Jump to content

Moto Zajednica

Canon Ixus-koji?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Citao sam skoro sve teme sa savetima za kupovinu aparata i dosao sam do zakljucka da je Ixus po meri onoga sto meni treba. Znaci turisticko skljocanje, bez preteranog udubljivanja u umetnicko. Canon sam koristio i do sada, ali posto je popravljan vise puta, oslabio je kvalitet fotografija, a zelim da ga zamenim isto Canon-om.

E sad, mene interesuje kako da odaberem odgovarajuci Ixus. Video sam da ih ima mnostvo modela i ne znam cemu da dam prednost. Okvirno oko 250E. U sustini ako bi neki malo skuplji nudio nesto znacajno, mozda bi i to bilo prihvatljivo.

Dajte prednosti i mane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

 

Procitao sam.

 

Ixus 870 IS

 

Kao i za ovaj Zlajin, po cemu se odvajaju jedan od drugog, odnosno zasto bas taj, po cemu je bolji, sta ima sto ovaj drugi nema i sl.

Nemojte da skrtarite na odgovorima. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 696 postova
  • Lokacija: Karaburma
  • Motocikl: Strom 650 2009

Ixus 870 IS

 

Pravi odgovor. Inace IXUS 120 IS ti je malo novija verzija, optika ista, senzor malo unapredjen, laksi 75 grama od 870-ice, i  za razliku ima 12mpx. Razlika u ceni je oko 50 evra. Inace imao sam priliku koristiti 870-icu, i kvalitet fotografije je izuzetan. Eto, IXUS 120 IS ti je najnovija verzija, koja nema zamerki, pa ti odluci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ima cenu od 225 evra (+novogodisnja akcija "dogovorite najnizu cenu,"  moze jos jedno 10ak avra dole, u BM foto) i to mi prvo palo na pamet sto se uklapa u uslove. Zlajin, cini mi se, prelazi preko 300 evra. Ovaj 870 bi trebalo da je naslednik legendarnog 860, koji prilicno nahvaljen ovde na forumu. Koriste ga ovi profi kao dzepnu variijantu. Ova novi ima malo vise pixela (10) sto je tebi sasvim dovoljno, sirokougaoni 28-112 objektiv....Dosta slicne karakterostike kao 120IS za manje pare. Mislim da sa tvojim potrebama neces primetiti neku znacajniju razliku. Ima onih sa vise iskustva i znanja pa neka me isprave ako gresim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja