Jump to content

Moto Zajednica

HONDA VFR750R

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: izmedju usiju

Dobijem pre par dana prazničnu čestitku od drugara...                                                                                                                                                  E sad,dok bi mu ja objasnio da božić kod nas stiže malo kasnije samo bi još više zakomplikovao i onako komplikovanu sliku o Srbima i njihovim običajima.

Piše kako je Rossi vozio krug na Isle of Man (stvarno-pogledam na netu kad ono-Rossi:you need to have two big balls to go fast on TT),40000 hiljada ljudi došlo da vidi taj krug!Veli kako je ove godine postavljen najbrži krug na TT(Steve Plater-i to lik koji ima 40godina!!).Zove da se dodje,naravno..

Možda je off, a svakako je prerano ali me interesuje da li ima bajkera koji bi sledeće godine peglali na to ostrvo da se vidi taj čuveni TT krug?Na kraju krajeva i da se odpegla jedan.Pa šta nam bog da...

I na kraju(ne i najmanje bitno,a i da se sastavim sa temom i podforumom)šalje mi sliku motora i pitanje!

Motor je zaista prelep a da li ga ima kod nas neznam!

post-3251-12879059574635_thumb.jpg

post-3251-12879059575057_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Naravno da smo ga imali u Obrenovcu dok ga mentol nije zakucao u kombi pre 8-9 godina da od njega nije ni kljuc ostao citav..

To je legendarni RC30  ;)

Verujem da ima jos neki primerak u Srbiji!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Lazarevac/Beograd

mozda ima jedan komad u srbiji..pravljeni su u ogranichenoj seriji.. 1988 godine motor od 750cm je imao 120 ks..

na mobile.de trenutno ih ima 3 kom icene su sledece: 20 000e,22 500e i 27 500e..pa kome se svidja ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Slucajno imam kuci njegove trkacke izduvne "dva burazera" grane koje odgovaraju na rc36 i top Kerker..  ;)

Inace top i grane su na levoj strani tako da felna ostaje skroz otvorena sa desne - kao na Dukcu!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

uuuuu pa to je motor mojih snova :)

ali tesko da cu sakupiti 20.000eur za njega :(  pa sam skontao da uzmem obican RC-36 i stavim komplet plastike da izgleda na fazon RC30 :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

mozda ima jedan komad u srbiji..pravljeni su u ogranichenoj seriji.. 1988 godine motor od 750cm je imao 120 ks..

na mobile.de trenutno ih ima 3 kom icene su sledece: 20 000e,22 500e i 27 500e..pa kome se svidja ..

 

Napravljeno je ukupno 200 komada radi homologacije. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

samo 200? ja mislim da je vise komada, jer je i cuveni NR 750 prizveden u preko 300 komada iako se nikad nije vozio na trkama

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_RVF750_RC45  ;)  Samo 200 ukupno, od toga 50 je zavrsilo u Americi za AMA homologaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

aa nesto smo pobrkali mi ovde, ovo ovde na linku je RC45 a to je noviji model , naslednik od RC30, mada moguce da je tacno da ima samo 200komada, steta, da su ga masovnije proizvodili sad mu cena nebi bila 20.000eur, ali verovatno onda nebi bio tako poseban motor...

ALI

JEDNO JE SIGURNO

pogledajte malo bolje dizajn ove Honde VFR 750R, i ako tu dodate jos auspuh ispod sedista i prednje farove od NR 750,

eeee TU se LEPO vidi ODAKLE Italijanima (Massimu Tamburiniju) IDEJA za dizajn njegovog

cuvenog ceda DUCATI 916  >:(

znaci lik je POKRAO Japance totalno, i toliko o kurcenju sa njihovim cuvenim Italijanskim dizajnom :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Mozda malo sliče, daleko od toga da je krađa, a Massimo Tamburini se dokazao mnogim motorima, 916 mu nije ni prvi ni poslednji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Sabac-Debeljaca(Banat)
  • Motocikl: kawa zx6r

aa nesto smo pobrkali mi ovde, ovo ovde na linku je RC45 a to je noviji model , naslednik od RC30, mada moguce da je tacno da ima samo 200komada, steta, da su ga masovnije proizvodili sad mu cena nebi bila 20.000eur, ali verovatno onda nebi bio tako poseban motor...

ALI

JEDNO JE SIGURNO

pogledajte malo bolje dizajn ove Honde VFR 750R, i ako tu dodate jos auspuh ispod sedista i prednje farove od NR 750,

eeee TU se LEPO vidi ODAKLE Italijanima (Massimu Tamburiniju) IDEJA za dizajn njegovog

cuvenog ceda DUCATI 916  >:(

znaci lik je POKRAO Japance totalno, i toliko o kurcenju sa njihovim cuvenim Italijanskim dizajnom :P

 

 

 

Mislim da je ipak RC 30,na slici je rc 45-2004-25000 e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Mozda malo sliče, daleko od toga da je krađa, a Massimo Tamburini se dokazao mnogim motorima, 916 mu nije ni prvi ni poslednji

 

Ne sliče malo, sliče prilično. Sad, da li je krađa ili omaž pianje je pristupa. Meni 916 dođe kao križanac C30 i bimote. Lep križanac.

A za ovo bih kad bih mogao dao i 22 soma!

 

@ TroxX    Mislim da je Biker-Boy mislio na "link" iz Čika Kure-tovog posta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

tacno, na njegov link sam mislio.

Sve u svemu Honda RC30 i Ducati 916 su veoma slicni ali poenta je da je Honda ta koja je prva ugledala svetlo dana :P

Tamburini je ok lik, zna on svoj posao, ona MV Agusta F4 mu je neprikosnovena sto se tice dizjna, samo nervira me to

sto Japance stalno etiketiraju kako kradu dizajn jer to nije tacno..  >:(

jer na kraju krajeva, motor je sprava sa 2 tocka,sedistem,farovima napred i nazad i kako god okrenuli uvek ce postojati

neke slicnosti vece ili manje :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

aa nesto smo pobrkali mi ovde, ovo ovde na linku je RC45 a to je noviji model , naslednik od RC30, mada moguce da je tacno da ima samo 200komada, steta, da su ga masovnije proizvodili sad mu cena nebi bila 20.000eur, ali verovatno onda nebi bio tako poseban motor...

ALI

JEDNO JE SIGURNO

pogledajte malo bolje dizajn ove Honde VFR 750R, i ako tu dodate jos auspuh ispod sedista i prednje farove od NR 750,

eeee TU se LEPO vidi ODAKLE Italijanima (Massimu Tamburiniju) IDEJA za dizajn njegovog

cuvenog ceda DUCATI 916  >:(

znaci lik je POKRAO Japance totalno, i toliko o kurcenju sa njihovim cuvenim Italijanskim dizajnom :P

 

 

 

Mislim da je ipak RC 30,na slici je rc 45-2004-25000 e

 

Ja sam malo izmesao slike u svojoj glavi, izvinjavam se. :)  Na prvoj slici jeste RC30 koji je proizveden u 3708 primeraka u periodu od 1988-1991.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Nije dobro postavio link  http://www.motorcyclespecs.co.za/model/Honda/honda_rvf750_rc45.htm

A cena Lalajko, pa kada je nesto napravljeno u samo 200 komada mora da ima i cenu zar ne?  :)  Motor koji je radjen za trke, u serijskoj (ulicnoj) varijanti je imao oko 120 ks, a spreman za stazu 175-180 ks.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja