bila pogonjena zupèanicima. Time je rešen jedini roblem fenomenalnog motora, i dobijen je ,subjektivno, najbolji motor na svetu u svojoj klasi. Uostalom, ne znam da li postoji motor koji je uzimao titulu "najbolji touring motor u klasi do 750cc" 6 godina za redom. 1991 godine, u saradnji sa francuzima, VFR750 dobija zadnju viljušku kao na ELF trkaèkim motorima, još jedan peèat njegovoj jedinstvenosti i dve izduvne grane menja jednom sa desne strane motora. U sledeæih 7 godina, motor prolazi kroz uglavnom kozmetièke promene, dobija dupli far napred, oklop mu se lagano menja, sve do 1998 kada dobija naslednika. VFR800. Šta se promenilo? Honda se vratila na lanac ka bregastoj i VTEC rešenje za dizanje ventila. Snaga je ostala slièna, dobitak od svega desetak konja na nekih 9 hiljada obrtaja ako se ne varam, redizajnirana instrument tabla... Novije generacije VFRa imaju, kako Ðura jednom reèe, jednu od najlepših guza na putu. Auspuhe, dakle opet s ebroj poveæava, ovog puta opet dva lonca sa po dva izduva, odpozadi odmah ispod sedišta. Lepa stvar je što nisu integrisani da se vide samo rupe, veæ i dalje postoje kao pravi lonci. Ložim se na te lonce, bre. VFR750 je imao jedan hladnjak, odmah iza prednjeg toèka, VFR800 ima slièno, a verovatno i isto hlaðenje kao VTR serija, dva hladnjaka paralelno sa osom kretanja, levo i desno, vide se u otvorima oklopa. Poslednje generacije VFR800 imaju i ABS sistem. Ja imam VFR750, imoj je sin od AreOut-ovog VFR-a 750. Taj tvoj mu je unuk, ali sva tri rade, i rade dobro. i radiæe dobro. Iskreno, još nisam sreo nekog ko nije bio zadovoljna sa VFR-om. Kako sa nekim kreneš d aprièaš, a on kao da ga prodaje, ma fenomenalan.. ma odlièan...ma nema boljeg... kenjam i ja, al šta æu kad je savršen. Ali stvarno.

 

najzli

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Nacuo sam da kod nas postoji mogucnost da policija prodaje svog VFR a mislim da je 92 god! Ne znam koliko je presao ali ima nove gume !

Koliko nije mnogo za njega! Pretpostavljam da su ga propisno servisirali!

Skroz je bijele boje a naljepnice ce morati da se skinu :D !

Covjek koji ga vozi je odusevljen sa motorom i sto kaze Najzli samo rijeci hvalee!

Bas me zanima koja ce cijena da se pojavi na licitaciji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
. Ja imam VFR750' date=' imoj je sin od AreOut-ovog VFR-a 750. Taj tvoj mu je unuk, ali sva tri rade, i rade dobro. i radiæe dobro.

 

[/quote']

 

Eto cisto da se zna ko je tata :lol:

 

Btw Honda je ja mislim tek 2002. prestala sa zupcanicima pogonjenom bregastom a na 1998. al moze biti da grijesim 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator
. Ja imam VFR750' date=' imoj je sin od AreOut-ovog VFR-a 750. Taj tvoj mu je unuk, ali sva tri rade, i rade dobro. i radiæe dobro.

 

[/quote']

 

Eto cisto da se zna ko je tata :lol:

 

Btw Honda je ja mislim tek 2002. prestala sa zupcanicima pogonjenom bregastom a na 1998. al moze biti da grijesim 8)

 

Ja sam tata, ti si deda. :wink:

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

odlican motor,cak i za voznju u dvoje,ima cak i ABS

moj prijedlog ti je da stavis bocni nosac za kofere posto ima za kupiti(givi)

jer je motor jako dobar za duge staze pa zasto to ne iskoristiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator
Prvi vfr 800 ima zupcanike a najnoviji model VTEC ima lance za pogon bregastih sto je bilo razocarenje za vecinu ljubitelja vfr-a!

 

Ne bi to trebalo shvatati toliko tragièno. To bi moglo da bude razoèarenje za one koji su imali problema sa lancima na VF-ovima, ali sam siguran da to nisu isti lanci. Ko se jednom na mleko opeèe, taj i u jogurt duva. Honda nikada ne bi dozvolila da ponovi priznatu grešku.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

lepo je kad ostvaris neku svoju zelju pa ma koliko mala-velika bila a kupovina VFR-a je sigurno pravo zadovoljstvo. Snimao sam i ja te nove modele od 2002 godine ali su preko prilicno skupi i mislim da i to dosta govori o kvalitetu. Plus na sve to i gotovo nepromenjen osnovni koncept sve ove godine, mislim da je stvar jasna. Uzivaj i mnogo kilometara ti zelim.

 

jeli tvoj iz uvoza i koliko ispadne to zadovoljstvo, ako nije tajna

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Prvi vfr 800 ima zupcanike a najnoviji model VTEC ima lance za pogon bregastih sto je bilo razocarenje za vecinu ljubitelja vfr-a!

V-TEC je buducnost motora na motornim vozilima, revolucija! Niste ni svjesni koliko je varijabilni prenos dobra stvar, tada se izvlaci maksimum iz motora u svakom rezimu rada. Tada imate moment i u nizim obrtajima i maximalnu snagu u visim obrtajima. Ja stvarno nikada necu razumjeti ljude koji su i dalje zagrizeni za konvencionalne metode...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova

Hmm pa za auto je OK ali za motor je bilo zalbi da je malo zeznuto krstariti na nekih 6000 rpm gdje VTEC otvara :)

 

Zato su za novi VFR stavili novi VTEC koji to radi dosta mekse i ne na istim obrtajima :)

 

Btw bio sam u pravu da je prvi VTEC po starom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: vfr rc36

Sve je to lepo ali kad se vozi nov motor i kad odrzavanje u servisu nije stavka u budzetu. Ali u srbiji se ipak u vecini voze polovni motori za cije odrzavanje se vlasnici dovijaju na razne nacine. E kad taj VTEC dodje jednog dana na menjanje lanaca bregaste, spanera i klizaca u servis vlasnika ce prilicno da boli glava. E tu je velika prednost za VFR-a sa zupcanicima :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

Mala ispravka v-tec otvara na 7000 obrtaja a sto se tice uvoza licno sam ga dovezao iz Austrije i izasao je oko 9500 evra.malo je jaca cena ali je motor kao iz salona sa 7000 km. i fulu sa tri originalna kofera "PRODUCT OF HONDA "koje sam naknadno nasao i vrede cirka 800 evra tako da je sada kompletan za put oko sveta!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
Prvi vfr 800 ima zupcanike a najnoviji model VTEC ima lance za pogon bregastih sto je bilo razocarenje za vecinu ljubitelja vfr-a!

V-TEC je buducnost motora na motornim vozilima' date=' revolucija! Niste ni svjesni koliko je varijabilni prenos dobra stvar, tada se izvlaci maksimum iz motora u svakom rezimu rada. Tada imate moment i u nizim obrtajima i maximalnu snagu u visim obrtajima. Ja stvarno nikada necu razumjeti ljude koji su i dalje zagrizeni za konvencionalne metode...[/quote']

 

Nije mi baš u potpunosti naj jasniji princip rada V-TEC tehnologije, pa bih zamolio cenjeno uredništvo kao i moderatorijum za još par reèi na maternjem jeziku a vezano za te "varijabilne prenose" i èuda-muda... Ako neko baš smatra da ume, e onda može da se napravi i nova tema :)

Hvala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Honda VFR, odlican motocikl, no, izgleda da svaka masina (stvar) se moze pokvariti.

 

Elem, u tri godine, koliko ucestvujem u grupnim voznjama, tri puta smo morali mjenjati planove zbog kvara jednog motocikla u grupi.

Jedanput je to bio moj Qingqi, sto je i ocekivano u neku ruku, a dva puta je u pitanju bila Honda, i to ovaj model VFR800 (jedna godiste 2005, druga 2007).

No, ono sto je zapanjujuce, na obe su bili potpuno isti siptomi, sto me je navelo da ovo napisem.

 

Put krivudav, uzbrdo (najverovatnije nema veza, ali u istim uslovima se desilo) i odjednom motor se ugasi, tako, u voznji.  ???

Pokusaj da se upali, nista, ni da zavergla. U nekim pokusajama i kao zarvegla, ali kao nema snage...

Ova iz 2005 je jedanput i upalila i gas se povecao na maksimum. Odslepana je kuci (u Rusiju, Moskvu)

Ova iz 2007 je sinoc ukrcana na brod i otisla je opet kuci (Italija) sjutra cu se cuti sa vlasnikom da vidim sta je bilo.

 

Dakle, dva ista motocikla na slicnom putu na isti nacin otkazuju.  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Honda VFR, odlican motocikl, no, izgleda da svaka masina (stvar) se moze pokvariti.

 

Elem, u tri godine, koliko ucestvujem u grupnim voznjama, tri puta smo morali mjenjati planove zbog kvara jednog motocikla u grupi.

Jedanput je to bio moj Qingqi, sto je i ocekivano u neku ruku, a dva puta je u pitanju bila Honda, i to ovaj model VFR800 (jedna godiste 2005, druga 2007).

No, ono sto je zapanjujuce, na obe su bili potpuno isti siptomi, sto me je navelo da ovo napisem.

 

Put krivudav, uzbrdo (najverovatnije nema veza, ali u istim uslovima se desilo) i odjednom motor se ugasi, tako, u voznji.  ???

Pokusaj da se upali, nista, ni da zavergla. U nekim pokusajama i kao zarvegla, ali kao nema snage...

Ova iz 2005 je jedanput i upalila i gas se povecao na maksimum. Odslepana je kuci (u Rusiju, Moskvu)

Ova iz 2007 je sinoc ukrcana na brod i otisla je opet kuci (Italija) sjutra cu se cuti sa vlasnikom da vidim sta je bilo.

 

Dakle, dva ista motocikla na slicnom putu na isti nacin otkazuju.  ???

 

Ja znam za Tonijev VFR koji je odustao na putu od Carske Bare ka Beogradu. Mislim da su mu goreli osigurači... Ne znam za godište, ali isti simptomi koje si ti opisao. Strujno mrtav.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

VFR je uz XX 1100 jedan od motot koji mi se dosta svidja tako da me zanima nesto vrlo bitno meni a to je njegov start tj ubrzanje.Kakav je u odnosu na recimo reper utoj klasi R-1 koji sam probao ,cisto neko iskustvo iz prve ruke koje probao i jedan i drugi pa ako moze da mi da nepristrasan komentar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Moje iskustvo sa VFR-om i R6 (R1 nisam vozio) od tih par kilometra gdje nisu pokazali svoje maksimume bilo je dovoljno da se uvjerim da je VFR za klasu ili dvije udobniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Moje iskustvo sa VFR-om i R6 (R1 nisam vozio) od tih par kilometra gdje nisu pokazali svoje maksimume bilo je dovoljno da se uvjerim da je VFR za klasu ili dvije udobniji.

 

 

 

 

 

Pretpostavljam da je udobniji jer se definiise kao sport-turer ,ali ono sto mi je bas bitno kod motora je taj start s obzirom da je V- 4 trebao bi da povlaci bas zestoko iz NIZIH OBRTAJA nego R-1.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

po mjerenjima casopisa MOTORRAD iz 2005 godine ovakva je situacija:

 

ubrzanje od 0-100km/h: VFR za 3,3 sec. ; R1 za 3,2 sec.

maksimalna brzina: VFR do 244 km/h ; R1 do 271 km/h

tezia sa punim rezervoarom: VFR ima 249 kg ; R1 ima 203 kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

iste godine (2005) su testirali i XX, evo kakva su mjerenja za ovaj bolid

 

ubrzanje od 0-100km/h XX za 3,0 sec.

maksimalna brzina XX do 290 km/h

tezia sa punim rezervoarom XX ima 257 kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja