Jump to content

Moto Zajednica

ZX-10R 2004/05

Recommended Posts

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Jedan od motora koji mi je ostao kao neostvaren san....sada se slucajno pojavila prilika da bih mogao da uzmem jedan iz USA.....

Znam da je pretvrd....mislim da je i jedini motor koji ima vise ks nego kg....itd.....znam da je pametnije kupiti CBR 1000.....itd...itd....

Interesuje me dali ga je neko od Vas imao i njegova iskustva  ;D

 

post-220-12879060005958_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Evo ti jedan kandidat. Mislim da bi te ovaj izašao, franko Beograd, oko 4000 - 4100 Eura. Pa onda c + p. Čini mi se a je tip top.

 

http://www.cycletrader.com/find/listing/2004-KAWASAKI-ZX10-R-95950493

 

Koliko to onda kosta prevoz? 200-300€  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Pa računam da će Amerikanac da da par stoja popust i da je prevoz od njegove gajbe (znam sigurno) 100tinjak US +

500 za kontejner i "handling costs",i to bi trebalo da bude to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2845 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Koliko znam, neke serije, sad nisam siguran za godiste, su imale problem i to ozbiljan. Naime, prilikom malo duze voznje u vecim obrtajima i naglog oduzimanja gasa, umeju da dignu ulje kroz iberlauf koji se zavrsava u filteru za vazduh /airbox-u/ i da ga ubace u ubrizgavanje. Obicno se nista ne pokvari, ali mora da se sve rasturi /kompletno ubrizgavanje/ da bi se to ocistilo. Motor se samo ugasi i nema paljenja dok se ne ocisti. Kasniji modeli su to prevazisli.

 

Dobro se raspitaj na tu temu, da vidis da li je to serija "pod manu" ili je to vec reseno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Koliko znam, neke serije, sad nisam siguran za godiste, su imale problem i to ozbiljan. Naime, prilikom malo duze voznje u vecim obrtajima i naglog oduzimanja gasa, umeju da dignu ulje kroz iberlauf koji se zavrsava u filteru za vazduh /airbox-u/ i da ga ubace u ubrizgavanje. Obicno se nista ne pokvari, ali mora da se sve rasturi /kompletno ubrizgavanje/ da bi se to ocistilo. Motor se samo ugasi i nema paljenja dok se ne ocisti. Kasniji modeli su to prevazisli.

 

Dobro se raspitaj na tu temu, da vidis da li je to serija "pod manu" ili je to vec reseno.

 

On je covek penzioner, gde ce on duze da ga vozi na iberu. ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Koliko znam, neke serije, sad nisam siguran za godiste, su imale problem i to ozbiljan. Naime, prilikom malo duze voznje u vecim obrtajima i naglog oduzimanja gasa, umeju da dignu ulje kroz iberlauf koji se zavrsava u filteru za vazduh /airbox-u/ i da ga ubace u ubrizgavanje. Obicno se nista ne pokvari, ali mora da se sve rasturi /kompletno ubrizgavanje/ da bi se to ocistilo. Motor se samo ugasi i nema paljenja dok se ne ocisti. Kasniji modeli su to prevazisli.

 

Dobro se raspitaj na tu temu, da vidis da li je to serija "pod manu" ili je to vec reseno.

hm ja nisam cuo da je desetka imala taj problem,cuo sam i znam da je 6-ica i to ona prva serija sa auspuhom pod repom imala taj problem....desetku jednom probao i od tad je i moj neostvareni san....Brutalno snazan,skroz lud motor....a i nema ga svaki fenser kao R1 i suzane iz K serije ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

Koliko znam, neke serije, sad nisam siguran za godiste, su imale problem i to ozbiljan. Naime, prilikom malo duze voznje u vecim obrtajima i naglog oduzimanja gasa, umeju da dignu ulje kroz iberlauf koji se zavrsava u filteru za vazduh /airbox-u/ i da ga ubace u ubrizgavanje. Obicno se nista ne pokvari, ali mora da se sve rasturi /kompletno ubrizgavanje/ da bi se to ocistilo. Motor se samo ugasi i nema paljenja dok se ne ocisti. Kasniji modeli su to prevazisli.

 

Dobro se raspitaj na tu temu, da vidis da li je to serija "pod manu" ili je to vec reseno.

hm ja nisam cuo da je desetka imala taj problem,cuo sam i znam da je 6-ica i to ona prva serija sa auspuhom pod repom imala taj problem....desetku jednom probao i od tad je i moj neostvareni san....Brutalno snazan,skroz lud motor....a i nema ga svaki fenser kao R1 i suzane iz K serije ;)

 

 

 

Imala je nova desetka tj 2006. Mom drugaru se to desilo, momak iz ripnja uzeo novu.

Sto se tice ove 10ke Ima je Daca sa tresnje, mozda ga i znas. Druzi se sa Ciletom. On za sada nije imao nikakvih problema a vozi se vise na tocku nego na oba...Deluje dosta izdrzljivo... Pitaj cileta pa neka ga nazove...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Evo i ja cu lupiti jednu, moj komsija rekao ;D

Salim se, jedan  covjek, malo dalji komsija, dolazi ovde svako ljeto i zadnje 4 godine na ovom motoru. Zadnja tablica mu je prevracena da se ne vidi sa 5 metara daljine, sto dovoljno govori kako ju vozi. I da na to dodam da ga rjetko vidjam da ga vozi na 2 tocka a motoru ne moze nista. Od silnog divljanja i dizanja, malo se otpustila ona plastika ispod sjedala, neki ukras ne znam ni ja sta. Zavrtao sam malo motor u mjestu, ali ga nisam smio probati, to je ludost kako motor ide.

Mada to vjerovatno i znas :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

. Zavrtao sam malo motor u mjestu, ali ga nisam smio probati, to je ludost kako motor ide.

/quote]

 

ne verujem sta sve ovde mogu da procitam... nisam ga vozio ali ludo ide... ???  e jesi objasnio !!!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Mozda zato sto me covjek provozao, 2 covjeka su dosla, jedan na ovom Kawasakiju a jedan na Ducatiju Hypermotardu i provozao sam se na oba. Za Dukca nisam htjeo ni pitati za krug, a ovaj mi je nudio al nisam htjeo, zato sto smatram da moje vozacke sposobnosti nisu dorasle ovom motociklu. Nema potrebe da covjeku spamujemo temu, ja sam samo htjeo malo pomoci tj. vidim da je covjek vec odlucio da ga uzme a ja samo jos malo dogovaram...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Pancevo

Svojevremeno sam negde citao da se na 04/05 lako lomi repna plastika (pa ga, valjda, nije pozeljno tovariti k'o magare).

 

Sevisna uputstva za ZX10 su trenutno ovde :

 

http://www.zx-10r.net/forum/showthread.php?t=59403

 

uz napomene da treba pozuriti sa skidanjem (dok je "samousluzno"), da za tvoj izbor (04/05) servisno uputstvo ima 188MB, i da za ZX10 2008 (kome treba) treba ici direktno na ovaj link:

 

http://www.4shared.com/file/78620504/c5ef7384/08_ZX10R_Service_Manual.html

 

Inace R motori su, sami po sebi, dobri. Problem je sto sa polovnim R-om dobijas u paketu i svu brigu, paznju i osecanja prethodnog vlasnika. A u ovakvom aranzmanu nemas mogucnost da upoznas coveka koji ga je "negovao" pre tebe, pa sa tog aspekta ovakva kupovina je pomalo i kockanje.

Generalno sam cuo (ili mozda iz tog razgovora pogresno shvatio) da dobar deo toga iz USA (nezavisno od marke) stigne ovamo sa nekom ozbiljnom greskom - ali iza ovoga stvarno ne stojim (jer licno bas nikakvog iskustva memam), pa je to poluinformacija koju treba proveriti (... a to ce ici tesko, jer k'o se zajeb'o taj sigurno nece da prizna, a serviserima ukvarljiva roba uvek odgovara i bodrice te da tako nesto kupis).

 

Pozdrav i srecno

Mik

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Taj deo sa "greskom" su motori sa aukcija koji nose SALVAGE TITLE....i nemogu se reg. u USA ....uglavnom zato sto je za njih osiguranje vec isplaceno i predpostavka vestaka je da vise nisu za bezbednu upotrebu....ovako nesto nema veze sa tim...ovo je motor koji ima legalan title i normalno se prodaje...medjutim verovatno ni ovaj sa slike nece u moju garazu...no nesto cemo vec ugurati......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: 916 SP,

Ako ce ti pomoci u odabiru modela iznecu ti moja iskustva.Ja sam kupio aprila 2004. motor kod Marinkovica u Cacku.Milan ga je redovno i uredno kako samo on zna servisirao u garanciji.Posle par meseci promenio mi je prednji tocak (besplatno) zbog uocenie moguce greske prilikom izrade.Posto sam istovremeno imao k2 1000 reci cu ti moje utiske kako kawa ide. Pri polasku iz mesta na primer sa semafora tromo i kilavo dok ne napuni drugu, a posle toga nije imala konkurenciju u klasi. Razlog za los polazak (narocito sa dve osobe) je za to vreme neuobicajeno duga prva brzina (oko 170). To sam ublazio vecim zadnjim lancanikom (samo 1 vise). To tromo polazenje iz mesta je postalo uobicajeno kod svih novijih modela (k5 r1 cbr) zbog dugog prenosa u prvoj tako da motori s pocetka veka k1,2 hajabusa zx12 ostaju nedostizni sa 7,1 7,2 (0-200). 2006. sam prodao pomenuti motorcikl. Posle nekoliko novijih modela yamahe i suzukija pre par meseci ponovo postajem vlasnik dobro ocuvanog zx10 (dobio sam ga u racun za k8).Posto je i suzuki u medjuvremenu pri polasku postao trom i lenj k8 0-200 8,3s to mi vise nije bio problem.Prilagodjavanje na ponasanje motora jeste.Kava se u gradu vozila lakse i bila je okretnija, ali je pri krajnjoj brzini i pored naknadno ugradjenog stabilizatora unosila u ceo dogadjaj blagu nervozu.(najkraci medjuosovinski razmak u klasi).Kada bih morao da biram izmedju nove kave 2004. i bilo koje hiljadarke do 2008. izabrao bih kawu.Tako lake i kratke u toj klasi vise ne rade pa ako si nasao dobar primerak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Ako ce ti pomoci u odabiru modela iznecu ti moja iskustva.Ja sam kupio aprila 2004. motor kod Marinkovica u Cacku.Milan ga je redovno i uredno kako samo on zna servisirao u garanciji.Posle par meseci promenio mi je prednji tocak (besplatno) zbog uocenie moguce greske prilikom izrade.Posto sam istovremeno imao k2 1000 reci cu ti moje utiske kako kawa ide. Pri polasku iz mesta na primer sa semafora tromo i kilavo dok ne napuni drugu, a posle toga nije imala konkurenciju u klasi. Razlog za los polazak (narocito sa dve osobe) je za to vreme neuobicajeno duga prva brzina (oko 170). To sam ublazio vecim zadnjim lancanikom (samo 1 vise). To tromo polazenje iz mesta je postalo uobicajeno kod svih novijih modela (k5 r1 cbr) zbog dugog prenosa u prvoj tako da motori s pocetka veka k1,2 hajabusa zx12 ostaju nedostizni sa 7,1 7,2 (0-200). 2006. sam prodao pomenuti motorcikl. Posle nekoliko novijih modela yamahe i suzukija pre par meseci ponovo postajem vlasnik dobro ocuvanog zx10 (dobio sam ga u racun za k8).Posto je i suzuki u medjuvremenu pri polasku postao trom i lenj k8 0-200 8,3s to mi vise nije bio problem.Prilagodjavanje na ponasanje motora jeste.Kava se u gradu vozila lakse i bila je okretnija, ali je pri krajnjoj brzini i pored naknadno ugradjenog stabilizatora unosila u ceo dogadjaj blagu nervozu.(najkraci medjuosovinski razmak u klasi).Kada bih morao da biram izmedju nove kave 2004. i bilo koje hiljadarke do 2008. izabrao bih kawu.Tako lake i kratke u toj klasi vise ne rade pa ako si nasao dobar primerak...

 

 

Izvozah se ja lepo na Kawi...hvala na postu iako je malo zakasnio... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja