Jump to content

Moto Zajednica

Caponord ETV 1000

Recommended Posts

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Aprilia Caponord ETV 1000

Proizvođen od 2001 do sada

 

756506830_t5nVM-M.jpg

 

Napiši svoj komentar iskljucivo ako si vozio ili posedovao ovaj motocikl. Komentari u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično ne dolaze u obzir. Odgovori na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika (može *jedna* slika *tvog* motora kojeg opisuješ, dakle ne sa interneta, nego baš taj koji si vozio). Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće obrisan.

 

1. Godište motocikla koji si vozio:

Navesti tačno godište.

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

"Imao sam ga tri godine", ili "prešao sam oko 200 km", ili "napravio sam par krugova oko bloka".

 

3. Šta mi se dopada:

Napiši konkretne atribute motora koji su ti se svideli.  Na primer, "odlične kočnice", ili "800 konjskih snaga", ili "nadprosečno upravljiv", itd.  Ne piši neodređene stvari tipa "najbolji motor na svetu", "Honda je to" i sl.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Opet, budi što konkretniji.  Takođe, piši stvari koje si *ti* primetio, a ne ono što si čuo od nekoga.

 

5. Moj utisak:

Nekoliko rečenica ili nekoliko paragrafa o svom opštem utisku o motoru (nema ograničenja na dužinu teksta). Potrudi se da budeš precizan i detaljan da bi onaj koji čita mogao da dobije što jasniju sliku o tom modelu.  Takođe, gledaj da budeš realan, i napiši stvari koje ti se nisu svidele kao i one koje jesu.  Ne pišeš reklamu za motor, već zamisli da pričaš sa prijateljem o tome kakav je to motor i da će prijatelj kupiti (ili zaobići) taj motor na osnovu tvoje preporuke.

 

Ako ti je lakše, možeš da uradiš copy-paste sadržaja ovog koda i onda ispod svakog pitanja dodaš svoj odgovor:


[b]1. Godište motocikla koji si vozio:[/b]


[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]


[b]3. Šta mi se dopada:[/b]


[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

 

Hvala što si svoje iskustvo podelio sa nama.  Tvoj doprinos unapređuje kvalitet ovog foruma.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

1. Godište motocikla koji si vozio:

Navesti tačno godište.

2001. godiste

2. Vreme provedeno na motociklu:

Imam ga vec nesto jace od godinu dana. Presao sam sa njim oko 15000km.

 

3. Šta mi se dopada:

Kao sto je kolega Pedja Caponord rekao,jako udoban motor,sjajan kako za duza tako i za kraca putovanja,kocnice su odlicne,zastita od vetra vise nego odlicna,po mojoj slobodnoj proceni,smatram da mu je putna brzina pri kojoj se najbolje ponasa oko 150-160km/h. Robusan izgled nikoga ne ostavlja ravnodusnim,odlicno ubrzanje,poteze odlicno od 2000 obrtaja pa na gore. Obzirom na gabarite,takodje se odlicno ponasa u krivinama.

4. Šta je moglo biti bolje:

Tezina je malo veca,predstavlja problem za malo lakse vozace pogotovo u gradu gde ga treba cvrsto drzati tipa u mestu na semaforu...Potrosnja u gradskoj varijanti je oko 9L i mislim da su zabari mogli ipak to malo da smanje obzirom da je u pitanju injection!Van grada prosecan potrosac od oko 6,5/7l na 100km i sa 1000ccm i 100ks smatram da i nije lose.

5. Moj utisak:

Motor koji ce ti pruziti sjajan osecaj voznje po asfaltu i jako blagom off-u,agregat jako pouzdan osim problema sa strujeom koji se resi sa dva piva,hoklicom i par metara zice i malo volje,motor kojem ces biti zahvalan na udobnosti posle predjenih 700-800km bez problema,totalno nepopularan motor u Srbiji a svakako gde god ga vide ne ostane ne primecen vec ga zagledaju kao da je neki novi model jer ih nema puno u Srbiji. Sto se tice servisa,ne razlikuje se nista od drugih osim u kolicini ulja pri zameni-5L,ja do sad nisam imao ni jedan problemcic,motor servisiram kod Zareta i moja ocena motora je 4+.

Ljudi reaguju kad cuju Aprilia a da nemaju nikavo predznanje o Apriliinim motorima a pogotovo o Caponordu.

Ja znam da ga voziti jos puno godina.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Dakle sta reci, a ne ponoviti ono sto su kolege napisale prije mene?

Da krenem po PS-s

 

1. Godište motocikla koji si vozio:

2001

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

imam ga nesto duze od godinu i po dana

 

3. Šta mi se dopada:

Prvo ono sto se prvo i primjeti - dizajn! Italijan u najboljem smislu te rijeci! :care:

A onda kada se pridje blize primjete se i druge stvari - Zicane tubeless felne, Brembo kocnice, ...

A kada se sjedne osjeti se da je netko mnogo razmisljao o ergonomiji kako za vozaca, tako i za suvozaca.

Motor voli da se vrti i treba se drzati preko 3.000. Snage ima dovoljno i povlaci bez ikakvih problema i bez razlike da li je na motoru jedan ili dvojica (isprobano - nas dvojica zajedno smo imali preko 200 kg! ;) ). Maksimalna brzina mu je 215km/h (provjerena), a potrosnja naravno zavisi od nacina voznja tako da mozete ocekivati od 6,2 litra sa penzionerskom voznjom do preko 9 kada se malo opusti. Podsjecam da je ovo ipak motor od 1.000 ccm i 100 konja koje treba napojiti.

A ono sto ce vas dodatno oduseviti je voznja nocu - farovi su tako dobri da vam se cini kao da vozite po danu, sto doduse moze malo zasmetati onima koji vam dolaze u susret ili onima iza kojh se vozite. :zvizduk: Iz nekog razloga imat ce utisak da su upaljena duga svjetlo, ali dobra stvar je sto ih je lako razuvjeriti kada se duga svjetla stvarno upale :lol:

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Struja. Tacnije tzv. braun konektor koji nakon nekog vremena moze da dovede do pada napona sa reglera koji puni akumulator. Srecom taj problem se lako rijesava. Drugi problem je problem koji sam dozivio i kada sam bio u Rimu i pokusao da nesto kupim u njihovim buticima - Sorry, not for your size! >:( Zastita od vjetra je napravljena za talijane koji su izgleda nesto nizi od normalnog muskarca kod nas, ali zato oni oko 1,80 nece imati taj problem.

 

5. Moj utisak:

Odlicno se vozi. Odlicno koci. Udoban. Atraktivan. Pravi putni motor. Napravljen za asvalt, ali bez problema podnosi i blagi off.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Katzdorf,Germany
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

1. Godište motocikla koji si vozio

imam ETV 1000 2002, prešao 21000km.

2. Vreme provedeno na motociklu:

Imam ga godinu i malo jače, a prešao sam  8000 km.

3. Šta mi se dopada:

Sa 98ks jedan od jačih u kategoriji, meni lično je izuzetno udoban na dužim relacijama (192,120), dobro rešeno vešanje ublažava skoro sve tipove lošeg kolovoza, a ABS se pokazao kao jako dobar u svim situacijama.Rotax mi nije zadavao nikakvih problema.

4. Šta je moglo biti bolje:

  Slab na malim obrtajima- do 3500rpm, posle ide bez greške. Elektronika mi je dodala poneku sedu na glavi, sve što je moglo da se pokvari, pokvarilo se kod mene. Da ne beše pametnog majstora, verovatno bi odustao od popravke. Zaključak je da akumulator uvek mora biti u top stanju.

5. Moj utisak:

Da nije bilo sitnih gluposti sa strujom, ovaj motor bi zaslužio sve pohvale. Vozi se lako, kako na putu, tako i na lakšim off-road terenima. Takođe savetujem promenu Metzeler Tourance za neku drugu sa malo urbanijim profilom, za one koji neće puno silaziti sa puta. Možda mu jedino treba zameriti malo veću potrošnju, zbog lenjosti na malim obrtajima, oko 7,5l.

Nadam se da će ovo pomoći u izboru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Aprilia Caponord

1. Godište motocikla koji si vozio:

2006 ABS Verzija

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

Od 2006 do sad i ubuduce

50.000 km bez kvara

 

3. Šta mi se dopada:

Sve

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Zastita od vetra

 

5. Moj utisak:

Stravican motor!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

1. Godište motocikla koji si vozio:

 

2003. i još ga vozim

 

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

 

Oko 5000 km

 

 

3. Šta mi se dopada:

 

U jednoj od tema sam ga upoređivao sa svojim bivšim motorom Hondom Transalp 600.

 

Motor povozan, udoban ( 700 km sa par stajanja zbog goriva i duvana ), poteže od 3000 kao mećava, ne ostavlja znatiželjnike ravnodušnim ( što mi ponekad smeta kada treba da objašnjavam karakteristike ), stabilan i na 200 km/h, lepa potrošnja od oko 6l do 120 km/h, masivan motor koji ne oseća saputnika ( ko god to bio ), mrcina koja lepo ide sa oba bočna kofera, top case-om i tank torbom....

 

 

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

Završna obrada, potrošnja na autoputu na 150-160 km/h - oko 10l .

 

 

5. Moj utisak:

 

 

Caponord sam kupio ( menjao uz doplatu ) zato što nisam mogao da nađem Varadera 1000. Nisam se pokajao. Trenutno ima 23000 km, i mislim da će prilično dugo ostati u mome vlasništvu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

1. Godište motocikla koji si vozio:

2002

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

 

3 mjeseca 2000km , prije toga vozio drugovog i probao

 

3. Šta mi se dopada:

sve, sanjam ga od kad je izasao sad sam ga dobio i odma ubacio na hard test dugu voznju , suvozac , pravci, krivine , povozan, brz vuce do maximuma na 230 nas dvoje ne osjecamo nista , preudoban , vidjecemo vremenom jer je ovo keeper pa do 100 000 km cu znati jel zaista tako dobar, jos dva se voze pored mog i svi posle 10 god nemaju problema

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

zahvalan sam vozac, i sve mi je iskreno potaman na njemu

 

 

5. Moj utisak:

 

extremno podcijenjen motor zbog one price o talijanima da ne valjaju sve krem oprema, exkluziva provjeren rotax bez mana cim se regler odradi i to je to izvrsna kupovina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

1. Godište motocikla koji si vozio:

 

2003. i još ga vozim

 

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

 

Oko 5000 km

 

 

3. Šta mi se dopada:

 

U jednoj od tema sam ga upoređivao sa svojim bivšim motorom Hondom Transalp 600.

 

Motor povozan, udoban ( 700 km sa par stajanja zbog goriva i duvana ), poteže od 3000 kao mećava, ne ostavlja znatiželjnike ravnodušnim ( što mi ponekad smeta kada treba da objašnjavam karakteristike ), stabilan i na 200 km/h, lepa potrošnja od oko 6l do 120 km/h, masivan motor koji ne oseća saputnika ( ko god to bio ), mrcina koja lepo ide sa oba bočna kofera, top case-om i tank torbom....

 

 

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

Završna obrada, potrošnja na autoputu na 150-160 km/h - oko 10l .

 

 

5. Moj utisak:

 

 

Caponord sam kupio ( menjao uz doplatu ) zato što nisam mogao da nađem Varadera 1000. Nisam se pokajao. Trenutno ima 23000 km, i mislim da će prilično dugo ostati u mome vlasništvu.

 

Evo još malo iskustva posle pređenih 18.000. km

 

Potezanje prilikom preticanja kolone - neverovatna. Čini mi se da me podigne sa sedišta kad dam levi migavac. Dao Bog još nisam upao sa njim u makaze. Potrošnja oko 5,7 l do 120 km/h. Najviše troši na putevima gde ima mnogo kolona i gužvi ( Ovčarsko-Kablarska klisura, Grdelička klisura, Jadranska magistrala...). Postavio voltmetar - za svaki slučaj. Svetla perfektna ( štelovanje visine za 2 minuta ). Rasterećen Rotax motor. Radna temperatura 73 C, 4,5 l ulja prilikom zamene, tako da o opterećenju i preforsiranju mašine nema ni govora. Blage vibracije zadnjeg dela motora prilikom brze vožnje na autoputu sa bočnim koferima. Napravio rezervnu bobinu - za svaki slučaj. Za moju visinu a više za težinu potpuno odgovarajući motor.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Odprilike kao sto kaze debeljan stim sto meni trosi oko 6,2 litra na 100 km. pri 120 km. Za sada sam zadovoljan 0takoje.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja