Jump to content

Moto Zajednica

registracija motora do 50ccm

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

Da li je neko informisan po pitanju registracije motora do 50ccm?Čula sam da će sad morati da se registruju svake godine ili možda neće biti klasične registracije ali neka taksa će se plaćati za motore do 50ccm.Pretražila sam nov zakon ali nigde nisam našla da o tome nešto piše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

U samom zakonu nista ni ne pise o tome. Po nekim pricama to ce se odrediti nekim podzakonskim aktom. Kada ce to biti i da li ce biti - to niko ne zna. Za sada sve po starom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ja sam cuo isto, izgleda da su odlucili da povecaju broj neregistrovanih motora.

Na kraj pameti mi ne pada da mog Automatika registrujem godisnje!  >:( >:(>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Jeste da je dodatan teret, ali ima i svojih dobrih strana, jer tom registracijom ste naterani da platite osiguranje koje moze dobro doci ako cuknete neku mecku S klase odpozadi, cisto da ustedite bubreg od popravki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Koliko sam cuo, bice samo obavezno osiguranje jednom godisnje, tipa oko 1000din... ili dve...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Ima i prica da ce biti obavezno godisnje osiguranje, a placanje doticnog ce moci da se obavi samo posle (uspesno) obavljenog tehnickog pregleda, sto nas dovodi do cifre od oko 5000 din za 50ccm godisnje. Ja se nadam da od toga nece biti nista jer na primer godisnja reg sa svim troskovima za 125ccm je jedva malo veca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

U samom zakonu nista ni ne pise o tome. Po nekim pricama to ce se odrediti nekim podzakonskim aktom. Kada ce to biti i da li ce biti - to niko ne zna. Za sada sve po starom.

 

Za kompletnu proceduru registracije ne piše još uvek, ali već je na snazi Zakon koji nalaže posedovanje važeće polise osiguranja za skutere.

 

Koliko sam cuo, bice samo obavezno osiguranje jednom godisnje, tipa oko 1000din... ili dve...

 

Tako je.

 

Ima i prica da ce biti obavezno godisnje osiguranje...

 

Donet je novi Zakon o obaveznom osiguranju u saobraćaju. Član 20. stav 2. reguliše upravo ovo o čemu pričamo:

 

Закључење уговора о осигурању од аутоодговорности и

регистрација моторног возила

Члан 20.

Власник моторног возила, чије возило подлеже обавези регистрације,

дужан је да, при регистрацији моторног возила, продужењу регистрације и

издавању пробних таблица, органу надлежном за регистрацију поднесе доказ о

закљученом уговору о осигурању од аутоодговорности.

 

Власник моторног возила које не подлеже обавези регистрације сваке

године дужан је да закључи уговор о осигурању од аутоодговорности приликом

добијања одговарајуће дозволе за употребу и да обнавља то осигурање за све

време док је моторно возило у саобраћају.

 

Do sada sam plaćao za moje skuterče oko nešto ispod 1000 dinara za polisu osiguranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Ima i prica da ce biti obavezno godisnje osiguranje, a placanje doticnog ce moci da se obavi samo posle (uspesno) obavljenog tehnickog pregleda, sto nas dovodi do cifre od oko 5000 din za 50ccm godisnje. Ja se nadam da od toga nece biti nista jer na primer godisnja reg sa svim troskovima za 125ccm je jedva malo veca.

Registracija za 125cc je oko 4300, gde odprilike pola odlazi na osiguranje. Na to treba dodati još cenu tehničkog, a to ne znam koliko sada izađe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

@floyd ja sam se raspitivao jos i pre kupovine frija sta ce mi trebati od papira. U opstini su mi rekli da mi treba samo saobracajna dozvola, tacnije da je ona dokaz da je skuter moj i da mi za voznju jedino trebaju saobracajna i vozacka, o osiguranju ni reci. U ams osiguranju su mi rekli da mi za skuter trajno reg ne treba. Saobracajci tvrde kazu isto sto i opstina - saobracajna i vozacka. Ovaj isecak koji si napisao do sada nisam video, promakao mi je. Hvala sto si nam na to ukazao. Prosetacu se do ams osiguranja cim prodju praznici da se ponovo raspitam sto se osiguranja tice. Javicu sta kazu.

@drazo ako kazemo da je reg za 125ccm 4300+tehnicki, a za 50ccm oko 5000 (toliko sam cuo da ce biti sa tehnickim) moje misljenje je da je onda isplativije imati motor/skuter od 125ccm, jer ispade malo skuplji za reg, ima dosta vise snage od 50ccm, ako je recimo 125ccm 4t a 50ccm 2t, 125 ce imati i manju potrosnju.... Hvala na info o ceni  =)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd

Novi zakon kaze: "potvrde o registraciji vozila na motorni pogon izdate za radnu mašinu, motokultivator, bicikl sa motorom prestaju da vaze po isteku jedne godine od stupanja na snagu podzakonskog akta kojim će biti uređeno vršenje tehničkih pregleda."

 

S obzirom na to da rok za donošenje navedenih podzakonskih akata ističe 10.6.2010. godine, rešenja, potvrde i isprave koje prestaju da važe po isteku jedne godine od stupanja na snagu navedenih akata moći će da važe maksimalno do 18.6.2011. godine.

 

Posle ovog datuma ce se mopedi registrovati isto kao svi ostali motori, znaci jednom/dvaput godisnje tehnicki pregled, osiguranje, nalepnica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pre nekoliko dana sam preneo na sebe skuter. Evo detaljno.

 

Obavezan je kupoprodajni ugovor i odjavljena potvda o registraciji. Tablicu i potvrdu vratite u mestu gde je izdata. Kupoprodajni ugovor oko 500 dinara, odjava je 600 dinara. Posle toga, idete na tehnicki pregled. Tamo se proverava broj rama i motora i signalizacija. Za kocnice i snagu nemaju aparuturu niti ista znaju tako da ce proci 125ica na 50 bez najmanjih problema. Samo da vam se poklapaju brojevi. Tehnicki je 500 dinara i tu najverovatnije mozete da uzmete osiguranje na godisnjem nivou (nema druge opcije i obavezno je), kosta 924 dinara. Tamo na tehnickom ce vam takodje ispuni registracioni list i obavezno proverite sta su napisali u njega. Meni su za Apriliju napisali da je 4T a 2T je. Ako ima nesto cudno u papirima, tipa druga kilaza, snaga... Samo cutite i pravite se kako vi to ne znate jer ste ekonomista ili pekar :D No dobro, sa tim papirima idete u saobracajnu policiju. Gde treba da predate, kupoprodajni ugovor, odjavljenu potvrdu o registraciji, registracioni list sa polisom osiguranja, njenom uplatnicom, i ostalim uplatnicama za novu potvrdu o registraciji, saobracajne table i takse. Sto se same registracije tice, oni koji su vec bili trajno registrovani, ostaju tako. Kome je prva registracija u Srbiji, dobija godisnju.

 

Da sumiramo sta vam treba u policiji:

1. Kuporodajni ugovor

2. Polisa osiguranja sa uplatnicom

3. Registracioni list

4. Odjavljena potvrda o registraciji

5. Sve uplatnice od taksi

 

Cene:

Kupoprodajni ugovor 500 dinara

Odjava 600 dinara

Polisa osiguranja 924 dinara

Tehnicki pregled (gde dobijate reg. list) 500 dinara

Nova potvrda o reg. i saobracajne tablice 2994 dinara ukljucujuci takse (za ekologiju, puteve, administrativna)

 

Dakle spremite oko 4500.

 

Ne zaboravite da uzmete evropski izvestaj o saobracajnoj nesreci jer smo svi u obavezi da ga nosimo (skuter/motorcikl).

 

 

To bi bilo to. Nadam se ce ovaj info koristiti nekome.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: N.Beograd blok 45
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Kada me je jesenas zustavio saobracajac, prvo sto mi je trazio bila je polisa osiguranja, pa tek onda vozacku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: BGD

Može li se registrovati tomos bt 50s kao bicik sa motorom iako je do sada bio registrovan kao motocikl? Iz prethodno navedenog (a i logično mi je) rekao bih da ne može ali rekoh nije zgoreg pitati postoji li kakva opcija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Imam automatika kojeg nisam vozio sigurno 6-7 godina, a samo su mu gume loše.... taman sam se nameračio da ga častim gumama i vozikam po gradu ovo leto, no ako stvari OVAKO stoje, biće bolje prodati ga i dalje voziti Afriku. Čak i do dućana.... STRAŠNO! Pa od kako znam za sebe, za bicikl sa pomoćnim motorom je trebala samo inicijalna registracija. U davna vremena, u Sloveniji čak ni to...

Kakva je, inače, praksa u zemljama EU po ovom pitanju, zna li neko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2808 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ja mislim da je preko ko nekad u SL nista netreba ,al tamo osiguranja funkcionisu drukcije tako da bolje da kaze neko upuceniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Upravo zavrsena registracija (preregistracija) vespe ispod 50cc pa da podijelim iskustva:

Prvo kupoprodajni ugovor 1500 din u agenciji (ako sami pravite kupoprodajni morate da ga ovjeravate u opstini ili sta vec tako da bolje u agenciji da to zavrsite)

 

tehnicki pregled 413 din u GSP garazi kod delta sitija. (ako je kitovan motor ne bojte se jer samo vam kazu da se zaletite i zakocite)

potom osiguranje.. imate delta osiguranje blizu garaze 920 din cini mi se isto je kod bilo koje agencije potom idete u mup u kojem je bio registrovan tamo ima taksa od 1600 din i ceka se podosta (vjerovatno i ovo moze preko agencije da se uradi) i isti dan dobijate novu saobracajnu . ja sam imao srece da je i kupac i prethodni vlasnik iz iste opstine pa su ostale tablice. to je to poz poz.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja