Jump to content

Moto Zajednica

FZS 1000 Fazer

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Yamaha FZS 1000 Fazer

 

SyDii_yamahafzs1000fazer26328.jpg

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motorcikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2003

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Posedujem ga veoma kratko vreme, otprilike 3 meseca voznje i za to vreme smo presli 7000km sa njim.

 

3. Sta mi se dopada:

Motor ima i vise nego dovoljno snage za turisticku voznju a ima i dovoljno za malo ostriju voznju koliko taj motor dozvoljava.

Jako udoban i lako podvozan motor, u krivinama se moze spustiti do samog kraja, cak toliko da mi cizma u levoj krivini cesto zakaci asfalt a krajnja brzina mu je cak 270km/h.

Potrosnja mu se krece od 4.5L normalne voznje pa navise sto je neverovatno za motor od 1000ccm i 143ks.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Zastita od vetra.

Sa fabrickim vizirom se ne moze voziti preko 150km/h bez sazinjanja.

Jos uvek nisam kupio neki drugi poviseni ali je u planu cim krene prolece i malo lepse vreme.

Mozda mu je nedostatak prednja USD viljuska ali i ova se na stelovanju moze jako lepo "doterati".

 

5. Moj utisak:

Preporuka za nekoga ko voli da putuje i da se udobno vozi a pored toga voli i brze ulaske u krivine do same granice.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

fzs 1000 fazer, opcenito prva yamaha nakon nekoliko drugih brendova r klase. 143 ks uglađenih. linija snage ispeglana do nekih 8500 okkretaja o onda prasak, ljepotica postaje zvjer. ako je na vodecem mjestu teško ga se stiže, a ako je iza onda je sigurno jako blizu. znaci - turing sport opravdani naziv 100%.  prošao sam ljepih 30000 km, malo po brdovitom Balkanu, malo (ali malo) po Evropi, sve ukupno- ispunio je sva moja ocekivanja i mislim da ja nisam njegova jer je mogao još. vozio sam i na stazi motodroma grobnik, i to jednostavno ide. to je ono sport iz turing - sport. motor je bio 2002 kupljen 2003 na akciji poslje N. Godine. ljepo smo se družili pa malo i padali ali uvjek sve pet. tridobre godine sam ga vozio a zimovao je u dnevnom boravku kada je vrjeme bilo loše. posebno me je dojmio rezervoar od 22 l. sa kojim se moglo proci između 350 - 400km. tako da sam iz Pule do Vlasinskog jezera ( pun na polasku) tankao još dva puta. potrošnja se nije jako odrazavala i ako se vozilo i 160 - 180 u prosjeku. udoban i ugodan suputnik, pregršt povratnih informacija u svakoj situaciji (znate šta mislim). nakon kupnje stvrdnuo sam ovijes jer je tvornicki mekan za malo agresivniju vožnju i onda je to ono pravo.max. brzina kojom sam išao bila je (po satu) viša od tvornicke tocnije 260 km/h, što je zadovoljavajuce. silueta motora je i danas meni ljepa -tako macho a ipak klasika.  šta je moglo biti bolje? teško je reci, to je osobno i ovisi o vozacu , stilu vožnje, ocekivanjima vlasnika...., po meni je trebao imati okrenutu vilicu, malo više parametara za podešavanje ovjesa, auto chok, jer sajla od rucnog choka zna blokirati i ? to je motor sa kojim se vlasnik ni danas nece posramiti, ljepo mu stoji spojler- ralica pod mašinom i neki od ispušnih topova kao Akrapovic i sl. pogotovo što cijeli sustav daje i nešto snage. tvornicki je malo težak u odnosu na tadašnju konkurenciju ali i to može proci.  ocijena 8,5 od 10. danas vozim yamahu fazer 1 s (znaci nasljednika) i u necemu sam sretniji a u necemu nesretniji od prethodnog. o tome drugom zgodom. preporucujem fzs 1000 i danas za kupnju. pozdrav.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Da dodam jos nesto sto se desilo u medjuvremenu otkad je krenulo lepo vreme, po kirivnama se toliko obara da ne kace vise samo cizme vec i fuzasteri. :D

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000, BMW R80RT

Vozim ga već 3 godine , zaista je izuzetno upotrebljiv motor , od staze pa do dugih relacija.Moj fazer je iz 2004. godine i prešao sam 52000 km. Sve pohvale za motor samo jedna zamjerka, nikad niko nije nigdje objavio da motor troši ulje kad ga se stisne  ??? Na ulasku u Athenu pali mi se crvena lampica i potraga za uljem. zovem Delta team Krško gdje su mi rekli da mi je malo potrošio , da to može biti i puno više. Kasnije sam se informirao kod drugih vlasnika FZS 1000 i svi su priznali da im motor troši od 1 dcl pa do 1/2 litre ulja na 1000 km što nije baš pohvalno za ST motor.Trenutno mi troši oko 1,5 dcl ulja na 1000 km a tolerancija između punog motora i kad se pali lampica je samo 2,5 dcl. Za sve ostalo same pohvale , od izuzetno male potrošnje , velike snage , udobnosti, .., problem sa vjetrozaštitom se riješi sa zamjenskim Givi ST vizirom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

@ Hondamoto - Ne znam koje ulje sipas ali ja sipam iskljucivo Motul 300V i to 10w40 gradaciju i nemam nikakvih problema sa potrosnjom ulja, kako sipam tako istocim. Prosle godine od jula do sada smo presli 17500km i nisam imao nikakvih problema osim redovnog servisa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000, BMW R80RT

@ Hondamoto - Ne znam koje ulje sipas ali ja sipam iskljucivo Motul 300V i to 10w40 gradaciju i nemam nikakvih problema sa potrosnjom ulja, kako sipam tako istocim. Prosle godine od jula do sada smo presli 17500km i nisam imao nikakvih problema osim redovnog servisa.

Ma probao sam i sa 300 V ista stvar, sada sam na yamalube 10W40 i to mi je trenutno najbolje. U Osijeku ima 5 komada FZS 1000 i svi imaju isti problem. Jedan ima samo 9500 km pređenih i troši oko 1 dcl na 1000 km. Zvao sam Boštjana u Deltu Krško koji mi je rekao da je to za FZS normalno da troši jer je mašina na taj naćin napravljena da se čuva sa malo večom potrošnjom ako se vozi u obrtajima. Uz to dao mi je savjet da ako se vozim po stazi da slobodno stavim do 3,5 l ulja u motor i da neču primjetiti taj problem  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Moj kum ima Fazera 1000 2003. godište a ja sam ga vozio  više nego on (imam bar 6000 km na njemu). Do  sada nije primećen taj problem sa uljem. NIsam ga ni nešto pržio pa autoputevima. No obratiću ubuduće više pažnje.

Inače motor je po mom skromnom mišljenju VRHUNAC u proizvodnji 1000 ccm. Udoban (ja sam 198  cm i XXX  kg),  upravljiv po gradu, medju najbržima na pravcu, prelep na oko, .... svaka čast.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000, BMW R80RT

1dl na 1000km

=

1l na 10.000km

Ovo nije strasno i ja se nebi brinuo.

Nije strašno ali djeluje na mozak , ako kreneš na put od 4-5000 km moraš barem 2 puta doljevati ulje jer se lampica pali ako fali 2,5 dcl ulja odnosno to je minimalni nivo. U motor idu samo 3 l ulja. Motor je vrlo živahan i lako prima gas, te se brzo vozi, zbog potrošnje ulja izbjegavam autoputeve jer na njima je i potrošnja ulja izraženija kad voziš preko 200km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Da osvezim temu sa lepim matorkama koje jos uvek mogu da se pokazu u punom sjaju i da vas propisno umore i zabave! Malo smo se fotkali po Kosmaju,debelog vozaca zanemarite, samo masinu gledajte!!

Moji utisci o doticnoj masini su da je prava steta sto se i dalje ne proizvodi sa malim korekcijama. Prava putna masina,sa suvozacem i prtljagom odlicno lezi,brya,sa vrlo upotrebljivom snagom,ravnomerno povlaci i nema iznenadjenja u smislu da vam cupa volan iz ruku prilikom saltovanja na visokim obrtajima. Trosi 5 do 6 litara u normalnoj voznji a kod odvrtanja gasa i angazovanja sve snage ide do ...

Ogibljenje je za putnu varijantu dosta zadovoljavajuce,ali za sportsku voznju zahteva tvrdje opruge i podesenost zadnjeg na maksimum. Ja sam kupio ovaj motor sa punim oklopom,dosao je iz USA,savrseno ocuvan i sa minimalnom kilometrazom,kao i sa prvim gumama. Dodao sam LSL zastitnike,turing vizir,nosace kofera i distancere za ogledala. Preporucujem ovakav motor svima koji bi da se penzionisu sa nekog R modela a da pri tome,ponekad, naprave izlet u sport varijantu. Idealan je za parove,duga putovanja,celican ,masivni ram podnosi opterecenja bez da se to odrazi na kvalitet voznje i povratne informacije.

post-1522-0-47023400-1380633265_thumb.jpg

post-1522-0-42679100-1380633410_thumb.jpg

post-1522-0-14928600-1380633492_thumb.jpg

post-1522-0-04860600-1380634084_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Moji utisci Vam  se možda i neće svideti 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2003

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Do sad jedna sezona loša sa samo nešto preko 6000 km

 

3. Sta mi se dopada:

-Koči dobro

-Ide mnogo dobro

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Zaštita od vetra je onako 

 

5. Moj utisak:

E sad ovako.

Sport - Touring

Ovaj motor nema veze sa ovim drugim delom naziva Touring.To je jedan R upakovan tako da izgleda kao nešto drugo.

Iz niskih obrtaja se baš i ne vozi kako treba jedan tourig motor ali se u visokim može poterati kao neki R.

Ceo motor je kratak za putni motor i to dosta utiče na udobnost,

Sve u svemu može se koristiti kao putni ako se vozite sami ako imate saputnika ima drugih boljih izbora.

Ja sam Fazera uzeo kao putni motor koji je trebao da nasledi Suzukija GSX 750 F.Dobio sam motor koji bolje ide i bolje koči.Izgubio sam na udobnosti kada sedne nas dvoje i natovarimo motor.Oni koji voze uglavnom van lokala znaju da to što motor može da ide tako kako ide Fazer 1000 ne znači koliko i udobnost.Položaj sedenja suvozača je takođe dosta zgrčen, to nas kao vozače ne pogađa ali utiče na opuštenost u toku putovanja.

Slike pokazuju razliku prošlog i trenutnog motora.

ispred lago di predil.jpg

Rumunija 2016 (1249).JPG

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre sat vremena, kimi94 je napisao:

Gde da potražim ralicu za fejzera ljudi?

Ima na KP.100 evra traži. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja