Jump to content

Moto Zajednica

Zamena lezajeva upravljaca

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 177 postova

e sad kako izvuci osovinu koja nece sama da ispadne? posto ja upravo taj problem sada imam

 

Imas li manual?

naravno, bez toga se nista ne radi

Uzmi veci cekic

a upravo je ovo bilo u pitanju, malo je zapekao lezaj pa mu je trebalo malo vise ubedjivanja  ;D

ali na kraju sve skinuto uspesno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

evo vam dve dobre radnje gde mozete naci skoro sve lezajeve i semeringe. ako nesto nemaju vrlo brzo dobijaju

Avala metal, Savska 33/II, 011/3611310 imaju raznih firmi

Astrid, Trise Kaclerovica 27k, 0113975273 koji je uvoznik Koyo lezajeva

cene vise nego korektne, a u ovoj drugoj pazari pola bajkera posto gazda dobro poznaje i tu tematiku a i zena koja radi tamo se odlicno razume

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

pozdrav

 

da s enadovezem na temu

 

treba da menjam lezaj volana na yamahi r1 03

 

posto bih uzeo iz astrida

da li neko zna tacnu oznaku ili dimenzije tog lezaja

 

hvala unapred

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

i podpitanje

 

ima li ikakve razlike izmedju koyo lezaja i onog sto prodaje yamaha, posto je cena jako razlicita.

mislim da su kojo kuglicni a ti drugi su valjkasti, sto je generalno bolje za tvoj motor i nacin voznje

pogledaj i u radnji Avala metal u Savskoj i oni imaju isto jako veliki izbor samo moras znati oznaku lezaja ili dimenzije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

narucio sam samo jedan, donji, koji je zapekao i teze se okrece

 

to sam video prilikom skidanja viljuske pre koji mesec

 

da li je obavezno menjati oba, gornji je delovao ok?

 

da li postoji neki nacin da proverim u kakvom su stanju lezajevi?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

Ne postoji siguran nacin da odredis da li je gornji ok jer su to mikroskopska ostecenja, moze ti se desiti da promenis donji i da vratis sve na svoje mesto i shvatis da opet negde zapinje. Posto cena nije nesto velika moja preporuka ti je da promenis oba, kad sve vec skidas da ne bi radio dupli posao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Mnogo veci problem moze biti izvaditi samo "kosuljicu" iz vrata volana nego lezaj a ona se ne sme ubedjivati kao sam lezaj. >:(

Nego, da li Avala promet radi samo lezajeve ili mozda rade i kosuljice za njih?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Meni se pojavio mali luft, ja otvaraqo da podmazem pa da dotegnem. Ne paznjom mi izgleda ispale 3 kuglice i posle pocelo da me zeza kad idem sporo i menajam pravac. Onda sam skinuo sve, video da fale kuglice, stavio druge, podmazao, dotegao i sad vise ne mogu da vozim motor ko covek. Kad stegnem da nemalufta onda ne mogu da upravljam. samo me nosi levo desno. Bez ruku ne smem ni da pomislim da vozim. Kad olabavim onda imam toliko lufta da ne smem kocnicu da stisnem. Sad moram ponovo da skidam. Lezajeve treba verovatno da trazim u toj radnji sto ste naveli na pocetku, ali me zanima od kog proizvodjaca i koliko to od prilike kosta. Majstor mi kaze da su originalni dosta skupi i da mi je najbolje i najtrajnije resenje da stavimo neke konusne lezajeve.... Sta i kako da radim, molim za savet onih iskusnijih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Zamenio sam juce lezajeve volana na Transalpu iz 1999 godine.

Originalne Koyo SAC 2647-1 lezajevi mogu da se kupe u Astrid d.o.o po ceni od 1350 din/komad (www.astrid.rs), a mogu i da se zamenski ubace konusno valjkasti br. 32005X-26 (obavezno moraju da imaju 26 mm unutrasnji precnik), koje je vrlo tesko naci u Srbiji.

Zahvaljujuci poznanstvu nekih ljudi iz SKF-a uspeo sam da proverim da trenutno nema tih lezajeva u Srbiji. Mogu da ih nabave iz Madjarske po ceni od 50 EUR za par.

A mogu da se kupe u Louisu i stizu sa semeringom. Par kosta oko 40 EUR

 

http://www.louis.de/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&artnr_gr=10051190&anzeige=0

 

Inace lezajevi su dimenzija 26x47x15mm.

Sto se tice semeringa ima ih (ponekad) u Centru S, i kostaju 580 din/komad. Gledao sam ih i meni su isti i donji i gornji, mada imaju razlicite kataloske oznake.

U slucaju da nema originalnih, moze da se ubaci klasican semering dimezija 35x47x7 mm koga ima u Astrid d.o.o po ceni od 127 dinara.

 

Takodje donji semering se moze sacuvati prilikom skidanja sa osovine tako sto se brusilicom napravi zarez na kosuljici lezaja, a onda sekac i cekic i lezaj ispada ko od sale i semering ostaje neostecen.....

 

Evo kako to rade italijani

 

http://tecnica.transalp.it/faidate.php?id=109

 

To je to narode

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja imam veliki problem u vezi sa ovim lezajem. Meni dimenzije jednog koji je na donjoj strani 38mm unutra, a spolja 60, a gornji je 37x60. Ovi u Astrida nemaju. Kako da znam koje su dimenzije ovog sa linka iz Luisa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

Probaj u Trise Kacelerovica. Kad od Autokomande udjes u V.Stepe, prva levo ulica i posle jedno 100metara sa leve je strane. Pre hondinog salona.

Ja sam uzeo pre neki dan za moju Yamahu, koyo lezaj 1044 dinara... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Probaj u Trise Kacelerovica. Kad od Autokomande udjes u V.Stepe, prva levo ulica i posle jedno 100metara sa leve je strane. Pre hondinog salona.

Ja sam uzeo pre neki dan za moju Yamahu, koyo lezaj 1044 dinara... ;)

To je Astrida. Ne pitam posto je, samo da nadjem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

Aha, pardon...

Imas i neke prodavnice u V.Stepe kod 12 kako su mi rekli...

 

Imam i ja nekog cikicu ovde kod mene.Ja sam uzeo i od njega, ali sam taj lezaj nesto zajebao, tj nisam ja ali da ti ne obj sad.  Naci cu sutra broj posto sam upisao na nekom papiru da cu ti poslati. Ne mogu sada da trazim jer svakog trenutka trebam da krenem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Ja imam veliki problem u vezi sa ovim lezajem. Meni dimenzije jednog koji je na donjoj strani 38mm unutra, a spolja 60, a gornji je 37x60. Ovi u Astrida nemaju. Kako da znam koje su dimenzije ovog sa linka iz Luisa

 

Ako vec znas koje dimenzije lezajeva idu onda probaj da potrazis kod nekog distributera.

Na primer SKF-ov najbolji distributer je u Nisu i zove se SRNDAK. Oni mogu da ti nadju lezajeve, pa cak i da ih uvezu iz Madjarske.

 

Inace evo ti link ovde ces moci da nadjes sve distributere lezajeva

 

http://www.lezaji.com/

 

Ndam se da ces naci nekoga ko to ima....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Brod
  • Motocikl: Yamaha FZ750

Da ki neko zna koje dimenzije semeringa idu na fz750
Nasao sam lezajeve ali na semeringu ne pise dimenzija samo Koyo marka


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja