Jump to content

Moto Zajednica

Tema za predloge i diskusiju

Recommended Posts

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ja bih samo napomenuo, ako nekome nije jasno skroz, da smo pokusali da ukljucimo i nedelju kao alternativu subotnjem Izletu, tako da je predvidjeno da se u dva navrata prakticno ponovi subotnji izlet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Mi smo spremni za celu sezonu. Javiću ti na PP šta bi ko od nas vodio. To za nedelju je dobra ideja ako se za jednu vožnju prijavi preveliki broj ljudi u odnosu na logistiku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

nedelja je probna varijanta, da vidimo kako ce se u praksi "primiti" a smatrali smo da nije lose da se u smislu te probne varijante koristi repriza vec obavljene voznje, lakse ju je pripremiti i realizovati kao takvu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

  U ime svih mijoh drugara koji rade subotom, i u moje ime, hvala za nedelju. Neku voznju nedeljom bi mogao i ja da organizujem....

 

  Drugo, predlazem da u plan za 2010 god. ubacimo i Vrnjacku Banju. Imaju lep nocni zivot, lep otvoren bazen i neposrednu planinu Goc. Blizu je i  Krusevac, a sa druge strane brda je selo Djunis, i nadaleko poznat manastir Sveta Bogorodica. Samo predlazem.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

a znaci sa Tobom delim lingvisticki zalogaj Rale?

E neka onda, pa da i svaku rec izdelimo tako sto Ti ja iscupam rec iz tastature...ili vec kako, jelte :)

 

Apropo Vrnjacke Banje, to je izuzetna destinacija svakako i vredi uvek razmisliti o njoj i ubaciti je, najverovatnije kao jednodnevni izlet. Kada su se razmatrali predlozi, imalo se na umu da delom budu vec vidjene lokacije zbog pojednostavljenja organizacije i podrske, a delom one lokacije koje covek mahom ne vidi u nekim svojim standardnim aranzmanima, ili odlasku kolima itd., pa su se nekako nametnula ipak ova manje urbanizovana resenja negoli Vrnjacka Banja.

 

Ovaj okvirni plan je donesen ovakav kakav je, a cim se objavi kao zvanicni, mozemo ga menjati utoliko sto bismo ga dopunjavali, izmedju ostalog, sto da ne, i Vrnjackom Banjom kao jednodnevnim izletom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Beograd

Mala sugestija samo  u ovaj  plan  mozda  bi moglo da se  ubaci jos neka voznja po  vojvodini  relacije tipa  preko  kikinde do subotice i  ovamo  na drugu  stranu preko  Novog Sada i Sombora pa  opet  nazad .

Ja znam da je  nekima mozda  nezanimljivo  preko  ravnice ali ajmo malo i  na  sever  jer ima sigurno lepih mesta  i dogadjaja da se  uredi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

@Janko.BG

 

Ne može. Ne usvaja se. Što severnije, to hladnije. Jes ti bre izgoreo po glave? Pogledaj kroz prozor. I oćeš na sever? Grešiš, ovaj, grdno grešiš sinko! Jug je majka.  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Potpuno se ne slažem sa Scubinim aingenioznim postom, u Subotici ima dosta našiih drugara bajkera koji bi mogli pomoći oko organizacije vožnje po "hladnom severu Srbije" ;D

 

Ima šta da se vidi i po Paliću i po okolini, setite se samo predivnog Katinog putopisa o Paliću? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ima šta da se vidi i po Paliću i po okolini, setite se samo predivnog Katinog putopisa o Paliću? ;)

 

Palic? Koga interesuje Palic? Jesi ti vid'o njene palacinke?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Da li je u skladu "poslovne politike" foruma organizacija Adventure voznje ? Da pojasnim, na prolece planiram da organizujem enduro/offroad voznju po kucajskim planinama za uzi krug ljudi (vec je uglavnom sve dogovoreno), pa mi pade na pamet da bi mogao to da pustim u javnost i pozovem jos zainteresovanih ljudi na Bjb-u.

 

Voznja bi bila sve, samo ne aranzmanskog tipa. Znaci okvirni plan puta postoji, takodje i potencijalna mesta za smestaj, sve ostalo se resava na licu mesta. Nema bebisitera, nema tehnicke podrske (sem preko prijateljskih veza i vezica), nema sigurnih rezervacija za smestaj (sator je uvek tu). Znaci to ce biti prava avanturisticka voznja nekim meni dobro poznatim putevima, a vala i nepoznatim. Dakle zasluzuje li ovakav tip voznje prefiks Bjb ili mora da bude aranzmanskog tipa da bi to zasluzila ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Mislim da se bas tako nesto i organizuje, uz ove kako ih ti zoves 'aranzmanske voznje'. :)  Bas je Kepo organizator takve jedne OffRoad voznje... Lalajko ce reci zvanican stav, ali moje je misljenje da je takva voznja vise nego dobrodosla i bice nam cast da je uvrstimo u BJB plan voznji. :)

 

Nego, vidim da mi nema druge nego da organizujem i neku RR vikend voznju, za nas sa gumama bRez krampona i sa manjim hodom u viljuskama... :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

29-30. maj Enduro voznja: planina Goc

26-27. jun  Enduro voznja: Divcibare i okolina

17-18. jul   Enduro voznja: Kucajske planine

 

Ovo je izvod iz plana voznji za 2010-tu i kao sto vidite, Kucajske planine su uvrstene u raspored. Aca je u pravu, tu nema organizovanog smestaja, hrana se nosi sa sobom. Jesecemo i spavacemo gde se nadjemo. Podrucje je sto se nas tice jos neispitano i pocetkom sezone cemo ici u test voznju. Radi se o ogromnom prostranstvu od 100x100km podrucja, ispartanog sumskim putevima i naseljeno vukovima, divljim svinjama i odnedavno medvedima. Dakle, nije za svakoga i trebace nam dobra organizacija. Recimo, na nocenju se mora odrzavati vatra na smenu celu noc...

 

Za uzvrat, ovde nas ceka jedan od najlepsih delova Srbije sa fantasticnim prirodnim lepotama koje za sada ljubomorno cuva.

 

Ja sam zamislio da u podrucje udjemo iz pravca Resavice. Ovde se oprastamo sa asfaltom. Vec dvadesetak kilometa dalje dolazimo do ponora reke Nekudovo.

 

404.jpg

By lalajko1

 

Nesto dalje ceka nas cuveni vodopad Prskalo!

 

GoDVs_aot2ed5010357.jpg

By lalajko1

 

Zatim nailazimo na misticni Valkaluci, visoravan na oko 1100 mnv...

 

w7f5u_valkalucipan5098515.jpg

By lalajko1

 

... gde postoji planinarski dom, sa letnjikovcem i zidanim rostiljem.

 

x57Wx_lisinevalkalucipozerak6.jpg

By lalajko1

 

To je samo pocetak, dalje nas cekaju brojni vrhovi, stotine kilometara sumskih puteva kroz zimzelene drvorede i kanjone.

 

OqJsU_vinatovacamikulj2549777.jpg

By lalajko1

 

Vodu imamo u potocima, hranu za telo nosimo sa sobom, a hrana za dusu je svuda okolo.

 

Naravno, samo za one koji imaju odgovarajuci motor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Eto šta su srpska posla. Ni celu stranicu ne napunismo a već smo se podelili na one s kRamponi i one bRez istih. Ono jes da mi ne pada na kraj pameti da tenAk teram po šumama i gorama al ajde da ovo isteramo kao jedan plan, jednu organizaciju sa odeljenjima za blato, za asfalt i za malo grbaviji asfalt. Šalim se, naravno (osim za teranje tenAka po off terenima). Aj da odma podelimo resore. Lalajko i Aca nek vode kaljuge i bespuća a mi, ostali da delimo "konfekciju". Čini mi se da je bolje u početku podeliti zaduženja da bi se istovremeno radilo na više razboja, svako u svom resoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ko kako voli ima ogroman izbor, koga mora da prati dobra logistika...pa neka izabere ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Eto šta su srpska posla. Ni celu stranicu ne napunismo a već smo se podelili na one s kRamponi i one bRez istih. Ono jes da mi ne pada na kraj pameti da tenAk teram po šumama i gorama al ajde da ovo isteramo kao jedan plan, jednu organizaciju sa odeljenjima za blato, za asfalt i za malo grbaviji asfalt. Šalim se, naravno (osim za teranje tenAka po off terenima). Aj da odma podelimo resore. Lalajko i Aca nek vode kaljuge i bespuća a mi, ostali da delimo "konfekciju". Čini mi se da je bolje u početku podeliti zaduženja da bi se istovremeno radilo na više razboja, svako u svom resoru.

 

Scubo, posto sam ja zavejan, ti bi mogao da se provozas do mene pa da uz vince razradimo plan?

 

Niko nikoga ne deli, jednostavno ima za svakoga po nesto. Nismo ni planirali da erove i tenkiste vodimo u planine! Ali na ovom forumu ima dosta (mozda i najvise) endurasa i smatramo da treba da postoje voznje gde ce se:

 

1) zaposliti masine u okruzenju za koji su pravljene

2) popularisati manje poznati delovi nase prelepe zemlje

 

Za sve ne-endurase postoje BJB vikend voznje i izleti na koje se moze ici bilo kojim motorom i ima ih sasvim dovoljno. Takodje, nije predvidjeno da ce biti isti organizatori i redari na svim voznjama. Imamo ljude specijaliste za pojedine vrste putovanja i na taj nacin ce sve biti podignuto na visi nivo nego sto je bilo do sada.

 

Sem za endurase, oni ce dobiti samo bespuce, blato i znoj... znam da Popsy to voli! :)

 

PS. Arakise, ovo za vince vazi i za tebe!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Oooooooooo lepo lepo... samo odma da se razumemo moj radijus hodanja je do 300 metara od motora i to ne visinski nego dužinski  ;D ;D ;D Lalajko zna na šta mislim (koga je Lalajko na planinarenje vodio taj se i stepenica boji  ;D )

 

ne znam ko je rekao ovde na forumu... train hard and became a pro  ;) tako da ima da se trenira i trenira  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Oooooooooo lepo lepo... samo odma da se razumemo moj radijus hodanja je do 300 metara od motora i to ne visinski nego dužinski  ;D ;D ;D Lalajko zna na šta mislim (koga je Lalajko na planinarenje vodio taj se i stepenica boji  ;D )

 

ne znam ko je rekao ovde na forumu... train hard and became a pro  ;) tako da ima da se trenira i trenira  ;D ;D ;D

 

Planinarenje je vezano samo za Ostrvicu, za sada. Mada planiram da organizujem voznju i uspon na Rtanj. Nocenje kod planinarskog doma u satorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Narvno da niko nikoga ne deli i moramo imati i redare i specijalce za sve terene. To nam nalaže posao. Ovo za srpska posla mi je prosto čučnulo kao fazon  ;D ;D ;D Ne mogu da zmislim Acu da se vozi pored mene na tvrdoj, za saobraćaj motornih vozila naročito pripremljenoj podlozi. Može čovek da padne i povredi se i šta onda da radimo  ::)

Lično mi je žao što nemam enduro motor jer na takvim turama ima mnogo događanja. Sećam se dok sam davnih '80. vozio endurače.

 

Sve lepe predele do kojih se može doći i naročito pripremljenom podlogom za saobraćaj motornih vozila treba obavezno gurnuti u plan pa će tenkisti i R-ovci odraditi taj deo. E sad, vince. Ako si zavejan, u šta duboko verujem jer nisi u metropoli kao mi  ;D ;D ;D (nedo bog da vidiš našta liči metropola  >:( ) ne znam kako bi svojim putnim kolima došao do tebe bar blizu kuće. Malo me mrzi da mećem lance i katance na točkove. Ali, fala na pozivu, ko da sam biJo. Ali, pošto je ovo vek komunikacija, nije isključeno da ću baHnuti onako iz nebuha ako mi padne na um (samo da ne zaboli)  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Scubo, pre 15 minuta prosla grtalica, tako da je put do kapije (skoro) cist. Sad ja moram da odlopatam coskove. Slobodno bahni iz nebuha.

 

Lično mi je žao što nemam enduro motor jer na takvim turama ima mnogo događanja. Sećam se dok sam davnih '80. vozio endurače.

 

Znam kako ti je bilo. Zato i ja sada dok sam mlad vozim enduro, a za kasnije cemo videti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja